vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, maprix, ZoeM, lagoudakis, Milarepa, Xameno_Skli

Twitter

Cartomizer e-Go

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 22, 2010, 22:42 »
Εξαιρετικές panos, εξαιρετικές οι φωτό και η ενημέρωση, μπράβο  :thumpup:  :respect:
Φαίνεται οτι η κατασκευή είναι προσεγμένη και δεν εγκυμονεί κάποιον σοβαρό κίνδυνο από άτμισμα καμμένων στοιχείων.
Το μόνο πλεον που προβληματίζει εμένα, είναι η ελαφριά διαρροή υγρού που παρουσιάζεται στα "πέριξ" του καρτο όταν το γεμίζεις, δλδ στο βάθος δίπλα απο τα σπειρώματα και περιφερειακά, εκεί που συναντά το πλαστικό μερος του σώματος του καρτ, το μεταλλικό  :hmmm:
Αυτό μακροχρόνια ίσως να μην είναι καλό για την ηλεκτρική επαφή και ενδεχομένως για τη μπαταρία... Πάντως δεν συνεχίζεται η διαρροή, με ένα σκούπισμα μετά το γέμισμα είσαι ενταξει και παραμένει σε λογικά πλαίσια, έως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 22, 2010, 23:27 »
....Το μόνο πλεον που προβληματίζει εμένα, είναι η ελαφριά διαρροή υγρού που παρουσιάζεται στα "πέριξ" του καρτο όταν το γεμίζεις, δλδ στο βάθος δίπλα απο τα σπειρώματα και περιφερειακά, εκεί που συναντά το πλαστικό μερος του σώματος του καρτ, το μεταλλικό  :hmmm:
δεν μου αρέσει κι εμένα αυτή η διαροή. Θ α μπορούσαν οι Κινέζοι να το κάνουν πιο στεγανό. Αλλά και πάλι δεν πειράζει , καλό είναι. Μάλλον όμως όχι καλύτερο απο 510 LR αν και δεν είναι άμεσα συγκρίσιμο με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή.
Σε κάθε περίπτωση είναι απολαυστικό. Αν έχω 4 γεμισμένα στην έξοδο  αισθάνομαι κάπως ασφαλής.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 23, 2010, 04:43 »
Καλά το έλεγα εγώ από παλιά ότι έχω μια υποψία ότι τα υγρά παίζουν μεγάλο ρόλο στο πόσο θα ζήσει ένας ατμοποιητής....
Η έρευνα του Πάνου το επιβεβαίωσε ακόμα μια φορά.  :thumpup:

Θα μου πεις βέβαια αν ένα υγρό έχει μια γεύση που τη γουστάρει κάποιος πολύ δεν κοιτάζει τέτοιες λεπτομέρειες. Καλό είναι όμως να το έχει υπόψιν και να προβαίνει σε πιο συχνούς καθαρισμούς ή αλλαγή ατμοποιητή όταν πια δεν πάει άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 23, 2010, 05:50 »
Με προβλημάτισες πάντως με το MTS , panos
Σκεφτομαι ότι αυτή η μαυρίλα πάει και στα πνευμόνια...
Φίλη χημικός σε βιομηχανία καλλυντικών , σε κουβέντα που είχαμε, δεν μου εξέφρασε ανησυχία για την PG αλλά για τα αρώματα. Προφανώς αν και φυτικής προέλευσης έχουν τους ενδιασμούς τους οι χημικοί. Να σκεφτείτε ότι παίρνει τα σαμπουάν πριν τη διαδικασία πρόσθεσης αρώματος για την προσωπική της χρήση, κυρίως για τα παιδιά.
Το άρωμα είναι σαν το αλάτι στο φαϊ , αν κόψεις το αλάτι και φας ένα πατατάκι θα νομίζεις ότι ρουφηξες τη Νεκρά θάλασσα.
Θέλω να πω μη βάζετε πολύ άρωμα στα μείγματα, καθώς μετά από λίγες μέρες θα σας φαίνεται ικανοποιητικό και το λίγο άρωμα.

ok offtopic και πάλι boss , sry  :angel:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 23, 2010, 08:09 »
Με προβλημάτισες πάντως με το MTS , panos
Σκεφτομαι ότι αυτή η μαυρίλα πάει και στα πνευμόνια...
Φίλη χημικός σε βιομηχανία καλλυντικών , σε κουβέντα που είχαμε, δεν μου εξέφρασε ανησυχία για την PG αλλά για τα αρώματα. Προφανώς αν και φυτικής προέλευσης έχουν τους ενδιασμούς τους οι χημικοί. Να σκεφτείτε ότι παίρνει τα σαμπουάν πριν τη διαδικασία πρόσθεσης αρώματος για την προσωπική της χρήση, κυρίως για τα παιδιά.
Το άρωμα είναι σαν το αλάτι στο φαϊ , αν κόψεις το αλάτι και φας ένα πατατάκι θα νομίζεις ότι ρουφηξες τη Νεκρά θάλασσα.
Θέλω να πω μη βάζετε πολύ άρωμα στα μείγματα, καθώς μετά από λίγες μέρες θα σας φαίνεται ικανοποιητικό και το λίγο άρωμα.

ok offtopic και πάλι boss , sry  :angel:

Το πρώτο υγρό (θεωρητικά τουλάχιστον) δεν είχε MTS.
Ήταν το vinirette Vanilla 15mg το οποίο είναι από τα αγαπημένα μου.
Η αρκετά περίπλοκη γεύση του πιθανώς υποδεικνύει πληθώρα συστατικών και μεγάλη αναλογία τους ως προς την ατμιστική βάση.

Το MTS το χρησιμοποιώ σε πολύ μικρή ποσότητα (1 σταγόνα/5ml) και μόνο στα καπνίσια της flavorart. Στα άλλα δεν μου πολυαρέσει...

Συμμερίζομαι τις ανησυχίες της φίλης σου, είναι και δικές μου.
 Οτι είναι κατάλληλο για κατανάλωση σε τροφή δεν είναι απαραίτητα το ίδιο κατάλληλο και για εισπνοή.

Στα μείγματα που φτιάχνω μόνος μου βάζω την ελάχιστη δυνατή ποσότητα αρώματος...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 23, 2010, 11:50 »
τελικά μπορεί να είναι προτιμότερο να ατμίζουμε μόνο ατμιστική βάση χωρίς άρωμα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 23, 2010, 20:32 »
Σημερα ατμισα καρτομαιζερ προγεμισμενο απο Τοταλλυ.ΜΑπα το καρπουζι.Κολοκυθα βγηκε :thumpdown:
σε μιση ωρα ειχε τελειωσει το υγρο και αρισε να βγαζει καμμενο.Θα δοκιμασω να το γεμισω

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 24, 2010, 00:32 »
Σημερα ατμισα καρτομαιζερ προγεμισμενο απο Τοταλλυ.ΜΑπα το καρπουζι.Κολοκυθα βγηκε :thumpdown:
σε μιση ωρα ειχε τελειωσει το υγρο και αρισε να βγαζει καμμενο.Θα δοκιμασω να το γεμισω
πριν αδειάσει ήταν καλό ?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 24, 2010, 15:46 »
καλο ηταν.γευση τομπακο χαι ειχα παρει.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 25, 2010, 02:13 »
μετά από μια εβδομάδα χρήσης των Cartomizers e-Go, καταλήγω στο συμπέρσμα ότι με το πρώτο γέμισμα δύσκολα θα ξεπεράσει κάποιος τα 60 λεπτα, ανάλογα πάντοτε με την συχνότητα ατμίσματος. Στα επόμενα γεμίσματα ο χρόνος αυτός γίνεται σαφέστατα πολύ μεγαλύτερος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2010, 02:50 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 25, 2010, 05:26 »
:)) :)) Χα χα! (sorry Tem) Η αλήθεια είναι ότι μου είχε λείψει για λίγο αλλά επανήλθε με νέες πατέντες.
Οχι για λιγο αλλα για πολυ μην ντρεπεσαι πες το!ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ για τον λογο οτι εκτιμησες το τι εχω προσφερει παλιογερε  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Οσο στριμενος και να το παιζεις ξερω οτι μεσα σου  εισαι ενταξει,απλα δεν σε αφηνει η θεση σου και για αυτο σε συγχωρω ..............

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 25, 2010, 06:28 »
Χαίρομαι που καταλαβαίνεις. Η θέση μου είναι επιρρεπείς σε παρεξηγήσεις αλλά αρχίζω να το συνηθίζω πια.
 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 26, 2010, 23:15 »
Χωρίς πείρα με τα carts
είδα ότι με υπερχείλιση μπουκώνουν. Σωστό ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 26, 2010, 23:20 »
Όσες φορές μου υπερχείλισε cartomizer (KR808 και eGo που έχω δοκιμάσει) με λίγο και ελαφρύ φύσημα ίσα να φύγει το περιττό υγρό
μου δούλεψε πάλι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Cartomizer e-Go
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 26, 2010, 23:36 »
Περιττό υγρό ? Δεν υπάρχει ! Το ατμίζεις κι ας μη βγάζει τίποτα μέχρι που να βγάλει  :laugh1: :laugh1:

πλάκα κάνω , έχεις δίκοι Πανο. Γι αυτό λένε να αφήνεις λιγη ώρα να απορροφηθεί. Προφανώς πλουμυρίζει η αντίσταση και δεν ατμίζει. Μετά απο λίγη ώρα είναι οκ
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246378 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios