vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, lagoudakis, Razor.QQ15, anetost, vasim

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1095 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 02:01 »
Δυστυχως πολλες φορες και τα αυτονοητα χρειαζονται "υπενθυμιση".

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1096 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 05:35 »
Δεν μας χρειάζεται η ferrari στους ελληνικούς δρόμους δεν μπορείς να τρεξεις. Δεν χρειάζεται το ggts απευθύνεται σε ανθρώπους με οικονομική ευχαιρια. Καλύτερα πλαστικό κ 40 ευρω με τα 120 τα βάζω στην οικογένεια.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1097 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 07:33 »
Δεν μας χρειάζεται η ferrari στους ελληνικούς δρόμους δεν μπορείς να τρεξεις. Δεν χρειάζεται το ggts απευθύνεται σε ανθρώπους με οικονομική ευχαιρια. Καλύτερα πλαστικό κ 40 ευρω με τα 120 τα βάζω στην οικογένεια.
Α2 των 80 ευρω με τα παρελκομενα ειναι αυτο που εχεις στο αβαταρ ? Γιατι μιας και καιγεσαι για οικονομια φιλε Μανο , μπορω να σου προτεινω υπεροχους ατμο και καρτο με 2 και 3 ευρω  ;)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1098 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 07:48 »
Ο α2 που έχω κάνει 50 ευρω κ πιστεύω θα τα βγάλει τα λεφτά του απο της αλλαγές των καρτο που λες και ατμοποιητων ενώ μια μπαταριοθηκη με πολλα έξτρα δε βγάζει ποτέ τα λεφτά της γιατί αν το πας έτσι κ εγω ξέρω κάποιες ego μπαταρίες να κρατάνε. 6 μήνες και παραπάνω με 10-15 ευρω.με έναν α2 θα κανείς απόσβεση κάποτε ενώ με ένα ggts ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1099 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 07:55 »
Εγω εχω καψει  4 ego μπαταριες με λαθος σεταρισμα του Α2 μου . Σε μπαταριοθηκη δεν θα συνεβαινε αυτο . Το φτηνο και το ακριβο ειναι εννοιες  σχετικες λοιπον .

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 07:58
Επισης , μιας και το θεμα του νηματος ειναι PRECISEPLUS vs GGTS αρα δυο " ακριβες " μπαταριοθηκες κατα τα λεγομενα σου και απο τη στιγμη που δεν εχεις καποιο απο τα δυο δεν θα ηταν καλυτερα να αποφευγες χαρακτηρισμους ?

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1100 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 08:03 »
Ναι θα ανοίξω ένα νέο θέμα με μπαταριοθηκες.αν έχεις α2 μπορείς να πάρεις vv η dd όπως ξέρεις είναι πολυ φτηνά σε σχέση.όπως το πες λάθος σεταρισμα κάτω απο 1,50 ωμ γιατί έχουν MOSFET

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1101 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 09:46 »
2 κατασκευαστές συναντηθηκαν κάπως έτσι  :thumpup: άς δούμε το αποτέλεσμα (PRECISE & IATTY) και θα καταλάβουμε ότι λίγο πολύ πρέπει ο κάθε ένας να ψωνίζει αυτό που του αρέσει και το βολεύει πραγματικά χωρίς απαραίτητα να είναι του ίδιου κατασκευαστή (εγώ κατέληξα σε αυτό το συνδιασμό και είμαι ευχαριστημένος από εμφάνιση).
Δεν έχω δεί καλύτερο ταίριασμα mod με ατμοποιητή, εξωτερικά λες και τα έχει φτιάξει ο ίδιος κατασκευαστής  :dontknow: και μην αρχίσουμε ποιος αντέγραψε ποιον.
Από θέμα επιδόσεων επίσης ευχαριστημένος.
Μέχρι στιγμής τουλάχιστον, ''ευτυχώς'' δεν έχω πετάξει ούτε 1 ευρώ σε μοντ, ατμοποιητές, μπαταρίες, φορτηστές κ.α. που δε μου έκαναν (μόνο σε υγρά που δε μου άρεσαν).
Τυχερός αλλά και προσεκτικός, χάνοντας πολύ χρόνο διαβάζοντας σχεδόν όλο και όλα τα φορουμ για το η.τ., βλέποντας και δοκιμάζοντας σχεδόν όλα τα τρέχοντα της αγοράς.
************************************************
Είδα επίσης μέσα στην ίδια εβδομάδα να πωλούνται ένα PrecisePlus και ένα GGTS καινούργια-μερικών ημερών.
Στο Precise δεν τον βόλεψε το κουμπί, στο GGTS δε γνωρίζω. Και οι δύο έχασαν λεφτά και χρόνο  :dontknow:.
Το δικό μου συμπέρασμα είναι να είμαστε λίγο πιο σοβαροί (μεταξύ των άλλων και εγώ) στα συμπεράσματα που βγάζουμε για μοντ, ατμο, μπαταρίες κ.α., να μην ενθουσιαζόμαστε και γράφουμε ζητω-κραβγάζοντας για οποιοδήποτε προιον, γιατί επηρεάζουμε συνατμιστές που επάνω στη πρεμούρα τους  :o να πάρουν κάτι καλύτερο από αυτό που έχουν ήδη στα χέρια τους, που ίσως τους έχει ξενερώσει σε κάτι ή δε τους κρατάει γερά απέναντι στο κ.τ.(όλοι σχεδόν το έχουμε περάσει), παίρνουν και πάλι κάτι καινούργιο που επίσης δε τους κάνει, το πουλάνε και πάλι από την αρχή  :wall:.
Όλα μα όλα τα μοντ και οι ατμοποιητές πιστεύω έχουν τα ελατώματά τους ή τις ιδιοτροποίες τους  :yes:, που πρέπει να επισημένονται με σαφήνεια και σοβαρότητα από τους κατόχους-χρήστες τους ακόμα και αν δεν ενοχλούν τους ίδιους, κάποιους άλλους ίσως τους ενοχλούν  :dontknow:.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 10:01 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1102 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 12:03 »
Oντως πολυ ωραιο ταιριασμα Διονυση
Καλοριζικος ο συνδυασμος - παντρεμα :thumpup:

Επρεπε να γινει επιτελους απο καποιον για να μετριαστουν λιγο οι αντιπαραθεσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GGTS !
« Απάντηση #1103 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:45 »
Noalox ή βαζελινη παιδια για τα σπειρωματα ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS !
« Απάντηση #1104 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:47 »
βαζελινη λιγη ε!!!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: GGTS !
« Απάντηση #1105 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:52 »
Απλή βαζελίνη,λίγο στις ενώσεις. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1106 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 14:54 »
παντως μιας και δεν το προλαβα το θεμα οταν πρωτοανοιξε,κατα τη γνωμη μου,το precise λανθασμενα το συγκρινατε με το ggts(το οποιο εχω και ειμαι υπερευχαριστημενος).

αναφερατε οτι ειναι καλυτερα να μιλησουν οι χρηστες του παρα ο κατασκευαστης,οποτε να η δικη μου αποψη.
συγκρινατε ανομοια πραγματα κατα την αποψη μου και δικαιολογημενα ο κατασκευαστης(που δεν τον γνωριζω προσωπικα παρα μονο απτη δουλεια του)ειπε οσα ειπε στις απαντησεις του.
αν μπορει να συγκριθει το precise με καποιο πριον της GG θα επρεπε να ειναι το ggtb.αποτι εχω δει προσφερουνε σχεδον τα ιδια πραγματα.

εκτος αυτου,οσον αφορα την εμφανιση με συγχωρειτε που θα το πω,αλλα  σαν μοντερνο μινιμαλ σχεδιο απτα δυο θα προτιμουσα με κλειστα τα ματια το ggtb.μου φαινεται πολυ πιο "classy" σαν κατασκευη και σχεδιασμο αποτι το Precise.ειναι σαν να συγκρινατε μια bmw με μια rolls royce(με οποιο μοντελο gg και να στησουμε στη συγκριση).
προσθεστε στα παραπανω την τρελλη διαφορα στην τιμη μεταξυ των δυο,(πολυ φτηνοτερο το Ggtb),τη χρηστικοτητα και την εργονομια(στη θεση του κουμπιου),την αντοχη στο χρονο,επισης οτι ειναι ελληνικης σχεδιασης και κατασκευης,συν το θεμα της υποστηριξης και ανταλλακτικων και εχουμε μια επιλογη που για μενα δεν ειναι καν επιλογη.ειναι σαν να μην υπαρχει καν το Precise.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:00 από kgf »

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GGTS !
« Απάντηση #1107 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:23 »
ειστε πρωτοι !!!!!!!
Thanks!!!

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1108 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 15:59 »

αν μπορει να συγκριθει το precise με καποιο πριον της GG θα επρεπε να ειναι το ggtb.

επιτέλους κάποιος έθεσε τα σωστά μετρα σύγκρισης

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1109 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 16:43 »
Και πάλι λάθος σύγκριση,αν το πάρουμε και απ αυτή τη σκοπιά,εννοώντας τη σύγκριση με GGTB.
Μιας και ακόμη και το GGTB πρόσφερε κάτι ακόμα που το Precise δε μπορεί,δηλαδή τη δυνατότητα εναλλαγής μπαταριών. ;)
H σκέψη του false battery ήταν απλά απίστευτη.Ειδικά στη τιμή που προσφερόταν το συγκεκριμένο mod.
Δεν είναι λάθος,η σύγκριση δυο απλών μηχανικών mod.Είναι λάθος η σύγκριση ενός πολύπλευρου μηχανικού mod με ένα απλό μηχανικό mod.
Aπό θέμα τιμής ακόμη και να τα κοιτάξουμε,πάλι το GGTS είναι πιο φθηνό απ το Presice.
Tέλος,το μόνο που μπορεί να χαρακτηρισθεί ως πλεονέκτιμα υπερ του Precise είναι το βάρος του.
Aλλά τελικά δε μπορώ ακόμη να κατανοήσω προς τι όλο αυτό με το θέμα σύγκρισης και που αποσκοπεί?!
Όταν στην Ελληνική αγορά(και όχι μόνο) το GGTS είναι κάτι που έχει αποδειχθεί ως ένα απ τα καλύτερα στο χώρο των mods.
To μόνο του μειονέκτημα,όπως όλων των μηχανικών mod είναι η αναλλαγή τάσεως με μια και μόνο μπαταρία.
Το οποίο είναι ήδη στα σχέδια υλοποιήσης οπότε και πλέον δε θα έχει πια μέτρο σύγκρισης με τίποτα.Θα παίζει μόνο του σε μια καθ' αυτού δική του κατηγορία.
Τα υπόλοιπα,πιστεύω,είναι άσκοπα να τα αναπαράγουμε διαρκώς.
υπάρχουν ατελείωτα review,απόψεις και γραφόμενα για όποιον ενδιαφέρεται καθώς και πολλές επιλογές για ότι επιθυμεί κάποιος και στη τιμή που αντέχει.Αρκεί να ψάχνεται.
Αυτά...

Υ.Γ.>Ελπίζω κάποια στιγμή να κλείσει το θέμα,γιατί αρχίζει και κουράζει.

Φιλικά
Βαγγέλης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190774 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152054 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11270 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345864 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147511 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8243 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209162 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545569 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33071 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed