vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 3 χρήστες
gfilip, mfk, Milarepa

Twitter

Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 07, 2014, 23:43 »
Οταν πρωτοπηρα το νοεμβρη τη σπινερ τη φορτισα λιγες φορες με εναν παλιο φορτιστη. Μετα σταματησε να φορτιζει. Νεκρη σαν εμπορικο κεντρο μετα μνημονιου. Επιστροφη στο καταστημα. Μου εδωσαν αλλο ... φορτιστη. :wall:
Ο παλιος απο τα υγρα ππυ σταζουν απο τους ατμο στον πολο ειχε αχρηστευτει...Με τον νεο και σχολαστικη καθαριοτητα ουδεν προβλημα εκτοτε
Λες κι ο δικος σου;

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 08, 2014, 08:21 »
Δοκίμασα με τον πόλο... καμία εξέλιξη.

Ο φορτιστής μου φορτίζει όλες τις άλλες μπαταρίες μου μια χαρά. Και έχω και τον πρώτο φορτιστή, που είχε έρθει με το σετάκι που μου είχαν πάρει δώρο, κι αυτός δουλεύει γενικά, αλλά τη συγκεκριμένη μπαταρία δεν την "βλέπει".

Το άλλο παράξενο που είχε συμβεί με τη συγκεκριμένη μπαταρία είναι ότι μετά από κάποιες χρήσεις, είχε σταματήσει να φορτίζει. Γι' αυτό είχα πάρει καινούργιο φορτιστή, αλλά πάλι δεν φόρτιζε.  :o Μέχρι που ανακάλυψα ότι κάποια μοντέλα Spinner θέλουν να πατήσεις το κουμπί για να αρχίσουν να φορτίζουν. Και ως εκ θαύματος, αυτό το "κόλπο" έπιασε και η μπαταρία αυτή φόρτιζε αν πάταγες το κουμπί της αφού τη συνδέσεις με τον φορτιστή.  8) Το αστείο είναι ότι αυτό δεν συνέβαινε από την αρχή, αλλά από κάποιο σημείο και μετά! :confused1: Όμως επίσης, αν είχα την μπαταρία "κλειστή" (είχα πατήσει 5 φορές το κουμπί κι είχε κλείσει), δε μπορούσα να τη φορτίσω, γιατί έπρεπε να είναι "ανοιχτή" ώστε να πατήσω το κουμπί και να ενεργοποιήσω την φόρτιση. Αυτό από posts που είχα διαβάσει σε άλλα fora φαινότανε φυσιολογικό.

Τώρα όμως το κουμπάκι δεν ανάβει καθόλου, και ίσως αυτός να είναι και ο βασικός λόγος που δεν την "βλέπουν" οι φορτιστές. :wall:

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 10, 2014, 11:35 »
Αυτο που δεν φορτιζει απο μονη της και θελει να πατησω το κουμπι για να αρχισει να φορτιζει μου το κανει και εμενα η vision 1300  αλλα οχι απο την αρχη, ενω ο φορτιστης μου φορτιζει τις υπολοιπες μπαταριες μου κανονικα! Δςν νομιζω να ειναι φυσιολογικο για μια μπαταρια 15 ημερων... Τι λετε οι πιο εμπειροι?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 10, 2014, 14:02 »
Ποτέ το παραμικρό θέμα. Ολα άψογα. Ο φορτιστής τη βλέπει αμέσως χωρίς να παίξω κωδικα μορς πάνω στη μπαταρία, είτε είναι κλειδωμένη, είτε ξεκλείδωτη, η φόρτιση κρατάει 3 και κάτι ώρες και η διάρκειά της είναι μια χαρά συγκρινόμενη με αυτή των 1600 που φοράω στο μοντ.  Την έχω 6 μήνες, αγορασμένη από fabvape και τη χαίρομαι καθημερινά, παράλληλα με το "βαρύ ατμιστικά" dna20. Τι να πω.... ή παίζουν οι παρτίδες μεταξύ τους ή κυκλοφορεί πολλή μαϊμού ανάμεσά μας.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 10, 2014, 16:08 »
Καλησπερα ειχα γραψει για ενα παραπλησιο προβλημα παλιοτερα με αρχικο φορτιστη για ego που προσπαθουσα να φορτισω την 1300 σπινερ και δεν εκανε δουλεια.Τα πηρα μαζι μου στο μαγαζι και η λυση δωθηκε με εναν αλλο φορτιστη που ενω με πρωτη ματια ειναι ιδιοι διαφερουν αρκετα,ο ενας εχει και ''γεισο'' πλαστικο γυρω γυρω ο αλλος οχι.Ετσι με τον παλιο φορτιζω τις απλες μπαταριες με τον νεο την σπινερ

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 12, 2014, 15:54 »
Για χαρά σε όλους παιδιά Δυστυχώς και σε μένα μετά από κάτι λιγότερο από 2,5 μήνες μας τέλειωσε η Spiner VV 1300. Την χρησιμοποιούσα χθες, και κάποια στιγμή άρχισε να αναβοσβήνει. Οκ λέω, άδειασε και έτσι άλλαξα μπαταριά και συνέχισα τη μέρα μου. Όταν όμως γύρισα σπίτι το βράδυ και την έβαλα για φορτίσει :confused1: ...τίποτα...ούτε φωτάκι άναβε στη μπαταρία ούτε φόρτιζε. Τέλος. Δεν ανοίγει ούτε με 5 κλικ. Κανένα σημείο ζωής.  :'( Και έιναι αγορασμένη από γνωστό Ελληνικό κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 12, 2014, 16:23 »
Να επικοινωνήσεις άμεσα μαζί τους.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 12, 2014, 16:57 »

Για χαρά σε όλους παιδιά Δυστυχώς και σε μένα μετά από κάτι λιγότερο από 2,5 μήνες μας τέλειωσε η Spiner VV 1300. Την χρησιμοποιούσα χθες, και κάποια στιγμή άρχισε να αναβοσβήνει. Οκ λέω, άδειασε και έτσι άλλαξα μπαταριά και συνέχισα τη μέρα μου. Όταν όμως γύρισα σπίτι το βράδυ και την έβαλα για φορτίσει :confused1: ...τίποτα...ούτε φωτάκι άναβε στη μπαταρία ούτε φόρτιζε. Τέλος. Δεν ανοίγει ούτε με 5 κλικ. Κανένα σημείο ζωής.  :'( Και έιναι αγορασμένη από γνωστό Ελληνικό κατάστημα.
Επίσης δοκίμασε να βάλεις πρώτα τον φορτιστή στην πρίζα και μετά να βιδώσεις την μπαταρία. Μου έχει τύχει να μην κάνει σωστή επαφη και για κάποιο λόγο να κάνει ας πουμε 1/8 της στροφής πριν σφίξει. Παίξε τέλος πάντων λίγο. Αλλιώς τηλέφωνο αν και δεν ξέρω πόση εγγύηση έχει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 13, 2014, 14:14 »
Τι να επικοινωνήσω ρε παιδιά όταν μου έχουν πει εξ αρχής ότι η μπαταριά έχει ένα μήνα  :thumpdown: εγγύηση? Έχουν περάσει περίπου 2,5. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 30, 2014, 21:11 »
Καλησπέρα!!! Αν μπορεί κάποιος και ξέρει πήρα την πατάρια Vision Spinner 1300 και μου κρατάει 1 μέρα με κανονική χρήσει!! Έχω και μια 1100 και κρατάει 2 μέρες  ξέρουμε γιατί  οι Vision Spinner  το κάνει αυτό ??

Αποσυνδεδεμένος DrV979

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 31, 2014, 01:12 »
Τις δουλεύεις στα ίδια volt ή με τον ίδιο ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #296 στις: Ιουνίου 01, 2014, 14:49 »
την vision  την δουλεύω στα 3,3!!! και τις 2 παταριες της δουλεύω με τον ίδιο ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #297 στις: Ιουνίου 01, 2014, 14:53 »
Απο που την εχεις αγορασει φιλε μου?
Αν ειναι απο Ελλαδα και ειναι αγορασμενη προσφατα να πας να την κοιταξουν και σε δευτερη φαση να στην αλλαξουν.
Απο τη στιγμη που τη δουλευεις στα 3.3V θα επρεπε να σου κραταει περισσοτερο απο την απλη eGo των 1100mah που εχεις.

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #298 στις: Ιουνίου 01, 2014, 14:58 »
την εχω σχεδον ενα χρονο και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα δουλευει τελεια!την πειρα απο καταστημα της θεσσαλονικης.εντομεταξυ ενας φιλος απο το ιδιο καταστημα πειρε και σε ενα μηνα του χαλασε το κουμπι.και ξαναπειρε μια ακομα και παλι σε 1 μηνα του χαλασε το κουμπι εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #299 στις: Ιουνίου 01, 2014, 15:13 »
 από Ελλάδα την έχω αγοράσει!! την πήγα να τον κοιτάξει και οι απαντήσει ήτανε δουλεύει μια χαρά  και δν λέει να μου την αλλάξει!! αυτά παθαίνουμε όταν είμαστε από νησει και δν έχουμε καταστήματα!! ενώ εχει εγγυήσεις κανονικά ενα μηνά και δν τιν αλλάζει!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568665 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog