vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:27 »
σε μηχανικό mod, δοκιμάζω τις τελευταίες ημέρες στον vivi nova τον εξής συνδυασμό και είμαι ευχαριστημένος : 3άρι φυτίλι ( από atmomixani) κομμένο κοντό ( όχι σύριζα όμως) με 2άρι σύρμα 2 ολόκληρες σπείρες και δύο μισές. Δεν καίω τίποτα, μια χαρά γεύση μου βγάζει. Δοκίμασα και έβαλα και ένα μικρό φυτιλάκι από πάνω extra ( διέλυσα το 3άρι και κράτησα ένα κομμάτι). Υπόψην ότι μιλάμε για μηχανικό όμως mod, οπότε μικρή τάση μπαταρίας, σε vv θα δοκίμαζα 1 ή και 2 ολόκληρε σπείρες παραπάνω. Το τί αντίσταση μου βγαίνει... άγνωστο, δεν έχω μετρητή.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:32 »
ptsmoker, καποια φυτιλια (σε συνδυασμο με καποιους γευστικους καλυκες) θελουν μερικες ωριτσες κανονικου ατμισματος για να στρωσουν (οχι απλου πατηματος κουμπιου). Τωρα αυτα με τις γευσεις που λεμε ειναι και λιγο υποκειμενικα, αλλά άλλο η "φυτιλίλα", που θελει λιγο στρωσιμο, κι άλλο η "σιδεριλα", που ειναι απο συρμα αντιστασης μη βουτηγμενου στο υγρο. Αν εχεις καψει και μερικα λεπτα το φυτιλι πριν, κι αν νομιζεις οτι ειναι σιδεριλα η γευση, τοτε περα απο πλακα, εχεις πολυ ευαισθητη γευση, οποτε καλυτερα να δοκιμασεις με συρμα χωρις αντισταση. Δεν ειναι δυσκολο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:37 »
ptsmoker όταν λες ότι καις φυτιλι και αντίσταση,μπορείς να μας πεις πως το καις? Μιλάς για dry burn,για αναπτήρα,γκαζακι ή κάτι άλλο?

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:40 »
Το έκαψα με γκαζάκι του καφέ κανα λεπτό, δηλαδή κοκκίνισε και επέμεινα για λίγο σε κάθε σημείο. Το ίδιο και το σύρμα της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:48 »
ptsmoker, καποια φυτιλια (σε συνδυασμο με καποιους γευστικους καλυκες) θελουν μερικες ωριτσες κανονικου ατμισματος για να στρωσουν (οχι απλου πατηματος κουμπιου). Τωρα αυτα με τις γευσεις που λεμε ειναι και λιγο υποκειμενικα, αλλά άλλο η "φυτιλίλα", που θελει λιγο στρωσιμο, κι άλλο η "σιδεριλα", που ειναι απο συρμα αντιστασης μη βουτηγμενου στο υγρο. Αν εχεις καψει και μερικα λεπτα το φυτιλι πριν, κι αν νομιζεις οτι ειναι σιδεριλα η γευση, τοτε περα απο πλακα, εχεις πολυ ευαισθητη γευση, οποτε καλυτερα να δοκιμασεις με συρμα χωρις αντισταση. Δεν ειναι δυσκολο.

Αυτό θα κάνω μόλις αγοράσω γιατί δεν έχω για να το δοκιμάσω άμεσα. Τελικά είναι πολύ υποκειμενικό και το θέμα ποια γεύση σου κάνει αλλά και ποιο τσιγάρο. Το έδωσα να το δοκιμάσει ο αδερφός μου και μου λέει τέλειο. Ε δεν την παλεύεις του λέω εγώ! χαχα!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:56 »
Την αντίσταση...γιατί την εκαψες? Αυτό δεν το έχω κάνει ποτέ...
Το φυτιλιτο καιω λίγο παραπάνω αλλά και πάλι δεν θα σου έβγαζε φυτιλιλα. Ίσως πρέπει να βρεις καλύτερο φυτιλι...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:57 »
Εγώ αυτό το πρόβλημα το έλυσα , βάζοντας σύρμα χωρίς αντίσταση μόνο στον θετικό πόλο
η άλλη μεριά ακομπαει στα τυχοματα και δεν πυρωνετε.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:01 »
Εγώ παιδιά τα πάω και τα δυο τα ποδαράκια κάτω,όπως είναι από την μαμά..χωρίς non σύρμα..κάψιμο με φλογιστρο πρωτα το φυτιλι για αρκετά λεπτά (να λαμπυρίσει κόκκινο...) και έχω άψογη γεύση από την αρχή..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:06 »
Ετσι το έκανα στην αρχή και δεν είχα καθόλου καλεί γεύση μετά άρχισα να βάζω
σύρμα χωρίς και είναι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:08 »
Κάπου στο forum το είχα διαβάσει και έκαψα και την αντίσταση, ξέρω γω μπας και κάνει την διαφορά.

Μια απορία προς αυτούς που πιάνουν τα χέρια τους, βλέπω ότι το όλο το κυκλικό συστήμα έχει ίδια διάμετρο με το κεραμικό ποτηράκι από w. Μήπως θα μπορούσαμε να το προσαρμόσουμε με έτοιμες ενώσεις στα πλάγια για να μην ταλαιπωρούμαστε με σύρμα χωρίς? Και κεραμικό και έτοιμες ενώσεις! μη με αποπάρετε σκέφτομαι δυνατά!

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:12 »
Το σκέφτηκα με κεραμικό απο ego c ώμος δεν χωράει για w δεν έχω για να σου πω

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:13 »

Μια απορία προς αυτούς που πιάνουν τα χέρια τους, βλέπω ότι το όλο το κυκλικό συστήμα έχει ίδια διάμετρο με το κεραμικό ποτηράκι από w. Μήπως θα μπορούσαμε να το προσαρμόσουμε με έτοιμες ενώσεις στα πλάγια για να μην ταλαιπωρούμαστε με σύρμα χωρίς? Και κεραμικό και έτοιμες ενώσεις! μη με αποπάρετε σκέφτομαι δυνατά!

Δεν κάνει...έχει την ιδία εξωτερική διάμετρο και δεν χωράει μέσα..
Το έχω δοκιμάσει αλλά δυστυχώς...


Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:19 »
Τελικά είμαστε πολλοί που το σεφτικαμε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:28 »
Εδώ έχω παραγγείλει μικρο κεραμικό από επισκευσιμο για να το δοκιμάσω και πάλι δεν χωραγε...πρέπει να είναι μικρότερο το κεραμικό για να γίνει τέτοια δουλεία...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 00:33 »
Ναι όντως πολλοί το έχουμε σκεφτεί!
Εγώ δεν σκεφτόμουν για μέσα, έλεγα πατέντα για αντικατάσταση για το λόγο του ότι έχει ακριβώς έχει την ίδια διάμετρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy