vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 6 χρήστες
Razor.QQ15, gfilip, Doubt, Chris66, Milarepa, bloodlessz

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1455 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 20:47 »
σε ευχαριστώ πολύ μεγάλε ksakis!!!!!!θα ακολουθήσω την συμβουλή σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1456 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 15:50 »
βοηθειααααααα..πριν λιγες ωρες παρελαβα το εβικ και τωρα που το συνδεσα στο pc δεν το βρισκω πουθενα ρε παιδια...η οφονη της κεφαλης λεει φορτιζει ενημερωση αλλα ειναι στο 100 τις 100.τι στην ευχη γινεται??

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1457 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 16:33 »
Κατέβασες το mvr? έκανες την εγκατάσταση κανονικά;
Για λέγε βήματα που έκανες.
Αν απλά εβαλες πάνω το eVic στον υπολογιστή, έμπα εδώ και κατέβασε το MVR που είναι αναγκαίο εννοείται για το firmware που έχει το evic. Αν το κάνεις και έχεις πάλι πρόβλημα, πες τι έχεις κάνει να σου πω τι θα κάνεις έπειτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2013, 16:40 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1458 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 17:07 »
ksakis ειμαι λιγο βλαξ!!το βρηκα ολα οκ!!!δεν κλειδωνει το εβικ ετσι??εννοω να μπορω να ατμισω αλλα να μην γυρναει το κουμπι (ροδελα) περα δωθε και μου αλλαζει την ταση..

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1459 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 20:56 »
Έχει και τέτοια ρύθμιση. να σου δίνει όσο θες για όσα δευτερόλεπτα θες. έχει ένα κάρο επιλογές. όρεξη να έχεις.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1460 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 22:50 »
Eιναι μια αδύναμη συσκευή που χαλάει μετα μικρό διάστημα χρήσης.Κρίμα είναι να πετάξουν τα χρήματα τους οι συνατμιστές ... υπάρχουν τοσα μοντ...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1461 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 23:25 »
Αυτό που ακριβώς το στηρίζεις φίλε μου? Έχεις κάνει κάποια στατιστική βλαβών και χρόνου χρήσης?

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1462 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 00:15 »
Διάβασε βρε camber το τοπικ joyetech evic.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1463 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 03:19 »
Αυτό είναι το topic joyetech evic και το έχω διαβάσει.
Υπάρχουν κάποια παράπονα χρηστών για την αξιοπιστία του. Όπως και στα αντίστοιχο νήματα των vamo, provari κλπ. Αυτό τι μας λέει και πως μπορούμε να γενικεύσουμε λέγοντας ότι το evic χαλάει μετά από λίγο?



Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1464 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 06:43 »
Ανοιξε  ενα poll αμα θες. Για vamo απο τα 100 να ειναι τα 10 με πρόβλημα και απο provari 1 στα 100 και ούτε.
Εδω το έχετε φτιάξει εσείς καμιά 10αρια φορές κόλλες συγκόλληση καλωδίων κλπ κλπ.Evic diy επρεπε να λεγόταν το τοπικ.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1465 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 15:59 »
Υπάρχει ένα είδος ρατσισμού προς το evic. Ιδιαίτερα από άτομα που έχουν το provari και συστηματικά όποτε τους δίνεται η ευχαιρία το "κραζουν" δυσφημίζοντας το με τον τροπο τους ή και στα ίσια. είναι εμφανές. ο Λόγος τους; το ότι δεν δίνει σαν τάση αλλά και σαν ισχύ ότι δίνει κάποιο άλλο μοντ. προσωπικά πιστεύω πως το evic κάνει για το 90% των ατμιστών, όπως είχα ξαναγράψει και παλαιότερα. Το firmware το κάνει μοναδικό. μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα, (όπως π.χ. ανάλογα την αντίσταση να σου δίνουν συγκεκριμένη τάση ή ισχύ, αλλάζοντας κιόλας την τάση ή ισχύ που του λες να σου δώσει, κάθε δευτερόλεπτο ή κάθε όσο χρονικό διάστημα κάνεις κέφι. και σε 3 διαφορετικά σενάρια όλο αυτό, που βέβαια είναι μια απο τις πολλές επιλογές που έχει) άσχετα με το αν δε τα κάνουν/χρησιμοποιούν όλοι αυτά. αυτό δεν αναιρεί ότι δεν τα κάνει. άλλο συν είναι πως  για τους κατζετάκηδες είναι αρχηγία. εδώ βλέπουμε την άποψη ενός ανθρώπου για το evic:
μια χαρα ειναι το evic για το 95/100 των ατμιστων
 αδυναμο ειναι για αυτουσ που θελουν 20w αυτο ειναι τοστιερα
καωε ρεσετ βαλε 1.3 και μετα αν θες παλι 1.4

εγω παντος την εχω κατα βρη με τη βικουλα :)

εγω παντος εχω 2 e-vic περασμενο 1.4 και στα 2 και δεν εχω κανενα προβλημα δουλεβουν μια χαρα

 :) συνηθως παιζω με προτανκ 2 και ειναι μια χαρα και απο ντουμανια και απο ολα.
εντυπωσεις απο καπιον κατοχο e-vic :)

το να ατμίζει κάποιος στα 6volt είναι δικαίωμά του, αλλά δε μπορεί να πείσει και τους άλλους ότι αυτό είναι το σωστό ή έτσι πρέπει να ατμίζουν και αυτοί. Άλλωστε αυτό είναι θέμα γούστου. Στις μικρές τις αντιστάσεις εγώ χρησιμοποιώ το μοντ για να δώσω λιγότερο από ότι μια απλή ego, και όχι περισσότερο. Έτσι, για άλλη μια φορά λέω πως το evic είναι ένα mod που για τους περισσότερους (και όχι μόνο), στη συντριπτική πλειοψηφία κάνει και παρακάνει. Το να "κατεβάσεις" ένα προιόν επειδή δε σου αρέσει εσένα, είναι ότι εύκολο. το να το αναδείξεις είναι το δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1466 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 16:22 »
Επειδή ήταν το πρώτο μου ηλεκτρονικό mod και επειδή είμαι και gadgetάκιας ομολογώ ότι το λάτρεψα από την αρχή. Σαν καινούργιος είχα κυρίως εργοστασιακούς οπότε όχι μόνο με κάλυπτε αλλά είχα τα στατιστικά μου και με κράταγε μακρυά από το κτ και για αυτό επαναλαμβάνω το λατρεύω!!
Το κακό άρχισε όταν ξεκίνησα με έναν αγα και έναν Οδυσσέα κλώνο. Ο οδυσσέας του κατέστρεψε τα σπειρώματα (αυτό το χάσμα από τον κονέκτορα με το δαχτυλίδι του με τρόμαζε πάντα) γιατί ο βουτυράτος κονέκτορας του χωρίς καμία υποστήριξη τριγύρω στο πρώτο στραβοβίδωμα παρέδωσε πνεύμα.
Σιγά μην το εγκατέλειπα έτσι εύκολα. Ευτυχώς ήταν μέσα στην εγγύηση και η δεύτερη Βικούλα πήγε για ψώνια στον Κυρ Φάνη και φόρεσε το custom φορεματάκι που τις έχει φτιάξει ο μάστορας και πια εκτός από κούκλα έδινε μεγαλύτερη σιγουριά μιας και το δαχτυλίδι της κεφαλής αγκαλιάζει σφιχτά τον κονέκτορα και σου δίνει μια αίσθηση μεγαλύτερης αντοχής. Κάθε φορά που της αλλάζω ατμο της φέρομαι πια σαν ευαίσθητη κυρία που είναι και για την ώρα μου το ανταποδίδει.
Το δεύτερο πρόβλημα με τους επισκευάσιμους  είναι ότι αρχίζει πια και δείχνει τις αδυναμίες της. Οι μετρήσεις που βγάζει είναι μερικές φορές αλλού για αλλού και το χειρότερο η ρύθμιση της ισχύος δείχνει να ακολουθεί τους δικούς της κανόνες. Έχει τύχει σε χαμηλότερη ισχύ να έχω καλύτερο άτμισμα από ότι σε πιο ψηλή ρύθμιση (να δίνει περισσότερο ρεύμα εννοώ) με όλες τις υπόλοιπες παραμέτρους σταθερές, Έχω την αίσθηση κάποιες φορές ότι το κύκλωμα του δίνει ότι του κάτσει !!
Επιπρόσθετα επειδή από μια ιδιοτροπία αν θέλετε τσιγκουνεύομαι τις κεφαλές στους εργοστασιακούς και προτιμώ να τους αλλάζω σαν επισκευάσιμους και αυτούς άρχισα να έχω θεματάκια είτε σε χαμηλές αντιστάσεις (όπου ζητάνε πολύ ρεύμα) είτε στις πολύ υψηλές (ο κόφτης που έχει ) οπότε πρέπει υποχρεωτικά να του βάζετε αντιστάσεις από 1,8 ως τα 2,3 περίπου για να ατμίσετε αξιοπρεπώς. Δυστυχώς επειδή από ένα σημείο και μετά οι επισκευάσιμοι είναι μονόδρομος ανγκάστηκα να πάω είτε σε vamo ή svd για ρεύματα είτε σε provari για σταθερότητα στην έξοδο και σταδιακά να την αφήνω όλο και περισσότερο στην άκρη και να την καμαρώνω με τα ωραία τα ρουχαλάκια της  :)
Συναισθηματικά επειδή με γλύτωσε από τον καρκίνο θα έχει την πρώτη θέση στην καρδιά μου και δεν πρόκειται ποτέ να λείψει μαι βικούλα από τα εργαλειοθήκη μου. Σίγουρα θα την συνέστηνα στον νέο στο ητ που παίζει μόνο εργοστασιακά με έτοιμες κεφαλές μια χαρά θα ατμίζει και θα τη βάζει και στο pc να καμαρώνει πόσα puffs κάνει ανά ημέρα αλλά σίγουρα αν το μόνο που ατμίζετε είναι εργοστασιακοί μετά μεγάλης λύπης μου θα σας έλεγα να δείτε κάτι άλλο...

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1467 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 17:28 »
ξέρεις τι μείον έχει και βγάζει ότι του κάτσει όπως λες; βιάζεται να διαβάσει την αντίσταση του ατμοποιητή. έτσι και την βιδώσεις γρήγορα π.χ. θα σου δείξει την πραγματική αντίσταση του ατμοποιητή. αν το βιδωσεις αργά τον ατμοποιητή πάνω, μπορεί να στη διαβάσει πολύ μεγαλύτερη την αντίσταση γιατί δεν έχει προλάβει να κάτσει καλά πάνω στο μοντ ο ατμοποιητής, με αποτέλεσμα αν χρησιμοποιείς watt να σου δίνει περισσότερη τάση στα ίδια watt αφού η αντίσταση είναι μεγαλύτερη . και εκεί υπάρχει όντως πρόβλημα. αν το βιδώσεις αργά αργά και σου δείξει (στο βιαστικά) 3ΩΜ αντί για 2,4 π.χ., και το σβήσεις το evic βάζοντάς το σε αναμονή, όταν το ξαναφέρεις στη λειτουργία μόλις διαβάσει την αντίσταση θα στην διαβάσει σωστά. Αλλά αυτό τα πρώτα evic που βγήκαν δεν τον παρουσίαζαν. στα μετέπειτα που βγήκαν, έβγαζαν αυτό το πρόβλημα. Δεν ξέρω γιατί, και τι άλλαξε, αλλά ξέρω ότι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1468 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 20:43 »
εγω ρε παιδια την εχω τοσο καιρο και ακομα μου δουλευει αψογα, περασε ενα φεγγαρι και απο τα χερια της γυναικας
(καταλαβατε ετσι? η τουμπα της τουμπας) μεχρι που μου την βιδωσε της το πηρα πισω (της παραγγειλα αλλο)
της φορεσα το bod ενα αλλο καπακι, προληπτικα της αλλαξα τα καλωδια γιατι τα ειδα πολυ μικρα, της πεταξα εναν dripper
και την εχω καμαρωτη καμαρωτη οποτε βαριεμαι τα μηχανικα ντριπαρω στα 4,2 και απολαμβανω.
τωρα ο καθενας οπως τον βολευει, εχω και Z και vamo αλλα η βικη παιδες ειναι κατι ξεχωριστο....
εγω της συμπεριφερθηκα σαν κυρια και ετσι παραμενει ως τωρα....

υ.γ με μια καλη αντισταση στα 1,6 και 4volt  πιανει τρελες αποδοσεις δεν εχω αναγκη τα 40 volt για να απολαυσω το ατμισμα....

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1469 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 00:28 »
Υπάρχει ένα είδος ρατσισμού προς το evic. Ιδιαίτερα από άτομα που έχουν το provari και συστηματικά όποτε τους δίνεται η ευχαιρία το "κραζουν" δυσφημίζοντας το με τον τροπο τους ή και στα ίσια. είναι εμφανές
Για γράψε ενα με δυο ονόματα να ξέρουμε σε ποιους απευθύνεσαι.
Το δύσκολο ειναι επισης να παραδεχτείς κατι που δεν έχεις ΕΣΥ ως καλύτερο και να προτείνεις αυτο που δεν εχεις ΕΣΥ αφού ξέρεις πως αυτο που έχεις ειναι χειρότερο!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151777 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11152 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345752 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8150 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos