vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

350 επισκέπτες, 1 χρήστης
eurogod

Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 00:52 »

Ένας genesis πάντα πρέπει να υπάρχει ετοιμοπόλεμος

Τον έχω ετοιμοπόλεμο 8)
και ένας πολύ καλός φιτιλάτος

Και αυτόν επίσης 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 00:52 »
Ειχα τον cobra απο τις 10 Σεπτεμβριου μεχρι πριν 2 εβδομαδες. Ο λογος που τον εδωσα ηταν οτι θελω να παρω εναν αλλο genesis που πιστευω οτι θα ειναι καλυτερος. Εχοντας σχεοδον ολους τους αξιολογους genesis, ο cobra ηταν απο τους καλυτερους που ειχα ποτε και απο θεμα ποικιλιας setup και ποιοτητας κατασκευης.
Αν δεν ειχα στο μυαλο μου τον foggatti, θα κραταγα τον cobra ΜΟΝΟ αν του ανοιγα την τρυπα του αερα τουλαχιστον στο 1,2mm...

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 06:38 »
Παιδια, θελω να κανω μια ερωτηση που μαλλον απευθυνεται στους πρωην κατοχους του cobra.
Ειμαι τον τελαυταιο καιρο σε αναζητηση επισκευασιμου και ο cobra ηταν ενας απο τους υποψηφιους.
Αλλα εχω δει οτι μεσα σε μια εβδομαδα 3 ατομα (μπορει και 4, δεν παιρνω κι ορκο) εδω στο φορουμ να εχουν βγαλει τον cobra τους στο σφυρι.
Οποτε η ερωτηση, προς αυτα τα ατομα κυριως, ειναι η πολυ απλη: "Γιατι τον πουλατε? Τι αρνητικο εχει σε σχεση με τους υπολοιπους στην ιδια κατηγορια?"
Για μένα είναι ένας εξαιρετικος ατμοποιητης. Έχω και τον did. Η αλήθεια είναι οτι και οι δυο έχουν τα δικά τούς χαρίσματα. Όσο για τον κομπρα τα μειονεκτηματα είναι η υπερβολική κατανάλωση υγρού και ενεργείας, η σφικτη τζουρα, και το μικρό μέγεθος της οπής για το μες κάτι που συνεπαγεται και περιορισμενο χώρο να δουλέψεις όταν πρόκειται για διπλή αντίσταση χωρίς να κόψεις. Όταν όμως τον στήσεις αποζημειωνεσαι με ασυγκριτο κτύπημα και ατμισμα γενικά. Η ποιότητα κατασκευής είναι αρίστη και οι δυνατότητες πολλές. Γενικά πιστευω οτι δεν είναι τυχαίος ατμοποιητης. Κατά τα αλλά συμφωνώ κι εγώ με τον Αλέξ.

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 11:35 »
Για εμενα παντως εχει ληξει το θεμα ατμοποιητη με mesh..
Ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης και δεν προκειται να τον πουλησω.
Το μονο αρνητικο του θα συμφωνησω ειναι η μικρη τρυπα για το mesh.Θα την ηθελα λιγο μεγαλυτερη.
Οσο για την τζουρα του , απλα δεν υπαρχει!
 :respect:

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 09:16 »
 Μόλις έλαβα το φιδάκι μου! Από ταχύτητα αποστολής δεν το συζητώ την πέμπτη το έστειλαν και μόλις το έλαβα απλά έμεινα άφωνος..  Το Drip Tip τιτανίου πολύ όμορφο πολύ ελαφρύ, το cobra όμορφο και μικρό δεν το περίμενα τόσο μικρό να πω την αλήθεια!
 
Το μόνο περίεργο που βλέπω είναι το κατσαβίδι είναι διαφορετικό από τα συνηθισμένα που βλέπω τόσο καιρό να δίνουν με το Cobra.. (αλλά δεν με χαλάει αυτό γιατί είναι μικρό για να χωρεί στο τσαντάκι τον ατμοποιιτον μου!
 

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2012, 09:33 από genesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 09:22 »
καλοατμιστο, αλλα...
πραγματικα σου φαινεται "μικρο"? ???
οκ, κτηνος δεν ειναι...το μεγεθος του ομως το εχει

αντε παντως, καλους ατμους ;)

Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 09:31 »
το cobra όμορφο και μικρό δεν το περίμενα τόσο μικρό να πω την αλήθεια!

Καλοάτμιστο να ναι και καλά σεταρίσματα  :thumpup:
Συμβουλή: όταν βάλεις σύρμα να το φέρεις από τη μέσα μεριά του mesh όχι από την έξω
προς τον θετικό δηλαδή και όχι ανάποδα
Θα περιμένουμε εντυπώσεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #172 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 09:39 »
πραγματικα σου φαινεται "μικρο"? ???

 από τα βιντεακια φαινόταν μεγάλος λόγο του zoom που κανανε νόμιζα πως ήταν 25+mm διάμετρος..
 
 
Παράθεση
Διορθωσέ το  (Image removed from quote.) (Image removed from quote.) (αλήθεια)  (Image removed from quote.)

oupss το MS Word φταίει :tongue_smilie:




 Σας ευχαριστώ μόλις μου έρθει και το Provape θα το σεταρω και  θα σας πω εντυπώσεις! (αν αντέξω μέχρι τότε!)  :)) :))
 
 

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #173 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:12 »
Bρε σέταρέ το και ρίχτο πάνω στο λάβα :D


Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #174 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 10:32 »
 σε ποιο?? χαχαχαχαχαχα θεός χορεστο! μας άφησε χρόνους!
 Όποτε θέλει δουλεύει.. πατώ το κουμπί για τζούρα και κλείνει!
 Άστα μου έχει σπάσει τα νεύρα!! το έχω αλλάξει ίδει μια φορά και τπτ τα ίδια πάλι..
 
 για αυτό αγανάκτησα και πήρα το Provape!
 :angry_red: :angry_red: :angry_red: :angry_red:    LAVA  :fight_shot_thickgun:



 Για αυτό το λόγο πήγα σε genesis και Provape από Κίνα τώρα μόνο κανένα μπουκαλάκια για DIY τπτ άλλο!
 
 

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 09:06 »
Μόλις έλαβα το φιδάκι μου! Από ταχύτητα αποστολής δεν το συζητώ την πέμπτη το έστειλαν και μόλις το έλαβα απλά έμεινα άφωνος..  Το Drip Tip τιτανίου πολύ όμορφο πολύ ελαφρύ, το cobra όμορφο και μικρό δεν το περίμενα τόσο μικρό να πω την αλήθεια!
 
Το μόνο περίεργο που βλέπω είναι το κατσαβίδι είναι διαφορετικό από τα συνηθισμένα που βλέπω τόσο καιρό να δίνουν με το Cobra.. (αλλά δεν με χαλάει αυτό γιατί είναι μικρό για να χωρεί στο τσαντάκι τον ατμοποιιτον μου!
 

(Image removed from quote.)
Καλοατμιστος και καλά σεταρισματα

Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 03:39 »
Πέμπτο σετάρισμα με τρεις σπείρες δυο ολόκληρες και μια μισή με Kanthal 0.2 και με mesh
270 αρι. Βγήκε 1 Ω και το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό στο proVari είναι πως ξεκινώντας να καίω
το mesh με υγρό που ατμίζω στα 3 volts είδα μεγάλη παραγωγή ατμού και κούμπωσα την
καμπάνα και το άφησα στα 3 volts ήτοι 9 watts  :yes:
Η γεύση όπως πάντα σε απογειώνει και από ντουμάνι πολύ καλύτερα από ότι η αντίσταση
των 1,7 που είχα πριν.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2012, 20:30 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 09:58 »
Δωσε 2-2,2 ohm να το απολαυσεις!  :thumpup:

Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 10:02 »
Στο πρώτο σεταπ ήταν εκεί και δεν είχε πλούσιο ατμό, δεν μπορώ να το εξηγήσω  :dontknow:
από 2 και κάτω πάει σφαίρα ειδικά στα 1,3-1,5 όπως και χθες που άλλαξα σύρμα ... τι να πω
ακόμα και στα 3 volts έβγαζε τόσο ντουμάνι με τόση καλή γεύση που αν μπορούσα θα το
κατέβαζα  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 14:16 »
Δεν το ξαπλώνεις αρκετά και πιθανώς να μην έχει καλή τροφοδοσία... Πρόσεξε σε ένα βίντεο του μπουσάρδο, σε άλλο γενέσιο ατμοποιητή βέβαια, αλλά η λογική είναι ίδια... Θέλει  να οριζωντιώνεται ο ατμοποιητής και μάλιστα με mesh και τρύπα στην κάτω πλευρά... Δέν ατμίζεται με γωνία διαφορετική των  90 μοιρών...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2012, 14:34 από DaemonaS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541421 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios