vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 1 χρήστης
sakissalonika

Twitter

GG Iatty

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #300 στις: Μαΐου 29, 2013, 05:21 »
Καλημερα.
Εχω καμμια βδομαδα τον Ιαττυ στα χερια μου και δε λεει να δουλεψει σωστα.
Δεν εχω σωστη γευση, οτι κ' αν εχω δοκιμασει. Δεν εχω καμμενο ή μπουρμπυλιθρες, απλα δειχνει σαν να μην ατμοποιειται σωστα το υγρο και δινει αυτη τη νωπη γευση που εχεις οταν ειναι μπουκωμενος ο ατμο, την ξινιλα που σου αφηνει σαν επιγευση, χωρις γλυκαδα κατα την εισπνοη.
Καποιοι μου ειπαν πως μπορει να φταιει και το υγρο τελικα.
Υπαρχει περιπτωση να φταιει? Ατμιζω σταθερα Torque56 12αρι εδω και 1.5 χρονο με αλλους ατμοποιητες.
Εχει παρατηρησει καποιος καμμια "ασυμβατοτητα" με τα υγρα της Halo και τον Iatty?  :hmmm:
Εχω δοκιμασει διαφορα setups, οπως μονο φυτιλι 2αρι, 2πλο 2αρι με το 1 τοπικα, τριπλο δυαρι με το 1 τοπικα, στα 1.5-1.6-1.8ωμ, κλειστη καμπανα, ανοιχτη καμπανα, παπαδες να κανουν ευχελαιο κατω απ την καμπανα, αλλα αυτος δε λεει να αλλαξει...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2013, 05:29 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #301 στις: Μαΐου 29, 2013, 08:35 »
δεν μπορω να καταλαβω..... :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:
το σεταρισμα του Ιαττυ σχετικα με τα φυτιλια ειναι ΕΝΑ
διπλο 1,5αρι μεχρι κατω
προβληματα ΤΕΛΟΣ
γιατι κανετε πειραματα και ειδικα οι"καινουργιοι σε αυτον τον ατμο
θα μου πεις να πειραματιστουμε....
ναι το δεχομαι,αλλα κανε τον να δουλεψει πρωτα σωστα,να δεις αν σου αρεσει ετσι
και μετα βγαλε του τα ματια στα πειραματα


εγω μονο με διπλο 1,5αρι σεταρω
εκανα και κατι αλλες με τριαρια δυαρια και άλλα..
αλλα το 1,5αρι μου καθεται καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #302 στις: Μαΐου 29, 2013, 08:44 »
μην ξεχνας ομως Μανο μου,οτι λιγο οι καινουριοι σε αυτον τον ατμο,λιγο η παραγωγη που ξαναβγηκαν κοματια,εριξε το κοστος. :idiot1:
 
 
ξεχνας ποσο εκανε περσυ ο Ιαττυ?
ποιος θα τον πλησιαζε να κανει και παιχνιδακια?
 
 :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #303 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:03 »
Εγω δε μπορω παλι να καταλαβω απο που προεκυψε το στανταρ του 2φ επι 1.5 που αναφερεις, γιατι οσους κ αν ρωτησα μου προτειναν 2αρι.  :hmmm:
Δεν παω να κανω πειραματα, ουτε με ενδιαφερουν. Να τον κανω να δουλεψει προσπαθω, αλλα αν καποιος κατσει και διαβασει ολα αυτα που εχουν γραφτει γι΄αυτο τον ατμοποιητη, δε νομιζω πως θα βγαλει το συμπερασμα που προανεφερες σχετικα με το στυσιμο αυτο, αντιθετως θα μπερδευτει εντελως και θα προσπαθει με καθε τροπο να τον κανει να δουλεψει, δοκιμαζοντας οτι εχει γραφτει, μιας και δεν υπαρχει καποιο στανταρ απ' οτι φαινεται.

Απλο ισως σου φαινεται τωρα που ΄χεις βρει το κουμπι του, αλλα για ελα στη θεση του νεου και θυμησου και συ τι μπορει να τραβηξες μεχρι να καταλαβεις τα χουγια του και θα μας καταλαβεις!   :P :shock_sick_01:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #304 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:11 »
Κώστα :respect_hat: αφού διάβασες αρκετά θα έμαθες ότι δεν αγαπάει καπνικά (ο θεός να τα κάνει) και λοιπά χαζά ;D

Καραμελίτσες , μπισκοτάκια κ.λ.π τα πάει μαρούλι 8)

Δοκίμασε και θα δείς ;)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #305 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:22 »
Καλημερα Γιωργαρε.  :bye:
ΑΑΑ, ολα κ ολα! Αμα δεν αγαπησει το Torque, θα τον μισησω και θα παει προς αγγελιες μερια!  :whip: :fight_knuppel: :fight_fryingpan:  ^-^

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #306 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:30 »
αφου βρε φιλε
απο αρχης γενομενης του ατμο βαζουνε διπλο 1,5αρι
αλλα αφου δεν μου εχεις εμπιστοσυνη,ολα καλα

θα το πω αλλιος τοτε
κανε ενα "πειραμα" και βαλε διπλο 1,5αρι φυτιλη μεχρι κατο
δουλευη αψογα..

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #307 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:31 »
Καλημερα Γιωργαρε.  :bye:
ΑΑΑ, ολα κ ολα! Αμα δεν αγαπησει το Torque, θα τον μισησω και θα παει προς αγγελιες μερια!  :whip: :fight_knuppel: :fight_fryingpan: ^-^

Αν έχεις κάποιο γλυκό κάνε λίγο driping και θα δείς ;)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #308 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:36 »
αλλα αφου δεν μου εχεις εμπιστοσυνη,ολα καλα


Απο που το συμπερανες αυτο?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #309 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:43 »
καλημερα κωστα.τραβα μια βολτα στον ξαδερφο τον τριπολιτη να σε δειξει και βγαλτον και μια φοτο να τον δουμε.ο ιατυ αν σε κατσει δεν αλαζεται ευκολα μετα.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #310 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:44 »
γιατι εχω κανει ολα τα σεταρισματα που αναφερουν εδω

ολα εχουν τα θεματακια τους
και αυτο που λες με το δυαρι το εχω κανει,δεν με εξυπηρετη ομως
θελει προσοχη στη χρηση

με το διπλο εναμισαρι,αντε το πολυ με μονο τριαρι ,αφαιροντας μετα το στριψιμο ενα κλονω απο το φυτιλη δουλευει αψογα
ολα τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε
πιστεψε με
τον ατμο τον αφηνω οπς ν'ναι οριζοντια καθετα πλαγια αναποδα,κανενα προβλημα
και παιζει απροβληματιστα για δυο βδομαδες "τουλαχιστον"

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #311 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:52 »
Μακη μου πεφτει μακρια ο ατιμος ο ξαδερφος, αλλιως καθε μερα εκει θα ημουνα να τον βοηθαω στο αρμεγμα!  :))
Μανο θα το δοκιμασω κ' αυτο και βλεπουμε.
Δεν εχω 1.5αρι ομως, εχω ενα που μαλλον ειναι 1mm (αυτο που ηρθε με τον Α2 στο πακετο), οποτε λογικα δεν κανει.
Αν και χλωμο το βλεπω να τα πηγαινει καλα με το torque τελικα, αφου λετε πως με τα καπνικα δεν τα παει καλα..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #312 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:57 »
Μάνο  :bye:!!!

Διάβασα το σχόλιό σου, και θα σου πω το εξής.
Βρε συ δεν μπόρεσα ποτέ να τον δουλέψω με διπλό εναμισάρι!!! :wall: :))

Αντίθετα, με μονό δυάρι δεν έχω πρόβλημα. Απλά ίσως περίπου για μια μέρα, να με παιδέψει να το στρώσω, κι αυτό όχι πάντα. Μόνο όταν δεν θα έχω κάνει αωστά την αντίσταση (όχι τόσο σφιχτή που πρέπει) και έχω hot spot κι αυτό μέχρι να φουσκώσει το φυτίλι, και να πιάσει λίγη μάκα.

Επίσης προσωπικά, έχω βρει σαν πιο απλό και σταθερό σετάπ το μονό τριάρι (φυτίλι από το e-smokeguru) από το οποίο κόβω τη μία από τις έξι μπούκλες του φυτιλιού και από τις δύο πλευρές (εκτός αντίστασης), έτσι ώστε να γίνει ας το πούμε δυομισάρι, και να μην στραγγαλίζεται στα αυλάκια. Σε εμένα αυτό το σετάπ μου βγαίνει για πλάκα!! Και το δοκίμασα αρκετές φορές. Edit : όσο έγραφα, είδα Μάνο ότι το ανάφερες!!!! Sorry.

Σημαντικό ρόλο παίζει η ποιότητα του φυτιλιού. Η οποία έχει να κάνει με τη σειρά της με την σύσταση του υγρού σε VG/PG ανάλογα με την απορροφητικότητά του. Και αυτός πιστεύω ότι είναι ένας σημαντικός παράγοντας για τον οποίο, δεν υπάρχει στάνταρ στήσιμο στο ΙΑΤΤΥ!! Ο καθένας μας έχει τις δικές του προτιμήσεις σε υγρά, οπότε πρέπει να τον παραμετροποιήσει ανάλογα.
Το σετάπ που εμένα μου βγαίνει για πλάκα, σε άλλον (επειδή πχ μπορεί να κάνει σκέτη VG) μπορεί να μην βγαίνει, είτε γιατί θα πρέπει να αφήσει λιγότερο φυτίλι στα αυλάκια του πλαστικού, είτε γιατί πολύ απλά να μην είναι ίδιας ποιότητας!!!

Τέλος, φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει και ο αέρας στον ΙΑΤΤΥ, μιας και το όλο σύστημα πρέπει να "αναπνέει". (Πιστεύω να με καταλαβαίνετε).

Έχω έναν γενικό "κανόνα" για τον ΙΑΤΤΥ.
Δεν πρέπει σε κανένα σημείο του να στραγγαλιστεί το φυτίλι. Είτε με το σύρμα, είτε στα αυλάκια, κα...

Γενικά, το "κακό" με αυτόν τον ατμοποιητή, νομίζω ότι είναι, ότι πρέπει πολλές παράμετροι να τηρηθούν, ώστε να έχεις ένα καλό τελικό αποτέλεσμα. Οπότε κάποιος που δεν έχει την υπομονή ή και τη διάθεση βρε αδερφέ(!!) θα τον παρατήσει γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #313 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:58 »
γιατι εχω κανει ολα τα σεταρισματα που αναφερουν εδω

Και πολύ καλά έκανες.

Αλλιώς συμπεριφέρονται τα υγρά και τα αρώματα που κάνει ο καθένας.

Εγώ π.χ το βασικό μου υγρό το ''πήρα'' καλύτερα σε άτμο του εμπορίου...

Και έχω δοκιμάσει και αγοράσει τα πάντα ;)


Εντιτ...

Με πρόλαβε ο από πάνω ;D

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #314 στις: Μαΐου 29, 2013, 09:59 »
μια χαρα τα παει με τα καπνικα
απλα αναδεικνυει λιγο περισοτερο τα "γλυκα" στοιχεια του υγρου
βαλε τεσσερα φυτιλα απο το 1 χιλιστο που εχεις και κανε ενα σεταρισμα
σου λεω τεσσερα γιατι αν θυμαμαι καλα του Cetin ειναι λιγο λεπτοτερο απο τα αλλα
δεν εχεις να χασεις τπτ(εκτος απο το φυτιλη ;D)
αααααα ξεχασα
και μη βαλεις την αντισταση μεσα στο κεραμικο,ασε την απανω

καλη επιτυχια φιλε


εχω ενα τυφλοσουρτη για τον Ιαττυ και μου βγαινει παντα
αλλα μου ειναι λιγο δυσκολο να τον γραψω στο χαρτι

ναι φταινε και τα υγρα,πυκνοτητα αναλογια και τετοια
αλλα αυτο φτιαχνει χωρις να αλλαξεις υγρο,ανοιγοντας η κλεινοντας λιγο τη καμπανα
αλλα....δεν ξρω.....εγω τα εχω βρει μαζι του
και για να γελασετε
μια ολοκληρη μερα ετρωγα καμμενα,βρε αμαν βρε ζαμαν.......
τη εχει τη εχει..............
ειχα κλειση την καμπανα τερμα με το πιπακη...κατα λαθος :wall: :wall: :wall: :wall:


φιλε demkoni
φυσικα και ειναι γουστα ολα τα σεταρισματα στους ατμο
αλλα
πρεπει καποιος να σου "δειξη" πως σεταρεται αυτο το πραμα
η αληθεια ειναι οτι αν δε μου εδειχνε ο nivocupra το σεταρισμα του Ιαττυ θα ειχα ξενερωσει και εγω οπως και εσεις
απλα η γνωμη μου ειναι να ξεκινησετε απο τα "απλα"
ή διλπο εναμισαρι ή ακομα καλυτερα μονο τριαρι  με τοποθετηση απανω και οχι μεσα στο κεραμικο
τα συρματα περασμενα μεσα απο το κεραμικο
αφου τοποθετησετε την αντισταση, πριν βαλετε την καμπανα,αφαιρεστε ενα κλονο απο το φυτιλη
πιετστε το συρμα του αρνητικου προς τα μεσα στο σημειο που περναει το φυτιλη απο το πανω πλαστικο ετσι ωστε να κατεβαινει καθετα το συρμα και να μην εμποδιζει το φυτιλη
αυτα για την ωρα


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2013, 22:14 από Giannis Pap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246011 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121636 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511683 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios