vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

409 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery

Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #135 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 01:36 »
Παιρνει κανονικοτατα 510 ατμοποιητες...

Στάλθηκε από το LG-E400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #136 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 01:40 »
Το επομενο καλυτερο που λες απο τις spinner ειναι τα ηλεκτρονικα mod.
Εδω ομως φευγεις απο την κατηγορια eGo μπαταριας και πας σε μεγαλυτερου μεγεθους συσκευη με περισσοτερες δυνατοτητες φυσικα.
Απο θεμα τιμης μπορεις να βρεις σχετικα αξιολογα ηλεκτρονικα mod στα χρηματα που λες οτι διαθετεις (28+20€).

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #137 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 01:47 »
Η τιμή της από κάποια καταστήματα του φορουμ, όπως πχ εδώ  http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_67&product_id=574 είναι 27-15%=22.95 ευρώ
κι εδώ http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/variable-voltage.html  είναι 28-15% = 23.8 ευρώ

Με 46-48 ευρώ παίρνεις 2 μπαταρίες (μεταφορικά δωρεάν). φορτιστή έχεις από την ego, σύνολο οι δυο μπαταρίες έχουν 2600mah και λογικά θα βγάλεις μ΄αυτές κάτι λιγότερο από χρόνο. Εχουν εγγύηση κάποιους μήνες και παίρνουν και 510 ατμοποιητές.

Στα ίδια χρήματα - αν συνυπολογίσω και αγορά ξεχωριστά μπαταριών και φορτιστή - περισσεύει ένα μικρό ποσό για φτηνό μοντ, που προσωπικό θα το θεωρήσω ευτελές απο πλευράς αντοχής. Οι μπαταρίες θα κρατήσουν όσο περίπου και οι σπίνερ. Το μοντ είναι θέμα τύχης. Μπορεί να σου βγάλει χρόνο ή και παραπάνω, μπορεί όμως να σου βγάλει και μόνο 6 μήνες.

Από απόδοση, αν δουλεύεις μόνο με εργοστασιακούς δε θα δεις σημαντική διαφορά. Το πλεονέκτημα των σπίνερ είναι ότι πιάνουν λιγότερο χώρο και είναι πιο κόμπακτ κατασκευές. Αν όμως πρόκειται να δουλέψεις με επισκευάσιμους, κάποια σύρματά τους έχουν θέματα συμβατότητας, ψάξτο πριν αποφασίσεις.

Οπως καταλαβαίνεις, είναι θέμα προσωπικής επιλογής και τύχης.

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #138 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 01:58 »
1.4 ωμ+ μου παίζει μια χαρά η σπιννερ πάντως (προσοχή μόνο μην σφιγκεται  πολύ τούς ατμο επάνω την πάθανε πολλοί)

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #139 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 02:12 »
Εργοστασιακούς έχω, 2 evod και σύντομα εναν protank mini 2.
Απλά θα έπρεπε να αναρωτηθώ πρώτα αν όντως υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις μπαταρίες ή αν μιλάμε για καθαρά θέματα αυτονομίας.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #140 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 02:34 »
διαφορα αποδοσης αναμεσα σε μοντ και σπινερ; σαφεστατα υπαρχει καποια, απο ελαχιστη ως μικρη για τους εργοστασιακους ατμο, αν τηρουνται καποιες προυποθεσεις.
Τωρα, αν θελουμε να ειμαστε ακριβεις, θα σου μιλησει ο καθενας για το δικο του μοντ, σε σχεση με τη σπινερ.
συγκριτικα με dna20, που τη χρησιμοποιω παραλληλα, η διαφορα φαινεται μετα τα 4.6 βολτ στο μοντακι μου, συγκρινομενα με τα 4.8 της σπινερ. Για αντιστασεις ως 2.3 ομ
δεν τη νιωθω αδυναμη. Μεγαλυτερες αποφευγω παντα διοτι ουτε το μοντακι θελω να το δουλευω πολυ πανω απο τα πεντε βολτ.
Τη βρισκω βολικη λογω μεγεθους και μικρου φορτιστη.

Περαν της αποδοσης, σκεφου οτι μ αυτο το σετακι  εσυ θα ζεις καθε μερα, οποτε δες το συνολικα. Την ευκολια χρησης, την πρακτικοτητα, τον ογκο, το κουβαλημα, την αυτονομια, την αντοχη.
για την αυτονομια, αν παρεις μοντ με 18650 μπαταρια, θα εχεις περισσοτερη. Σε σχεση με οποιοδηποτε αλλο μοντ, η σπινερ εχει περισσοτερη αυτονομια. Ειδικα με κατι τεραστια που ειδα προσφατα και φορανε κατι μπαταριουλες 14500 με μολις 700 μαχ αυτονομια.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #141 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 03:34 »
Βασικά εννοούσα διαφορά ανάμεσα στην απλή την ego και την spinner! Γιατί έχω 2 νέες ego (μαζί με το αρχικό σετ που πήρα πριν 2 βδομάδες) και αναρωτιέμαι αν όντως αξίζει να πάρω μια spinner.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 06:31 »
H Spinner είναι μια καλή πρόταση. Ειδικότερα αυτή των 1300mah. Δίνει αρκετές ώρες ατμίσματος σε συνδυασμό με δυνατότητα ρύθμισης του voltage. Οι απλές eGo (αναφέρομαι βέβαια σε επώνυμες) που λετουργούν συνήθως στα 3.3 ή 3.7volt κάνουν και αυτές καλά τη δουλειά τους. Συνδυάζονται φυσικά καλύτερα με ατμοποιητές από 1.8 έως 2.4 ohm αφού με μεγαλύτερες αντιστάσεις δίνουν μάλλον υποτονικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #143 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 07:25 »
Αρα εγω που χρησιμοποιω 1,8-2,2Ω αντιστασεις θα κρατησω μονο την αυτονομια της μπαταριας; Δεν ειναι λιγο εννοειται, αλλα θελω να δω αν υπαρχει αλλος λογος για να την παρω.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2014, 15:54 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 08:07 »
όχι μόνο την αυτονομία και την μεταβαλόμενη τάση... μπορείς να τη ρυθμίζεις εκεί που σου δίνει το καλύτερο αποτέλεσμα για σένα αλλά και σου επιτρέπει να δοκιμάσεις και άλλες αντιστάσεις ή ατμο χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις μπαταρία.. Γενικά είναι μια καλή επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 15:21 »
Η μέρα με τη νύχτα είναι.
Ακόμη και με ατμοποιητές στα 1.8 βολτ, η παραπάνω τάση θα σε ικανοποιησει πολύ περισσότερο.
Ειδικά με κάτι ατμοποιητές νέους που παρά τα χαμηλά ομ θέλουν πολλά βολτ, η σπινερ θα σου λύσει τα χέρια ωστε να χρησιμοποιείς κάθε μοντέλο που κυκλοφορεί.
Οι ego φορτισμένες αποδίδουν 3.7-4.2 βολτ. Οσο ξεφορτίζουν, το βολτάζ πέφτει μέχρι και τα 3.
Οι σπινερ έχουν κυκλωματάκι που κρατάει σταθερή την τάση της μπαταρίας εκεί που θέλεις, μέχρι να χρειαστεί φόρτιση.


Κάτι επίσης σημαντικό είναι και η περιεκτικότητα της νικοτίνης που χρησιμοποιείς. Οταν αρχίσεις να χρησιμοποιείς πολυβολτικές, θα διαπιστώσεις ότι θα χρειάζεσαι υγρά με λιγότερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη, ακριβώς επειδή η καλύτερη μπαταρία βελτιώνει το χτύπημα των ατμοποιητών.

Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 12:25 »
Αρα εγω που χρησιμοποιω 1,8-2,2Ω αντιστασεις θα κρατησω μονο την αυτονομια της μπαταριας; Δεν ειναι λιγο εννοειται, αλλα θελω να δω αν υπαρχει αλλος λογος για να την παρω.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης


Είναι ένα βήμα πριν τα mod. Εάν δεν σου αρεσει το μεγεθος τον mod, η Spinner είναι το καλύτερο εναλλακτικό εργαλειο. Θα είναι η καλύτερη αγορά, που δεν θα το μετανιώσεις ποτε.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 05:10 »
Με χαρα ανακοινωνω οτι θα την εχω αυριο Δευτερα σε ασημι (ετσι για να ταιριαζει με τον προτανκ μινι 2) αλλα θελω να κανω 3 αστειες ερωτησεις απλα για να ειμαι σιγουρος 100%

1) Φορτιζει με τον φορτιστη που εχω για τις απλες ego;
2) Οταν την παρω θα ειναι λιγο φορτισμενη. Να τηναδειασω και μετα να την φορτισω full ή να την φορτισω κατευθειαν;
3) Ποση ωρα κανει μια full φορτιση; Η απλη ego ειναι στις 3 ωρες πχ (μου γραφει 3 ωρες στο manual της nobacco)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 05:29 »
1) Φορτίζει με τον φορτιστή που φορτίζει και τις απλές eGo.
2) Οταν την παραλάβεις θα είναι φορτισμένη αλλά όχι στο maximum. Mπορείς να την χρησιμοποιήσεις και κατευθειαν.
3) Μία full φόρτιση θα χρειαστεί σίγουρα 4 με 5 ώρες αν πρόκειται για την Spinner των 1300mah. Για την 650άρα ή την 900άρα οι χρόνοι φόρτισης είναι μικρότεροι.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Spinner Variable Voltage eGo Battery
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 15:01 »
Βασικα αναρωτιεμαι γιατι εδωσα τα λεφτα μου στις ego και δεν πηρα κατευθειαν αυτο το μικρο θαυματακι.
Ειναι υπεροχη σε ολα της, ακομα και εγω που δε νιωθω ακομα καταλαβα την διαφορα αναμεσα στη spinner και στην απλη ego.
Ειδικα το ασημι ειναι ολα τα λεφτα.
Απλα ρε παιδια εχω ενα θεμα , οταν κουμπωνει με τον ατμοποιητη υπαρχει ενα κενο αναμεσα τους. Οχι τεραστιο αλλα φαινεται.
Μπορω να το "καλυψω" καπως;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191163 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 690 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312633 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13172 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711