vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

452 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Mimhsdr, ZoeM, camber

Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 16:35 »
το φλασαρισμα κοκκινου πρασινου στη φόρτιση το κάνει και σε μένα. Και κρατάει πολύ η άτιμη!

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 16:40 »
με ανυσηχει που αναβει το κουμπι  συνεχεια οταν φορτιζει


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 16:56 »
Το άσπρο led παραμένει αναμμένο κατά την διάρκεια της φόρτισης και σβήνει όταν πλησιάζει στο 100%, περίπου κανά μισάωρο-ώρα πριν

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 17:02 »
μα παλια δεν εμενε...........


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 18:10 »
όσο μεγαλώνουν οι άνθρωποι και οι μπαταρίες βγάζουνε κουσούρια  ;D

φίλε σε μένα απ την αρχή παίζει έτσι.  :dontknow: νομίζω στις προηγούμενες σελίδες το αναφέρει και κάποιο άλλος ακριβώς το ίδιο. άρα δεν έχει θέμα

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 20:33 »
Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη μπαταρία να την προτιμήσω;
ή να πάρω άλλη μία SMOK WINDER 1300VV από την οποία είμαι ευχαρηστημένος μέχρι τώρα.
Γιατί από ότι διαβάζω στο συγκεκριμένο νήμα δεν υπάρχουν και οι καλύτερες κριτικές.

Επίσης ένας γνωστός μου παλιός ατμιστής μου ανέφερε ότι η Vision Spinner η αυθεντικές βγαίνουν μόνο σε
μαύρο και νίκελ χρώμα αλλά σε μερικά κατάστηματα την βλέπω και σε άλλα χρώματα.
Και επείδη  αν τελικά αποφασήσω για την Vision Spinner θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει τι ισχύει τελικά
για τις αυθεντικές.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 22:32 »
αν οι vision rainbow δεν ήταν αυθεντικές, θα τις είχε ήδη η fasttech, όχι καταστήματα όπως η replace smoke ή η fabvape

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 23:06 »
 Δεν αμφισβητώ ότι τα συγκεκριμένα καταστήματα δεν φέρνουν τις αυθεντικές
 αλλά με προβλημάτισε αυτό που μου είπε ο γνωστός μου και ήθελα μία πιο
 έμπειρη άποψη για το συγκεκριμένο θέμα.
 Να φανταστώ ότι και στα υπόλοιπα χρώματα που υπάρχουν να μην έχω αμφιβολία για την αυθεντικότητά τους;
 Επίσης για τις Vision Spinner υπάρχει και 6μηνη εγγύηση; δλδ ότι και αν πάθει μέσα στους 6 μήνες
 υπάρχει αντικατάσταση;
 Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος αλλά η βοήθεια και η οποιαδήποτε συμβουλή
 που θα μου δοθεί από αυτό το νήμα θα με βοηθήσει στην τελική μου απόφαση.
 Γιατί το κόστος της συγκεκριμένης αγοράς είναι σχεδόν ο προϋπολογισμός που μπορώ να διαθέσω κάθε μήνα
 για την συνέχιση της ατμιστικής μου απόλαυσης και δεν με παίρνει στην παρούσα φάση να πειραματιστώ
 με αυτό το κόστος και θέλω να βαδίσω σχετικά σίγουρα.
Ευχαριστώ.

 


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 23:42 »
δες εδώ http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/kanger-evod.html


Νομίζω ότι δεν θα είχε θέμα το κατάστημα να διεκρινήσει αν κάποιες ήταν απλά πολυβολτικές και όχι σπίνερ.
Εντάξει, όρκο δεν παίρνουμε για κανέναν, αλλά κάποιοι έχουν δώσει περγαμηνές και άλλοι όχι.
Οσο για τη διάρκεια της εγγύησης, τηλεφώνησε ή στείλε πμ και ρώτησε

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 23:51 »
 Petra το μόνο που με προβληματίζει αυτήν την στιγμή μετά από τις απαντήσεις σου είναι
 τα όχι τόσο καλά σχόλια που έχω διαβάσει σε αυτό το νήμα, γιατί για τις άλλες μου απορίες
 μου λυθήκανε αλλά μάλλον μια αγορά θα μου απαντήσει  για το πόσο αξίζει η συγκεκριμένη μπαταρία.
 Ευχαριστώ για την βοήθεια και τον χρόνο που διέθεσες ακόμα μία φορά.
Καλό βράδυ.
 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 00:19 »
Ούτε να το σκέφτεσαι.
Δεν σου προπαγανδίζω βέβαια τη σπίνερ.
Εγώ την πήρα αποκλειστικά λόγω design και είναι πολύ καινούρια για να κρίνω για την αντοχή της.
Μακάρι να τις είχα δοκιμάσει όλες, να σου έλεγα στα σίγουρα. Για την egoV αν την πάρεις από καλό μαγαζί θα σου έλεγα ότι από 5-6 που πέρασαν από τα χέρια τα δικά μου και μιας φίλης ότι είναι εξαιρετικές, αλλά δυστυχώς μόνο 650 μαχ. Στα 1300 είναι τεράστιες.
Δες μήπως κάποιο κατάστημα φέρνει 2-3 μάρκες και ξέρει να σου πει καλύτερα.
Από κει και πέρα, στα 1000μαχ υπάρχει πάντα η joyetech twist που είναι σταθερή αξία. 


Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 02:06 »
δεν θελω να γινω κακος , αλλα οι Vision Spinner 1300 Mah Κοστιζουν 28 ευρω... οκ δεν λεω..γραφει Vision επανω κτλπ...κτλπ....


ΑΛΛΑ


εχουμε και αυτες που κατα την δικη μου γνωμη δεν τις λες μαιμου ή απομιμηση ή ελαττωματικες


http://www.fasttech.com/products/0/10006957/1558701-rainbow-ego-c-twist-variable-volt-1300mah


με δωρεαν μεταφορικα παιρνω 3 των 1300Mah ...περιπου στην ιδια τιμη...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 02:35 »
Το μοντέλο twist ειναι της joyetech.
Αυτές είναι joyetech?
Δε νομίζω.
Οπότε, μαϊμού και απομίμηση είναι σίγουρα.
Τώρα, για το αν είναι ελαττωματικές, αυτό είναι καθαρά θέμα λόττο.
Πάμε παρακάτω. Μπες και δες τι γίνεται με τις αποστολές του στο φορουμ των πελατών τους.
Αλλο λόττο.
Προσοχή. Δε μιλάω για 2 μήνες πριν, αλλά για το τελευταίο διάστημα.
Παραγγελίες που ποτέ δεν παραδόθηκαν 2 μήνες μετά και αρνούνται επιστροφή χρημάτων.
Αλλες πάλι που παραδόθηκαν.
Σκέψου αν βγει κι ελαττωματικό κομμάτι δηλαδή.
Από την άλλη, αν παραλάβεις πριν την Κ.Δευτέρα και αν είναι καλής ποιότητας και οι 3, οκ.
Μόνος σου θα σταθμίσεις το ρίσκο και το πιθανό κέρδος.
Οσο για τα 28 ευρώ, αυτή η τιμή είναι προ έκπτωσης. Με ένα 10-15% που έχεις ως μέλος του φόρουμ, είσαι στα 23.8-25 ευρώ.
Οπότε, τα πιθανά σενάρια είναι:
αγοράζεις απο δω, παραλαμβάνεις την επομενη κι εχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν πάθουν κάτι
αγοράζεις από ΦΤ και δεν παραλαμβάνεις ποτέ και τραβιέσαι με το παυπαλ, ή σου βγαίνουν οι 2 στις 3 σκάρτες
αγοράζεις απο ΦΤ, παραλαμβάνεις σε 20 μέρες και είναι και οι 3 άψογες.
αγοράζεις από έτερο κινέζικο κατάστημα που δεν έχει τόσο καλές τιμές, αλλά παραλαμβάνεις σίγουρα στις 20 μέρες και ρισκάρεις μόνο την περιττή καθυστέρηση της αντικατάστασης αν κάτι πάει στραβα.
Εσύ αποφασίζεις

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 02:48 »
χαχαχαχα ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα μην τα λες ετσι... γιατι διαβαζωντας καποιος νεος στο ατμισμα θα φοβηθει χωρις λογο.
Ας βαλω τα πραγματα σε μια σειρα...
ηδη περιμενω 2 παραγγελιες...αρα τους εμπιστευομαι .
Ηδη σε μια αλλη παραγγελια ετυχε να υπαρχει μια μπαταρια απο τις 5 ελατωματικη και μολις τους το ειπα μου στειλαν αλλη δωρεαν.
και οπως και να το κανουμε ενα καταστημα οπως η Fasttech που στελνει εκατονταδες προιοντα καθημερινα σε ολο τον κοσμο θελει να εχει καλο ονομα.
οποιος θελει να μαθει και αλλα για την Fasttech μπορει να μπει στο αντιστοιχο νημα.


Ας παμε στο θεμα μαιμου...
σε πειθει αν γραφει επανω vision ??? αν ναι να σου πω οτι απο εναν αριθμο και πανω παραγγελιας αν θελεις σου γραφουνε και Petra επανω στις μπαταριες......
οποτε το καλυψαμε και αυτο....
ασε που ολοι αγοραζουν απο alibaba... κινεζικο και αυτο...γιατι για Σουηδους δεν τους εκοψα....
γραφεις παρακατω για τους 2 τελευταιους μηνες..ομως δεν προσδιοριζεις οτι υπαρχει προβλημα με τα υγρα και καποιες μπαταριες....


υστερα εχεις το δικαιωμα μεσα σε 45 μερες να διαμαρτυρηθεις στο paypal...αν δεν ερθει η παραγγελια ή ειναι κατι χαλασμενο και δεν τα βρεις με τον εμπορο....
ε τι να πω αν καποιος δεν το κανει, εγω του φταιω ???


και δεν ειναι τοσο Λοττο....μην φοβιζουμε τον κοσμο αδικα...

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 04:58 »
εχουμε και αυτες που κατα την δικη μου γνωμη δεν τις λες μαιμου ή απομιμηση ή ελαττωματικες

http://www.fasttech.com/products/0/10006957/1558701-rainbow-ego-c-twist-variable-volt-1300mah
Μαϊμού ή απομίμηση είναι σίγουρα. Αν είναι ελαττωματικές θα το μάθεις στην παραλαβή. Αν λειτουργούν αλλά είναι υποδεέστερες των αυθεντικών προϊόντων θα το καταλάβεις μόνο αν έχεις αυθεντικό προϊόν.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

Αυτές της fastech δεν είναι ούτε Vision ούτε Joyetech (ούτε ισχυρίζεται η Fastech ότι είναι). Και στα ελληνικά μαγαζιά θα βρεις άλλες τιμές αν θέλεις noname eGo CTwist και άλλες αν θέλεις Joyetech eGo CTwist. Το ίδιο ισχύει για τις Vision.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354845 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711