vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 5 χρήστες
aalex, infernity, Milarepa, manoslykos, camber

Twitter

Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #315 στις: Αυγούστου 22, 2014, 01:27 »
Τελικά η σπινερ που είχα πάρει παλαιότερα (ότι θυμάμαι χαίρομαι ε; :p) μάλλον όπως είχε αναφέρει ένα παιδί ήταν μούφα και μου χάλασε τόσο γρήγορα (2 μέρες αν θυμάμαι καλά).
Και εγώ βέβαια την είχα πάρει από no name φυσικό κατάστημα με τζιβάτο ιδιοκτήτη.. Κακό του κεφαλιού μου.
Η rainbow που πήρα πριν μερικές εβδομάδες για τη μάνα μου είναι ακόμα σαν καινούργια και καταλαβαίνετε τι ζόρια τραβάει σε μεγάλη γυναίκα.
Θα πάρω κι εγώ μια για μένα να βρίσκεται. Σε τραβάει να την αγοράσεις με αυτό το χρώμα και ας την έχεις να την κοιτάς :laugh1:

Υγ.
Τα παραπάνω που διαβάζω δεν θα τα αναλύσω, αλλά ρε παιδιά τι συζητάτε; Για διαφορές 1 2 % στην τιμή, αξίζει να πάρεις απ έξω εξοπλισμό;
Απ'όπου θέλουμε αγοράζουμε ότι θέλουμε, αλλά ανάλυση δεν σηκώνει το θέμα του 1€ διαφορά στα 50.
Peace :)

Sent from my G pad using Tapatalk Pro
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2014, 01:37 από nikos523 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #316 στις: Αυγούστου 22, 2014, 01:46 »
Α γεια σου...ο ανθρωπος μου εισαι αν σου αρεσει η παρδαλη. εχω τωρα την rainbow στα 4 βολτ  με τη σοφια πανω στα 1.7 ομ κι απολαμβανω. Απο το νοεμβρη παει ακομη σφαιρα....χαλαλι το ενα ευρω που δεν εδωσα παραπανω διοτι ηταν κομματι μεγαλυτερης παραγγελιας. Τυχερη η μανουλα....

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #317 στις: Αυγούστου 22, 2014, 02:09 »
Μα γίνεται να μην αρέσει σε κάποιον αυτό το χρώμα;;!
Ειδικά με τον mini protank 3 που της την συνδυασα φαίνεται ακόμα πιο ωραία!
Αύριο απόγευμα που θα περάσω από το πατρικό μου θα ανεβάσω φώτο από το συνολακι :D

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #318 στις: Αυγούστου 22, 2014, 11:51 »
Αντί για upgrade μάλλον για downgrade την βλέπω εγώ.Τόσο ωραίο κουμπί είχανε φτιάξει ,ωραία βαφη κτλ και μετά αυτό το χάλι?
 :wall: :wall:
Το κακό είναι ότι η ωραία βαφή της Spinner II δεν είναι και πολύ ανθεκτική. Ιδιαίτερα της μαύρης. Μετά από κάποιο διάστημα χρήσης η μπαταρία απλά δεν βλέπεται. Ισως βέβαια σε ασημί απόχρωση τα πράγματα να είναι λίγο καλύτερα.


Ειναι upgrade της spinner, οχι της spinner 2 που παρεπιπτόντως τη θεωρώ μαύρο χάλι καρακιτσαριό και γιαυτό δεν τη διάλεξα... Δεν τα πάω τα "διαμαντάκια" για κουμπιά σε συνδιασμό με αυτόν τον παχύ επιλογέα volt με τον ανεξήγητο σταυρό... :P
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω στο θέμα του επιλογέα. Θα μπορούσε να είναι λιγότερο παχύς αφαιρώντας 2 - 3 mm από το συνολικό μήκος της μπαταρίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2014, 11:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #319 στις: Αυγούστου 23, 2014, 13:44 »
Άργησα μια μέρα τελικά να κατέβω στα πάτρια εδάφη.
Να και το κουκλακι :D


Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #320 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 16:17 »
Οι spinner βγαίνουν και σε έκδοση για ατμοποιητες 510;;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #321 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 16:26 »
Οι spinner ειναι μπαταριες τυπου eGo που σημαινει οτι χρησιμοποιουν σπειρωμα eGo.
Μπορεις να βιδωσεις ομως και ατμοποιητες με σπειρωμα 510 στο eGo. Το αντιθετο δε γινεται.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #322 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 16:26 »
Οι ατμο 510 βιδώνουν και λειτουργούν οκ. Για να μην εχεις αυτό το ακαλαίσθητο κενό, μπορείς να βάλεις το oring δακτυλίδι που συνοδεύει τους 510 ατμο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #323 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 05:50 »
Για χαρά σε όλους παιδιά Δυστυχώς και σε μένα μετά από κάτι λιγότερο από 2,5 μήνες μας τέλειωσε η Spiner VV 1300. Την χρησιμοποιούσα χθες, και κάποια στιγμή άρχισε να αναβοσβήνει. Οκ λέω, άδειασε και έτσι άλλαξα μπαταριά και συνέχισα τη μέρα μου. Όταν όμως γύρισα σπίτι το βράδυ και την έβαλα για φορτίσει :confused1: ...τίποτα...ούτε φωτάκι άναβε στη μπαταρία ούτε φόρτιζε. Τέλος. Δεν ανοίγει ούτε με 5 κλικ. Κανένα σημείο ζωής.  :'( Και έιναι αγορασμένη από γνωστό Ελληνικό κατάστημα.


Προς ενημέρωση και συγνώμη για την καθυστέρηση. Η Vision Spiner 1300 όπως ανέφερα σταμάτησε να λειτουργεί. το βράδυ άτμιζα μια χαρά..την έκλεισα και όταν το πρωί την ξανά πήρα στα χέρια μου απλά δεν ξανάνοιξε. Επίσης όταν την κουνούσες ένιωθες την μπαταρία μέσα να κουνιέται πάνω κάτω. Σημειώνω ότι ουδέποτε μου είχε πέσει. Στα μέσα Μαΐου πήγα στο κατάστημα που αγόρασα (Replace Smoke)  και την άφησα για επισκευή. Αρχές του Ιουνίου την παρέλαβα με κόστος επισκευής 5€. Τους ρώτησα ποιο ήταν το πρόβλημα άλλα δυστυχώς δεν ειχα ενημέρωση. Στην ερώτηση μου αν είναι σίγουρα οκ (γιατί το κούνημα πάνω κάτω συνέχιζε να το κάνει) και τι θα γίνει αν ξαναχαλασει... μου απάντησε με χαμόγελο η κοπέλα "Μα γιατί να ξαναχαλάσει...μην είστε αρνητικός. Τη χρησιμοποίησα αρκετά κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού και πριν από 15 ημέρες σταμάτησε και πάλι να λειτουργεί. με τον ίδιο τρόπο...άτμιζα κανονικά και την άλλη μέρα τέλος. Επανήλθα στο κατάστημα και η πρώτη εκτίμηση του πωλητή ήταν ότι δεν υπάρχει σωτηρία. Επέμεινα να την αφήσω να τη δει τεχνικός και έφυγα. Προς το παρόν περιμένω ενημέρωση.

Να αναφέρω για την ιστορία ότι η μέχρι πρότινος εμπειρία μου από το κατάστημα ήταν άριστη.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #324 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 09:46 »
Φίλε Γιώργο, γνώμη μου είναι αντί να δίνεις 5ευρα για επισκευή μιας κουρασμένης και ξαναεπισκευασμένης μπαταρίας, να δώσεις 20-25 ευρώ και να πάρεις δύο vision spinner από το ebay ή fasttech και να τελειώνεις...


Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #325 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 10:35 »
Και πολλά λες:)
Mε 8-9 ευρ, αλλα και ακομη πιο κατω,βρίσκεις style  spinner II και διαφορες αλλες ,που κανεις μια χαρα τη δουλεια σου...

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #326 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 10:36 »
Ειμαι οπαδος (και κατοχος οταν πρωτοβγηκανε (twist)) αυτου του τυπου μπαταριων, σαν εισαγωγη στο η.τ., η' σαν το επομενο βημα μετα τις απλες ego, και πριν το mod.
Πρεπει ομως να εχουμε υπ' οψιν πως ειναι αναλωσιμες, και σχετικα γρηγορα, δυστυχως, παραδιδουν το πνευμα)  :'(

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #327 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 12:56 »
Παραδίδουν πνεύμα μετα απο 2,5 μήνες -επισκεή- 4 μήνες; λιγο δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #328 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 13:27 »
Με  6 ευρ στο aliexpress βρισκεις πολλες v/v μπαταριες. ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #329 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 13:51 »
Παραδίδουν πνεύμα μετα απο 2,5 μήνες -επισκεή- 4 μήνες; λιγο δεν είναι;
H ζωή μιας μπαταρίας έχει να κάνει με


τον μέγιστο αριθμό φορτίσεων που δέχεται
το πόσο βαθειά εκφορτίζει κάθε φορά.
το πόσα Α τραβάμε από αυτήν
την ποιότητα του cell


Οπότε είναι δυνατόν σε μικρό διάστημα να τα παίξει. Γιατί νομίζεις δεν δίνουν στις μπαταρίες μεγάλη εγγύηση? :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy