vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 3 χρήστες
treloneritis, Sergios, camber

Twitter

Για κάποιον x λόγο δεν μπορείτε να ατμίσετε.. Αντέχετε χωρίς η.τ.?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας

Για κάποιον x λόγο δεν , μπορείτε να ατμίσετε. Ξεχάσατε το η.τ. σπίτι, τελείωσαν οι μπαταρίες, δεν έχετε υγρά....
Όταν καπνίζαμε τρέχαμε στο περίπτερο οποιαδήποτε ώρα και παίρναμε ένα καινούριο πακέτο και τελείωνε η υπόθεση.  Με το η.τ αυτό είναι πιο δύσκολο...
Εμένα προσωπικά με κάνει εντύπωση ότι τις λίγες φορές που για κάποιον λόγο δεν μπορούσα να ατμίσω, άντεξα χωρίς αυτό
ενώ όταν κάπνιζα αυτό μου φαινόταν αδιανόητο.
2 φορές ξέχασα να το πάρω στην δουλειά,... 8 ώρες χωρίς η.τ. Βέβαια τα νευράκια τα είχα... και το μυαλό μου εκεί... Γλυκοκοίταζα και τα τσιγάρα τον αλλονών αλλά ευτυχώς κρατήθηκα.
Τον χειμώνα αρρώστησα μια φορά βαριά,.... αν θυμάμαι καλά σχεδόν 2 μέρες δεν ατμισα... (τοτε σκεφτόμουν να το κόψω και αυτό..)! Που όταν κάπνιζα, ακόμα και με βαριά φαρυγγίτιδα πάλι έκανα από κανένα τσιγάρο...
Εσείς αντέχετε? Και πόσο? Παρατηρήσατε αυτήν την διαφορά σε σχέση με το κ.τ. ?
Υ.Γ.
Έβαλα και επιλογή στην ψηφοφορία για όσους κάνουν και κ.τ.


Αλλαγη τιτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2013, 22:40 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Να γινει σαφες πρωτον, οτι στο κ.τ. δεν θα στραφω.

Επειδη δυο φορες μου ετυχε, εφυγα για λιγο απο το σπιτι με ενα η.τ. κι οχι ολο το θηκακι και το λιγο εγινε πολυ, πεταχτηκα και τις δυο φορες σε κοντινο μαγαζι η.τ. και εξυπηρετηθηκα. Εκτοτε υπαρχει μια μπαταριουλα κι ενας ce3 γεματοι μονιμα καβατζα στο αμαξι.

Ψηφισα το προτελευταιο, επειδη η εξαρτηση, ειτε της νικοτινης, ειτε της κινησης, υπαρχει, και παιρνω τα μετρα μου.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
δεν εχω κανει και 14 ωρες περιπου!
αλλα οκ.
με το κτ δεν μπορουσα ουτε καν στην ιδεα!
πιστευω πως μπορω να μην κανω αλλα το κανω επειδη μου αρεσει.


Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Θα παρω νικοτινη με οποιονδηποτε τροπο. Αδιαφορο πώς. Το κ.τ. ειναι βεβαια το τελευταιο καταφυγιο.
Τωρα σε περιπτωσεις που απαγορευεται και δεν μπορω να ξεφυγω καπως, πχ σε αεροπλανο, θα πεσω για υπνο για να ξεχαστω  :))

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
ΟΧΙ !!!
Κι όχι μόνο λόγω της ημέρας που ήταν.
Δεν ξέρω αν θα πάρω ΚΤ.
Πάτως, από την πρώτη μου μέρα στο φόρουμ, έμαθα πως πρέπει να προσέχω ώστε να μην μου συμβεί ποτέ.
Έτσι κι έγινε.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
μου ειχαν τελειωσει τα παντα πριν 2 βδομαδες και ειχα μεινει μονο με 2 απλες μπαταριες  :o γιατι περιμενα μια μεγαλη παραγγελια απο εξω. ετυχε να αργησει και δεν ατμισα για 6 μερες! ας ειναι καλα το μπεγλερακι και οι τσιχλες :thumpup: δεν υπεκυψα στο κ.τ.


    ΥΓ. ααα ξεχασα και αρχισα να ψιλοτρωω και τα νυχια μου...... :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2012, 00:47 από dimitra78 »

Εξαρτημένος δεν είμαι έτσι θεωρώ, αλλά παρόλο που έχω λάβει τα μέτρα μου να μην ξεμείνω
εν τούτοις δεν έχω πρόβλημα να μην ατμίσω.
Μου έχει τύχει μερικές φορές και ούτε καν το σκεφτόμουν ειδικά αν απασχολείσαι με κάτι δεν
σου περνάει από το μυαλό, αλλά για να είμαι και ειλικρινής δεν μου λειψε κιόλας.
Σε καμία των περιπτώσεων όμως δεν θα πήγαινα σε περίπτερο, αυτό έχει περάσει ανεπιστρεπτί  :yes:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Παρόλο που κάνω μηδενική δυσκολεύομαι να μείνω χωρίς να ατμίσω. Και εννοώ να μείνω από μπαταρία ή κάτι τέτοιο. Έχει περάσει και ολόκληρη μέρα μόνο με 2 τζούρες η.τ. αλλά αν θέλω να ατμίσω και δεν βρω ζορίζομαι. Όχι ότι θα κάνω κ.τ. ή θα τρελαθώ αλλά είμαι σαν να κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Κουβαλάω καλή καβάτζα για να αποφύγω να ξεμείνω...

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Τον τελευταίο καιρό κάνω και ολόκληρη μέρα χωρίς νά ατμισω οπότε κανένα πρόβλημα αν ξεμεινω .

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αντέχω σαφώς περισσότερο απ' όσο όταν κάπνιζα. Όμως όχι άνετα, μου λείπει.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Μετα το πρωτο τριμηνο περιπου δεν υπηρχε καμια σχεση.
Μπορουσα ανετα να αντεξω και σε ασχημες καταστασεις πολυ περισσοτερο απ'οτι με το ΚΤ.
Αυτο βεβαια δεν με εμποδισε ποτε απ'το να κουβαλω τα παντα ολα μαζι μου.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Αντεχω μια χαρα χωρις να σκεφθω καθολουτο κ.τ αλλα φροντιζω και ειμαι
οργανωμενος και ετσι παντα εχω τα καταλληλα εργαλεια κοντα μου
ωστε να μην βρεθω σε δυσκολη θεση :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Μου έχει συμβεί 2 φορές, περίπου στις 2 με 3 ώρες την κάθε μία, δεν είχα την ίδια στέρηση και εκνευριστικότητα που θα είχα χωρίς PRINCEάκι αλλά για πρωί και καφέ στο χέρι ήταν σίγουρα κάτι πρωτόγνωρο :)) .

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Ψηφισα την 1η επιλογη αν και θα ηταν πιο ακριβής αν έλειπε το ''άνετα''!
Το θέμα ειναι οτι οσο κι αν μου λείψει το ητ δεν πάει το μυαλό μου στο κτ!
Το κτ μου λείπει ΜΟΝΟ οταν βγαίνω βράδυ για ποτό!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εγω εβαλα το τελευταίο, αν και εχω να κανω κτ απο καναδυό που είχα κανει κανα μηνα μετα που ξεκινησα το ατμισμα και ειχα οντως ξεμείνει.
Αλλα δεν προβληματίζομαι! Το κτ Δεν μου αρέσει πλέον, οπότε δέν το φοβάμαι κιόλας.
Θα καπνίσω ανετα κτ αν μείνω, χωρίς να υπάρχει φόβος καμμιας απολύτως υποτροπής.
Παρ όλα αυτά, εξαρτάται απο τον χρονικό ορίζοντα.
Αν ξερω οτι εχω μείνει, και εχω πολλές ωρες μεχρι να παω σπίτι, θα παω μαλλον περιπτερο. Αν ειναι καναδυο ωρες, δεν τίθεται θέμα. Οι αντοχές αποχής εχουν αυξηθεί δραματικά! ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση με το κτ να μεινω δυο ωρες ακαπνος! Τωρα εχει τύχει επανειλλημενως και δεν εχω θεμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi