vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, bloodlessz

Twitter

Μα δεν είναι σοφότερο να ανέβεις σε νικοτίνη από το να καπνίσεις;

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Αυτό το post προοριζόταν για PM στον Κώστα πριν αποφασίσω να το στείλω εδώ.
Σκέφτηκα όμως ότι μπορεί κάπου να φανεί χρήσιμη η ιστορία μου....
Κώστα λοιπόν,
Αυτές τις ημερες είσαι στο μυαλό μου!
Ατμίζω flue-cured 24άρι από Heaven, το σταθερό σου ;)
Δεν είχα ξαναατμίσει  από τότε που δοκίμασα από εσένα (Σεπτέμβριος αρχές)
τότε, κατά την παραλαβή του miniturbo. :)
Θα θυμάσαι πως είχα εκπλαγεί, μου άρεσε πολύ αλλά ποτέ δεν το παράγγειλα.
Λίγο τα 24mg κάπως μου φαινόταν και αν παράγγελνα με λιγότερα mg νικοτίνης δεν θα ήταν το ίδιο υγρό,
δεν θα είχε εκείνο το χτύπημα.
ήταν όμως στο μυαλό μου συνέχεια.
έπειτα από άγρια πίεση στη δουλειά τους τελευταίους 2 μήνες,
όπου παιζόταν αν θα ξαναβρωμοκαπνίσω,
Αν θα ξαναγινόμουν καπνιστής,

Ο ατμός ΔΕΝ μπορούσε να με γεμίσει όπως ήθελα για εκείνη την περίοδο, ένιωθα την ανάγκη για τσιγάρο
Και αποφάσισα να το  παραγγείλω…
Εεεε πιο τσιγάρο; To flue cured με γεμίζει σπουδαία!
Μα αυτό με γεμίζει  α π ο λ υ τ α !!!!
Αισθάνομαι καλά που δεν το χρειάζομαι το παλιοτσίγαρο,
υπερκαλύπτει τις ενοχές για τα «πολλά» 24mg
Πιστεύω πως αυτά τα ποσοστά νικοτίνης δεν ήρθαν για να μείνουν,
ήρθαν μόνον για να καλύψουν συγκεκριμένες ανάγκες αυτής της περιόδου.
Μα δεν είναι σοφότερο να ανέβεις σε νικοτίνη από το να καπνίσεις;
Θεωρώ ότι σώθηκα και γιαυτό το γράφω εδώ.
Ίσως τελικά να είναι χρήσιμο και ένα υγρό σε υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης για τις δύσκολες στιγμές…
       (Και να είναι το flue cured, Κώστα είναι σπουδαίο! :)) :)) )

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Άρα τελικά δεν σε κάλυπτε η νικοτίνη του υγρού που άτμιζες πρίν?
Αν ναί, μάλλον έπραξες σωστά.

Κι εγώ θα προτιμούσα να ανέβω σε νικοτίνη παρά να καπνίσω....

Αποσυνδεδεμένος oddyseus

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • MiniCig 901, DSE701, Riva, Indulgance
Είναι το 1ο post που διαβάζω για το Flu Cured Tobacco και έρχεται να επαληθεύσει τη δική μου γνώμη. Το βρίσκω και εγώ πολύ καλό. Ατμίζω από αυτό την τελευταία βδομάδα και μάλλον θα γίνει το στανταρ υγρό μου.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Όχι Πάνο, για αυτή την περίοδο δεν με κάλυπτε.
Τους τελευταίους 9 μήνες άτμιζα medium με χαρά και αγαλίαση, πλήρης ατμιστικής απόλαυσης.
Όλα ξεκίνησαν όταν ανέβηκε το στρες, το παθαίνω σπάνια (προσπαθώ) αλλά το παθαίνω.
Ανέβηκα σε janty high 16mg, δεν γέμιζα
Πήγα σε HV και TW 18άρια, πάλι δύσκολα τα πράγματα, το τσιγάρο ερχόταν στο μυαλό μου.
Θα κάπνιζα αν δεν είχα τα 24, είμαι σίγουρος....

Αποσυνδεδεμένος zakcuervo

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Nobacco Shop Ilioupoli
με την ευκαιρια του συγκεκριμενου post θα πω και τι υγρα ατμιζω που με ρωτισε καποιος φιλος στο πρωτο μου post (sry αλλα δε θυμαμαι ποιος!)
εχω δοκιμασει τα περισσοτερα υγρα απο nobacco και καποια που δε θυμαμαι απο τον Abet.
1ον δε θελω να δοκιμασω και τα παντα γιατι μπαινω σε περιεργο τρυπακι και θα ειναι δυσκολο του να κατασταλλαξω καπου!
αυτα που μου αρεσουν και εχω παραμεινει ειναι

turkish tobacco 16mg
ryan 4 16mg + 11mg
cappuccino non

στον περιπου 1 μηνα που ατμιζω ηδη τα 16mg μου ειναι δυνατα και αρκουμαι πλεον σε 11mg
οταν θελω κατι πιο δυνατο απλα κανω μονο 16mg
αλλα τελυταια βδομαδα ατμιζω συνδιασμο cappuccino NON me ryan 4 16mg οποτε ειναι καλο αρωμα με medium χτυπημα!!
το τσιγαρο δε μου λειπει πλεον καθολου γιατι απλα περνω αυτο που θελω!!
χτυπημα και νικοτινη!!
οποτε να ξερετε αν καποια στιγμη σας πω παιδια επεσα παλι στη λουμπα να με πειτε Μα.....α!!!
και φυσικα το ρεζουμε της υποθεσης και απλα δικιας μου αποψης βασει το λιγο αυτο καιρο που ατμιζω σαφως αξιζει να ανεβεις νικοτινη απο το να ξαναβαλεις στο στομα σου αυτο το ρημαδι!!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
sktoris έπραξες σοφά! :thumpup:
Αφού διάβασα το ποστ σου, σκέφτηκα να ξεθάψω κάτι μπουκαλάκια από HG. Αν και ήξερα ότι το flue cured θα εξακολουθούσε να μην μου αρέσει, έσταξα 3 σταγόνες στο 401 και πράγματι επαληθεύτηκα! Μετά έσταξα 3 σταγόνες turkish blended, για το οποίο είχα επιφυλαχθεί να δώσω άλλη μια ευκαιρία μετά από καιρό αλλά το είχα ξεχάσει και δεν το βρήκα καθόλου, μα καθόλου κακό! Θα συνεχίσω με αυτό να δω πως θα πάει! Επιφυλάσσομαι και για το virginia κάποια άλλη μέρα!
σ.σ. στα 18mg και τα 3 υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Την ικανοποίηση στο ηλεκτρονικό την βρήκα και γω όταν πήγα στο 24άρι.
Όπως αναφέρθηκε πολλές φορές, η απορρόφηση της νικοτίνης από τον οργανισμό φαίνεται να είναι διαφορετική από το κανονικό τσιγάρο και σαφώς αρκετά μικρότερη.
Και εγώ είμαι της άποψης ότι είναι καλύτερα να ατμίσεις με περισσότερη νικοτίνη απ' ότι να ξαναγυρίσεις στο κανονικό.
Ότι αφορά το Flue Cured είναι καθαρά θέμα γεύσης.
Σε πολλούς μπορεί να αρέσει και κάποιους άλλους όχι.

Νομίζω όμως ότι είναι η γεύση που πουλά παγκόσμια περισσότερο από κάθε άλλη.
Δείγμα ότι στη HG αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει σε 24mg και 36mg.
Όχι δηλαδή μόνο η γεύση αλλά και οι συγκεκριμένες περιεκτικότητες σε νικοτίνη πουλάνε πολύ...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Θα επιμείνω ότι η ψηλή περιεκτικότητα δεν είναι λύση , ούτε ότι καλύτερο.
Για περιπτώσεις SOS όπως αυτή που περιέγραψε ο skortis σίγουρα είναι σωτήρια η εξτρα high σε συνδυασμό με μιά καλή γεύση.
Αλλα για μόνιμο άτμισμα .... σε φέρνει πάλι στα ίδια.
Από την άλλη η προσαρμογή στο low με κάνει να ατμίζω περισσότερο.
Δεν ξέρω ποιό είναι καλύτερο για την υγεία μας δηλ
- το πολύ άτμισμα σε low ή
- το high άτμισμα
Ξέρω όμως ότι με το low κάποια στιγμή έχεις προοπτικές για οριστικό κόψιμο, ενω με το high το βλέπω χλωμό.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Νομίζω όμως ότι είναι η γεύση που πουλά παγκόσμια περισσότερο από κάθε άλλη.
Δείγμα ότι στη HG αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει σε 24mg και 36mg.


Και η καραμελα εχει ελλειψη σε 11mg και 18mg και αναγκαστηκα να την παραγγειλω απο αλλου (ελπιζω να ειναι η ιδια). Τα ακους Abet...?  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
τελικά υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σε flue cured tobacco και Virginia  :-\ ?
Για παράδειγμα να αναφέρω ότι το Janty Virginia αναφέρεται και ως flue cured tobacco.

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Ίσως τελικά να είναι χρήσιμο και ένα υγρό σε υψηλή περιεκτικότητα νικοτίνης για τις δύσκολες στιγμές…
Για τέτοιες στιγμές μπορούν να βοηθήσουν και τα 6 ή και παραπάνω Volts (με τους αντίστοιχους ατμοποιητές και λοιπό εξοπλισμό).
Δοκιμασμένες λύσεις :yes: !!

Αποσυνδεδεμένος zakcuervo

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Nobacco Shop Ilioupoli
Νομίζω όμως ότι είναι η γεύση που πουλά παγκόσμια περισσότερο από κάθε άλλη.
Δείγμα ότι στη HG αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει σε 24mg και 36mg.


Και η καραμελα εχει ελλειψη σε 11mg και 18mg και αναγκαστηκα να την παραγγειλω απο αλλου (ελπιζω να ειναι η ιδια). Τα ακους Abet...?  ;)

ποια ειναι ακριβως αυτη η γευση ρε παιδια??
δε καταλαβαινω οταν λετε !HG και τετοια!Γραψτε ποια ειναι ακριβως να παω να τη δοκιμασω και γω!

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
HG=heaven gifts κινεζος.....www.heaven-gifts.com

Αποσυνδεδεμένος zakcuervo

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Nobacco Shop Ilioupoli
thank you! ;)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
welcome mate

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568771 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem