vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, aragiannis, dvelev

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Ευκολοοοοοο.Τι να υπαρχει σαν συγκρηση κ.τ- η.τ.ΤΙΠΟΤΑ

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Με το ητ ήταν εύκολο.
Χωρίς αυτό....  :thumpdown:
Δε το πίστευα ούτε η ίδια το πόσο εύκολα μου έβγαιναν οι μέρες χωρίς...!!!!

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Ψήφισα τη δεύτερη κατηγορία. Ήταν σχετικά δύσκολο και πιέστηκα κάπως αλλά συνήθισα. Φυσικά ο βαθμός δυσκολίας δε συγκρίνεται με τις προηγούμενες προσπάθειές μου με τσίχλες nicorette (μου χαν φύγει τα σαγόνια... :D ).
Το δύσκολο πάντως για μένα δεν είναι η μετάβαση αλλά το να μείνει κανείς στο Η.Τ μηδενίζοντας σταδιακά τη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Ξύπνησα ένα πρωί, είχα κάνει πριν φύγω για δουλειά πέντε στριφτα, είχα θυμώσει με εμένα, έβρεχε και εγώ εκεί στο μπαλκόνι να καπνίζω  :hmmm: Όπως πήγαινα γραφείο λέω ας πάω να πάρω προμήθειες (φίλτρα, χαρτάκια κλπ) βλέπω μέσα στο κατάστημα η.τ. Ρωτάω πόσο κάνει; Για καλή μου τύχη είχα μπει στο Φόρουμ και είχα διαβάσει τα παιδιά, είχα δει και βίντεο!! Το πήρα τσακ μπαμ κομπλέ , με υγρά, ατμοποιητες κλπ αυτό ήταν ούτε που το κατάλαβα!! Απλά σωθικά!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος MAK

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Εγω παλι δεν το σκεφτηκα καθολου μολις εμαθα οτι υπαρχει ηλεκτρονικο τσιγαρο εκανα αμεσως την παραγγελια...Ενταξει η αληθεια ειναι οτι ειχα καποια ψιλοπροβληματακια στην αρχη με διαροες και τα σχετικα οπως και οι ποιο πολλοι και αυτα τα προβληματακια με οδηγουσαν στο κ.τ :wall: ομως μετα απο διαβασμα εδω στο φορουμ και με τις σωστες αγορες εγινε παιχνιδακι η διακοπη του κ.τ......Πανε τωρα 14 μηνες :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Εύκολα.
Αφορμή στάθηκε μια μέρα που ξέμεινα από καπνό + είχα πει στον εαυτό (εμένα δηλαδής) ότι θα πάρω ηλεκτρονικότατο τσιγάρο αν ξεμείνω από καπνά. Το είχα καλοσχεδιάσει το κόλπο όταν θα μείνω από καπνά και πέτυχε. Εν τέλει έμεινα από καπνά..την άλλη μέρα πήγα στο ηλεκτρονικομάγαζο που έπεισε την συμβία να ατμίζει από ένα λεπτό σωλήνα με μπαταρία που τελείωνε γρήγορα, και ψώνισα ένα ατμοποιητή που δε ρούφαγε ούτε τον αέρα χωρίς προβλήματα.
Ε, αυτό ήταν,έγινα ατμιστής...αργότερα που πήρα το gini κ την ατσάλινη που δε σκουριάζει μπαταριοθήκη, άρχισα να ατμίζω ..

Could've been worse ..   

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Εμενα παντος μου φανηκε πολυ ευκολο. Μου κοστισε λιγο βεβαια στην αρχη αλλα απο τη στιγμη που βρηκα το forum και αρχισα να διαβαζω πολλα θεματα δεν κοστιζει πλεον τιποτα.


Ανεξαρτητα απο το κοστος η αισθηση της απεξαρτησης απο το συμβατικο τσιγαρο δεν μπορει να κοστολογηθει. Σημαντικο ρολο στη ευκολη μεταβαση επαιξε η επιλογη μου μετα απο συμβουλη να ξεκινισω το ατμιζμα με υγρο περιεκτηκοτητας τουλαχιστον 18mg νικοτινης. Πλεον μετα απο ενα χρονο και κατι ειμαι στο 8-9 και νιωθω καλυτερα απο ποτε

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ ευκολο αν και βαρύς καπνιστής!!το μονο που με αγχωσε ηταν το πρωτο ξύπνημα με τον πρωϊνό καφέ!!αφού πέρασα και αυτό το τεστ, δεν υπήρχε επιστροφή για εμένα στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
 
Μετά από 30 χρόνια κτ πολύ ποιο εύκολο ,  διασκεδαστικό, και εύγευστο από ότι περίμενα.
Αισίως  16 μήνες ατμιστής

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Την πρώτη φορά (2011) πολύ δύσκολο δεν τα κατάφερα
την δευτερη (2012) απίστευτα ευκολα!!!

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη το ειχα στο μυαλο μου οτι το βαρεθηκα και επρεπε να το κοψω γιατι καπνιζα παρα πολλα με το που ειδα εναν γνωστο που πηρε ενα απο φαρμακειο και ξεκινησε εκανα κι εγω παραγγελια το πρωτο μου 510Τ και ξεκινησα με την παραλαβη του αμεσα και χωρις να ξανακανω κτ.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Δεν σκέφτηκα ποτέ πως θα είναι η μετάβαση από κ.τ σε η.τ , απλά ένα ωραίο πρωινό έκανα τη τελευταία τζούρα έξω από το κατάστημα, πέταξα το τσιγάρο , μπήκα μέσα και από τότε δεν έχω κάνει ούτε τζούρα κ.τ  :yes: :yes: [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Περιέργως μετά από 33 χρόνια καπνίσματος μου φάνηκε πολύ εύκολη ή μετάβαση στο Η.Τ. εδώ και 4μιση μήνες καθαρός  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Στην αρχη ημουν λιγο διστακτικος, εκανα κ μερικα
τσιγαρα παραλληλα (σε στιγμες αδυναμιας), αλλα επειτα απο
1 μηνα , το νερο μπηκε στ'αυλακι!!


Το ζορι για μενα ηταν το εξω απο το σπιτι. Αφου ξεπεραστηκε
κ αυτος ο "φοβος", μετα ολα καλα!!


Σε γενικες γραμμες παντως, η μεταβαση ηταν ομαλη κ ευκολη.
Αφου κραταω ακομα χωρις να θελω να καπνισω!!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 03, 2014, 17:40 »
Μετά από σχεδόν 30 χρόνια κάπνισμα, έπιασα το η.τ. πριν 3 μήνες σε άσχετη φάση που είχα κολλήσει μια ίωση από τα μικρά και με ταλαιπωρούσε ο λαιμός μου. Θύμωσα πάρα πολύ που παρ' όλα αυτά ήθελα τσιγάρο και μου ήρθε φλασιά μια συζήτηση με ένα γνωστό πριν μερικές μέρες που μου έλεγε πως άρχισε το η.τ.
Πήγα στη Nobacco και πήρα ένα σετάκι e-go. Από τότε δεν έχω ξανακαπνίσει κ.τ. και το σημαντικό είναι πως δεν θέλω κιόλας να ξανακαπνίσω.
Μου έκανε εντύπωση πάντως, γιατί κάπνιζα πολύ, 1 καπνό μεγάλο κάθε 2 μέρες και ποτέ δε πίστευα οτι θα ήταν δυνατόν όχι να το κόψω αλλά ούτε να το μειώσω. Μάλιστα ξεκίνησα με 12άρα νικοτίνη και μου φάνηκε μιά χαρά.
Από τη στιγμή που άρχισα το η.τ. δεν ζήτησα ούτε μία φορά το κ.τ. ακόμα και με τον πρωινό καφέ. Βέβαια το e-go ήταν η αρχή, πλέον πέρασα σε επισκευάσιμους ατμοποιητές και diy υγρά με 6-8% νικοτίνη και το μόνο που κάπως με προβληματίζει είναι ότι απολαμβάνω το άτμισμα. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy