vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

U-Max vv mod by UniQ

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
U-Max vv mod by UniQ
« στις: Αυγούστου 28, 2012, 15:38 »
U-Max vv mod by UniQ







Λοιπόν παιδιά, έχω από σήμερα το umax στα χέρια μου
Στα γρήγορα οι πρώτες εντυπώσεις
Ακρίβεια: Μια χαρά τα ρεύματα και οι μετρήσεις του. Τις τσέκαρα όλες με πολύμετρο και είναι ακριβείς (volt εξόδου, μπαταριών, ohms)
Μενού: Εγώ παιδιά σε αυτό που έχω μπροστά μου έχω 6 επιλογές, δεν βρήκα άλλες, και από το 5ο σετάκι (DS) βλέπω μόνο το dR. Δεν το έψαξα και πολύ, για την ώρα το έχω απλά για να δω την αυτονομία του στα 3,2V με Πηνελόπη πάνω στα 1,3Ohm
Κατασκευή: Εμφάνιση σκίζει, αλλά από μέσα φαίνεται η πραγματική του αξία. Το κουμπάκι είναι το κλασικό των max που κάνει κουνιοτράμπαλα, αλλά τα σπειρώματά του πολύ γερά

Στα γρήγορα, έδωσα για το σώμα μόνο 29$ και μεταφορικά 21$, δε με χαλάει καθόλου όμως που το πρόσθεσα στη συλλογή μου, ίσα ίσα αξιοποιώ και τις 18350 που έχω μαζέψει κατά καιρούς  :))


το μενού του

1. Uu- Power up
2. Ud- Power down
3. So- Power on/off
4. Uc- Battery Check
5. dR - atomizer ohm
6. Lo- LED on/off

στο πάτημα δείχνει power

Κουμπώνει καλύτερα με άβυζες, η βαφή είναι πολύ καλή, τα βιδώματα επίσης, οι κολλήσεις και τα ελατήρια σωστά, 5 τρύπες διαφυγής στο κάτω καπάκι, οι μετρήσεις του είσαι σωστές,  η πλακέτα δεν είναι κουμπωτή σαν του v-max, έχουν βάλει ένα πλαστικό στεφάνι στη διάμετρο του σώματος για να είναι πιο σταθερή, γενικά πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της αν εξαιρέσεις στην περίπτωσή μου το κουμπάκι, που το διόρθωσα για πλάκα. Επίσης εμένα βγαίνει Lo όταν φτάνουν οι μπαταρίες περίπου στο 6.6V. Δεν φτάνει τα 6 όπως υπόσχεται. Δοκιμασμένο με EfestIMR, AwIMR, Ultrafire πορτοκαλί. Δεν ξέρω βέβαια αν ο κόφτης είναι από τις μπαταρίες, οι μπαταρίες μου όμως όντως όταν τις βγάζω είναι τερματισμένες στα 3.2V περίπου και σε πολύ καλή κατάσταση (καινούργιες)
Το μοντάκι γενικά πυροβολάει, αναμενόμενο βέβαια, το μέγιστο που το έχω βάλει πάνω είναι carto 2,4Ω και δεν έχει χρειαστεί για τα γούστα μου να ανέβω πάνω από 4.8V

Δεν το έχω βέβαια για πρώτη συσκευή, με κουράζει αυτός ο όγκος, το γουστάρω όμως γιατί δίνει καλή αίσθηση στο πιάσιμο. Είμαι άλλωστε αναλογικός τύπος  :-[
Για 40 ευρώ όμως είναι πολύ καλό deal  :thumpup: :thumpup: Αν δεν το έβρισκα τόσο, δε νομίζω οτι θα το αγόραζα ποτέ  :angel:


Προσθήκη φωτογραφιών
Προσθήκη πληροφοριών από το μέλος εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 10:47 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 28, 2012, 15:44 »


βαλε μια φωτό με την πηνελόπη πάνω
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2012, 15:52 από stam »

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 28, 2012, 15:48 »
δοκιμασε στο πρωτο μενου για ανοδο των βολτ μολις σε βαλει μεσα μην ανεβασεις βολτ.περιμενε 3-4 δευτερα μηπως σε παει σε ρυθμιση βατ.αν εχει

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:01 »

βαλε μια φωτό με την πηνελόπη πάνω

εφτασέεεεεε



Τελικά χωρίς να το ζητήσω ήρθε στο σχέδιο χωρίς τις γραμμές, με κόκκινα γράμματα και χωρίς όνομα στα πλάγια  8)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:05 »
ειναι οπως το πρωτο που ειχε τους κεραυνους πανω και κατω.ομορφο ειναι.καλοατμιστο.ss ειναι;

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:08 »
μπα, σιγά μην είναι ss. Αν είναι ss με 40 ευρώ τότε θα πρέπει να το ξανασκεφτούν όλοι όσοι θα το φέρουν και θα το πουλάνε 90+

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:19 »
 :bye:
ανεβάζω για τα φιλαράκια μου φωτό,
πέρασα ένα ενδιαφέρον 30 λεπτό με το u-max
λοιπόν είναι copper με επίστρωση χρωμιου,που δν υπάρχει περίπτωση να ξεβαψει ούτε 1 στης 100. :thumpup:
πολύ καλη ποιότητα εξωτερικά ,εσωτερικα μεν όπως τα είπε ο arxos είναι φτωχό αλλα ΟΚ.
το δε μαύρο πραγματικά θέλω να το κρατήσω στο συρτάρι μου,γιατι έχει επιστρώσει rubber
κ το χέρι δεν ιδρώνει αλλα κ δεν γλιστράει.
έχει την ιδια λειτουργιά με ένα v-max v2 ,δν κάνει ρεσετ,
watt δν έχει..
στο νέο 0-ΜΑΧ αυτά  8)
είναι η χαρα των σπειρωμάτων επάνω στο φιτίλι.. στην πρώτη τζούρα στα 3,2 με Πηνελόπη μσε αντισταση 1,7 κόντεψα να κάνω εμετό στο αμάξι κάποιου... :laugh1: :laugh1:
μια άριστη συναλλαγή , κ είμαστε οι πρώτοι στην Ελλάδα κ στην Ευρώπη που τα έχουν. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 28, 2012, 16:44 »
Χαλκός με επίστρωση χρωμίου; Μήπως κάνεις λάθος και είναι μπρούτζος; Όχι τίποτα άλλο, αλλά χαλκός και μόνο 40 ευρώ.... δεν νομίζω να ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 28, 2012, 17:18 »
φίλε πόσο νομίζεις έχουν τα μέταλλα?
για ρίξε μια ματιά να καταλάβεις...
http://www.scrapmetal.gr/times-scrap.html

η διαφορά στην τιμή μετάλου έγκειται στην επεξεργασία και μόνο.όσο πιο σκληρό τόσο πιο πολύ φθείρονται τα εργαλεία και αυξάνεται η τιμή στο προιόν αλλά μην φανταστείς και τρελλά νούμερα.
στο vmax ασ πούμε η διαφορά τιμής είναι 4€ μπρουτζος-ανοξείδωτο.
και το umax μπρούτζος θα είναι σίγουρα αλλιως θα στράβωνε για πλάκα.
έτσι και αλλιώς ένα εργοστάσιο τα φτιάχνει


Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 28, 2012, 17:22 »
Πως μπορουμε κ εμεις να το αποκτησουμε;

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 28, 2012, 18:11 »
Έχω μια καλή ιδέα περί τιμών :) . Το θέμα δεν είναι πόσο κάνει το scrap αλλά πόσο καταλήγεις να το πληρώνεις εσύ στο τελικό προϊόν και τον χαλκό πάντα τον πληρώνεις αρκετά ακριβά.


Όπως και να χει, μπρούτζος με επίστρωση χρωμίου είναι λοιπόν. Το κατά πόσο ξεβάφει θα το δούμε στην πορία. Ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι στους 2 μήνες θα έχουμε απόψεις. Κάπου εκεί κρατάει συνήθως το χρώμιο σαν χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 28, 2012, 20:11 »
άργησα λιγάκι.
λοιπον το πηραμε κατα πολυ φτηνοτερα απο οτι θα το πουλάνε σε μαγαζί.
Μια χαρά πηγε η αγορα,εξαιρετικα ωραιο κ φινετσάτο  το u-max
για το κύκλωμα ακόμη το επεξεργάζομαι γιατι εχω διαπιστωση ιδη 2 διαφορες με το εγχειρίδιο του μενού του v-max
Τωρα δν θα ασχοληθώ εαν ειναι χαλκός ,scrap,μπρουτζος,οριχαλκος γιατι δν με ενδιαφέρει .
ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ?
Τωρα θα περιμενω κ το OMAX να δοκιμασω μιας κ εγω ειμαι αυτος ο κάποιος που καπου το ανάφερε...


Οτι μου ειπαν μεχρι τωρα οι πωλητριες ετσι ειναι
 κ μαλιστα τα περιμενα χωρις το full zig-zag
Μπορειτε να το αποκτήσετε απευθειας απο το εργοστάσιο 29$ μονο το σωμα κ οτι αλλο προκυψει..

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 28, 2012, 20:36 »
Είναι θεωρείς καλύτερο απο άλλη μάρκα που κυκλοφορεί
Καλύπτει τις απαιτήσεις ενός vv
Θελουμε και φωτο του μαυρου

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 28, 2012, 21:58 »
με 2 18350 κ χαμηλά βολτ κ με απενεργοποίηση τησ οθόνης θα έχει τρελή αυτονομία πιστεύω.

γενικά τα v max έχουν βγει πιο καλά από τα λάβα οπότε κ αυτό καλύτερο θα είναι.

απλά τα λάβα είναι γνωστα γιατί είναι τα πρώτα βε βε που βγήκαν στην αγορά σε χαμηλή τιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2012, 22:03 από stam »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: U-Max vv mod by UniQ
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 28, 2012, 22:08 »
δεν θ α την έλεγα και τρελή αυτονομία
Το έχω πάρει σερί όπως έγραψα πιο πάνω για να δω τα όριά του, και τελικά κατάφερα και το έβγαλα Lo  :laugh1:
Μου έφαγε 3 γεμίσματα πηνελόπης και κάπου 7 ώρες σερί (ευτυχώς που κάνω 0.5mg  αλλιώς θα είχα πάθει overdose  :wall:)

α, stam η οθόνη δεν γίνεται off, μόνο το κουμπάκι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem