vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

442 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, manoslykos, vsotos, camber, Buliwyf, goran, Jorge

Twitter

Μα δεν είναι σοφότερο να ανέβεις σε νικοτίνη από το να καπνίσεις;

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Ελλάδα παίζει 24άρα ή όχι... ::)

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Θεωρω πως με ενα γευστικο υγρο Verry high και βαλε και ενα ατμοποιητη LR (οκ 510 κατα προτιμηση) , δεν υπαρχει περιπτωση να μην σε καλυψει το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Θεωρω πως με ενα γευστικο υγρο Verry high και βαλε και ενα ατμοποιητη LR (οκ 510 κατα προτιμηση) , δεν υπαρχει περιπτωση να μην σε καλυψει το η.τ.

Noμίζω ότι μέχρι τώρα πάει καλά...
Αλλά αυτή η περιέργεια βλέπεις... :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Πάντως  πιστεύω ότι αυτό που λέει ο Abet κατά καιρούς ότι δηλαδή είναι θέμα συνήθειας και το κτύπημα και η αίσθηση της νικοτίνης
έχει δίκιο.

Εγώ άτμιζα 18mg μέχρι τον περασμένο μήνα και επειδή πρακτικά άτμιζα απο την ώρα που ξύπναγα μεχρι αργά το βράδι, είπα να ρίξω την περιεκτικότητα
στα 9mg.
Αρχικά πήγα στα 6 για 1-2 ημέρες (τα οποία μου φαινόντουσαν αέρας) και έπειτα ανέβηκα στα 9.
Μετά απο μερικές ημέρες όπου κάτι μου έλειπε ήμουν μια χαρά.
Τώρα όταν περιστασιακά δοκιμάσω τα 18mg μου φαίνονται πολύ "μπουχτιστικά" και με υπερβολικό για τα -τωρινά- γούστα μου κτύπημα...

Αν θελήσω να ρίξω και άλλο την περιεκτικότητα θα κάνω το ίδιο κόλπο, δηλαδή αν θελησω να πάω στα 6mg θα ζοριστώ μερικές μερες με πχ 3mg ώστε τα 6 να μου φανούν καλά....


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Πράγματι panos , καμιά φορά με το ποτό βάζω high. Το πρωί με το πρώτο άτμισμα που έχουν μείνει υπολείμματα high μου έρχεται ο ουρανός σφοντίλι. Τώρα ατμίζω λιγότερο απο 8mg, είχα φτάσει στα 4 mg και μου φαίνονταν ικανοποιητικά , αλλά το μαμημένο το καλοκαιράκι δεν σε αφήνει σε ησυχία. Φέτος το χειμώνα σκοπεύω να το μηδενίσω.
Και ένα άλλο tip πέρα απο αυτό που ανέφερες. Αν απασχοληθείς με κάτι και δεν ατμίσεις 1/2 ώρα, όση λίγη νικοτίνη και να βάλεις θα είναι ικανοποιητική. Αν ατμίζεις συνεχώς  και 36 και στα 50 να πας, πάλι ελαφριά θα σου φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ και περίπου 1 εβδομάδα αποφάσισα να κατέβω από τα 18mg νικοτίνης που ατμίζω για 7 μήνες στα 13, πάντα με LR ατμοποιητή.
Νομίζω δεν με καλύπτει  :confused1: κάτι λείπει  :hmmm: , ξαναβάζω το 18άρι και λέω εδώ είμαστε όλα ΟΚ....
Δεν κρύβω ότι τις τελευταίες μέρες μου πέρασε η σκέψη να σταματήσω στο περίπτερο για ένα Old Holborn μπλέ αλλά αντιστάθηκα, έχω μήνες να ανάψω ΚΤ. Παραμένω λοιπόν στα 18mg καθώς δεν είμαι έτοιμος για κάτι λιγότερο, όσο για καμιά 30αριά ml 13άρια που έχω με ικανοποιούν στα 7,2V με HV ατμοποιητή και διαρκές τάισμα....

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Και η δική μου προσέγγιση είναι παρόμοια, ανεβάζω το επίπεδο όσο χρειάζεται ώστε να μην θέλω τσιγάρο.

Η καθημερινή μου περιεκτικότητα είναι 12mg, κάποιες φορές θέλω κάτι παραπάνω και ανεβαίνω στα 18mg τα οποία κρατάω μέχρι να πέσω για ύπνο (γιατί αν ανέβω, δεν ξανακατεβαίνω μέσα στην ιδια μέρα). Πριν από λίγες μέρες ανέβηκα στα 18mg και είχα έντονη αίσθηση πως ήθελα κάτι πιο δυνατό, έφτιαξα ένα 24άρι λοιπόν και αν ήθελα περισσότερο θα πήγαινα και στα 36. Την επόμενη μέρα συνέχισα με 12. Καλύτερα από το να αγόραζα τσιγάρα...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
 Και όταν κάπνιζα κ.τ. ορισμένες φορές ήθελα ένα κ.τ. πιο δυνατό.
Το αποτέλεσμα ήταν να καπνίζω περισσότερο, εφ' όσον ούτως ή άλλως κάπνιζα τα βαρύτερα που έβρισκα.

Μήπως αυτό είναι σημάδι "ανοχής" στη νικοτίνη, δηλ. την φάση εξάρτησης που η ποσότητα που παίρνει κανείς δεν επαρκεί και θέλει
περισσότερη? Αν ναι θέλει προσοχή....

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Από τη στιγμή που καταναλώνουμε κάτι - οτιδήποτε - κάθε μέρα, ο οργανισμός μας αποκτά ανοχή σε αυτό, αυτό είναι σίγουρο.

Αν - σε γενικές γραμμές - βρισκόμαστε χαμηλά σε κατανάλωση αλλά που και που έχουμε εξάρσεις, δεν νομίζω πως είναι ανησυχητικό. Αν τώρα είμαστε στο 36 καθημερινά και που και που χρειαζόμαστε 72, ναι, θέλει προσοχή.

Βαρέθηκα.
Πέρασαν ήδη 15 μήνες ατμίσματος.Σταθερά evo.
Τον πρώτο καιρό ήθελα το πολύ 6 φιλτράκια την ημέρα.Πάντα high.
Μου άρεσε,με γέμιζε,μου αρκούσε.
Τώρα πια έχω χάσει την μπάλλα.Κάθε φιλτράκι διαρκεί το πολύ για 30 τζούρες.
Αλλάζω ατμοποιητές,αλλάζω υγρά,αλλάζω μπαταρίες,βάζω passthrough...τίποτα.
Ά! πήρα και τον exelixis.
Χώρια που σε κάθε φιλτράκι,μετά από δέκα τζούρες βάζω τον συνδετήρα και ανακατεύω το υγρό για να ξαναποτιστεί το σφουγγαράκι.
Έχω δε να νοιώσω χτύπημα να γουστάρω,ούτε και γω ξέρω πόσο καιρό.
Έχουν σπάσει τα νεύρα μου.
Είμαι έτοιμος για bye-bye και μεταπήδηση σε Gauloises κόκκινο.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
βαρα πρωτα ενα 510 χαμηλης αντιστασης με 36αρι τομπακο υγρο και βλεπεις.αλλα μακρυα απο το Κ.Τ

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Βαρέθηκα.
Πέρασαν ήδη 15 μήνες ατμίσματος.Σταθερά evo.....
αντί για evo πάρε ego σε συνδυασμό με ατμοποιητή 510 LR
15 μήνες με evo είναι πολλοί  ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Βαρέθηκα.
Πέρασαν ήδη 15 μήνες ατμίσματος.Σταθερά evo.
....Αφού άντεξες 15 μήνες  :respect: με εβο, είσαι άξιος συγχαρητηρίων :o (χωρίς πλάκα). Πάρε αυτά που σου προτείνουν οι συνατμιστές και σε βλέπω να αντέχεις για 15 χρόνια  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem