vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, maprix, tony1976, Christos Z

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #105 στις: Ιουνίου 03, 2014, 18:17 »
Ευκολη και για μένα η μεταβαση απο κτ σε ηλ στην αρχη λιγο ειχα καποια ψιλοστερηση αλλα εκ των υστερων καταλαβα οτι ηταν καθαρα θέμα ψυχολογικο!! :)

Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #106 στις: Ιουνίου 03, 2014, 19:50 »
Και για μενα πανευκολο ηταν. Απο την αρχη μαχαιρι το κ.τ, και απορω πως γινεται καποιος να επιστρεψει στη βρωμα που καπνιζαμε. Τωρα και να μου κλεβανε το ηλ.τσιγαρο (θεος φυλαξοι), κ.τ δεν θα εκανα, απλα θα τρελλαινομουν με την ελλειψη νικοτινης.


Α, για οσους δεν μπορουν να κατεβασουν τη νικοτινη. Και εγω νομιζα οτι ηταν αδυνατον, μιας και ειμαι και λατρης της νικοτινης, αλλα ενας dripper και 15-20 watt ηταν αρκετα για να πεσω απο τα 20mg στα 9 αμεσα, χωρις κοπο και ιδρωτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #107 στις: Ιουλίου 04, 2014, 16:09 »
απλα πηρα η.τ ετσι για να δοκιμασω κ βρεθηκα να μην μπορω το κ.τ μεσα σε μια εβδομαδα μ πειραζαν τα παντα ο καπνος η γευση κ η μυρωδια

Αποσυνδεδεμένος ivan

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 04, 2014, 19:09 »
Την πρωτη βδομαδα ηθελα 3 κτ, 1 το πρωι και 2 το βραδυ, πιο πολυ απο συνηθεια. Απο εκει και μετα, μονο κανενα βραδυ με πολυυυυ ποτο μπορει να μου μυρισει το κτ...

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 04, 2014, 19:38 »
απλο κ ευκολο,χωρις να μου λειψει η νικοτινη!
αν κ αναβω που κ που κανενα (μονο κ μονο γιατι το γουσταρο-απλα) μετα απο 2-3 τζουρες μου βρωμαει κ δεν το θελω..
οποτε μια χαρα προς το παρον-2 μηνες ατμιστης.

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #110 στις: Ιουλίου 04, 2014, 22:31 »
Στην αρχή ζορίστηκα αρκετά, δεν το κρύβω, αλλά πιστεύω ότι αν είσαι πραγματικά αποφασισμένος το ξεπερνάς. Στην αρχή το η.τ το χρησιμοποιούσα για να ξεχνιέμαι, τώρα πλέον το χρησιμοποιώ γιατί το απολαμβάνω. Το κ.τ μου έρχεται στο μυαλό όλο και πιο σπάνια

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #111 στις: Ιουλίου 04, 2014, 22:31 »
Η μεταβαση απο την κολαση εγινε αυτοματα την 1 Μαρτιου  2014.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Con

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιΖΩ επιτέλους
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #112 στις: Ιουλίου 04, 2014, 23:12 »
Λίγο δύσκολα τις πρώτες 3 μέρες μέχρι να το συνηθίσω. Πιστεύω αυτό είναι και το μυστικό. Να καταφέρεις να μην βάλεις τσιγάρο στο στόμα σου τις  πρώτες μέρες. Από τότε πιστεύω όλα κυλούν ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #113 στις: Ιουλίου 04, 2014, 23:14 »
Περνωντας απο την Νobbaco Ηρακλειου εσβησα το τσιγαρο που ειχα στο στομα

μπηκα και αγορασα το πρωτο μου ηλεκτρονικο το giant και αυτο ηταν ..... πανευκολο :)) :)) :)) :)) :))





Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 22, 2015, 16:50 »
Ήταν εύκολο!
Κάπνιζα ένα καπνό Drum λευκό την ημέρα. Σε κάποια φάση σιχάθηκα τον εαυτό μου καταλαβαίνοντας ότι η κατάσταση έχει πια αρχίσει να ξεφεύγει από τον έλεγχο μου. Πήρα απόφαση να ξαναδοκιμάσω (μετά από 3 χρόνια) το ΗΤ. Έψαξα στο νετ και είδα ότι η τεχνολογία έχει αλλάξει αρκετά....πείστηκα....είπα τα το προσπαθήσω και πήρα ένα istick 30W και έναν Δέλτα 23.
Από την 1η μέρα τα τσιγάρα έπεσαν στα 3-4. Μετά από μια εβδομάδα παράλληλου ατμίσματος-καπνίσματος αποφάσισα να αφήσω στην άκρη εντελώς το ΚΤ. Τις τρεις πρώτες μέρες είχα μια μικρή φαγούρα στο χέρι να ξαναπιάσω το ΚΤ...για να απασχολήσω το μυαλό μου πήγα και πήρα ένα ego one και 2-3 υγρά ώστε να το ρίξω στις δοκιμές, στις συγκρίσεις και στο διάβασμα του φόρουμ...οι τρεις μέρες πέρασαν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία και μετά κύλισε μόνο του...τώρα πια...ούτε να το μυρίσω!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2015, 16:58 από AK47 »

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 22, 2015, 16:58 »
Μου φάνηκε πολύ εύκολο. Δεν το περίμενα έτσι.
Μου ειχανε πει οτι στην αρχη θα κανω περιπου τα μισα τσιγαρα την ημερα. Τις πρωτες 3 μερες εκανα απο 2-3 τσιγαρα την ημερα. Μετα κανένα. Δεν μου έλειψε η νικοτίνη, ξεκινησα με 12αρα.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:10 »
Μου φάνηκε εύκολο. Την πρώτη εβδομάδα το μυαλό έπαιζε διάφορα παιχνίδια κυρίως από συνήθεια, έψαχνα τις τσέπες για να δω αν έχω αναπτήρα μαζί μου, γύριζα πίσω για να πάρω τον καπνό μου καθώς έφευγα κτλ.
Στερητικά νικοτίνης δεν είχα εκτός από κάποιες τρελλές πιπίλες τις πρώτες μέρες μέχρι να ανέβω λίγο ακόμη στη νικοτίνη.

Σιγά σιγά η συνήθεια εξασθένησε και πλέον όλες οι καθημερινές μου κινήσεις αποσυνδέθηκαν από το κάπνισμα.
Η μυρωδιά του κ.τ. άρχισε να με ενοχλεί αν και μέχρι πρόσφτατα την έβρισκα ελκυστική. Πλέον με πνίγει η τσιγαρίλα στο χώρο.

Αισίως 4 μήνες στον ατμό....με μηδέν κ.τ. έως τώρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:25 »
Μου έδωσε φίλος ένα δεύτερο που είχε απλά και μόνο για να το δοκιμάσω, σε λίγες μέρες κλείνω μήνα με το η.τ και το κ.τ δεν μου εχει λείψει καθόλου, να συμπληρώσω ότι κ.τ δεν εχω κάνει ούτε ένα. Εύχωμαι καλά ατμίσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:49 »
 Πρωί αγορά Mas30+Levante, βράδυ έστριψα τσιγάρο, έκανα 2 τζούρες-το πέταξα-ΤΕΛΟΣ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος beesness

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 22, 2015, 19:38 »
Δε μπορουσα να πιστεψω ποσο ευκολο ηταν. Ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι καπνιζα σχεδον 20 χρονια! Απο περιεργεια αναψα κανα δυο τσιγαρα μετα απο περιπου μια εβδομαδα και συνειδητοποιησα οτι δεν ειχα καμια επιθυμια για καπνισμα πια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy