vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

Για κάποιον x λόγο δεν μπορείτε να ατμίσετε.. Αντέχετε χωρίς η.τ.?

Αποσυνδεδεμένος artemide

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Αντέχω σίγουρα περισσότερο απ'ότι με το κ.τ. αλλά εξαρτάται κι απ'την περίσταση.  Τυχαίνει να σηκώνομαι το πρωί και να πιάνομαι με δουλειές του σπιτιού και το μεσημέρι να συνειδητοποιώ ότι δεν το έχω ακουμπήσει καθόλου (πολλές φορές δεν πίνω καν καφέ το πρωί κι έτσι δεν το θυμάμαι).  Αλλά ένα βράδυ που είχα πάει έξω για καφέ και με πρόδωσε ο μοναδικός ατμοποιητής μου, ε με ζώσανε τα φίδια!  Αναγκάστηκα και δανείστηκα ένα στριφτό και μάλιστα έδειξα και μεγάλη αυτοσυγκράτηση που πήρα μόνο ένα, τις παλιές εποχές με το κ.τ. ένα πακετάκι 25άρι άνετα θα το είχα τσακίσει.

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Υπολογιζω το χρονο που θα κανω για να επιστρεψω σπιτι και στα μισα θα σκασω ενα κανονικο αηδιαστικο(για μενα πλεον)τσιγαρακι....τωρα ενα τριωρακι αποχης το εχουμε για πλακα

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Δεν το ρισκάρω ακόμα να δοκιμάσω τις αντοχές μου σ' αυτό. Πριν λίγο καιρό αν στραβοκαθόταν καμιά αντίσταση ή αν ξέμενα ή αν κάτι πήγαινε στραβά στο να ατμίσω αυτό που ήθελα εκείνη την ώρα αμέσως άναβα τσιγάρο. Που να έμενα τελείως δηλαδή... Τώρα απλά νευριάζω λιγάκι αλλά δεν θέλω να ακόμα να με τεστάρω σ αυτό οπότε φροντίζω να μη ξεμείνω.

Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Δεν γνωριζω πραγματικα ποσο αντεχω χωρις...
εχω καταφερει βεβαια οσο ειμαι στην μοτο να μην ατμιζω(αντιθετα με το τσιγαρο)
παρὀλο που εχω κρεμαστη θηκη το εχω στο τσαντακι...

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Ήμουν φανατικός καπνιστής και δεν άντεχα ούτε ώρα. Με το η.τ. είναι εύκολο. Το είχα ξεχάσει και άντεξα ένα 6ωρο.

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Το πρώτο τέτοιου είδους τέστ το πέρασα όταν πήγα στο οάκα να δώ μπασκετάκι,όπου κ επίτηδες δεν πήρα μαζί μου το η.τ.
Ένα τριωράκι άνετα το πέρασα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Η αλήθεια είναι ότι η αποχή από το ατμισμα είναι δύσκολη, αλλά ευκολότερη σε σχέση με το κάπνισμα. Το αντέχω όπου το άντεχα και με το κάπνισμα: Μέσα μεταφοράς, κινηματογράφο και παραστάσεις σε κλειστούς χώρους, δημ.υπηρεσίες, τράπεζες, νοσοκομεία, σχολεία, σπίτια μη καπνιστών, και τα σχετικά.
Μία φορά την έπαθα και ξεμεινα, αλλά έμαθα και ήταν η πρώτη και τελευταία! Φροντίζω να έχω πάντα μαζί μου ότι, πιθανόν, να χρειαστώ.

Sent from my ST21i using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας

εμενα παιδιά μετά από 3 μήνες κοιτάω να έχω πάντα φορτισμένες μπαταρίες υγρά αντιστάσεις κλπ τα οποια τα έχω μέσα στο τσαντάκι μου αλλα και να μην "ατμισο" δεν νομίζω να με πειράζει τόσο πολύ συχνά κυριακή που ξυπνάω το πρωί κάνω κάνα 2 ώρες χαλάουα για να ξυπνήσουμε μετά θα κάνω ένα καφεδάκι και θα ξεκινήσω το "ατμισμα" για όλη μέρα απλά το έχω πιπίλα συνεχεια αλλα δεν νομίζω να με πειράξει άμα μείνω
και πάλι δεν ξέρω αν τύχη θα σας πω

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Πάντα μπορω να ατμίσω, χαχαχαχαχαχαχα! :laugh1: :laugh1: :laugh1:












Αντέχω και χωρίς. Δεν πιστεύω στην δεδομένη ντε-και-καλά εξάρτηση όπως ίσως πιστεύεται. Όλα ξεκινούν από το νου.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Μπορώ να κάνω ώρες χωρίς ατμό, όπως μπορούσα και ώρες χωρίς καπνό. Όταν είμαι σε περιβάλλον ιδίως που κανείς δεν ατμίζει ή δεν καπνίζει δε μου έρχεται καν διάθεση να ατμίσω. Ενώ στο τσιγάρο ένοιωθα διαφορά στα πνευμόνια μετά από δύο ώρες αποχής, τώρα που ατμίζω δε παρατηρώ καμία διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω δοκιμάσει να μείνω πολλές ώρες χωρίς ητ. Γενικά το έχω πιπίλα όλη μέρα. Μια φορά που  ξέμεινα λόγο ατυχήματος στο mod πρωί και με την προοπτική μιας ολόκληρης μέρας μπροστά μου  γύρισα σπίτι για εφόδια.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Στην προοπτική του να μην μπορώ να ατμίσω για πολλές ώρες τρομάζω. Αλλά εκτιμώ ότι είναι καθαρά ψυχολογικό καθώς έχει τύχει να μην έχω ατμίσει για μία ώρα και να το έχω ξεχάσει.

Πάντα θα φύγω προετοιμασμένος από το σπίτι, αλλά ακόμα κι αν ξεμείνω δε θά έχω κανένα θέμα, πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Ναι, έχω δει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το κτ.
Πριν αν ήμουν σε χώρο που δε γινόταν να κάνω κτ, μπορεί και να άντεχα κάποια ώρα, τα νεύρα τέρμα όμως και κοίταζα πού και πως θα μπορούσα να κάνω ένα.
Τώρα, χαλαρά αντέχω αρκετές ώρες. Όχι ολόκληρη μέρα όμως...! Έχουν τύχει φορές που ούτε καν το είχα καταλάβει πως πέρασαν ώρες χωρίς άτμισμα!  :o  Απίστευτο κι όμως!
Ποτέ μου δε φανταζόμουν ότι θα έφτανα σ' αυτό το σημείο! Με έχω ξαφνιάσει ευχάριστα, και μ' αρέσει!
 :D

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά κακά τα ψέματα αλλά για εμένα η αλήθεια είναι μια … όπως και με το κανονικό τσιγάρο ,έτσι και με το ατμισμα μιλάμε πάντα εκ του ασφαλούς και λέμε αντέχω χωρίς , δεν έχω πρόβλημα να κάνω για μέρες , και πολλές άλλες ατάκες τέτοιου τύπου … όταν έχουμε σφαίρες σίγουρα λέμε πολλά , αν όμως ξεμείνουμε είμαι σίγουρος πως όλοι θα κάνουμε σα τρελοί να βρούμε έστω μια τζούρα ( είτε από φίλο , είτε κάποιο υγρό , αντίσταση , σύρμα , συσκευή , από κάποιον στο φόρουμ που βρίσκετε κοντά μας ).
Αντέχουμε γιατί έχουμε και αυτό μας χαρίζει μια ασφάλεια στο να μην κάνουμε για ώρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2014, 13:05 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Δε λέμε να πας σε τεκέ και να αντέξεις. Είναι σα να θες να νηστέψεις και να πηγαίνεις σε τεκέ. Όταν όμως είσαι σε σχετικά αποστειρωμένο περιβάλλον (όπως ένας χώρος εργασίας που απαγορεύεται το κάπνισμα/'ατμισμα) με το τσιγάρο σου ανάβαν τα λαμπάκια. Πιο έντονα το βλέπω σπίτι μου, που μπορεί να ψάξω για τζούρα 2-3 ώρες από όταν γύρισα, και να συνειδητοποιήσω πως δεν το έχω βγάλει από το τσαντάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi