vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Milarepa, Aoratix, treloneritis, lagoudakis, Sergios, tsiv

Twitter

Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 21:51 »
Το Α1 πρέπει να αρπάζει πιο γρήγορα από το D καθώς περιέχει περισσότερο αλουμίνιο. Αν το καταλάβει κανείς από εμάς ας έρθει να μου σφυρίξει.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 21:24 »
άνοιξε ξανά η διαθεσιμότητα ,55 κομμάτια http://alba-vapours.co.uk/cobra-atomisers/cobra-rebuildable-atomiser-3ml
, είχα 3 βδομάδες πoυ προσπαθούσα και όλο ήταν  out of stock,   πρόλαβα και τον τσίμπησα ,ουφ :D

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 21:12 »
Το προηγούμενο μήνυμα σβήστηκε γιατί είχε τον χαρακτηρισμό "απατεώνες" για ελάττωμα που αναφέρθηκε για ένα τανκ το οποίο δεν περιλαμβάνεται στην συσκευασία του συγκεκριμένου ατμοποιητή, η παράθεση μάλιστα που υπήρχε δεν το ξεκαθάριζε αυτό.

Πρέπει να είμαστε σαφείς και προσεκτικοί όταν κάνουμε τέτοιους χαρακτηρισμούς



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2012, 21:40 από WileECoyote »

Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:10 »
Για να μην παρεξηγηθούν κάποια πράγματα : αυτό το "σκάσιμο" δεν συνέβει στο tube
του cobra το διαφανές αλλά στο pyrex blue που ναι μεν είναι SIAM και κάνει για τον
cobra αλλά δεν συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία του.

(Image removed from quote.)

Είχα αναφέρει πως το tank δεν ήταν από την Alba Vapors που αγοράστηκε ο συγκεκριμένος ατμοποιητής οπότε και μπορεί να ήταν ελαττωματικό κομμάτι ή να φταίει κάτι στη σύνθεση των υγρών.

Πάμε παρακάτω τώρα και να πω πως άλλαξα χθες πάλι το σετάρισμα κάνοντας 3 σπείρες με 1,6 Ω στο mesh και μιας και νέος ακόμα στο mesh μετά στο στρίψιμο έκλεισα το πάνω μέρος του mesh στρίβοντας το και νομίζω πως έτσι έχω πιο πλούσια γεύση, αλλά μπορεί και να είναι η ιδέα μου.
Εφάρμοσα κατά το κάψιμο του mesh, τελικό κάψιμο με το ίδιο υγρό που χρησιμοποιώ και μου φαίνεται έχω καλύτερη γεύση ίσως και από αυτό. Θα κάνω τα πειράματα μου και θα ενημερώσω πάλι

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 22:56 »
Ναι ναι για αυτό έχω ένα που είναι σαν τελικό S  και όταν μίλησα μαζί του για να μου εξηγήσει τι συμβαίνει μου είπε τι του έκανα ,  :idiot1: και του απάντησα , ότι το έκαψα με το οξυγόνο . :angry_orange:
Τι ήθελες να γράψω μετά ... Καλά παιδιά και καλά υλικά με AA Pirex ?.

Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 23:07 »
Πάντως μετά από 15 μέρες χρήσης παρατηρώ πως δεν έχουν επεκταθεί στο tube και αυτό είναι
ίσως κάτι που έγινε από τις πρώτες ώρες χρήσης, δεν μπορώ να εξηγήσω που μπορεί να οφείλετε
αλλά ας το προσπεράσουμε μιας και δεν αφορά τον συγκεκριμένο ατμοποιητή αλλά ένα αξεσουάρ
που μπορεί και το δέχεται  :)

Σήμερα είπα να δοκιμάσω να αλλάξω το σύρμα και να τον σετάρω διαφορετικά.
Έκανα 3 σπείρες αρχίζοντας όμως από την μέσα μεριά προς τον θετικό πόλο και
γύρισα εφαρμοστά μεν στο παλιό mesh αλλά αυτή τη φορά με μια καρφίτσα έσπρωξα
λίγο τις σπείρες προς το πάνω μέρος του mesh και ήρθαν παράλληλες λοξές.
Η αντίσταση βγήκε 1,3 Ω και κατευθείαν έριξα υγρό που ατμίζω στο mesh και στα 3
volts άρχισα να το καίω. Σιγά σιγά ανέβασα στα 3,2 volts επαναλαμβάνοντας και μετά
στα 3,6 όπου και πάλι το έκαψα.
Ρύθμισα τα volts στα 3,4 τέλος και ατμίζω θαυμάσια με πολύ ντουμάνι και βελούδινη
γεύση. Είμαι στα 9 watts και εκεί θα μείνω για να στρώσει τώρα.
Στα υπ όψιν έπλυνα το mesh με νερό και αφού το σκούπισα το έκαψα με αναπτήρα
και το τοποθέτησα στην τρύπα αλλάζοντας τρύπα και πηγαίνοντας σε αυτήν δίπλα
από την οπή γεμίσματος.
5 ώρες τώρα έχω θαυμάσια αποτελέσματα και όφειλα να το πω  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2012, 12:37 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 09:09 »
Δέν ξέρω άμα έχει ξανααναφερθεί
 


http://phiniac.com/cid-69-1/cobra.html

τώρα το μόνο που μένει είναι τα φιμέ και οι λάμπες Νέον ;D

και περι αντοχής ενα τεστ

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=woYWGm2F2TY[/youtube]



Διαγραφή συνεχόμενο ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2012, 09:24 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 11:37 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GtNxYpLmxsg[/youtube]

αλλο ενα βιντεακι.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 17:19 »
Παιδια, θελω να κανω μια ερωτηση που μαλλον απευθυνεται στους πρωην κατοχους του cobra.
Ειμαι τον τελαυταιο καιρο σε αναζητηση επισκευασιμου και ο cobra ηταν ενας απο τους υποψηφιους.
Αλλα εχω δει οτι μεσα σε μια εβδομαδα 3 ατομα (μπορει και 4, δεν παιρνω κι ορκο) εδω στο φορουμ να εχουν βγαλει τον cobra τους στο σφυρι.
Οποτε η ερωτηση, προς αυτα τα ατομα κυριως, ειναι η πολυ απλη: "Γιατι τον πουλατε? Τι αρνητικο εχει σε σχεση με τους υπολοιπους στην ιδια κατηγορια?"


Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 17:33 »
μαλλον την τιμη του...

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 17:44 »
Παιδια, θελω να κανω μια ερωτηση που μαλλον απευθυνεται στους πρωην κατοχους του cobra.
Ειμαι τον τελαυταιο καιρο σε αναζητηση επισκευασιμου και ο cobra ηταν ενας απο τους υποψηφιους.
Αλλα εχω δει οτι μεσα σε μια εβδομαδα 3 ατομα (μπορει και 4, δεν παιρνω κι ορκο) εδω στο φορουμ να εχουν βγαλει τον cobra τους στο σφυρι.
Οποτε η ερωτηση, προς αυτα τα ατομα κυριως, ειναι η πολυ απλη: "Γιατι τον πουλατε? Τι αρνητικο εχει σε σχεση με τους υπολοιπους στην ιδια κατηγορια?"
Προσωπικά γιατί δεν τα βρήκα με το mesh κατάτ'άλλα ο ποιο ποιοτικός ατμό που έχω πιάσει αν μου περίσσευαν θα τον κρατούσα

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 18:37 »
Βασικά αν δείς πρώην κάτοχο Κομπρα να αγοράζει αλλον Τζένεσις, να ανησυχησεις.
Αν αγοράσει φυτιλάτο, όλα καλά!
Δεν τα βρίσκουν ολοι με το πλέγμα!!!


Αν το μετράγαμε με τις αγγελίες, ενα απ τα χειρότερα μηχανάκια θα ηταν ο οδυσσέας!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 18:42 »
Παιδια, θελω να κανω μια ερωτηση που μαλλον απευθυνεται στους πρωην κατοχους του cobra.
Ειμαι τον τελαυταιο καιρο σε αναζητηση επισκευασιμου και ο cobra ηταν ενας απο τους υποψηφιους.
Αλλα εχω δει οτι μεσα σε μια εβδομαδα 3 ατομα (μπορει και 4, δεν παιρνω κι ορκο) εδω στο φορουμ να εχουν βγαλει τον cobra τους στο σφυρι.
Οποτε η ερωτηση, προς αυτα τα ατομα κυριως, ειναι η πολυ απλη: "Γιατι τον πουλατε? Τι αρνητικο εχει σε σχεση με τους υπολοιπους στην ιδια κατηγορια?"

Δεν ξερω αν ειναι αρνητικο αλλα η σφιχτη του τζουρα , που αν και μου αρεσε στην αρχη πλεον με εκνευριζει λιγο λογω του οτι εχω συνηθισει αλλο ατμο με πιο αερατη τζουρα και πλεον εχει μεινει στο συρταρι .

Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 28, 2012, 23:50 »
Στον καθένα όπως του αρέσει και όπως του κάθεται ο κάθε ένας ατμοποιητής.
Άλλος θέλει γεύση, άλλος θέλει "χτύπημα" άλλος ντουμάνι και άλλος όλα μαζί.
Κάπου κάποιοι θα κάνουν υποχωρήσεις.
Άλλος θεωρεί πως είναι μεγάλος σε μέγεθος και άλλος που δεν τα βρήκε μαζί του
είτε γιατί κάτι άλλο βρήκε είτε επειδή τον βαρέθηκε, καθένας με τα "θέλω" του.
Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και εδώ να πω όπως είπε και πιο πάνω ο Αλέξης
πως αν κάποιος φύγει από τον cobra και πάει σε επισκευάσιμο κάτι λέει αυτό, ας
πούμε δεν τα βρήκε με το mesh, αλλά αν πηγαίνει σε άλλον Genesis μάλλον θα
πρέπει να είναι πιο συνετός στην απόφαση του  :)

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cobra Rebuildable Genesis Atomiser by Alba Vapours
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 00:05 »
Βασικά αν δείς πρώην κάτοχο Κομπρα να αγοράζει αλλον Τζένεσις, να ανησυχησεις.
Αν αγοράσει φυτιλάτο, όλα καλά!
Δεν τα βρίσκουν ολοι με το πλέγμα!!!


Αν το μετράγαμε με τις αγγελίες, ενα απ τα χειρότερα μηχανάκια θα ηταν ο οδυσσέας!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Όπως τα λές alex  ;)
Είχα άλλον genesis και δεν μου έκατσε ο Cobra......αφού τα είχα βρει με τον άλλον, τί τον ήθελα θα μου πεις  :))
Αφού μας έχεις διδάξει: "αν σε πάει ένας genesis, δεν τον αφήνεις με τίποτα"......μιας και τον αφησα λοιπόν για λίγες
μέρες....μου έκανε τα δικά του ο άλλος, και ήμουν έτοιμος να τον κοπανήσω με το σφυρί  :))
Αλλά με το που το είδε.......έστρωσε χαρακτήρα.........ε ρε καλό μου σφυράκι.......ξέρεις για ποιον μιλάω alex  :))

Ένας genesis πάντα πρέπει να υπάρχει ετοιμοπόλεμος και ένας πολύ καλός φιτιλάτος που θα παραγγελθεί από βδομάδα  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1873 247275 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:37
από Aoratix
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 36 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 790 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298390 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140