vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 16:20 »
οκ μόλις έφτιαξα μία με 4 +2μισές σπειρες με 2πλό 2άρι φιτίλι (δεν ξέρω στα πόσα ohm) και εκάψα το φιτίλι πριν (δέν καταλαβαίνει τίποτα απο κάψιμο)και κάτι σάν να γίνεται τώρα απο γεύση.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 16:52 »
το στησιμο θελει και καποια εμπειρια..
με τον καιρο θα σου βγαινουν καλυτερες οι φυτιλοαντιστασεις και θα σου βγαζουν αυτο που θες... (και φυσικα θα πετυχεις φυτιλια καλα και φυτιλια οχι τοσο καλα...). Στις λεπτομεριες απο εκει και περα κρυβεται η επιτυχια του στησιματος.

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 12:20 »
Με φιτίλι απο funstore έχει φτιάξει κανείς αντίσταση??Εχω θέμα με την γεύση ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2012, 14:57 από ouzou »

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 15:22 »
Με φιτίλι απο funstore έχει φτιάξει κανείς αντίσταση??Εχω θέμα με την γεύση ...
Δεν εχω φτιαξει ποτε αλλα θελω να παραγγειλω απο funstore αντισταση και φυτιλι. Εσυ τι εχεις παρει για να ξερω...

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 15:39 »
2mm φιτίλι και 0,15 σύρμα και παλεύω με τις σπείρες,δεν έχω κάποιο μοντ να βλέπω τα ohm όμως πάω βάση τον urahara. ;)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 15:56 »
Φιλε ouzou δεν θα σου το προτεινα αυτο. Αν δεν εχεις καποιο τροπο τεσταρισματος της αντιστασης πριν τη χρηση της καλο θα ηταν να μην πας κουτουρου. Οχι γιατι δεν θα ξερεις τα ohm, αφου παντα η αισθηση ειναι ο τελικος κριτης, αλλα για το φοβο βραχικυκλωματος.

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 20:25 »
θελω τη γνωμη σας πρωτο μου μοντ vv1 παρεα με vivi nova  πριν απο λιγο ειδα  review με μεση αντι για φιτιλι να τιλιγει αντισταση πανω και το αποτελεσμα :fight_shot_thickgun:    που μπορω να προμηθευτω μεση απο ελλαδα? παρακατω το ρεβιου για να καταλαβετε  http://www.youtube.com/watch?v=lahX-ArgS8k&feature=related

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 15:41 »
Εχουν διαφορα μαγαζια mesh. Πχ:


Mesh απο madsteam

Atmomixani 325

Atmomixani 400


Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 23:07 »
κλεινω μια βδομαδα  με vv1 mod και βιβη νοβα 3.5μλ  και εχω να πω το εξης πολυ δυσκολος ατμοποιητης με ετοιμες αντιστασεις 2.4 και 2.8 πηγαινε τσι μπαλας οταν του φτιαχνα εγω  με τρεις σπειρες και δυο μισες με γραφε κανονικα 10 αντιστασεις μου χει φαει και οι 8 εκοβε το ποδι της αντιστασης ειτε 13αρι ειτε 16 αρι συρμα η αποψινη με ψαρωσε πολυ με φρεσκοφορτισμενες μπαταριες και σερνοταν ακομα και στα 5 βολτ ωσπου παρατηρισα μετα απο 1 τριωρο με @$%&^% να μη βγαλει τη βραδια ο κινεζος αρχισε να στρωνει τα τσαφαρισματα σταματησαν η αποδοση με λιγη ελευθερια παραπανω στα 5 βολτ αλλα η διαφορα που αξιζει ειναι γευση επιτελους και χτυπημα οχι τρελο ντουμανι στα 5 βολτ  με αντισταση τωρα 3 σπειρες και δυο μισες με 13 αρι συρμα εχοντας ξετυληξει το φυτιλι πριν του τηλιξω το συρμα  ακουω γνωμες και κολπα να μαθαινουμε και εμεις οι πρωταρηδες.  υστερογραφο οσοι δε καταλαβανε ιντα γραφω να πιουνε καμια.
Επισης εντελως τυχαια βρηκα πως τα σιλικονακια απο καρτο του υβριντ κανουν σε αντικατασταση σε αυτα που μπαινουν σε βιβι νοβα  v2 ,v4 και ο λογος  ειναι πως τα υπαρχον του νοβα ειναι πολυ λεπτα και μπορει να δημιουργησουν βραχυκυκλωμα στις μπαταριες  σε αντιθεση με αυτα που ειναι πιο μακρια και πιο ασφαλη

Αφαιρεση απρεπων χαρακτηρισμων και συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2012, 23:45 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 01:19 »
Απο μια πρωτη εντυπωση απο αυτα που γραφεις καταλαβα οτι αφου παιζει (εστω υποτονικα) και εκανε τσαφαρισματα πιθανοτατα κολυμπουσε στο υγρο. Το σιλικονακι που μπαινει πανω απο την αντισταση δεν πρεπει να λειπει ουτε να ειναι κομμενο (εκτος αν το φυτιλι ειναι παχυ και περισσευει οποτε το κοβεις λιγο για να μην πιεζεται).
Και επειδη το ειχες αναφερει πιο πανω, σου προτεινω να μην μπεις στη διαδικασια να κανεις κεφαλη vivi με mesh γιατι υπαρχει αυτο το θεμα. Εγω 2 εφτιαξα και το μετανιωσα. Οταν παιζει ειναι μια χαρα, αλλα αν το αφησεις λιγη ωρα ειτε ορθιο ειτε ξαπλα, μαλλον επειδη σουρωνει το mesh μεσα στο "ποτηρακι" της κεφαλης, μολις πας να παρεις τζουρα ειναι σαν να ρουφας φραπε. Γουργουριζει, δεν εχει ντουμανι και σου εχει γεμισει και τον κονεκτορα υγρο. Αν τραβηξεις 5-6-7 συνεχομενες και ψιλοστρωσει θα ειναι οκ, αλλα μολις το αφησει παλι το ιδιο. Οποτε φυτιλακι και παλι φυτιλακι. Μια χαρα γευση δινει κι αυτο και μαλιστα αν το εχεις καψει λιγο σε γκαζακι πριν το φτιαξεις δινει γευση αμεσως.

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:18 »
Καλησπέρα, έχω τον CE4+ και προσπαθώ να πετύχω ένα setup που να παίζει. Του έχω αλλάξει δυο φορές φυτιλοαντίσταση. Και τις δύο φορές δεν μου φέρνει καθόλου γεύση αλλά φυτιλίλα.

Τα ερωτήματα είναι τα εξής:
1.Πόση ώρα καίμε το φυτίλι και την αντίσταση γιατί όσο και να το κάνω πάντα έρχεται αυτή η φυτιλίλα αηδία γεύση!!
2.Το χαρτάκι ή ότι άλλο είναι αυτό τελοσπάντων πρέπει να ξαναμπεί και πως?
3.Στα κομμάτια της αντίστασης που δεν τυλίγονται στο φυτίλι πρέπει να μπεί σύρμα (χωρίς αντίσταση) οπωσδήποτε? Το ρωτάω μήπως η χάλια γεύση είναι από την πυράκτωση αυτών των σημείων.

κάθε βοήθεια δεκτή!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:48 »
Το χαρτακι ή μακαρονι κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται, το βαζουν απλως για να μην βραχυκυκλωσει ακουμπωντας στο σωμα το θετικο συρματακι, πραγμα αρκετα δυσκολο. (Ακομα και τοποθετωντας απροσεκτα, εγω τουλαχιστον δεν το εχω καταφερει).

Δινεις καποιο χρονο στην φυτιλοαντισταση να στρωσει λιγο?
Εγω δεν βαζω συρμα χωρις αντισταση γιατι η αποσταση ειναι μικρη, και δεν νιωθω καποια ασχημη γευση, αλλά φιλη με πολύ καλη αισθηση γευσης, εντοπισε μια "σιδεριλα".

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:19 »
Ναι αυτό ακριβώς εννοώ μια φυτιλοσιδερίλα αηδία. Όταν λες να δώσω χρόνο εννοείς να το ατμίζω έτσι μέχρι και αν στρώσει? Αυτό δεν παλέυεται!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:21 »
Αν ειναι σιδεριλα, συγχαρητηρια στους γευστικους σου καλυκες! :)) Πας για συρμα χωρις αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή φυτιλοαντίστασης σε Vivi Nova, Crystal CE4+, Nobacco eGo Epsilon
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:25 »
χαχα ευχαριστώ!! :-\
Όταν λέμε δώστου χρόνο να πατάω το κουμπί να ατμοποιεί μόνο του, θα παίξει έτσι? και για πόσο λέει η εμπειρία?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1958 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8094 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511911 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios