vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, saltcity, tapantari, Tem

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1440 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:28 »
Ευχαριστώ Σπύρο! Διάβασα αρκετές σελίδες από το θέμα αλλά όπως είναι λογικο, χάνομαι οταν αρχίζουν τα watt amper κλπ :p
Πως δηλαδή κρίνεται σαν "αδύναμο" δεν μπορώ να καταλάβω.

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1441 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:37 »
δε μπορείς να συστήσεις μηχανικό μοντ σε νέο ατμιστή που σκέφτεται να κάνει το επόμενο βήμα μετά τις μπαταρίες ego, είναι πρακτικά αδύνατο θα έλεγα. Το λογικο είναι να πάει σε κάποιο οικονομικό vv/vw πρώτα κ μετά να ψαχτεί σε μηχανικό.
Τ'ωρα όσον αφορά το evic όντως είναι υπερεκτιμημένο, ίσως ένα vamo για αρχή και μετά....


συμφωνω μαζι σου αν και δεν ειναι και επιστημη να βαλεις ενα κικ σε μηχανικο μοτ.
το βαμο το εχω ενα χρονο τωρα το τελειταιο διαστημα μου κανει λιγα  νερα αλλα οκ μπορω ναπψ οτι ειναι οικονομικη επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1442 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:42 »
Αν μπορέσεις διάβασε τουλάχιστον τις 20-30 τελευταίες σελίδες με υπομονή γιατί έχουν γίνει ωραία ποστ από πολλούς για το θέμα.

Επιγραμματικά, αδύναμο λέγεται γιατί έχει όριο τα 2.5Α. Και τι με νοιάζει εμένα? Θα σκέφτεσαι. Το πιθανότερο είναι να μην το καταλάβεις ποτές αυτό το όριο εφόσον είσαι ένας μέσος ατμιστής (όπως είμαι εγώ) και παίζεις με αντιστάσεις 1.5 με 2.5 Ω.

Γενικότερα μιλώντας περίπου στα ίδια χρήματα (γιατί θα χρειαστείς 2 μπαταρίες συν φορτιστή) είναι το innokin svd. Θεωρώ ότι είναι και πιο ωραίο αλλά και βολικό καθώς είναι τηλεσκοπικό από μαμά. Αν όμως κάποιος είναι γκατζετάκιας το evic θα του κάνει καλύτερη εντύπωση.

Αν έχεις μπαταρίες και φορτιστή ρίξε μιά ματιά και στο svd και όποιο σου κάτσει πιο καλά. Δυστυχώς ξέρω ότι δεν έχεις την δυνατότητα να τα δεις από κοντά για να δεις ποιο σου πάει πιο καλά στο χέρι οπότε θα πρέπει να "Τζογάρεις" και λίγο.

Ααα και κάτι τελευταίο, και γκατζετάκιας να είσαι αν είσαι άγαρμπος με βίδωμα ξεβίδωμα ατμοποιητή και σου φεύγει συχνα από το χέρι το ΗΤ τότε το evic δεν θα μακροημερεύσει στα χέρια σου.

Οπλίσου πάντως με υπομονή και διάβασε τις 20-30-40 τελευταίες σελίδες και θα δεις όσα έχεις απορία.  :)

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1444 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 12:51 »
Ευχαριστώ Σπύρο! Διάβασα αρκετές σελίδες από το θέμα αλλά όπως είναι λογικο, χάνομαι οταν αρχίζουν τα watt amper κλπ :p
Πως δηλαδή κρίνεται σαν "αδύναμο" δεν μπορώ να καταλάβω.

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Κρίνεται αδύναμο συγκρινόμενο πάντα με άλλα μοντ, από vamo , provari μέχρι μηχανικά.
Το μόνο <<<καλό>>> που έχει είναι ότι όντως είναι gadget από εκεί κ πέρα  :thumpdown:  όσον αφορά τη λειτουργία του ως η.τ.
Θα επίστρέψω σε αυτό που έγραψα πιο πάνω λέγοντας πως <<<είναι πολλά τα λεφτά,Άρη>>> , για τη συγκεκριμένη συσκευή.
Πρέπει επίσης να αναφέρω οτι είμαι κάτοχος evic και ως τέτοιος κρίνω. Προτίμησε κάτι από τα παραπάνω , επισημένοντας  το μέγεθος του svd (παραπέμπτεί  έντονα σε φλογέρα με 18650  :)) )


ΥΓ tearsforfear
 επιστήμη δεν είναι όντως, αλλά πόσοι απο εμάς πηγανε κατευθείαν εκεί μετά τις ego ?

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1445 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 13:24 »
Ωραια, οποτε παμε για svd η vamo προς το παρον.
Το svd στο πρωτο λινκ ειναι αυθεντικο η κλωνος;
Τι αλλο χρειαζεται να παρω μαζι με αυτο; Μεταφορικα;
Συγγνωνη για τη ζαλουρα αλλα δε θελω να πεταξω λεφτα παλι και να περιμενω 2-3 βδομαδες τσαμπα.. :/
Το καλυτερο πακετακι στην καλυτερη τιμη ψαχνω κι εγω :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1446 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 13:31 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18289.msg677137/topicseen.html#msg677137


μοντάκι και φορτιστή, μπαταρίες πάρε από εδώ μιας και έχουνε θέμα στη fasttech

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1447 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 14:39 »
καλησπερα ! ,  πηρα προσφατα την κεφαλη evic μιας κ ειχα το mecha bod,, του εκανα και αναβαθμιση σε 1.4.
αυτο που γινεται ειναι οτι χανει την Ωρα οταν του βγαλεις την μπαταρια ,, ενω την ημερ/νια την κραταει  :idiot1:


εχει κανεις το ιδιο προβλημα? 


υπαρχει περιπτωση να ειναι προβληματικη η κεφαλη που πηρα ,, η ειναι θεμα firmware?



Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1448 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 14:49 »
Και εμένα το έκανε αυτό σε όλες τις version

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1449 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 14:50 »
Ωραια, οποτε παμε για svd η vamo προς το παρον.
Το svd στο πρωτο λινκ ειναι αυθεντικο η κλωνος;
Τι αλλο χρειαζεται να παρω μαζι με αυτο; Μεταφορικα;
Συγγνωνη για τη ζαλουρα αλλα δε θελω να πεταξω λεφτα παλι και να περιμενω 2-3 βδομαδες τσαμπα.. :/
Το καλυτερο πακετακι στην καλυτερη τιμη ψαχνω κι εγω :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2


δεν ειναι κλονως. μεταφορικα δεν ξερω ακριβως αλλα ειναι οκ. θα χρειαστεις σιγουρα μπαταριες.
εγω θα επερνα το μινι ζμαξ αν ειμουν στη θεση σου.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1450 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 16:33 »
Και εμένα το έκανε αυτό σε όλες τις version

Vape Maniac
Eμένα δεν  το έκανε ποτέ σε καμμία version. Ποτέ δεν έχει χάσει ημερομηνία κλειστό-ανοιχτό με η χωρίς μπαταρία. Δεν ξέρω τι μπορει να συμβαίνει ή τι ισχύει τελικά.

Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1451 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 17:45 »
καλησπερα ! ,  πηρα προσφατα την κεφαλη evic μιας κ ειχα το mecha bod,, του εκανα και αναβαθμιση σε 1.4.
αυτο που γινεται ειναι οτι χανει την Ωρα οταν του βγαλεις την μπαταρια ,, ενω την ημερ/νια την κραταει  :idiot1:


εχει κανεις το ιδιο προβλημα? 


υπαρχει περιπτωση να ειναι προβληματικη η κεφαλη που πηρα ,, η ειναι θεμα firmware?
το ιδιο πρόβλημα είχα και εγώ και μετά απο έναν μήνα δεν δούλευε καθόλου.το έχω πει και καπου αλλού βγάζει πολλά προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος manos000

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • vaper
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1452 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 11:20 »
μια χαρα ειναι το evic για το 95/100 των ατμιστων

Ευχαριστώ Σπύρο! Διάβασα αρκετές σελίδες από το θέμα αλλά όπως είναι λογικο, χάνομαι οταν αρχίζουν τα watt amper κλπ :p
Πως δηλαδή κρίνεται σαν "αδύναμο" δεν μπορώ να καταλάβω.

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4
αδυναμο ειναι για αυτουσ που θελουν 20w αυτο ειναι τοστιερα

καλησπερα ! ,  πηρα προσφατα την κεφαλη evic μιας κ ειχα το mecha bod,, του εκανα και αναβαθμιση σε 1.4.
αυτο που γινεται ειναι οτι χανει την Ωρα οταν του βγαλεις την μπαταρια ,, ενω την ημερ/νια την κραταει  :idiot1:


εχει κανεις το ιδιο προβλημα? 


υπαρχει περιπτωση να ειναι προβληματικη η κεφαλη που πηρα ,, η ειναι θεμα firmware?
καωε ρεσετ βαλε 1.3 και μετα αν θες παλι 1.4

εγω παντος την εχω κατα βρη με τη βικουλα :)

εγω παντος εχω 2 e-vic περασμενο 1.4 και στα 2 και δεν εχω κανενα προβλημα δουλεβουν μια χαρα

 :) συνηθως παιζω με προτανκ 2 και ειναι μια χαρα και απο ντουμανια και απο ολα.

εντυπωσεις απο καπιον κατοχο e-vic :)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2013, 14:03 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1453 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 20:29 »
Παιδιά την βοήθειά σας παρακαλώ..Αύριο θα παραλάβω το evic me to bod by Leo.θα το χρησιμοποιώ με aw imr 18350 και σας ρωτάω πρέπει να κάνω απο το μενου επιλογή της μπαταρίας η δεν παίζει κανένα ρόλο???

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1454 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 20:36 »
αν θες μπαίνεις στο μενου και αλλάζεις τα ποσα Mah είναι η μπαταρία , μόνο για τον λόγο το ότι θα σου δείξει πόσες τζούρες έχεις (πόσες απομένουν μέχρι να τελειώσει η μπαταρία) . για κανεναν άλλο λόγο.
Μην κάνεις τίποτα για μένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 190563 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:36
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151839 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11165 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345760 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147420 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8159 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33005 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52619 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361069 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed