vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, white varadero, radios, ZoeM

Twitter

Cartomizer e-Go

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 07, 2010, 17:16 »
Κόλπο για λιγότερη υπερχείλιση στον cartomizer:

Μέχρι χθες τους γέμιζα με τον εξής τρόπο.
Ακούμπαγα τον καρτομαιζερ σε ενα τραπέζι και με τη σύριγγα κάθετα τον γέμιζα απο την πλευρά του επιστόμιου.
Δηλαδή η πλευρά του καρτομάιζερ που βιδώνει στην μπαταρία ήταν ακουμπισμένη στο τραπέζι.

Χθές δοκίμαζα το ανάποδο δηλαδή κρατώ τον καρτομάιζερ στο χέρι ώστε η πλευρά που βιδώνει στην μπαταρία να βλέπει ταβάνι και τον γεμίζω με τη σύριγγα
πάλι απο την πλευρά του επιστόμιου (τώρα η σύριγγα είναι κάτω απο τον καρτομάιζερ και βλέπει η πλαστική βελόνα της και αυτή το ταβάνι) και έτσι δεν μου υπερχειλίζει τόσο εύκολα.

Προσοχή, διαεκρινίζω ότι και στις δύο περιπτώσεις τον καρτομάιζερ τον γεμίζω απο την πλευρά του επιστόμιου μην μπερδευτείτε...

ΥΓ
Η σύριγγα είναι μεγάλο σπάσιμο...
ελπίζω σε επόμενα μοντέλα τους να μη χρειάζεται (ή έστω να βγεί ένα μπουκαλάκι με μύτη σαν πλαστική σύριγγα. Ισως και να υπάρχει αλλά δεν το έχω πετύχει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 08, 2010, 00:31 »
Παράθεση
Κόλπο για λιγότερη υπερχείλιση στον cartomizer:

Μέχρι χθες τους γέμιζα με τον εξής τρόπο.
Ακούμπαγα τον καρτομαιζερ σε ενα τραπέζι και με τη σύριγγα κάθετα τον γέμιζα απο την πλευρά του επιστόμιου.
Δηλαδή η πλευρά του καρτομάιζερ που βιδώνει στην μπαταρία ήταν ακουμπισμένη στο τραπέζι.

Χθές δοκίμαζα το ανάποδο δηλαδή κρατώ τον καρτομάιζερ στο χέρι ώστε η πλευρά που βιδώνει στην μπαταρία να βλέπει ταβάνι και τον γεμίζω με τη σύριγγα
πάλι απο την πλευρά του επιστόμιου (τώρα η σύριγγα είναι κάτω απο τον καρτομάιζερ και βλέπει η πλαστική βελόνα της και αυτή το ταβάνι) και έτσι δεν μου υπερχειλίζει τόσο εύκολα.

Προσοχή, διαεκρινίζω ότι και στις δύο περιπτώσεις τον καρτομάιζερ τον γεμίζω απο την πλευρά του επιστόμιου μην μπερδευτείτε...

ΥΓ
Η σύριγγα είναι μεγάλο σπάσιμο...
ελπίζω σε επόμενα μοντέλα τους να μη χρειάζεται (ή έστω να βγεί ένα μπουκαλάκι με μύτη σαν πλαστική σύριγγα. Ισως και να υπάρχει αλλά δεν το έχω πετύχει.

Το σφουγγαρόπανο που το έχεις ?   :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 08, 2010, 06:00 »
και με αυτό τον τρόπο γεμίσματος (δηλαδή προς το ταβάνι), είναι δύσκολο να αποφύγουμε τις έντονες διαρροές. Εκτός αν επιλέξουμε μα ατμίζουμε ξαπλωμένοι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 08, 2010, 10:08 »
Μόλις το γεμίσω (κρατώ τη σύριγγα σφικτά πιεσμένη πάνω στην τρύπα για να μην τρέξει απο την πλευρά που το γεμίζω) βιδώνω την μπαταρία και αρχίζω επιτόπου να ατμίζω!

Το υγρό που τώρα κατεβαίνει προς τον ατμ καταναλώνεται πριν προφτάσει να υπερχειλίσει και δίνει πολύ καλές τζούρες...

Υ.Γ. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα στο πρώτο γέμισμα αλλά σε συμπλήρωση υγρού σε ατμ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 08, 2010, 10:39 »
Μόλις το γεμίσω (κρατώ τη σύριγγα σφικτά πιεσμένη πάνω στην τρύπα για να μην τρέξει απο την πλευρά που το γεμίζω) βιδώνω την μπαταρία και αρχίζω επιτόπου να ατμίζω!

Το υγρό που τώρα κατεβαίνει προς τον ατμ καταναλώνεται πριν προφτάσει να υπερχειλίσει και δίνει πολύ καλές τζούρες...

Υ.Γ. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα στο πρώτο γέμισμα αλλά σε συμπλήρωση υγρού σε ατμ.

έτσι είναι. Αν δεν αρχίσεις άμεσα το άτμισμα δεν αποφεύγεις τη διαρροή

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 30, 2010, 17:41 »
Η βελόνα πρέπει να είναι ειδική ή μας κάνει και η ένεση από φαρμακείο για τα καρτο?
 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 30, 2010, 17:42 »
η καλυτερη ειναι αυτη για την ηρωινη.εχει κοντη βελονα.ινσουλινη

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 30, 2010, 17:46 »
Καλό , ευχαριστώ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 30, 2010, 20:43 »
Η βελόνα πρέπει να είναι ειδική ή μας κάνει και η ένεση από φαρμακείο για τα καρτο?
 :dontknow:

Κάνει μια χαρά, αλλά με κάποιο τρόπο καλό θα είναι να φάς λίγο την μύτη της..

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ:
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 18, 2010, 19:55 »
Μεγάλη ταλαιπωρία τα Cartomizer e-Go !!! Δεν ξέρει πόσο  να βάλεις υπερχειλιζει  αν απλώνεται ομοιόμορφα αμέσως η γέυση δεν είναι και ότι και καλύτερο το βασικότερο όμως είναι ότι δεν ξέρεις τι γίνεται από μέσα!!! Σε σύγκριση με τα njoy σίγουρα χάνουν!!! Θα έπρεπε να ανοιγουν για να τα γεμίζουμε!!! 

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 20:34 »
Παιρνω πισω οτι ειπα για τα συγκεκριμενα καρτομαιζερ πολύ καλά αρκει να τα αφήσεις αφου τα γεμισεις λιγη ώρα να πιουν το υγρο η τα ανακινήσεις πολύ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 15, 2011, 20:22 »
panos σορυ αλλά δεν το βρήκα το συγκεκριμένο θέμα γιατί έψαχνα στο νήμα της nobacco.
Όπως είπα  μου το έδωσε σήμερα ο dj αφού το είχε δοκιμασει για κάνα δίωρο από ότι μου είπε.
Δεν είχα μαζί μου ούτε σύριγγες ούτε τπτ.Έτσι λοιπόν άνοιξα το πρώτο καπάκι και εκεί έριχνα από το μπουκαλάκι 3 σταγόνες οι οποίες σιγά σιγά εισχωρούσαν μέσα  στο carto από τις δυο μικρές τρυπούλες που έχει.Aυτο το έκανα 4 φόρες περίπου από ότι θυμάμαι.
Πρώτη φορά που έχω πάθει πλάκα απο cartomizer,θες από γεύση,θες από γαϊδουρινό χτύπημα,θες από έλλειψη καμένου,θες από διάρκεια......δεν ξέρω αλλά ψάχνω να βρω κάτι που να  με ενόχλησε αλλά δεν :yes:
Η παραγγελία έγινε ήδη από HG δέκα τεμάχια ,αλλά το κακό είναι ότι είχε μόνο σε άσπρο χρώμα :'(
Ξέχασα να πω ότι το γέμισμα έγινε οδηγώντας :idiot1: γύρω στις 1,30 και τελείωσε στις 4 και κάτι
Ίσως να μην πρόσεξα το θέμα γιατί είμαι πολέμιος των carto αλλά σε αυτήν την περίπτωση με άριστα το δέκα βάζω είκοσι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 23, 2011, 18:49 »
Επανέρχομαι στο θέμα για να ρωτησω οποίον γνωρίζει τι υλικό είναι αυτό που με την αντίσταση σε λειτουργία δεν λειώνει αλλά με το κολλητήρι λειώνει σαν πλαστικό.
Είναι το πρώτο carto που μου παραχώρησε ο dj και από την στιγμή που παρουσίασε σημάδια κόπωσης του έγινε και χειρουργική επέμβαση.Το συγκεκριμένο υλικό όταν το σκούπισα καλά δεν ήταν καθόλου καμένο παρόλο που η αντίσταση ακουμπάει στο αυλάκι που φαίνεται στην φώτο.
Πορσελάνη δεν είναι αν και μοιάζει ,πλαστικό  είναι?......τι είναι ρε παιδιά? To ερώτημα μου δεν έχει να κάνει με θέμα φοβίας για το υλικό αλλά για να αντέχει την θερμότητα της αντίστασης σημαίνει ότι οι θερμοκρασίες που ανεβάζει η αντίσταση δεν είναι τόσο υψηλές και ίσως να βρούμε ένα ακόμα υλικό παρεμφερή με το τεφλον,το μάρμαρο κτλ κτλ :hmmm:   
 
   
   

Αποσυνδεδεμένος kikosn

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 01, 2011, 12:02 »
Με τα Cartomizer e-Go άλλαξε η ζωή μου.
Εκεί που ήμουνα με το μπουκάλι όλη μέρα στο χέρι...
Τώρα έχω 3 Cartomizer, τα γεμίζω το πρωί, 1 στο e-Go - 2 στην θήκη, και βγάζω όλη την μέρα.
Μόλις νιώσω πτώση της ποσότητας ατμού κουμπώνω το επόμενο.
Ούτε ντριπ, ούτε λερώματα, ούτε υπερχείλιση, ούτε μπούκωμα του 510.

Για την σύριγγα:
Εντόπισα με 2-3 δοκιμές την ποσότητα υγρού που πρέπει να μπει στο Cartomizer χωρίς να στάξει από κάτω. Έκανα μια χαρακιά (με κοπίδι) στην σύριγγα στο κατάλληλο ύψος, και γεμίζω ένα ένα τα Cartomizer γεμίζοντας την σύριγγα ξανά και ξανά.

Αφιερώνω 5 λεπτά την μέρα για τα 3 Cartomizer και ΤΕΛΟΣ.  :thumpup:
Ατμίζω μεγάλες ποσότητες και χρησιμοποιώ 3-4 Cartomizer τον μήνα.

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 01, 2011, 14:32 »
εννοεις 3 πενταδες η 3 cartomizer ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6345 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117356 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508588 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9151 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog