vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

169 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber, domaze

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #345 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 20:28 »
Στη φαση που εισαι & επειδη καταλαβα οτι λατρευεις τους cisco (ειναι οντως πολυ δυνατοι σε γευση)
Θα σου προτεινα να παρεις ενα grail, το οποιο αν παραμεινεις κιολας σε cisco θα το κανεις αποσβεση γοργα..


Οχι οτι υστερει σε γευση ο dripper. Ειναι πολυ καλος, απλα θελοντας κ μη, θα μπλεξεις με επισκευασιμους,
κεραμικα, φιτιλοαντιστασεις κτλ.


Οι cisco ειναι plug & play, οποτε δε θα εχεις προβλημα. Και η αληθεια να λεγεται, την καλυτερη γευση απο dripper
την εχω παρει με cisco. (Συγκριση με diver2 in grail, dripper pro by leo, eviva-d σωμα με σωμα ολα-ή καλυτερα τζουρα με τζουρα-)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #346 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 20:37 »
Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση και το χρόνο σου, αλλά αφού η γεύση λες ότι είναι καλύτερη με cisco τότε γιατί να πάρει κανείς επισκευάσιμο, για το μικρό κόστος;
Οι έτοιμες αντιστάσεις για τους ντρίπερ; Ποια η διαφορά σε γεύση αντοχή οι βαμβάκι από το φυτίλι;Και ποια η διαφορά σε αντοχή από τους cisco;

Τους είχα λατρέψει, ναι, αλλά δεν είχα και άλλη εμπειρία.Στα θετικά ότι μπορώ να τους προμηθεύομαι από τη γειτονιά μου!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #347 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 23:14 »
ιωάννα οι έτοιμες αντιστάσεις για τους ντρίπερ που βρήκες, τι σύρμα έχουν?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #348 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 02:20 »
Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση και το χρόνο σου, αλλά αφού η γεύση λες ότι είναι καλύτερη με cisco τότε γιατί να πάρει κανείς επισκευάσιμο, για το μικρό κόστος;
Οι έτοιμες αντιστάσεις για τους ντρίπερ; Ποια η διαφορά σε γεύση αντοχή οι βαμβάκι από το φυτίλι;Και ποια η διαφορά σε αντοχή από τους cisco;

Τους είχα λατρέψει, ναι, αλλά δεν είχα και άλλη εμπειρία.Στα θετικά ότι μπορώ να τους προμηθεύομαι από τη γειτονιά μου!


Σορρυ για την καθυστερηση..  :-[


Το γιατι μπορει να περιλαμβανει πολλα πραματα.
Εγω προσωπικα, θεωρησα πολλα τα λεφτα του cisco (δε θυμαμαι μοντελο, αλλα του ακριβου τελοσπαντων) σε συνδυασμο με το grail.
Προτιμησα αλλους drippers για το λογο οτι μπορω να αλλαζω αντισταση οποτε θελω, να ντουμανιαζω λιγακι τον τοπο, να παιζω με διαφορα στησιματα.


Ο dripper pro, ειναι πολυ καλος πραγματικα. Ειδικα αν αλλαζεις τις αντιστασεις με ετοιμες, τοτε ειναι ακομη πιο ευκολος.
Απλα στις λεπτομερειες (ισως κ κατι παραπανω) κερδιζει ο cisco.
Η καθε αντισταση θα σου βγαλει αρκετα ml, αλλα δε θυμαμαι νουμερο. Με φιτιλι αποδιδει παρα πολυ καλα, απλα θελει το χρονο του μεχρι να στρωσει λιγακι. Το βαμβακι σαφως καπως καλυτερο, αλλα θελει πιο πολυ παιδεμα.


Επειδη κιολας εισαι στη φαση που δεν εχεις πειστει ακομη για τους επισκευασιμους, θα σου προτεινω ξανα, το grail για το συνδυασεις με τους cisco.
Κ τωρα που στα γραφω κιολας, αρχιζω κ ψηνομαι κ γω για το combo αυτο.. Για δοκιμες γευσεων, για στιγμιαια εξτρα απολαυση καποιου υγρου..




ΥΓ: Φυσικα, ολα αυτα, βαση των δικων μου προτιμησεων/γουστων κτλ..
Μπορεις αν ευκαιρεις, να δοκιμασεις κ τον dripper καποιου φιλου, για να δεις μηπως σου ταιριαζει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #349 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 10:28 »
τους cisco τους καλοκοιτάω τελευταία, αλλά συγκρατιέμαι γιατί έχω ήδη 5 dripper...
Μου κάνει εντύπωση οτι λέτε για πιο καλή γεύση από τον dripper pro.Είναι τόσο καλοί σε γεύση?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #350 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:39 »
Ο καθενας ισως εχει διαφορετικη αποψη και λογικο μου φαινεται, διοτι οι γευστικοι καλυκες του καθενος
ως γνωστον διαφερουν.


Αλλα ναι, ειναι πολυ καλοι στον τομεα γευσης. Και σκεψου οτι εγω εκανα δοκιμη με εναν απλο της σειρας & οχι
με το ΤΟΡ μοντελο (δε ξερω φυσικα αν εχουν κ ουσιαστικες διαφορες).


Γιαννη, πιστευω αξιζει να παρεις εναν απλο, χωρις τπτ εξτρα, σταξε 2-3 σταγονες & δοκιμασε ενα απο τα αγαπημενα σου
υγρα. Θαρρω πως θα καταλαβεις διαφορα.


Αν δεν απατωμαι, προκειται για ατμοποιητες με κεραμικο & mesh (ή κατι τετοιο). Φονικος συνδυασμος γευσης!!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #351 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:47 »
mantos δοκιμασα ενα εργοστασιακο που ειχε κεραμικο αλλα απο χτυπημα οχι τοσο καλο (αν βγηκα εκτος θεματος με συγχωρειτε)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #352 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 14:53 »
Ο καθενας ισως εχει διαφορετικη αποψη και λογικο μου φαινεται, διοτι οι γευστικοι καλυκες του καθενος
ως γνωστον διαφερουν.


Αλλα ναι, ειναι πολυ καλοι στον τομεα γευσης. Και σκεψου οτι εγω εκανα δοκιμη με εναν απλο της σειρας & οχι
με το ΤΟΡ μοντελο (δε ξερω φυσικα αν εχουν κ ουσιαστικες διαφορες).


Γιαννη, πιστευω αξιζει να παρεις εναν απλο, χωρις τπτ εξτρα, σταξε 2-3 σταγονες & δοκιμασε ενα απο τα αγαπημενα σου
υγρα. Θαρρω πως θα καταλαβεις διαφορα.


Αν δεν απατωμαι, προκειται για ατμοποιητες με κεραμικο & mesh (ή κατι τετοιο). Φονικος συνδυασμος γευσης!!


Στέλιο έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο? πχ ο 306 για αρχή που είναι και φτηνός?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:03 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #353 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:06 »

Καλο φαινεται αυτο παντως.. http://www.e-smokers.gr/product/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-cisco-306-lr-1-8-ohm-%CE%BC%CE%B5-2-drip-shield/

Για δοκιμη ειναι οτι πρεπει.. κ γω με κατι τετοιο δοκιμασα.
Για την ακριβεια με αυτον. https://www.atmistique.gr/test.html

Θα ηθελα (κ δε λεω πανε παρτον) καποια στιγμη να δοκιμασω τον ΗΗ.357
Αλλα δε ξερω αν εχει κ διαφορες με εναν πιο φθηνο. Το ξαναλεω, δεν τον προτεινω, απλα τον αναφερω.

Παναγιωτη, χτυπημα ειχα ικανοποιητικο ειναι η αληθεια, αλλα εκει δε σε ενδιαφερει τοσο το χτυπημα, οσο η γευση.
Σιγουρα δεν ειναι για ολη μερα. Ειναι κουραστικο να σταζεις 3-4 σταγονες για 2-3 τζουρες κ παλι απο την αρχη..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #354 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:09 »
Ευχαριστώ, λέω να ξεκινήσω με τον 306 που είναι πιο οικονομικός και βλέπουμε.
Φαντάζομαι οτι δεν επισκευάζονται, όταν τα παίξει το mesh του τον πετάμε όλο?

Ενημέρωση...
Κάτι βρήκα πατεντιάρικο για επισκευή :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #355 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:13 »
ιωάννα οι έτοιμες αντιστάσεις για τους ντρίπερ που βρήκες, τι σύρμα έχουν?

Λεμονιά αυτές έβλεπα τις έχει σε διάφορα καταστήματα http://www.vaporsolutions.gr/by-leo-modware/525--5-dripper-killer705-sofia.html αλλά δε βλεπω πουθενά για το σύρμα.Πάντως τα έχει σε πολλά καταστήματα.

Όσον αφορά στους cisco ούτε εγώ δοκίμασα τους aero και HH.357 αλλά και με τον lr 1.8 bridge έβγαζα άπειρα μλ!Μάλιστα επιδέχεται και μπανάκι σε βότκα και ξανα μανά από την αρχή, οπότε και οικονομικός όσο δεν πάει.Αλλά θέλει οπωσδήποτε ένα shield τουλάχιστον και μάλλον περισσότερο το grail για να τους φχαριστηθείς γιατί εμένα προσωπικά αυτά τα μικρά πλαστικά  :nope: Όταν κατάφερα να πάρω την πρώτη σωστή μου τζούρα με cisco χοροπηδούσα μες στο σαλόνι από τη χαρά μου, προερχόμενη από έναν ταπεινο έψιλον...

Ερώτηση: οι με γέφυρα από τους χωρίς πρακτικά τί διαφορά έχουν.Δηλ, σε αντοχή;Σε ποιότητα γεύσης, σε χωρητικότητα;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #356 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:17 »
Εχω την εντυπωση οτι απλα εχουν να κανουν με τη χωρητικοτητα στο υγρο.
1-3 σταγονες παραπανω/παρακατω, αλλα το λεω με πασα επιφυλαξη..  :tongue_smilie:  Μπορει να λεω κ μπαρουφες.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #357 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:18 »


Θα ηθελα (κ δε λεω πανε παρτον) καποια στιγμη να δοκιμασω τον ΗΗ.357
Αλλα δε ξερω αν εχει κ διαφορες με εναν πιο φθηνο. Το ξαναλεω, δεν τον προτεινω, απλα τον αναφερω.



ο HH.357 νομίζω ότι δε μπαίνει σε shield αλλά του κοτσάρεις drip tip και ατμίζεις, αν θυμάμαι καλά από κάτι φωτό από παλαιότερα μέλη, νομίζω giannis pap.Για περισσότερες πληροφορίες στο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11840.0.html .Επίσης είναι ακριβότεροι αλλά μακροβιότεροι

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ξέρει κανείς πρακτικά τι διαφορά κάνει η απουσία ή παρουσία της γέφυρας; Έχει να κάνει με χωρητικότητα, αντοχή, γεύση;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Παναγιωτη, χτυπημα ειχα ικανοποιητικο ειναι η αληθεια, αλλα εκει δε σε ενδιαφερει τοσο το χτυπημα, οσο η γευση.
Σιγουρα δεν ειναι για ολη μερα. Ειναι κουραστικο να σταζεις 3-4 σταγονες για 2-3 τζουρες κ παλι απο την αρχη..

με το απλό shield siam precision έσταζα καμιά δεκαριά σταγόνες από μπουκαλακι με βελόνα, το πολύ και έβγαζα τουλάχιστον 15 τζούρες τραίνο.Το grail χωράει 20 σταγόνες λένε οπότε κανένα τεταρτάκι πιπίλα δε θα το βγάζει;θα το βγάζει.Η γεύση ήταν τόσο ωραία που ακόμα και όταν οδηγούσα έσταζα... :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:32 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #358 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 16:10 »
Οι χωρις γεφυρα εχουν μικροτερη τροφοδοσια.το υγρο παει απευθείας πανω στην αντισταση και το hit είναι περισσότερο.  Αλλα απο θεμα γευσης...αστα..( υποτίθεται μαλιστα πως αυτο ειναι το πλεονεκτημα τους, η ωραια γεύση)
Καμια σχεση ο αερο με τους 306.δουλεψα και τους 2 και τον αερο τον αντεξα 2 μερες. (Προσωπικη άποψη καποιος μπορεί να τους βολευεται καλυτερα).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2015, 16:22 από lemy »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #359 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 18:45 »
Επειδή παρήγγηλα το grail και είχα κάποιες απορίες, μίλησα στο τηλέφωνο με τον γλυκύτατο και εξυπηρετικότατο Κωνσταντίνο και με την ευκαιρία τον ρώτησα και για τον ΗΗ.357 να μας λυθεί η απορία.Σωστά, ως προς το ότι κουμπώνει απευθείας πάνω στο μοντάκι μας και ατμίζουμε αλλά πληροφορήθηκα ότι είναι και χειροποίητος και μία κατηγορία από μόνος του όσον αφορά στην ποιότητα ατμισης που προσφέρει...Άντε πάλι  ::)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ευχαριστώ, λέω να ξεκινήσω με τον 306 που είναι πιο οικονομικός και βλέπουμε.
Φαντάζομαι οτι δεν επισκευάζονται, όταν τα παίξει το mesh του τον πετάμε όλο?

Ενημέρωση...
Κάτι βρήκα πατεντιάρικο για επισκευή :)

άμα σου βγάζει 80 μλ τουλάχιστον με δέκα ευρώ, δεν αξίζει να βγάλεις τα μάτια σου να τον επισκευάσεις  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2015, 19:55 από Papadopoulou Ioanna »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem