vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #345 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:02 »
καλώς όρισες στο club..κι εγώ κάθε τρία πλυσίματα χανω αυτό το ορινγκάκι. Εχω πάρει 3-4 από guru. σίγουρα πάντως θα εχεις διαρροές χωρίς αυτό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #346 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:10 »
Άγραφος κανόνας που έχω θέσει :laugh1:

Πάντα να βγάζω το όρινγκ πριν να πλύνω το καπάκι αναπλήρωσης! :))

Κι εγώ έχω χάσει 2-3... :wall:

Οι διαστάσεις είναι 4 χιλιοστά εξωτερική, με πάχος 2 χιλιοστά.

Δες κι εδώ...

http://ggwiki.et.com.mx/index.php/IAtty


Σε κατάστημα με όρινγκ πάντως μπορείς να βρεις, είναι πολύ φθηνά.
(Έχω αγοράσει καμμιά δεκαριά καλού κακού, μιας και ούτε εγώ τηρώ τον κανόνα μου!!! :)) :idiot1:)

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #347 στις: Ιουλίου 12, 2013, 16:21 »
Πριν τα βαλω κατω απο τη βρυση λεω λες;; Μπα μωρε λεω θα το κραταω.παω μετα να συναρμολογισω αφαντο..!ευχαριστω πολυ παιδια.που υπαρχουν καταστηματα με ο ring?θεσσαλονικη εχει;

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #348 στις: Ιουλίου 12, 2013, 19:15 »
Παιδια καλησπερα.ειχα μια ατυχια σημερα.καθαρισα τον iatty και εχασα τo o ring που εχει στο πανω καπακι εκει που βιδωνει drip tip.παιζει χωρις αυτο η θα εχω διαρροες;;που μπορω να βρω ;μηπως ξερει κανει αν μπορω να βαλω κατι εναλακτικο εκει;
Δοκιμασε το χωρις το συγκεκριμενο ορινγκ . Εγω ετσι το δουλευω τους τελευταιους 20 μηνες .

Απ: GG Iatty
« Απάντηση #349 στις: Ιουλίου 15, 2013, 22:12 »
Πηρα και εγω τον Iatty και εχω καποιες αποριες σαν νεος που ειμαι  ;D

1) ατμιζω εδω και δυο μερες με υγρο με αρωμα μπισκοτο..τον καθαρισα σημερα και θελω να αλλαξω υγρο αλλα τα πλαστικα οσο και να τα επλυνα μυριζουν μπισκοτο ακομα! Να περιμενω να παρει την  γευση του νεου υγρου η να τον πλυνω με κατι (το οποιο δεν ξερω τι) ωστε να φυγει η μυρωδια του παλιου υγρου;

2) οταν τον εστησα τα αυλακια του πανω πλαστικου με του κατω δεν ειναι στην ιδια ευθεια..ειναι προβλημα αυτο; Παντως μου δουλεψε μια χαρα ως τωρα.

3) το mini clear του Κυρ Φανη αν το βαλουμε το καλαμακι της καμπανας θα μπαινει μεσα στο ντριπ τιπ;

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #350 στις: Ιουλίου 15, 2013, 22:22 »
1. με λιγο γαλα ισως....
2. δεν εχεις θεμα
3. ναι αλλα δεν εχεις θεμα

ελπιζω να βοηθησα ;D

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #351 στις: Ιουλίου 15, 2013, 22:31 »
Πριν τα βαλω κατω απο τη βρυση λεω λες;; Μπα μωρε λεω θα το κραταω.παω μετα να συναρμολογισω αφαντο..!ευχαριστω πολυ παιδια.που υπαρχουν καταστηματα με ο ring?θεσσαλονικη εχει;


Εδω φιλε μου ισως βρεις .......
http://www.kets.gr/

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #352 στις: Ιουλίου 15, 2013, 23:38 »
Μπορειτε οταν ανοιγετε τον ΙΑΤΤΥ , για να μην χανετε τα ριγκακια, να βαζετε ενα μεγαλο σουρωτηρι απο κατω .

Μετα την πρωτη φορα που μονο πετονια δεν εριξα για να πιασω το ριγκακι απο την σωληνα του νεροχυτη......εφαρμοζω το κολπο αυτο και δεν χανονται :)

Μετα τα ριχνω ολα μαζι σε καυτο νερο για απολυμανση για κανενα 5 λεπτο και μετα τα αδειαζω παλι στο σουρωτηρι και ειναι ολα εκει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #353 στις: Ιουλίου 16, 2013, 16:06 »
Πηρα και εγω τον Iatty και εχω καποιες αποριες σαν νεος που ειμαι  ;D

1) ατμιζω εδω και δυο μερες με υγρο με αρωμα μπισκοτο..τον καθαρισα σημερα και θελω να αλλαξω υγρο αλλα τα πλαστικα οσο και να τα επλυνα μυριζουν μπισκοτο ακομα! Να περιμενω να παρει την  γευση του νεου υγρου η να τον πλυνω με κατι (το οποιο δεν ξερω τι) ωστε να φυγει η μυρωδια του παλιου υγρου;

2) οταν τον εστησα τα αυλακια του πανω πλαστικου με του κατω δεν ειναι στην ιδια ευθεια..ειναι προβλημα αυτο; Παντως μου δουλεψε μια χαρα ως τωρα.

3) το mini clear του Κυρ Φανη αν το βαλουμε το καλαμακι της καμπανας θα μπαινει μεσα στο ντριπ τιπ;
1)καψε το κεραμικο μεχρι να κοκκινιση
2) οτι ειπε ο Μπαμπης ;D
3) οτι ειπε ο Μπαμπης ;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #354 στις: Ιουλίου 16, 2013, 19:42 »
1)καψε το κεραμικο μεχρι να κοκκινιση
...
...ο Μάνος φυσικά εννοεί, αφού το έχεις βγάλει εκτός του πλαστικού.

Γενικά μη σε αγχώνει η προηγούμενη μυρωδιά.
Ακόμη και στις πιο δύσκολες κι επίμονες γεύσεις, ένα πλυσιματάκι του άτμο με νερό είναι αρκετό, ώστε στο πρώτο ml του νέου υγρού να έχει καθαρίσει εντελώς απ'το προηγούμενο.

Απ: 2.Μέρη του Iatty - Συναρμολόγηση - Γενικές Οδηγίες
« Απάντηση #355 στις: Ιουλίου 17, 2013, 17:26 »
Αναμεσα στο κομματι 7 και 8  αραια και που εχω διαροες οταν εχω τον ατμο ξαπλωτο.Να βαλω κανενα o-ring η υπαρχει καμια αλλη πατεντα;

(Image removed from quote.)



Αποσυνδεδεμένος chapui

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • aikido
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #356 στις: Ιουλίου 17, 2013, 20:33 »
τπτ απλα σκουπιζεις με χαρ/τα καλα εκεινο το σημειο και εισαι οκ

Απ: GG Iatty
« Απάντηση #357 στις: Ιουλίου 17, 2013, 22:03 »
ισχυει και συμβαινει....μπορεις να βαλεις o-ring...


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #358 στις: Ιουλίου 18, 2013, 23:20 »
Ειτε μπορεις, οταν τον βιδωνεις, ξεβιδωνε τον αμεσως και μετα μια δυνατη στροφη. Το κανω συνεχεια και δουλευει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #359 στις: Ιουλίου 26, 2013, 17:54 »
Νέο σετάπ στον ΙΑΤΤΥ 2.


Το ονόμασα Κυκλώνας. ;)


Ένα ακόμη παιχνίδι με τα φυτίλια. Το πάνω πλαστικό και το κεραμικό, είναι τα δικά του. Φυτίλι 3,0 mm με έτοιμη αντίσταση 1,7 Ω. Οι πραγματικές σπείρες είναι 4. Καμπάνα τρεις στροφές ανοιχτή. Πρώτο γέμισμα εώς το κάτω μέρος της καμπάνας. Στο επόμενο θα ανέβω...
















Οι φωτογραφίες είναι από την διαδικασία κατασκευής, με την τελευταία να είναι έτοιμος για κλείσιμο με την καμπάνα. Ενώ έχει γίνει και πιο σωστή τοποθέτηση των non συρμάτων που πηγαίνουν προς τα κάτω.
Το είχα ξανακάνει και πιο παλιά το συγκεκριμένο σετάρισμα, όμως σε αυτό υπάρχει μια αναβάθμιση, σχετικά με τον τρόπο που ενώνονται τα φυτίλια γύρω γύρω. 8)


Είναι οι πρώτες ώρες χρήσης, με τα βολτ να βρίσκονται στα 3,5. Όμως φαίνεται ότι η τροφοδοσία είναι σωστή, ενώ η γεύση είναι εξαιρετική, από την πρώτη τζούρα.


Συγνώμη για τα δάχτυλά μου :-[ , σκληρή δουλειά όμως κάνουν. :)


Edit : κάποιες μπουρμπουλήθρες που πήγε να μου κάνει, αντιμετωπίστηκαν με ανέβασμα των βολτ στα 3,6, ενώ το ντουμάνι και το χτύπημα, ανέβηκε κατακόρυφα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2013, 18:08 από demkoni »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247380 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 66 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572618 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2099 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8218 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140