vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

441 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Tem, Buliwyf, goran, Jorge, manoslykos

Twitter

Μα δεν είναι σοφότερο να ανέβεις σε νικοτίνη από το να καπνίσεις;

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Βαρέθηκα.
Πέρασαν ήδη 15 μήνες ατμίσματος.Σταθερά evo.
Τον πρώτο καιρό ήθελα το πολύ 6 φιλτράκια την ημέρα.Πάντα high.
Μου άρεσε,με γέμιζε,μου αρκούσε.
Τώρα πια έχω χάσει την μπάλλα.Κάθε φιλτράκι διαρκεί το πολύ για 30 τζούρες.
Είμαι έτοιμος για bye-bye και μεταπήδηση σε Gauloises κόκκινο.

Φίλε αντώνης.....  σαν να διαβάζω εμένα.  Μια απο τα ίδια στους δύο μήνες....  "ΑΛΛΑ" και εδώ είναι η διαφορά.
Δεν με έχει κουράσει το ατμισμα...  αλλά το γέμισμα.  Με το άτμισμα την εχω καταβρεί.   Ομως όταν έχω σεκλέτια... χάνω την μπάλα.
Και δώστου γέμισμα και ξαναδώστου γέμισμα και πάει λέγοντας.

Απο μπαταρία είμαι καλυμμένος.  Ο lr είναι τούμπανο... Αυτό το γέμισμα κάθε τόσο να μήν είχα και θα ήμουν άρχοντας..

Το τζιτζίκι είναι μια καλή περίπτωση, αλλά δεν είναι γιά έξω.  Ελα μου ντέ που και έξω έχω σεκλέτια...
Για αυτό ψάχνομαι και εγώ με μόντες, μέχρι να βρώ την λύση του γεμίσματος....   Ιδανική περίπτωση να αντιστοιχήσω την διάρκεια της μπαταρίας με το πολύ 3-4 γεμίσματα..

Και μετά ξύπνησα... :)) αλλά το ψάχνω.
Βέβαια ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν σκοπεύω να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο, γιατί την βελτίωση  που έχω δεί στον οργανισμό μου στους δύο μήνες μου φτάνει..  Αλλος άνθρωπος.

Για το Gauloises, κάνε μια αναδρομή "πίσω" και θυμήσου πώς ήταν τότε τα πράγματα, και πώς είναι τώρα..
Και μην μου πείς ότι δεν έχεις διαφορά... γιατί θα πηδηχτώ απο το παράθυρο... :yes:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Βαρέθηκα.
Πέρασαν ήδη 15 μήνες ατμίσματος.Σταθερά evo.
Τον πρώτο καιρό ήθελα το πολύ 6 φιλτράκια την ημέρα.Πάντα high.
Μου άρεσε,με γέμιζε,μου αρκούσε.
Τώρα πια έχω χάσει την μπάλλα.Κάθε φιλτράκι διαρκεί το πολύ για 30 τζούρες.
Αλλάζω ατμοποιητές,αλλάζω υγρά,αλλάζω μπαταρίες,βάζω passthrough...τίποτα.
Ά! πήρα και τον exelixis.
Χώρια που σε κάθε φιλτράκι,μετά από δέκα τζούρες βάζω τον συνδετήρα και ανακατεύω το υγρό για να ξαναποτιστεί το σφουγγαράκι.
Έχω δε να νοιώσω χτύπημα να γουστάρω,ούτε και γω ξέρω πόσο καιρό.
Έχουν σπάσει τα νεύρα μου.
Είμαι έτοιμος για bye-bye και μεταπήδηση σε Gauloises κόκκινο.


Σου συνιστώ να πάρεις το The GGts μαζί το AVS.
Κάθε τζούρα με το GG θα θέλεις ενα περιπτερο να έχεις στο στόμα σου για να συγκρινεις την τζουρα.
Ποτέ μα ποτέ στα παλιάααααααα.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Σου συνιστώ να πάρεις το The GGts μαζί το AVS.
Κάθε τζούρα με το GG θα θέλεις ενα περιπτερο να έχεις στο στόμα σου για να συγκρινεις την τζουρα.

 :)) :)) :))  καλό.. :thumpup:

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Για GG δεν το καλοβλέπω.Πολύ extreme.Όπως λέει και ο Craven θέλουμε να βγαίνουμε και έξω.
Craven και μένα το πρόβλημά μου δεν είναι το άτμισμα αλλά το γέμισμα.Κάθε είκοσι λεπτά βάλε βγάλε δεν λέει.
Αλήθεια Ο lr τι είναι;
Για ego και 510 LR μπορώ να έχω ένα link?
Όπως βλέπετε δεν τα πολυπαρακολουθώ τα τεκταινόμενα στον χώρο.
Είχα καταλήξει στο evo μετά την γνώμη κάποιου στο παλιό forum ο οποίος μόλις το είχε ανακαλύψει και ήταν ενθουσιασμένος.Άλλαξαν πολλά φαίνεται από τότε.

