vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 1 χρήστης
ahill2

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #390 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 18:11 »
ηρεμησε........
παρε μια βαθια ανασα.......................

3αρι φυτιλη διπλο τοπικα
οτι αντισταση θες φτιαξε
περασε τα συρματα μεσα απο τις τρυπες του κεραμικου
η αντισταση πανω στο κεραμικο ΟΧΙ ΜΕΣΑ
τοποθετησε το κεραμικο στο πλαστικο περασε τα συρματα χ.α. στη θεση τους
βιδωσε και σφιξε τα πλαστικα μεταξυ τους,για να πιστυον τα συρματα
τωρα αφαιρεσε ενα κλονο απο το 3αρι φυτιλη
βαλε το φυτιλη στις εγκοπες του πλαστικου ποτισε την αντισταση
βαλε καμπανα, μεχρι τη μεση βιδομα
βαλε και τα υπολοιπα κοματια ,βαλε υγρο και απολαυσε


αααααα το αρνητικο συρμα χωρις,σπρωξε το λιγο προς τα μεσα στο υψος του πανο πλαστικου
ετσι οστε να περναει παραλιλα στο λουκι του φυτιλιου και οχι διαγωνια

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #391 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 19:58 »
Φιλε μου, δεν καταλαβα τι μου λες μετα το αααα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #392 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 21:13 »
Εγώ ακόμη δεν έχω καταλάβει ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου.

Έχεις καμένο;
Έχεις μπουρμπουλήθρες/υπερτροφοδοσία/διαρροή;
Έχεις μειωμένη απόδοση γεύσης /χτυπήματος/ντουμανιού;

Πιο πριν, είχες εμπειρία από άλλο επισκευάσιμο με "non res." σύρμα; Ή είναι ο πρώτος σου;

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #393 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 21:38 »
Φιλε μου εχω 3 ατμοποιητες που δουλευουν με non (εκτος του iatty), εχω εμπειρια, το θεμα ειναι οτι σε οσα στησιματα εχω κανει εχω καμμενο, ανοιγω λιιιγο την καμπανα, εχω μπουρμπουλιθρες, κλεινω λιγο, δουλευει για κανα 5λεπτο, καμμενο παλι και ουτο καθεξις, διαρροες δεν εχω, οσο δουλευει εχω τα παντα, γευση, χτυπημα, ντουμανι πολυ, αυτος ειναι ο λογος που παιδευομαι ακομα, οταν καταφερω να μου δουλεψει σωστα, ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης που εχω δοκιμασει, μονο το πρωτο σεταρισμα που του εκανα μου δουλεψε μια μερα (η τυχη του αρχαριου φαινεται) και μετα αρχισαν τα οργανα, εχω φαει τοσο καψουλι που δεν εχω φαει 11 μηνες τωρα  :laugh1: 




Στο ανοιξε-κλεισε το βγαζω το drip tip για να μην παρασερνει την καμπανα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 21:50 από fotispap3 »

Αποσυνδεδεμένος ymc

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #394 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 21:42 »
Προσωπικά τα σύρματα τα έχω σχεδόν πάντα απ'έξω.
Από τη μέσα μεριά το δοκίμασα μόνο δυο-τρεις φορές για να δω αν έχει διαφορά σχετικά με την ευκολία κτλ.
Δεν με πολυβόλεψε...

Αν βάλεις μια λεπτή οδοντογλυφίδα ή μια χοντρή βελόνα ανάμεσα στη φ/α και το κάτω μέρος της σχισμής στο κεραμικό, μέχρι να σφίξεις και το δεύτερο σύρμα, θα είσαι μια χαρά.
Κρατάς μ'αυτόν τον τρόπο ψιλά την φ/α σου κι όταν το βγάλεις, ξαναχαλαρώνει κι έρχεται στη σωστή θέση για τροφοδοσία.

Άλλοι βέβαια, διευκολύνονται περισσότερο με τα σύρματα μέσα στις τρυπούλες. :dontknow:



Εγώ πάντως με αυτό που αναφέρει ο φίλος συνατμιστής βρήκα την υγειά μου σε θέμα με το καμένο γιατί και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #395 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 21:47 »
Eιχες καμμενο οταν εβαζες το συρμα χωρις μεσα απο τις τρυπουλες στο κεραμικο δηλαδη;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #396 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 22:09 »
Κι εγώ δεν μπόρεσα να τον δουλέψω με τα νον μέσα από τις τρυπούλες του κεραμικού.


Απο έξω πάντα, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #397 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 22:12 »
Στο επομενο  στησιμο λοιπον απ εξω και οδοντογλυφιδα (αχρησιμοποιητη ετσι;  :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #398 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 22:19 »
Φώτη, είναι προφανές ότι έχεις θέμα τροφοδοσίας, λόγω στραγγαλισμού του φιτιλιού σου.
Άρα, ή έχεις πολύ σφιχτή την αντίστασή σου, ή πιέζεις το φιτίλι στα διάκενα του κεραμικού, ή έχεις πολύ φιτίλι (>3,5-4mm) στα κανάλια.

Δοκίμασε και την οδοντογλυφίδα (ή χοντρή βελόνα π.χ.) και τα λέμε.

Πρόσεχε στο "πιάσιμο" του non με το upper (+) και το lower plastic (-), μην τραβήξεις τη φ/α σου και τη στραγγαλίσεις.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #399 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 22:41 »
ο μονος λογος που λεω να περνανε τα συρματα μεσα απο τις τρυπες του κεραμικου
ειναι γιατι δεν υπαρχη περιπτωσει ουτε μια στο εκατομυριο να τραβηξει την αντισταση το συρμα χωρις
δεν εχουν ολοι την πειρα μας

και το τριαρι το αναφερω γιατι "πιανετε" καλυτερα
εγω με διπλο 1,5αρι σεταρω
 και με το τριαρι ειναι το μονο σεταπ μπου μου δουλεψε απροβληματιστα

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #400 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 09:37 »
Διπλό δυαρι  και μέσα στο Κεραμεικό η αντίσταση δουλεύει αψογα  σε εμενα,βγάζοντας τα νον από τα αυλάκια του λιμαρισμενου Κεραμεικού.καμπάνα μια στροφή βιδωμενη γεμισμα τανκ μεχρι τερμα πανω και έρχεται κάψουλι οταν δεν υπάρχει σταγόνα υγρό.Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα διαφορετικό,έτσι τον έστησαν πρώτη φορά και αφού δεν έκανε νουμερακια δεν δοκιμασα τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #401 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 14:21 »
Τελικα παιδια, τα καταφερα  ;D , τον δουλευω απο την Παρασκευη το βραδυ (αργα) και παει σφαιρα, διπλο τριαρι τοπικα, κοψιμο μια ινα στις χαραμαδες,  οδοντογλυφιδα για να σφιξω τα non συρματα  εξω απο το κεραμικο και το πιο σημαντικο, οταν τον εστησα λεω, δεν βαζω αντι για το δικο του το τανκακι, ενα μικρο clear που εχω για να βλεπω και το υγρο; Ετσι λοιπον και εγινε, βαζω το clear, τον δενω και απο την πρωτη τζουρα, πανδαισια "χρωματων"!!! Τρελαθηκα. Μην σας τα πολυλογω, μετα απο 3 μερες περιπου, βαζω το δικο του το τανκακι (το μεταλλικο), το φουλαρω και.... παλι τα ιδια, υπερτροφοδοσια και καμμενο (ανοιξε κλεισε καμπανα), λεω ρε φιλε τι εγινε, αδειαζω το τανκ μεχρι το υψος της καμπανας και ολα γιναν οπως πριν, μια χαρα, οποτε πρεπει να παιζει ρολο σχετικα με την πιεση του "συστηματος" ετσι; Το ειχα διαβασει αυτο με το γεμισμα μεχρι εκει και το ειχα εφαρμοσει σε 2-3 σεταρισματα που του ειχα κανει αλλα φαινεται οτι τοτε εφταιγαν τα σεταρ... και οχι το γεμισμα  :dontknow: .Τελος παντων, το θεμα τωρα ειναι οτι φοβαμαι  να τον σεταρω ξανα γιατι  αν τον ανοιξω μην αρχισει παλι τα περιεργα, που δεν νομιζω, αλλα οπως λενε, αμα καεις με το χυλο, φυσας και το γιαουρτι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #402 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 15:18 »
Έτσι μπράβο, τώρα είσαι έτοιμος ;)

Αυτό με το γέμισμα ως την καμπάνα, θα σου έλεγα ότι μάλλον παίζουν ρόλο οι ρευστότητες και λιγότερο το σετάρισμα. (μόνο αν το έχεις με λεπτό φιτίλι που κολυμπάει στα διάκενα έχεις θέμα με τη στάθμη και μπουρμπουλήθρες-πλημμύρες).
Αν έχεις σετάρει δηλαδή με συνολική διατομή φιτιλιών 3mm έως 5 (και υπό συνθήκες 6) ανά κανάλι, δε θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.
Βρίσκεις και το κατάλληλο άνοιγμα στην καμπάνα, ανάλογα με το ρεύμα που θα δουλεύεις και είσαι έτοιμος γι απόλαυση! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #403 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 16:46 »
Παρότι είμαι παραδοσιακά ανάποδος άνθρωπος και ξεκίνησα με Οδυσσέα μετά Ιθάκη και τελευταίο τον IATTY ομολογώ ότι δεν περίμενα πολλά πράγματα. Εννοώ συγκριτικά με τους άλλους 2 περίμενα λιγότερο χτύπημα ατμό και γεύση παρά τις διάφορες κατά καιρούς επικές κριτικές κάποιων συγκεκριμένων μελών που ομολογώ ότι σέβομαι την άποψη τους και για αυτό ήθελα οπωσδήποτε να τον δοκιμάσω.
Τον σετάρω λοιπόν με διπλό φυτίλι (παρότι ξέφτισε στην πορεία και έμεινε ενάμισι) τον βάζω στο Vamo και.....
Τίποτα!!!
Κανένα ρεύμα καμιά ένδειξη πλην του 9,9...
Δεν μπορεί το στήσιμο ήταν τέλειο τι ^Ε$%#^ έκανα λάθος...
Βγάλσιμο διόρθωμα πείραγμα κούνημα απώλεια μισού φυτιλιού από την ταλαιπωρία...το Vamo απλά αρνείτε να του δώσει ρεύμα...Οκ μπορεί απλά να μην γουστάρει αυτός ο Κινέζος. Τον βάζω στο SVD και αρχίζει τα κριτσι κρούτσου επιτέλους ρεύμα!!
Βαριέμαι να ξαναστρίβω σύρμα ας δοκιμάσω τι λέει τούτο το πράμα και στην αλλαγή παίζω με τα φυτίλια. Φόρτωμα με berry mix από LIQUA που είχε ξεμείνει επειδή δεν μου πολυάρεσε η γεύση είπα να του δώσω μια ευκαιρία.
Πρώτη τζούρα...δεν μπορεί κάτι λάθος έκανα berry η γεύση αλλά είναι τόσο πολύ berry και είναι και ωραίο τούτο το πράμα μαθές...
Χτύπημα να σε πιάνει βήχας ξεχασμένος από τότε με τα πούρα που κάπνιζα...ατμός να μη βλέπεις τι μύτη σου...
Ρε παιδιά τι είναι τούτου δω το πράμα??
Το πρόβατο έχει καρφωμένη πάνω την Ιθάκη με διπλή χιαστή στα 1,2 γιομάτο με Νέκταρ και τα σπειρώματα τους έχουν ενωθεί βρήκαν το ταίρι τους αυτοί και δεν τους ενοχλώ αλλά τούτο τι είναι τώρα?
Είναι δυνατόν τόσο παλιό εργαλείο και να παίζει έτσι? Χωρίς ρυθμιστή αέρα και τέλεια τζούρα, χωρίς ρυθμιζόμενη καμπάνα και μηδέν καμένα υπερτροφοδοσίες ή άλλα τινά κακά. Και το LIQUA ήταν τόσο ωραίο και δεν το είχα πάρει χαμπάρι??
Εϊχε πει κάποιος έναν ωραίο χαρακτηρισμό περί αναλογικού και ψηφιακού ήχου (ατμού) και έχει δίκιο ρε παιδιά έτσι είναι!!
Είναι δυνατόν ο παλιός να είναι τόσο ωραίος? Και ο νέος να προσπαθεί με τα τόσα καλούδια του να τον φτάσει?
Τι είναι τούτο το πράμα ρε παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #404 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 17:04 »
Περιεργο που δεν σου δουλευει στο vamo, σηκωσε λιγο τον θετικο του με ενα ψιλο κατσαβιδακι (προσεχτικα!!!) και δοκιμασε το παλι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 31 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 59 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 63 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 111 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 79 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248971 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767216 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181536 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573539 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios