vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, chkontog

Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 12:21 »
Η έκπτωση ισχύει και για αγορά από το μαγαζί ή μόνο από το διαδύκτιο;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 12:44 »

Λογότυπο μπορεί να σταμπώσει ο καθένας μεν, αλλά...
προηγήθηκε συζήτηση αν συγκεκριμένα ελληνικά καταστήματα φέρνουν ορίτζιναλ σπίνερ. Αθελά σου με αυτό το σχολιο ρίχνεις υποψιες ότι οι συγκεκριμένοι το στάμπωσαν και δε φέρνουν γνήσια. Ξέρεις θετικά αν ισχύει κάτι τέτοιο;   
Εγώ δεν έχω λόγους να τους αμφισβητήσω, το μόνο που ξέρω για μαιμούδες είναι κάτι που διάβασα στο φόρουμ της ΦΤ: το νήμα που λένε στους πελάτες τους να μην τους ρωτάνε για τη γνησιότητα των προιόντων τους. Αν θέλετε οπωσδήποτε αυθεντικά, λέει ο εκπρόσωπος της ΦΤ, αγοράστε από αλλού.
Διάβασα επίσης μαρτυρίες πελατών ότι κωλυσιεργούν με διάφορα τεχνάσματα τις επιστροφές χρημάτων σ΄αυτούς που δεν παρέλαβαν παραγγελίες σεπτεμβρίου κι μετά. 


Για την κινέζικη προέλευση που λες:  Εχω πελάτη μεγαλοεισαγωγέα Κινέζικων προιόντων. Οταν βρει ένα προιόν παίρνει δείγματα από 3-4 εργοστάσια. Χαώδεις οι διαφορές τιμής μεταξύ τους, χαώδεις και οι διαφορές ποιότητας. Εχει τύχει να δοκιμάζουμε μαζί δείγματα και να διαλύεται στα χέρια μας αυτό του φτηνού εργοστασίου. Ή έχει τύχει να ζητάνε τα σοβαρότερα εξ αυτών ένα κατιτίς πάνω στην τιμή, ώστε να βελτιώσουν κάποιο υλικό προς χάρην της ποιοτητας. Αν ο επιχειρηματίας πάρει από το φτηνό εργοστάσιο, θα έχει κράχτη την τιμή αλλά εν γνώσει του ότι η ποιότητα των προιοντων του είναι ευτελής.


Και για να μη μιλάμε θωρητικά μόνο: Προ διμήνου είχα παραγγείλει από ΦΤ μπαταρίες σανσαμσουνγκ και σανlg για 6-7 power bank που ήθελε να κάνω χριστουγεννιάτικα δώρα σε φίλους. (μη μου πεις ότι είναι αυθεντικές, διότι δεν πιστεύω ότι είναι) Από άλλο κινέζο παρήγγειλα σκέτα τα κουτιά συν 2-3 έτοιμα power bank ΜΑΖΙ με  μπαταρίες. Στις 20 μέρες οι 2 άλλοι κινέζοι που βρήκα από εβαυ, μου έστειλαν τα κουτιά. Ενα χάθηκε στο δρόμο και στις 35 μέρες ζήτησα επιστροφή χρημάτων και την έκανε άμεσα.  Με θράσος 1000 πιθήκων η ΦΤ, μετά από 40 μέρες που ήταν οι μπαταρίες στο ταχυδρομείο τους, αρνήθηκε επιστροφή χρηματων αν δεν περνούσε δίμηνο. Και πάλι, αν στο δίμηνο ξεσκάλωναν απο το ταχυδρομείο τους, θα θεωρούσαν ότι δεν υπάρχει λόγος επιστροφής χρημάτων. Ζήτησα τα χρήματα απο το παυπαλ, πρώτα με απλή αναφορά και μετά με claim. 3 μειλ τους έστειλε το παυπαλ και η ΦΤ  μας έγραψε αμφότερους.
Αφού λοιπον το παυπαλ μου έστειλε πίσω τα χρήματα, λαμβάνω μια ωραιότατη απάντηση απο τη ΦΤ στο τικετ μου, όπου με νοοτροπία 8χρονου μου απαντάνε (σαν να μην είχα πάρει τα χρήματα πίσω απο το παυπαλ) ότι αφού πήγα και ζήτησα τα χρήματα από το παυπαλ, δεν μου τα δίνουν τώρα αυτοι, θα παραπέμψουν το θέμα μου στο διευθυντή τους να αποφασίσει κάποια στιγμή αυτός. Παρένθεση: ναι, εκ των υστέρων έσκασε το θέμα με τις μπαταρίες και τα ταχυδρομεία, αλλά αφού η ΦΤ ξέρει ότι γι΄αυτό το λόγο οι μπαταρίες δεν θα ταξιδέψουν ποτέ, γιατι δεν επιστρέφει τα χρηματα;
Αυτό λοιπον, δεν ήταν κίνηση για να έχουν ευχαριστημένους πελάτες. Κοροιδία ήταν. Κι άντε εμένα μου έκοψε. Ξέρεις πόσα κορόιδα ή άπειροι την πάτησαν και περίμεναν αυτές τις περίφημες 8 βδομάδες τους, χάνοντας το δικαίωμα να πάρουν πίσω τα χρήματά τους απο το παυπαλ;;;;
Αλλά κι εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου έξυπνο. Είχε μπαταρίες για power bank φτηνές με 4 ευρώ τη μια  κατάστημα στη Θεσσαλονίκη (esmokers) και στην Αθήνα (zerobacco) και δεν το έψαξα. Εκ των υστέρων πήγα τις πήρα ΦΤΗΝΑ κι έκανα επιτέλους τη δουλειά μου. Σκέφτεσαι να είχα βάλει μέσα μπαταρίες για μοντ και πολυβολτικές; Ακόμη θα περίμενα.  Εν τω μεταξύ, ξέμεινα από μπαταρία στο μοντ και φορτιστή (από άλλο κινεζικο μαγαζί ο φτηνός xtar και μάλλον μαιμού-στους 4 μήνες είπε το ποιημα) κι εξυπηρετήθηκα σε 24 ωρες και με καλή τιμή από fabvape, έχοντας ταυτόχρονα εγγύηση. 
Και ταυτόχρονα πήρα από το ίδιο κατάστημα την σπινερ, πάλι σε 24ώρες. Με το στάνταρ πλέον δωράκι του καταστήματος. Στη βδομάδα τα έπαιξε ο παλιός ego φορτιστής, βρέθηκα στα μέρη τους, πέρασα, έκαναν έλεγχο να δούνε αν φταίει η μπαταρία, δεν έφταιγε και μου ΧΑΡΙΣΑΝ έναν ego φορτιστή.
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους λοιπον:
Οχι, μου έστειλαν δυο παραγγελίες (που δεν ξέρω πότε θα φτάσουν) αλλά μου έστειλαν, δεν έφτασαν, αρνήθηκαν να επιστρέψουν χρήματα.
Οχι, ο οποιοσδήποτε μπορεί να φέρει μαιμού, αλλά ότι ο συγκεκριμένος κινέζος δήλωσε ότι αν θέλω σίγουρα οριτζιναλ να πάω από αλλού
Η σπινερ μου, δεν είχε προβλημα, νόμισα ότι είχε πρόβλημα, παρόλα αυτά ο έλληνας ανταποκρίθηκε άμεσα με κόστος δικό του.


Από κει και πέρα, μεγάλα παιδιά είμαστε, αποφασίζει ο καθένας τι θα πάρει και από πού. Το φόρουμ εξυπηρετεί στο να μοιραζόμαστε εμπειρίες που θα μας βοηθησουν να σχηματίσουμε άποψη.


ΥΓ η εκπτωση στους περισσότερους ισχύει και για ιντερνετ και για μαγαζί


Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 15:53 »
και βεβαια οσα λες ισχυουν !!! προσωπικα παντως εχω πεσει σε καλα κομματια απο fasttech , και εν γνωση μου αγοραζω το καθετι διαβαζωντας πριν αγορασω και τις γνωμες αλλων παιδιων ανα τον κοσμο που εχουν αγορασει και γραφουν την γνωμη στην σελιδα της fasttech. Διαβαζω και εδω τι λενε τα παιδια και μετα κρινω αν θα αγορασω.


εχεις απολυτο δικιο οταν λες οτι δεν ειναι ολα οριτζιναλ γιατι φερνει και οριτζιναλ και θα συμφωνησεις σε αυτο , και τα αναφερει σαν Authentic.


Για το λογοτυπο που λες δεν κατηγορησα κανενα οτι το κανει αυτο ,αλλα ποτε δεν ξερεις. αν θες να ψαξω να βρω που το ειχα δει,  δεν εχω προβλημα .
Αν σταμπωσαν παντως τι να πω ???  απλα κριμα γιατι οι τιμες απο alibaba ειναι στο χωμα.... πιο κατω και απο fasttech ... και οπως σου ειπα οι πιο πολλλοι απο εκει αγοραζουν.
Με ολα τα σημαδια γνησιοτητας βεβαια !!!


Για τις επιστροφες απο παραγγελιες οχι μονο απο fasttech απο οπουδηποτε στον κοσμο μαγαζι , το πρωτο και πιο σωστο ΔΕΝ ειναι η τιμη, αλλα να ξερουμε απο που αγοραζουμε και τι πρεπει να κανουμε αν κατι στραβωσει.
Για αυτο υπαρχει αυτο εδω το φορουμ και για αυτο υπαρχει το νημα της Fasttech...


Προσωπικα για να μην νομισει κανεις οτι ειμαι υπερ των κινεζων κτλπ κτλπ...  Υποστηριζω τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ μαγαζια  και συγνωμη για τα κεφαλαια αλλα θελω να το τονισω, αλλα λιγο και αυτοι θα πρεπει να κανουν πιο ελκυστικες τις τιμες τους σε ορισμενα ειδη.
Αρα το καθε κινεζικο site μπορει να λειτουργησει και σαν ανταγωνισμος οσον αφορα τους δικους μας καταστηματαρχες (οχι ολους) , και να βγει κατι καλο απο αυτο !!!


και για να αλλαξουμε και θεμα γιατι κουρασαμε πιστευω οτι ο απλος ατμιστης θα πρεπει να ξεκιναει με πολυβολτικες μπαταριες και οχι απλες για να γινει πιο ελκυστικο το ειδος, και να παρει καλυτερο αποτελεσμα καποιος που πριν λιγο καπνιζε , ετσι ωστε να μην ξαναγυρισει στο κανονικο τσιγαρο.
Λογικα το κοστος θα πεσει πολυ και σε 3-4 χρονια δεν θα υπαρχουν απλες...λεω εγω....







Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 16:31 »
lefthedef  σε αυτό που λες ότι οι νέοι ατμιστές πρέπει να ξεκινάνε με πολυβολτικές μπαταρίες το
 συνειδητοποίησα όταν πήρα την πρώτη μου μπαταρία αυτού του τύπου.
 Καλύτερα να δόσεις κάτι παραπάνω για την αγορά μπαταρίας και να κόψεις από κάτι άλλο
 παρά να αγοράσεις κάτι πιο απλό.
 Προσωπική μου άποψη με την μικρή εμπειρία που έχω αποκτήσει μέχρι στιγμής.
 

Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 23:33 »
Να ρωτησω, εχω δυο μπαταριες spinner 1300mah και θελω να φτιαξω microcoil αντισταση (1,3-1,5 ohm πρεπει να βγαινουν στο περιπου) Υπαρχει καποιο προβλημα με τις spinner ή προχωραω αφοβα;;

Στάλθηκε από το LG-E400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 13, 2013, 23:53 »
Αφοβα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Klara7

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 23:16 »
Εγώ την πήρα μετά απο 2 βδομάδες ατμίσματος γιατί δεν είχα δευτερη μπαταρία και μου άρεσε πάρα πολύ! Είναι κατά τη γνώμη μου πολύ αξιόπιστη και έχει πολύ καλή διάρκεια. Σκέφτομαι σε λίγο καιρό να πάρω και μια δεύτερη γιατι η διαφορά της με την απλή που είχα αρχικά είναι μεγάλη και θα προτιμούσα να μη χρησιμοποιώ τόσο την απλή, περισσότερο να την έχω κάπου στην άκρη καλού κακού. Χαίρομαι που δεν πήρα δευτερη απλή μπαταρία με το αρχικό μου set γιατί αν το είχα κάνει θ'αργούσα αρκετούς μήνες να δοκιμάσω τη spinner.


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 17:29 »
Στις spinner υπάρχει προστασία από βραχυκυκλωμένους ατμοποιητές, όπως αναφέρεται εδώ.

Βραχυκυκλωμένος ατμοποιητής ποιος θεωρείται ? Όταν η κεφαλή του δεν είναι σωστή και ακουμπήσει ο θετικός με τον αρνητικό πόλο ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 19:28 »
θα έλεγα ότι η μπαταρία διαβάζει ως βραχυκυκλωμένο έναν ατμοποιητή που η αντίστασή του είναι χαμηλότερη από κάποιο νούμερο, ανεξάρτητα από τους λόγους που το προκαλούν αυτό (ακομη πχ κι αν επίτηδες κάποιος έφτιαξε αντίσταση μισό ομ - λέμε τώρα)

Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 12:50 »
Petra δηλαδη εαν καταλαβα σωστα, να μην φοβαμαι να στριψω microcoil στα 1,3 ohm; Δεν θα καψει κατι στην μπαταρια, απλα δεν θα δινει ρευμα σρον ατμο;

Στάλθηκε από το LG-E400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 15:04 »
Σήμερα παρελήφθει κι η 2η spinner 1300 για το έτερον ήμισυ σε ασημί από fabvape.

Η αγορά έγινε διότι όπως μου είπε... έχουμε περάσει σε άλλο ατμιστικό επίπεδο μετά από 3 μήνες  :laugh1:

Μπόμπα, μια χαρά η μπαταρία και με 6μηνη εγγύηση!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 16:25 »
δεν είμαι του σπορ των επισκευάσιμων, καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που δοκίμασε, αλλά κάπου αναφερθηκε οτι δεν έχει θέμα με τα 1.3 ομ.
Το λογικό είναι ότι όταν υπάρχει προστασια, απλά δεν παίζει με τη συγκεκριμένη αντίσταση, οπότε την ξαναφτιάχνεις.


Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 12:37 »
Για όποιον ενδιαφέρεται, και  η αυτόματη εκδοχή της Spinner: Volt Spinner. Σε διάφορα χρώματα και τρία μεγέθη, 650, 900 και 1300 mAh. Οι αυτόματες είναι λίγο πιο μεγάλες στο μήκος από τις χειροκίνητες. Έχω παραγγείλει την 1300άρα και την αναμένω.





Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 17:15 »
Petra δηλαδη εαν καταλαβα σωστα, να μην φοβαμαι να στριψω microcoil στα 1,3 ohm; Δεν θα καψει κατι στην μπαταρια, απλα δεν θα δινει ρευμα σρον ατμο;

Στάλθηκε από το LG-E400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

1,3 Ω το παίζουν οι ego, το μόνο μερικές δε θα μποιρέσουν να παιξουν αν το φτιιάξεις με kanthal (που κι αυτό νομίζω στις περισσότερες το έχουν λύσει.)

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 01:23 »
Εγώ που έχω την απλή την ego από το αρχικό πακέτο σκεφτόμουν να πάρω κάποια μπαταρία ή mod για να "παίξω" λίγο και πήρε το μάτι μου τη spinner... Η τιμή της που ειναι γύρω στα 28 ευρώ μέσο όρο είναι υποφερτή για μένα απλά θέλω να δω αν αξίζει να τα δώσω ή άμα πάρω κάτι καλύτερο με αυτά τα λεφτά και + 20 το πολύ.
Παιρνει και 510 ατμοποιητές;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191111 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588831 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797092 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7204 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6595 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13125 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711