vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #315 στις: Μαΐου 29, 2013, 10:27 »
Τον είχα δοκιμάσει παλαιότερα με tribeca και τον παράτησα. Τότε δεν άλλαζα γεύσεις.
Μετά τον δοκίμασα με άλλα υγρά γλυκά και τον λάτρεψα.
Τώρα τον χρησιμοποιώ καθημερινά με tribeca και τον λατρεύω πάλι  :confused1: (εδώ σίγουρα "παίζει" θέμα γευστικών καλύκων)
Τελικά έχω συνειδητοποιήσει οτι αυτός ο ατμοποιητής είναι μια ξεχωριστή κατηγορία από μόνος του. Βγάζει τις γεύσεις με τον δικό του ιδιαίτερο τρόπο... ό,τι και να κάνεις :yes:
Γι'αυτό άλλοι τον μισούν και άλλοι τον λατρεύουν.
Δεν νομίζω να φταίνε τα σεταρίσματα. Αν δεν παίρνεις καμένο, η γεύση σε εμένα δεν αλλάζει πολύ.



Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #316 στις: Ιουνίου 10, 2013, 14:42 »
Προχθές έκανα νέα αντίσταση στον ΙΑΤΤΥ.

Συμβουλή...
Σε όποιον αποφασίσει να κάψει το κεραμικό για να καθαρίσει...

Αφήστε το να κρυώσει καλά, πριν να το αγγίξετε!!!
 :wall: :wall:

Τη συμβουλή σας την παρέχει, το μικρό κομματάκι δέρματος από το δάχτυλο, που έμεινε πάνω στο κεραμικό! :wall: :'(

Παιδαριώδες λάθος να το πιάσω, αλλά δεν περίμενα ότι κάνει τόση ώρα να κρυώσει!!

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #317 στις: Ιουνίου 10, 2013, 15:53 »
ετσι ειναι ο βασιλιας...εκτος απο ψυχικα σημαδια σου αφηνει και σωματικα....εγω την επαθα με το κεραμικο της Ιθακης...

Αποσυνδεδεμένος miron

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #318 στις: Ιουνίου 11, 2013, 00:20 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XdAUn-9dosI[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kak-BrHb7fo[/youtube]



Διόρθωση λινκ και συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2013, 00:24 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #319 στις: Ιουνίου 18, 2013, 19:46 »
Αριστερά : Εξαρτήματα ΙΑΤΤΥ
Δεξιά : Εξαρτήματα e-steamer




















Μου άρεσε :


Τα αυλάκια και στο κεραμικό και στο πάνω πλαστικό είναι αρκετά ευρύχωρα.
Τα δυο απέναντι αυλάκια του κεραμικού είναι πιο βαθιά από τα άλλα δύο απέναντι.
Άριστο βίδωμα της καμπάνας!!!
Η καμπάνα βιδώνει 4 ολόκληρες στροφές.

Υπό σκέψη  :hmmm: :


Το κάτω μέρος του κεραμικού που παίρνει ακριβώς και τσίμα τσίμα τα όρινγκ.


Δεν μου άρεσε :


Τουλάχιστον στο δικό μου πλαστικό, δυσκολεύτηκα να το ξεκινήσω. Αν δεν πρόσεχα θα μπορούσα να "φάω" τα σπειρώματά του. Από τη στιγμή που ξεκίνησε όμως, βίδωσε κανονικά!


Για να δούμε και τη λειτουργία του... :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2013, 22:15 από demkoni »

Απ: GG Iatty
« Απάντηση #320 στις: Ιουνίου 18, 2013, 19:58 »
βαλε ενα ορινγκ στο κεραμικο.....δεν χρειαζεται και τα 2......ετσι το βαζω παντα......χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #321 στις: Ιουνίου 18, 2013, 21:48 »
Κωνσταντινε μπερδεψες το αριστερα με το δεξια!!!! τι σου κανει ο ατιμος ο βασιλιας..πολυ σε παιδευει ρε παιδι μου...!!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #322 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:18 »
Έχεις δίκιο Νικολή, το διόρθωσα!!


Δεν φταίει ο Βασιλιάς, οι μεσημεριανές οι μπύρες φταίνε! :party_beer_01: :party_beer_01:


βαλε ενα ορινγκ στο κεραμικο.....δεν χρειαζεται και τα 2......ετσι το βαζω παντα......χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα. :thumpup:


Μάκη, ευχαριστώ για την πολύ χρήσιμη πληροφορία!! :thumpup:
Πάντως και τα δύο χωράνε, αλλά πολύ οριακά. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2013, 22:24 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #323 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:27 »
Δοκιμασε να πλεξεις τα 2 φυτιλια που θα χρησιμοποιησεις και να κανεις 1 αντισταση στα ωμ της αρεσκειας σου ακριβως στο σημειο που ειναι πλεγμενα τα φυτιλια.


Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #324 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:35 »
Αλα Ιθάκα, ε;  ;)
Σωστός  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #325 στις: Ιουνίου 18, 2013, 22:42 »
Πρωτα το δοκιμασα στον ιαττυ για να πω την αληθεια και μετα το δοκιμασα και στην ιθακη και αποδιδει πολυ.
Στο νημα της ιθακης στο -213- ποστ το αναφερει ο panaisr καθως και τον τροπο.



Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #326 στις: Ιουνίου 18, 2013, 23:12 »


για τον φιλο μου τον  demkoni!!
εβαλα το κλιαρ του Kir Fani με το σωμα το κανονικο και μακρινα την καμπανα με ενα αξονακι απο καποιο  ce?..Στην ενωση τους εβαλα ενα λαστιχακι και ετσι σταθεροποιηθηκε!!!

τρελη αυτονομια και πολυ καλη τροφοδοσια..

ενα σεταπ-πειραμα!!
σετα με 4 φιτ ενος χιλιοστου, 2,1 ωμ στα 4 βολτ και εχει φοβερη γευση...

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #327 στις: Ιουλίου 04, 2013, 23:10 »
Παιδιά η καμπάνα κλείνει δεξιόστροφα;
Είχα πει παλαιότερα ότι μετά το mesh το χάος, με τον ΙΑΤΤΥ αναθεώρησα,(καθόλου φυτιλίλα, που με χαλούσε :yes: :yes: [size=78%]) [/size]

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #328 στις: Ιουλίου 04, 2013, 23:52 »
...ναι, δεξιόστροφα κλείνει.
Συμβουλή:
εκεί που θα βρεις τη σωστή τροφοδοσία, να την αφήσεις.
Μην την ξαναπειράξεις μέχρι ν'αλλάξεις φιτιλοαντίσταση.

Το καμένο απ'την πλημμύρα απέχει μόνο... μισή στροφή.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #329 στις: Ιουλίου 05, 2013, 05:46 »
Εχω καιρο να γραψω εδω. Εδω και καμποσο καιρο απολαμβανω και 'γω τον Ιαττυ.

Τελικα αυτος ο ατμο θελει υπομονη. Στην αρχη περιττο να σας πω, πως απ' τα πολλα πειραματα και απ' την απογοητευση που πηρα, ημουν στο τσακ να τον στειλω στην περιοχη των αγγελιων. Ευτυχως ο φιλος demkoni με βοηθησε αρκετα με καποιες συμβουλες που μου δωσε, εκανα και καμποση υπομονη, μεχρι που καποια στιγμη εστρωσε και απεδωσε τα μεγιστα.

Απ' οτι φαινεται τελικα,αν το κεραμικο ειναι καινουριο, θελει κ αυτο το χρονο του, μεχρι να ποτισει με το υγρο που χρησιμοποιεις και αφου στρωσει και η φυτιλοαντισταση, τοτε ολα λειτουργουν θαυμασια.

Πλεον στριβω αντισταση με 2mm φυτιλι και 0.20 συρμα, 2φ μεχρι κατω και ολα μια χαρα. Μετα απο αλλαγη αντιστασης, θελει κανα 2ml μεχρι να αποδωσει σωστη γευση παλι και περιπου μια μερα για να ποτισει για τα καλα το φυτιλι (να "φουσκωσει" οπως λεει κ ο demkoni), αλλα μετα τον καταευχαριστιεσαι.
 
Υγρο δεν αλλαξα και δεν προκειται να αλλαξω, ατμιζω σταθερα torque56 12αρι και πλεον αποδιδει οπως ενας καλος 901, αλλα με μεγαλη σταθεροτητα στη γευση και στο ντουμανι.

Επειτα απο σχεδον 2 μηνες συμβιωσης μαζι του, η συμβουλη μου για τους νεους κατοχους ειναι:
Μη βιαστειτε να βγαλετε συμπερασματα, δωστε του χρονο και μονο τοτε θα σας ανταμειψει.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246010 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572060 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios