vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

U-Max vv mod by UniQ

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 00:00 »
   agiohori, πρόκειται για κλείδωμα βραχυκυκλώματος. Αν στο βγάζει χωρίς ατμο, τότε η δουλειά έχει γίνει στους πόλους, έχει μπει ο θετικός πολύ μέσα από σφίξιμο προφανώς
Θέλουν προσοχή τα φτηνά mods, δεν θέλουν πολύ σφίξιμο
Δεν ξέρω αν μπορείς να σηκώσεις τον πόλο λίγο πιο πάνω, πάντως η πλακέτα αν δεν έχει πάθει τίποτε αν πιάνουν τα χέρια σου, μπορείς να το φτιάξεις, ή να στο φτιάξει κάποιος moder, όχι απαραίτητα ηλεκτρονικός
Θα είναι κρίμα πάντως να μην το φτιάξεις, γιατί είναι ωραίο μοντάκι τελικά

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 00:21 »
Αφου βγάλεις και βάλεις ξανά τις μπαταρίες βάλε έναν αντάπτορα 501-ego χωρις ατμο να δείς άν βγάζει f2. Κατα πάσα πιθανότητα θα σου βγάλει πάλι. Εάν ναι μάλλον είναι αυτό που λέει ο ArXos.

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 17:46 »
Παιδια εχει κανενας προβλημα με το κουμπακι απο το U-MAX V1 Με κοκκινο καντραν δλδ ? θελω να πω οτι το εχω 1 βδομαδα κ αρχισε ν μην πατιεται σωστα δλδ να παταω αλλα να μην δινει ρευμα και μετα να ξαναπαταω και να δινει. Α και επισης δεν αναβει και το καντραν οταν συμβαινει αυτο

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 17:59 »
δεν κανει καλη επαφη για αυτο δεν αναβει και το καντραν
Στην αρχη μου το εκανε και μενα αλλα μετα απο 2 μερες ως δια μαγειας ... εστρωσε

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 18:07 »
στην αρχη ? ποσο αρχη εννοεις? εγω το εχω πανω απο δεκα μερες ..τοσο αρχη?

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 18:17 »
οχι οταν το πρωτοπηρα τις πρωτες δυο μερες
Μηπως πρεπει να επικοινωνησεις με το καταστημα που το πηρες και να τους το πεις;



Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 18:28 »
πιθανον να εχει προβλημα το κουμπακι μεσα.με δυνατο πατημα πρεπει να δουλευει κανονικα

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 18:38 »
καπου ειχα διαβασει(σε αλλο νημα) κατι για σπρει επαφων αλλα δεν ξερω αν διωρθωθει το προβλημα
μηπως να το δοκιμαζες

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 19:49 »
εγω πηρα απο φαρμακειο ισοπροπυλενικη αλκοολη,και τα βαζω εκει μεσα και καθαριζουν ολα.δεν αφηνει καταλοιπα και εξατμιζετε γρηγορα

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 20:36 »
 
Δεν ξέρω αν μπορείς να σηκώσεις τον πόλο λίγο πιο πάνω, πάντως η πλακέτα αν δεν έχει πάθει τίποτε αν πιάνουν τα χέρια σου, μπορείς να το φτιάξεις, ή να στο φτιάξει κάποιος moder, όχι απαραίτητα ηλεκτρονικός
Θα είναι κρίμα πάντως να μην το φτιάξεις, γιατί είναι ωραίο μοντάκι τελικά
να ρωτησω και κατι αλλο.
καταρχην το πολο οταν το συκωνω ερχαιτε στα "ισια του"αλλα υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει παθει ζημια η πλακετα με ολλα τα παραπανω που περιεγραψα; :confused1:
και οταν λες οτι μπορω να το φτιαξω ενοεις να το ανοιξω απο πανω;

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 19:23 »
Για να το ανοίξεις το umax θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες του συναδέλφου στο θέμα του vmax
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13055.msg416448.html#msg416448

Έτσι μπορείς να σηκώσεις τον πόλο από πίσω στο πάνω καπάκι

Αν δε μπορείς να το κάνεις, τότε προσπάθησε από πάνω. Δεν υπάρχει θέμα με τη πλακέτα, και να το βραχυκυκλώσεις κάπου η πλακέτα θα το καταλάβει. Το κάνεις βέβαια χωρίς μπαταρίες. Μπορείς να πειραματιστείς με καμιά παλιά ego μπαταρία για το πως σηκώνω τον πόλο πιο πάνω. Ένα πολύ λεπτό κατσαβιδάκι σου χρειάζεται μόνο
Το θέμα είναι οτι θα σου ξανακατέβει αν σφίξεις πάλι πολύ κάποιο ατμο οπότε θα πρέπει να το κάνεις συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος netrebelos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Καθαρά πνευμονάκια για καθαρή ζωή
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 23:48 »
 Αγόρασα το U-max μόλις σήμερα


1. Ενώ μου έδειχνε τα 3 οχτάρια στο καντράν όταν έκανε επαφή η μπαταρία το κουμπί δε λειτουργούσε για μισή ώρα. Πρέπει να το πιέσεις με πολύ δύναμη. ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ. Μετά άρχισε και πατιόταν κάπως καλύτερα. Συμπέρασμα: Χρειάζεται πολλή δύναμη το κουμπί. Προσωπικά μου σπάει τα νεύρα. Το Vmax V2 που είχα ήταν σαφώς καλύτερο σε αυτό το ζήτημα.


2. Έχει την πλακέτα του Vmax V1 από όσο μπορώ να καταλάβω. Η Default διαφορά δυναμικού είναι τα 5V.


3.Μερικές φορές μου κόβει το άτμισμα στα δύο δευτερόλεπτα. Μπορεί να βραχυκυκλώνει ο ατμοποιητής μου. Όμως τον μέτρησε την πρώτη φορά στο 0,9ohm και και τη δεύτερη στα 2,3 Ohm στο καπάκι. Κάτι παίζει... Ο ατμοποιητής μου μάλλον.


4. Είναι πολύ δυνατό!!!! Σαν το Vmax. Στα 3 Volt το ρυθμίζω και πάει μπόμπα τον ατμοποιητή της Nobacco hybrid epsilon στα 2.4 Ohm. Χρησιμοποιώ και μπαταρίες IMR 800mah με προστασία (βυζάκια) φυσικά.


5. Το κουμπί κουνιέται σαν μαούνα. Μερικές φορές δεν πατάει καν στο διακόπτη της πλακέτας. Φεύγει απ' έξω.


Θα το τεστάρω 1 - 2 μέρες και θα σας πω.


Η τιμή του είναι 55,35€ με 10% έκπτωση λόγω εκπτωτικού κουπονιού. Το 10% αφορά την τιμή χωρίς ΦΠΑ στα 45€. Θα δούμε εάν αξίζει για τα λεφτά του.

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 01:20 »
Αν το αγόρασες σήμερα και σου κάνει αυτά τα κόλπα μην το παιδεύεις καθόλου. Αν το πήρες από Ελλάδα στο κατάστημα αμέσως. Εγώ το έχω +2 μήνες και το θεωρώ άψογο. Δεν έχει χάσει ούτε ένα πάτημα, στήνω αντιστάσεις genesis, καθημερινή χρήση και το κουμπί πιο καλό από του Vmax που είχα και εγώ. Τώρα αν το πήρες από εξωτερικό δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος netrebelos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Καθαρά πνευμονάκια για καθαρή ζωή
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:44 »
Μη φοβάσαι... εχτές το βράδυ το δούλεψα για μία ώρα. Πριν από 5 λεπτά το κουμπί έχει μπει όλο μέσα... Πήρα κατευθείαν την εταιρεία τηλέφωνο... Να φανταστείς θέλω κάτι αξιόπιστο γιατί σε 10 μέρες μπαίνω φαντάρος....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1875 247331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 23:30
από Aoratix
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 48 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572613 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2094 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 495 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140