Αποσυνδεδεμένος bd7

www.funstore.gr εχει και ego και 510lr, www.nobacco.gr μονο ego και απλους 510.
 εγω παντως βολευτηκα τρελα με το dripping σταζεις 3-4 σταγονες στον ατμοποιητη και εισαι σαν να αναβεις ενα τσιγαρο (10-15 τζουρες). ετσι περιοριζεις και την καταλωση υγρου.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Φίλε ατμιστή Αντώνη, η γνώμη μου είναι ότι μόλις πιάσεις το GG και το ατμίσεις θα αλλάξεις άποψη.

Με την την χρήση του AVS με τον 901LR (στα σχεδόν 2 χρόνια εμπειρια στο άτμισμα) βγάζω την ποιο χορταστική και άνετη τζούρα με ανάδειξη του υγρού χωρίς μπουκώματα και υγρά στο στόμα.

Επίσης επειδή βγαίνω συχνά σε καφέ και μπαράκια, βαρέθηκα και χαλαζόμουν μπροστα στον κόσμο κάθε 15-20 λεπτά βγάλε φίλτρο , γέμισς φίλτρο,βγάλε μπουκαλάκια, βαλε μπουκαλάκια, και στάξε στάξε και ενα σορο χαρτοπετσέτες και σκουπισματα. Σκουπισε το φιλτρο,την μπαταρια,τος πόλους. Ούτε γριές με τις 100 χαρτοπετσετες. Και όλα αυτα μπροστα σε κόσμο. Ακόμα και έτοιμα φιλτράκια να έχεις,νομίζω ότι η χαρτοπετσετα ειναι το μονιμο αξεσουάρ στην εξοδό σου.

Με το Τhe GGTS & AVS μου το μπουκαλάκι με το υγρό το βλέπω καθε 2 μέρα (για παράδειγμα την Τρίτη το μεσημέρι έβαλα υγρό στο  GG μου και ξαναέβαλα πάλι σημερα το απόγευμα-δηλαδη μετα από δυο ημέρες), Με την μπαταρία το πρωι ξεκινώ και το βραδυ που πάω για υπνο την βάζω για φόρτιση.

Στο μπαρακι που πήγα μια μερα, ήμουν πολυ άνετος, χωρις χαρτοπετσετες και φιλτρακια και σταξε σταξε....Επειδη βγαινω έξω θέλω να ειμαι σπαθάτος,χωρις να με ενοχλει τίποτα απο΄το Η.Τ. και να απολαμβάνω το ποτό μου και τον περιβάλλοντα χώρο  ;) ;) ;) ;) ;)


Αυτό είναι η αποψή μου, αλλά εσύ με τίποτα να μην επιστρέψεις στα βρωμωτσίγαρα,και τα πεζοδρόμια....

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Το AVS με τον 901LR ήταν η επιλογή μου έως τα τέλη Αυγούστου. Όντως πολύ καλή επιλογή σε σχέση με τα προηγούμενα.
Από της αρχές Σεπτέμβρη όμως που δοκίμασα το A1 atomizer άλλαξα όλη μου τη φιλοσοφία για το E-smoking.
Πλέων δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης με κανένα άλλο atomizer.
Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος να υπερβαίνουμε τα 18mg νικοτίνη. Πιστεύω ότι όταν θέλουμε να έχουμε πιο δυνατό Vaping καλύτερα να αυξήσουμε τα Volt.
Μέχρι στιγμής το A1 atomizer στα 3,7V και με 18650 με καλύπτει απόλυτα. Όταν θέλω πιο δυνατό Vaping πάω και στα 6V. Τώρα αν κάποιος θέλει ακόμα πιο δυνατό μπορεί να πάει στα 7,2  ή 7,4 V αλλά πλέων είναι σα να καπνίζει Gitane  ή κουβανέζικα τσιγάρα.

Με το A1 atomizer έχεις τόσες δυνατότητες να παίξεις με το σπείρωμα ταυ τα om και τα Volt που θα βγάλει που αποκλείεται να μην ικανοποιήσει και τον πιο βαρύ καπνιστή.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
θα συμφωνήσω με τον φίλο 5557 ..... Αρχικά (πριν 1.5 χρόνο) οι κανονικοί 901 μου φαινόταν άψογοι στα 18mg στα 3.7v ... Πρίν 2 μήνες είδα τεράστια διαφορά με τους 901 lr και ταυτόχρονα έπεσα στα 11mg ....Εδω και 3 μέρες απολαμβάνω τα βράδια 901 iattie στα 7,2v αλλά και κανονικό 901 στα 6v με 9mg υγρό .... Ο σκοπός μου είναι να ρίξω αρκετά την περιεκτικότητα αλλά να μην χάσω και την απόλαυση .... Πού θα μου πάει ...

