vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Jorge

Twitter

U-Max vv mod by UniQ

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #210 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:49 »
Αγόρασα το U-max μόλις σήμερα


1. Ενώ μου έδειχνε τα 3 οχτάρια στο καντράν όταν έκανε επαφή η μπαταρία το κουμπί δε λειτουργούσε για μισή ώρα. Πρέπει να το πιέσεις με πολύ δύναμη. ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ. Μετά άρχισε και πατιόταν κάπως καλύτερα. Συμπέρασμα: Χρειάζεται πολλή δύναμη το κουμπί. Προσωπικά μου σπάει τα νεύρα. Το Vmax V2 που είχα ήταν σαφώς καλύτερο σε αυτό το ζήτημα.


2. Έχει την πλακέτα του Vmax V1 από όσο μπορώ να καταλάβω. Η Default διαφορά δυναμικού είναι τα 5V.


3.Μερικές φορές μου κόβει το άτμισμα στα δύο δευτερόλεπτα. Μπορεί να βραχυκυκλώνει ο ατμοποιητής μου. Όμως τον μέτρησε την πρώτη φορά στο 0,9ohm και και τη δεύτερη στα 2,3 Ohm στο καπάκι. Κάτι παίζει... Ο ατμοποιητής μου μάλλον.


4. Είναι πολύ δυνατό!!!! Σαν το Vmax. Στα 3 Volt το ρυθμίζω και πάει μπόμπα τον ατμοποιητή της Nobacco hybrid epsilon στα 2.4 Ohm. Χρησιμοποιώ και μπαταρίες IMR 800mah με προστασία (βυζάκια) φυσικά.


5. Το κουμπί κουνιέται σαν μαούνα. Μερικές φορές δεν πατάει καν στο διακόπτη της πλακέτας. Φεύγει απ' έξω.


Θα το τεστάρω 1 - 2 μέρες και θα σας πω.


Η τιμή του είναι 55,35€ με 10% έκπτωση λόγω εκπτωτικού κουπονιού. Το 10% αφορά την τιμή χωρίς ΦΠΑ στα 45€. Θα δούμε εάν αξίζει για τα λεφτά του.


στο πρόβλημα 3 η απάντηση είναι στο 4  ;)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #211 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:55 »
... Να φανταστείς θέλω κάτι αξιόπιστο γιατί σε 10 μέρες μπαίνω φαντάρος....
Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, πάρε 2-3 ego μαζί σου και θα είσαι μια χαρά! ;)

Αποσυνδεδεμένος netrebelos

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Καθαρά πνευμονάκια για καθαρή ζωή
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #212 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:20 »
1. Τι εννοείς ότι για το 3 η απάντηση είναι στο 4; Με το Vmax V2 δεν γινόταν αυτό με τις ίδιες μπαταρίες και τον ίδιο ατμοποιητή.

2. Επίσης ναι θα πάρω και 2-3 ego Μπαταριούλες μαζί μου.

3. Ποιοι ατμοποιητές παίζουν μπόμπα με U-max Και V-max;

θενκς

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #213 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 16:33 »
σχετικά με το κουμπάκι, διορθώνεται πανεύκολα
μελέτησε αυτό εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10016.msg477582.html#msg477582

Είναι οντως σπαστικό, εμένα μου έπεφτε μέσα στο σώμα και αναγκάστηκα να το λύσω για να βάλω πατούρα από κάτω, αλλά διορθώνεται και με τον παραπάνω τρόπο μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #214 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 17:21 »
.......
3. Ποιοι ατμοποιητές παίζουν μπόμπα με U-max Και V-max;

θενκς


Όλα τα carto της boge (lr & nr) ;)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #215 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 17:44 »
Ποιοι ατμοποιητές παίζουν μπόμπα με U-max Και V-max;
Ολα τα ViVi Nova και φυσικά όπως είπε και ο  joyeman όλα τα Boge cartomizers...

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #216 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 18:53 »

στο πρόβλημα 3 η απάντηση είναι στο 4  ;)
1. Τι εννοείς ότι για το 3 η απάντηση είναι στο 4; Με το Vmax V2 δεν γινόταν αυτό με τις ίδιες μπαταρίες και τον ίδιο ατμοποιητή.
....
Ο drf θελει να σου πει οτι πιθανον για το κοψιμο να φταιει  η προστασια των μπαταριων σου. Πραγμα πιο συνηθες και πιο πιθανο να συμβει σε μοντ με μια μπαταρια που οι απαιτησεις σε ρευμα ειναι μεγαλυτερες. Οχι οτι ειναι και απιθανο να συμβει και σε μοντ με δυο μπαταριες. Ολα ειναι συναρτησεις με πολλους παραγοντες (ποσο καλες ειναι οι μπαταριες, που "κοβει" η προστασια τους, ποιες οι απαιτησεις του μοντ/ατμοποιητη σε ρευμα κλπ κλπ). Το να δουλευουν σωστα οι μπαταριες σε αλλο μοντ ειναι μια ενδειξη αλλα οχι απαραιτητα και αποδειξη οτι ειναι ΟΚ.
Αλλα θελω να σταθω περισσοτερο εδω:
Χρησιμοποιώ και μπαταρίες IMR 800mah με προστασία (βυζάκια) φυσικά.
:hmmm: IMR με προστασια? Ειναι καπου ετσι γραμμενο απ'οπου τις αγορασες ή το συμπερανες απο τα βυζακια? Τα βυζακια δεν ειναι ενδειξη προστασιας! Και οι IMR χαρακτηριζονται μεν ασφαλους χημειας δεν εχουν ομως προστασια, (δηλ. κυκλωμα προστασιας, αυτο που χαρακτηριζει τις αλλες μπαταριες protected).
Τουλαχιστον ετσι ξερουμε, τωρα αν εχασα τιποτα επεισοδια...
Ειτε ειναι μπαταριες ειτε διακοπτης το καλυτερο παντως ειναι αυτο που ηδη εκανες. Να απευθυνθεις εκει που το αγορασες.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #217 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 20:24 »
όντως, το βυζί είναι άσχετο με τη προστασία. Οι IMR δεν είναι protected, δε χρειάζεται, είναι high brain  :tongue_smilie: :tongue_smilie: ( ... και καλά)

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #218 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 20:41 »
high drain  8)
high brain ειμαστε... εμεις  :tongue_smilie: :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #219 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 20:43 »
α χαχαχα digitalis, τόσα χρόνια ατμιστής τώρα πρόσεξα οτι το χαρακτηριστικό είναι high drain   :)) :)) :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #220 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 20:57 »
Μωρε και highlander να τις λεγανε, τι μας νοιαζει  :)) :)) :))
Τη δουλεια μας να κανουμε...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #221 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 21:01 »
Αυτό για την χαμηλότερη αντίσταση πάντως από το κανονικό εκτός από βραχυκύκλωμα ατμοποιητή μπορεί να έιναι και στον κονέκτορα. Το ξέρω γιατί το gripper μου είχε το ίδιο θέμα (είχε κοπεί το λαστιχάκι).

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #222 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 11:42 »
1. Τι εννοείς ότι για το 3 η απάντηση είναι στο 4; Με το Vmax V2 δεν γινόταν αυτό με τις ίδιες μπαταρίες και τον ίδιο ατμοποιητή.

2. Επίσης ναι θα πάρω και 2-3 ego Μπαταριούλες μαζί μου.

3. Ποιοι ατμοποιητές παίζουν μπόμπα με U-max Και V-max;

θενκς

1. στο ότι οι μπαταρίες που έχεις , έχουν protection και κόβουν αυτά που ζητάει το mod σου για αυτό σου κάνει διακοπές , δοκίμασε unprotected

3. όλοι οι επισκευάσιμοι 'φυσάνε' πάνω στα vmax για τους εμπορικούς εύκολα μπορεί να τους κάψει

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #223 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 19:35 »
Είναι σαν να του λες να πάρει επισκεύασιμο γιατί οι εμπορικοί καίγονται  :)
Συμφωνώ οτι ένας επισκευάσιμος μπορεί να είναι καλύτερη λύση, όμως επειδή χρησιμοποιώ διάφορους εμπορικούς, διαφωνώ στο ότι καίγονται εύκολα. Αν τους ξεκινήσεις από 6v ναι, αλλά αν πας βήμα-βήμα ξεκινώντας από 3v δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα. Ανεβάζεις +0.2 τη φορά και δοκιμάζεις. Αν βγάλει ψιλοκαμένο, κάνεις -0.1 και είσαι στο ανώτατο ασφαλές όριο. Αν ανεβάζεις ανά 1.0 v πιθανότατα να τον κάψεις. Άρα λοιπόν αν κάποιος κινηθεί με σεβασμό κ προσοχή δεν νομίζω οτι θα κάψει κάποιον ατμοποιητή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 23:01 »
Δοκιμασε στο Umax εναν εμπορικο με 2.3 και αμα δεν στον καψει
ακομα και με 3.2 θα σου δωσω τα λ7 του ατμο  :laugh1:


Το θεμα με τους εμπορικους ειναι οτι εχουν λεπτο συρμα το οποιο
δεν αντεχει  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios