vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, ZoeM, lounik, tasos1976

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #375 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 00:17 »
Ναι με 0,15 και 1,5αρι φυτιλι...μου βγηκε 1,6ωμ..στα 4 volt και πεταει!!!

Μην το λες αυτο...ο γεροξεκουτης ειναι ατιμος και θελει την τιμωρια του για να στρωσει χαρακτηρα..

Εκανε τα χαζα του και 3 μηνες τον παρατησα στην ακρη..και μολις τον εδωσα ξανα σημασια κελαιδαει τωρα!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #376 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 01:34 »


Εκανε τα χαζα του και 3 μηνες τον παρατησα στην ακρη..και μολις τον εδωσα ξανα σημασια κελαιδαει τωρα!!


Τον έδωσες και κελαηδάει... :hmmm:

Πήρες άλλον δηλαδή? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #377 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 01:41 »
To νόημα είναι μάλλον ότι του έδωσε σημασία και όχι ότι "τον πούλησε".  :)

Μια ερώτηση και από μένα. Βλέπω πλαστικό και O-ring να έρχονται σε επαφή με υγρό. Αυτό επηρεάζει καθόλου την γεύση. Έρχεται καθόλου "πλαστικίλα" στο στόμα?

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #378 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 01:46 »
Ειναι Σαλονικιωτικα αυτα!! Προσωπικα δεν μου χει ερθει ποτε πλαστικιλα..βαζω παντα την αντισταση μεσα απο το κεραμικο, οποτε δεν υπαρχει και κινδυνος να λιωσει καποιο πλαστικο..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #379 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 12:35 »
Κίνδυνος για λιώσιμο πλαστικού, υπάρχει μόνο αν είναι σύρμα με αντίσταση εκτός του κεραμικού και σε επαφή με τα πλαστικά.

Η ατόφια γεύση που αποδίδει στα υγρά ο συγκεκριμένος ατμοποιητής, εικάζεται ότι οφείλεται ακριβώς επειδή έχει αυτά τα πλαστικά και το συγκεκριμένο κεραμικό.

Δεν έχει αναφερθεί από κάποιο χρήστη ποτέ πρόβλημα μ'αυτά.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #380 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 14:33 »
Φυσικά και δεν θα διαφωνίσω με την εικασία αυτή! :)

Ας μην ξεχνάμε ότι με τη χρήση του κλίαρ (αντικαθιστώντας δηλαδή ακόμη ένα μεταλλικό τμήμα) η γεύση γίνεται ακόμη πιο καλή. :yes:

Όμως εικάζω και εγώ ότι η γεύση και η υφή του ατμού του ατμοποιητή οφείλεται επίσης, στο μέγεθος και το σχήμα, της καμπάνας αλλά και του σωλήνα της καμπάνας...

Απορώ ακόμη, γιατι ο Imeo δεν έχει κατασκευάσει έναν πχ Ιθάκα, που να έχει η καμπάνα του το σχήμα και το μέγεθος της καμπάνας του ΙΑΤΤΥ 8) :hmmm:

Επίσης, πλέον πιστεύω ότι ή ο IMEO είναι φοβερός κατασκευαστής, ή όλα συνέπεσαν από τύχη σε αυτόν τον ατμοποιητή (συμπαντική συνομοσία :)) ) ώστε να αποδίδει ατμιστικά τα μέγιστα!!! :) :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 21:44 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #381 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 17:15 »
Σωστός για το clear. :thumpup:

Επίσης, δεν είναι μυστικό ότι η συμπύκνωση που γίνεται στο λεπτό καλαμάκι της καμπάνας, συμβάλει στην ένταση της γεύσης.
Αποδείχθηκε με την πατέντα του BABIS1098 στην καμπάνα του οδυσσέα, που βελτίωσε τη γεύση αυτού του ατμοποιητή, ένα επίπεδο πάνω! (δείτε εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3988.msg288794.html#msg288794 )
Εγώ το είχα δοκιμάσει στον δικό μου με mesh αντί για μονωτική.

Τώρα, γιατί ο Θανάσης εξακολουθεί και προτιμάει παχύτερους αεραγωγούς, δεν μπορώ να ξέρω.
Ίσως να δίνουν περισσότερο χτύπημα, ή να εκμεταλλεύονται πιο σωστά το ρυθμιστή τζούρας του GGTS και της Ιθάκης... :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 17:21 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #382 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 18:36 »
Την πατέντα του BABIS1098 διάβασα κι εγώ και τη δοκίμασα ακόμη και στον Ιθάκα!
Δοκίμασα μέχρι και να ατμίσω τον Ιθάκα με την καμπάνα του ΙΑΤΤΥ μισό πάσο πιασμένη!! (Dripping mode εννοείται!!) εκεί να δείτε μεταμόρφωση ο Ιθάκα!!!


Απλά το επιβεβαιώνω ότι ισχύει. Δεν είναι δική μου αυτή η διαπίστωση!! ;) (Δεν θέλω να με παρεξηγήτε :-[)


Ο Μπάμπης είναι "σχολή" :respect:.
Κάποια μέρα την έφαγα διαβάζοντας τα μυνήματά του. Είναι απίστευτο το άτομο.
Σου κάνει την παντόφλα, ατμοποιητή!!!! :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 18:43 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #383 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 18:46 »
Καμία παρεξήγηση.

Απλά γράφω και κάποια πράγματα για όσους δεν έχουν παρακολουθήσει από παλιά τις εξελίξεις.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #384 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 19:02 »
Ξέρω ότι είμαι οφ τόπικ αλλά θα το πω...

Δυστυχώς βλέπω ότι οι νέοι ατμιστές δεν διαβάζουν από την αρχή τα νήματα των ατμοποιητών που τους ενδιαφέρουν.
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τα νήματα να έχουν γίνει δύσχρηστα (1ον),
Και (2ον) να παραλείπουν ένα σημαντικό βήμα από αυτά που θα τους βοηθήσουν να απαλλαγούν από τη συνήθεια του ΚΤ. Δηλαδή να "ξεχαστούν" μέσα στο νήμα, διαβάζοντας και μαθαίνοντας από τον κόπο και τα παθήματα των παλαιότερων, βλέποντας ότι και άλλοι παιδεύτικαν αλλά τελικά τα κατάφεραν, και το σημαντικότερο, ότι δεν είναι μόνοι τους.

Εγώ το αναφέρω, και ας το φάει η σκούπα... :))

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #385 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 15:02 »
Εχει διαφορα στο ατμισμα αν βαλεις το non εξω απο το κεραμικο η αν το βαλεις απο τις τρυπουλες του; Γιατι οσες φορες και να προσπαθησα να το βαλω απο εξω παντα μου τεντωνει την αντισταση και πνιγει το φυτιλι, προσπαθησα να το βαλω και με την αναποδη φορα απο οτι σφιγγει απο κατω αλλα δεν...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #386 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 15:46 »
Προσωπικά τα σύρματα τα έχω σχεδόν πάντα απ'έξω.
Από τη μέσα μεριά το δοκίμασα μόνο δυο-τρεις φορές για να δω αν έχει διαφορά σχετικά με την ευκολία κτλ.
Δεν με πολυβόλεψε...

Αν βάλεις μια λεπτή οδοντογλυφίδα ή μια χοντρή βελόνα ανάμεσα στη φ/α και το κάτω μέρος της σχισμής στο κεραμικό, μέχρι να σφίξεις και το δεύτερο σύρμα, θα είσαι μια χαρά.
Κρατάς μ'αυτόν τον τρόπο ψιλά την φ/α σου κι όταν το βγάλεις, ξαναχαλαρώνει κι έρχεται στη σωστή θέση για τροφοδοσία.

Άλλοι βέβαια, διευκολύνονται περισσότερο με τα σύρματα μέσα στις τρυπούλες. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #387 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 15:59 »
Εγω τα non τα περναω μεσα στις τρυπουλες και οταν κουμπωνω το κεραμικο στη βαση του σφηνωνουν και δεν τεντωνονται με το σφιξιμο, θα δοκιμασω με την οδοντογλυφιδα που ειπες, δεν μου ειπες ομως, παρατηρησες καμια διαφορα στο ατμισμα η γενικα στο στησιμο αν βγαζει δηλ. κανα προβλημα (μπουρμπουλιθρες, καμμενο κ.τ.λ.);

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #388 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 18:17 »
Στην "ουσία" του ατμίσματος, καμία διαφορά, ούτε προβλήματα είχα.

Απλά δεν το βρήκα βολικό...

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #389 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 17:32 »
Δεν μου καθεται με τιποτα, εδω και δυο βδομαδες εχω δοκιμασει τα παντα!!! Το πρωτο σεταρισμα μου εκατσε για μια μερα και απο κει και περα...τιποτα  :wall: . Εχω διαβασει και αυτο το νημα και το μεγαλο ολο (IATTY o μεγας), εχω κανει ουτε και γω θυμαμαι ποσα σεταρισματα και  :wall: :wall: τιποτα, εχω φτασει στο αμην να τον στειλω!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 30 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8491 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99