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Χωρίς να τον έχω δοκιμάσει, θεωρώ και εγώ με την σειρά μου ότι είναι η καλύτερη λύση ο Α1 η κάτι τέλος πάντων παρόμοιο, να σου δίνει δυνατότητα να παίξεις με το φυτίλι και το σύρμα.

Εγω δοκιμάζοντας διάφορους ατμο, έχω φτάσει να έχω δώσει κοντά στα 30 ευρώ, και όπως πάει μέχρι το τέλος του χρόνου θα μπορούσα να έχω αγοράσει δύο Α1..

Ούτε μπούκωσε ούτε φύσα ούτε κάψτον ούτε οινοπνεύματα ούτε τίποτα......   Αλλάζεις τα υλικά και τέλος.. :yes:
Αν το σκεφτεί κάποιος μακροχρόνια, σίγουρα συμφέρει η αγορά του..

Χώρια του ότι παίρνει και αφθονο υγρό.. για μεγάλα σεκλέτια. :))

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
δεν ειναι σημαντικο μειονεκτημα του Α1 ομως οτι δε μπορεις ευκολα να τον "ταιριαξεις" σε οποιαδηποτε συσκευη?

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
δεν ειναι σημαντικο μειονεκτημα του Α1 ομως οτι δε μπορεις ευκολα να τον "ταιριαξεις" σε οποιαδηποτε συσκευη?

Οντως.  Είναι πάρα πολύ σοβαρό θέμα. 
Και εγώ ψάχνω τα κατάλληλα υλικά, για να προχωρήσω αυτόν.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1570.0.html

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
 σημαντικό μειον του Α1 είναι αυτό που είπες ότι δεν ταιριάζει σε οποιαδήποτε συσκευή, αλλά αυτό λύνεται
2ο μείον είναι ότι υποχρεωτικά πας σε μεγάλη συσκευή, πολύ δύσκολο να κυκλοφορήσεις έξω με αυτή, προς το παρόν το έχω για το σπίτι.
Αλλο μειον είναι
- η δυσκολία dripping
- η ξηρότητα ατη γευση. Αλλά η ξηρότητα πιστεύω πως θελει εμπειρία στην κατασκευή φιτίλι - σύρμα, με καλή τροφοδοσία δεν είναι ξηρός
- τέλος πρέπει να σημειώσουμε ότι καταναλώνει πολύ υγρό το οποίο όμως αντισταθμίζεται από τη λιγότερη νικοτίνη που χρειάζεται για να σε "γεμίσει"
Άλλο μειον δεν μπορώ να σκεφτώ , υπάρχουν μόνο +
μήπως ξεφύγαμε απ το θέμα ?   :idiot1:

Λοιπόν ένα μήνα μετά την αγορά του e go με LR ατμοποιητή νομίζω πως μπορώ να ποστάρω κάποια ασφαλή συμπεράσματα.
Με φίλτρο δεν μου έκανε και καμμία τεράστια διαφορά σε throat hit.
Νάναι καλά ο κος Μωραίτης που μου άνοιξε τα μάτια και μου μίλησε για το dripper.
Και έτσι όμως η νικοτίνη μου πρέπει να είναι ανεβασμένη για να "χτυπήσει".
Σε διάρκεια μπαταρίας είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα με 650αρα.
Επίσης σαν ποιότητα κατασκευής φαινόταν πολύ πιο στιβαρό αλλά εχθές μου το χάλασε γιατί η μία μπαταρία απεβίωσε.
Αν θα το συνιστούσα σε κάποιον;Ναι αλλά μόνο με dripper.
Αν θα τa βαθμολογούσα με άριστα το 10 θα έβαζα ένα 5 στο evo και ένα 6.5 στο ego.



Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάλι (και πιστεύω στους περισσότερους να μην πω σε όλους) ο 510LR σε σύγκριση με τον απλό 510, είναι η μέρα με τη νύχτα :yes: Καμία σχέση το χτύπημα του ενός με τον άλλο, με ντρίπινγκ ή με φίλτρο. Μου κάνει εντύπωση που λες οτι δεν είδες μεγάλη διαφορά ανάμεσα στους δύο :o
εγώ δεν μπορώ να ατμίσω πλέον με απλό 510, μου φαίνεται "αέρας" (και μου το'χε πει ο zoobis)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem