vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 3 χρήστες
dallaskdp, tony1976, lagoudakis

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1065 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:43 »
Παρτε τηλ. την DHL και ρωτηστε για μεταφορες εντος Ελλαδος και τοσο συχνες οσο κανω στον Βασιλη (8 ανα μηνα)
Επειδή γνωρίζω καλά το αντικείμενο απλά προς βοήθεια υπάρχει στην Γεν.Ταχυδρομική αλλά κ στην ACS η υπηρεσία γραφείο-γραφείο με κόστος περίπουν 4,5-5 ευρώ.(δεν έρχεται κούριερ..ο αποστολέας πάει την αποστολή στο κατάστημα κ ο παραλήπτης πάει ο ίδιος στο κατάστημα για την παραλαβή)
Επίσης κατόπιν ειδικής συμφωνίας με κάποιο υποκατάστημα των παραπάνω εταιριών και αναλόγως των μηνιαίων αποστολών του πελάτη υπάρχουν τιμές που ξεκινάνε από 4,2 ευρώ ανά αποστολή .

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1066 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:44 »
Τι πρεπει να κανω για να ευχαριστηθουν οι Ελληνες? Να το δινω δωρο μηπως?

εδω που τα λεμε και εν οψη χριστουγενων ενα δωρακι εγω θα το δεχομουνα με μεγαλη ευχαριστηση
κατα προτιμηση SS GG Stealth με μπαταριες 18650 3 θα ηθελα να ειναι α! να μην ξεχασεις τον φορτιστη
PILA τι μισες δουλειες θα κανουμε να στειλω πμ με τα στοιχεια μου και που θα τα στειλεις.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

δεν ξερω για GG αλλα μεχρι και 3 pila μπορω Στεφανε :)) :))

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:56
Επειδή γνωρίζω καλά το αντικείμενο απλά προς βοήθεια υπάρχει στην Γεν.Ταχυδρομική αλλά κ στην ACS η υπηρεσία γραφείο-γραφείο με κόστος περίπουν 4,5-5 ευρώ.(δεν έρχεται κούριερ..ο αποστολέας πάει την αποστολή στο κατάστημα κ ο παραλήπτης πάει ο ίδιος στο κατάστημα για την παραλαβή)
Επίσης κατόπιν ειδικής συμφωνίας με κάποιο υποκατάστημα των παραπάνω εταιριών και αναλόγως των μηνιαίων αποστολών του πελάτη υπάρχουν τιμές που ξεκινάνε από 4,2 ευρώ ανά αποστολή .

Φανη, εχω κωδικο στην dhl με την συμφωνια οτι θα τους δινω ολες τις δουλειες και οχι μονο τις δυσκολες του εξωτερικου. Δεν πρεπει να "πουλησω" τους ανθρωπους που με εξυπηρετουν. Ξερω οτι η προθεση σου ειναι για να με βοηθησεις και σε ευχαριστω πολυ γι'αυτο, απλως εξηγω τι συμβαινει :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:56 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1067 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:48 »
Παρτε τηλ. την DHL και ρωτηστε για μεταφορες εντος Ελλαδος

Φιλε Θαναση οποιος ενδιαφερεται για τιμες DHL ας μου στειλει πμ. λογω του οτι εκει εργαζομαι.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1068 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:54 »
Μπραβο vougiou. Τιμες απο πρωτο χερι!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 21:35
Και επειδη ξεχασα να αναφερθω στην υποστηριξη των Αμερικανων στο ξενο forum Μαριε, θα σου πω οτι σαφεστατα εχω την υποστηριξη τους αλλα κοιτα ποσοι ασχολουνται με τα αλλα αμερικανικα υποδεεστερα mod και ποσοι αμερικανοι με το GG.

Τελος, θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ασχετο με την περιπτωση, αλλα μιας και αναφερθηκαμε σε Ελληνικα και ξενα προιοντα. Πως θα σου φαινοταν (ακομα και αν τα Ελληνικα προιοντα ηταν υποδεεστερα των αλλων) αν εγραφα: "Παιδια, μην αγοραζετε ξενα προιοντα, βγαζουν λεφτα οι ξενοι. Αγοραστε μονο Ελληνικα."

Επισης αν εγραφα: "Παιδια, μην αγοραζετε ξενα προιοντα που εισαγονται στην Ελλαδα γιατι μπορει να βγαζουν λεφτα οι Ελληνες πωλητες, αλλα βγαζει λεφτα και ο ξενος που τα εισαγει"

Αν λοιπον εγραφα τετοιες κουταμαρες, θα ξαναγοραζες προιοντα απο εμενα? Δωσε μου μια τιμια απαντηση και θα δεις που θελω να καταληξω στο επομενο post μου
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 21:35 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1069 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 21:08 »
Να σας πω κ. Μανο. Ειναι γιατι δεν υπαρχει καμμια χρεωση απο τελωνεια και τα μεταφορικα μου κοστιζουν λιγο γιατι τα μοιραζομαι με τον πωλητη. Τα μεταφορικα στην Ελλαδα κοστιζουν πεσισσοτερο. Σας κανει εντυπωση? Παρτε τηλ. την DHL και ρωτηστε για μεταφορες εντος Ελλαδος και τοσο συχνες οσο κανω στον Βασιλη (8 ανα μηνα) για να εχετε αμεση εξυπηρετηση και οχι να περιμενετε 3 μηνες για stock οπως οι ξενοι. Αυτη ειναι η υποστηριξη που δινω. Επισης, εκπτωσεις δεν κανει κανεις στο εξωτερικο. Θα το κανω εγω? Και ομως το κανω! Η εκπτωση 5% σε συννενοηση με τον Βασιλη παλι δεν σας αρεσει απο οτι φαινεται. Τι πρεπει να κανω για να ευχαριστηθητε κ. Μανο? Να το δινω δωρο μηπως?

ΥΣ. δεν μιλουσα για σας κ. Μανο οταν ειπα οτι εκφερονται γνωμες απο ανθρωπους που δεν εχουν δοκιμασει το GG.

ΥΣ 2. Το "κολπο" των τελωνειων και αλλων θεματων που ισχυουν στην Ελλαδα ειναι λιγο αστειο. Το τελωνειο στην Αμερικη για παραγγελια 20.000 ευρω ζητησε 65 ευρω απο τον Αμερικανο.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:47
Μαριε, ποτε ειδες το GG 160 ευρω στην Ελλαδα και 160 δολλαρια στην Αμερικη και μαλιστα κατ' εξακολουθηση?
δεν ειπα να μου το κανετε δωρο αλλα στην ελλαδα ζειτε και ξερετε πως περναει ο κοσμος.ειναι πολυ ακριβο 160 ευρω ειναι για λιγους ανθρωπους οχι για μεροκαματιαριδες,και μην αναφερετε το τσιγαρο συγουρα ειναι πιο πολλα τα χρηματα αλλα ενας λογος που κοβει πολυς κοσμος το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι κ το οικονομικο.θα ηθελα απο την στιγμη που ειστε ελληνας να ειχαμε και εμεις μια καλυτερη τιμη σαν ελληνες που περναμε δυσκολα χρονια.μια γνωμη ειπα και συγνωμη αν φερνω αντιδρασεις μπορει να μην σε περνει να κανεις καλυτερη τιμη δεν πειραζει ας τα παρουν οι ξενοι δεν εγινε τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1070 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:01 »
Φιλε Μανο . Οκ , ειναι ακριβο . Αλλα σε σχεση με τι ? Και ποιο θεωρεις φτηνο ?

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1071 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:33 »
Θάναση παρεξήγησες. Η αναλογία 4ευρώ εδώ -4δολάρια στο εξωτερικό δεν αναφερόταν στα δικά σου προιόντα. Γενικά μιλούσα για τα ελληνικά προιόντα. Υπάρχει αισχροκέρδια από αρκετούς και κυρίως από τους μεσάζοντες.
Όσον αφορά την ερώτησή σου.


Τελος, θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ασχετο με την περιπτωση, αλλα μιας και αναφερθηκαμε σε Ελληνικα και ξενα προιοντα. Πως θα σου φαινοταν (ακομα και αν τα Ελληνικα προιοντα ηταν υποδεεστερα των αλλων) αν εγραφα: "Παιδια, μην αγοραζετε ξενα προιοντα, βγαζουν λεφτα οι ξενοι. Αγοραστε μονο Ελληνικα."

Επισης αν εγραφα: "Παιδια, μην αγοραζετε ξενα προιοντα που εισαγονται στην Ελλαδα γιατι μπορει να βγαζουν λεφτα οι Ελληνες πωλητες, αλλα βγαζει λεφτα και ο ξενος που τα εισαγει"

Αν λοιπον εγραφα τετοιες κουταμαρες, θα ξαναγοραζες προιοντα απο εμενα? Δωσε μου μια τιμια απαντηση και θα δεις που θελω να καταληξω στο επομενο post μου

Αν έγραφες τα παραπάνω σίγουρα δε θα εκτιμούσα τα γραφόμενά σου και προφανώς εσένα. Δε σημαίνει όμως ότι δε θα αγόραζα κάποιο προιόν σου, από τη στιγμή που θα έκανα τη δουλειά μου. Από την άλλη αν πίστευα ότι προσπαθείς να κοροιδέψεις τον κόσμο -αν αυτό υπονοείς- και στην περίπτωση που το προιόν είναι υποδεέστερο προφανώς δε θα αγόραζα.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1072 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 22:56 »
δεν το συγκρινο με καποιο στην τιμη σαν μπαταριοθηκη ειναι ακριβη αυτο εννοω.μπορει να εχει πολλα extra πανω του κ να μπορεις να κανεις πολλα αλλα στην ουσια ειναι μια μπαταριοθηκη.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1073 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:00 »
μανο αυτο που εγραψες ακριβως μια μπαταριοθηκη με πολλα εξτρα αρα οχι μια απλη μπαταριοθηκη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1074 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:02 »
ναι το εγραψα και το εννοω.με πολλα extra και ακριβα.και χωρις να ειναι vv.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1075 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:05 »
αρα σου ξαναλεω πως λογω τον πολλων εξτρα που εχει τα οποια εγω προσωπικα
δεν τα εχω βρει σε αλλη μπαταριοθηκη με τετοια ποιοτητα κατασκευης κ τετοια
απόδοση και οτι βεβαια μελλοντικα θα γινει κ vv ...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1076 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:09 »
Όλα είναι απλά μπαταριοθήκες και όλα απλά ατμοποιητές φίλε μου...και εντέλει όλα βγάζουν ατμό...
Προφανώς ο άνθρωπος στην τιμή αυτή κοστολογεί την κατασκευή του και προσωπικά πολύ καλά κάνει και την υποστηρίζει...
Αν είχε εργοστάσιο παραγωγής στην Κίνα ίσως μπορούσε να ρίξει κι άλλο την τιμή...
Το οτι την κρατάει σε αυτό το επίπεδο κάτι σημαίνει όσον αφορά στην ποιόττα και τα έξοδα κατασκευής της...
Άλλωστε εδώ μέσα δεν υπάρχει μονο η γνωμη του Θανάση αλλά πολλών άλλων ικανοποιημένων χρηστών.

Θα ηταν γραφικός αν εμπαινε και εγραφε για την ΄΄μαματη΄΄ κατασκευή του την στιγμή που πολλοί άλλοι την θεωρουσαν από κακή έως μέτρια...

Το οτι ατμιστές από την Αυστραλία, Φιλιππίνες, Αγγλία Αμερική αγοράζουν την μπαταριοθήκη ενός τύπου από την Ελλαδίτσα κάτι θα σημαίνει...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1077 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:14 »
Μην χαλιεστε αδικα ρε παιδια. Ο καθενας αγοραζει αναλογα την αναγκη και την τσεπη του. Τα υπολοιπα δεν μετρουν.
Και εγω θελω Ferrari αλλα εκτος του οτι δεν μπορω να την αγορασω εινε και οτι δεν μου χρειαζεται.
Δεν την κατηγορω ομως ουτε λεω οτι εινε ακριβη. Απλα δεν το σκεφτομαι καν  ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1078 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:22 »
Ξεφύγαμε τελείως απ το τίτλο του θέματος και περάσαμε για μια ακόμη φορά εκεί που πονάμε....στη τσέπη...
Λοιπόν,εγώ μαζί με κάποια άλλα άτομα την είχα κάνει αυτή τη κουβέντα αν θυμάστε καλά και κατέληξα στο GG,γιατί?!(και με κράζατε για κολοτούμπα)
Το έκανα γιατί είδα πως τα κινέζικα οι έμποροι εδώ αλλά και έξω καθώς και κάποιοι που προσπαθούν να το παίξουν moders βάζουν κάτι τίμές τύπου 120ευρώ(κινεζιά) και 40ευρώ πλαστικά VV που τα φτιάχνεις κ σπίτι σου...
Εεεε,αν είναι να δώσω 120ευρώ για εμπορίου,προτιμώ το GG.
Aν είναι να δώσω 200ευρώ για το Precise προτιμώ GG.
Αν είναι να δώσω 40-60ευρώ για πλαστικά hand made,προτιμώ GG.
Αν κάτι στραβώσει και δεν πάει καλά με το GG ξέρω που θα απευθυνθώ άμεσα και όχι με e-mail,δήθεν online εξυπηρετήσεις και μικρά γράμματα στις δήθεν εγγυήσεις.
Αν επίσης,ο Θανάσης μου βγει λαμόγιο θα μπω εδώ και δε τον ξεπλένει τίποτα. :)) (πέρα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να του τα χαρίσω!!!)
Τέλος,να θυμήσω πως τα mods είναι και ένα είδος hobby ,άρα όποιος έχει και μπορεί ασχολείται και όποιος δεν έχει προσπαθεί να καλυφθεί με ότι μπορεί.
Και γω θέλω να παίζω Golf ή να είχα δική μου στέκα στο μπιλιάρδο αλλά χωρίς μπικικίνια...δε κάνω τίποτα.
Τί να κάνω να πάω να φωνάζω σε αυτόν που τα φτιάχνει να μειώσει το κόστος πώλησης?!
Αυτά...

Φιλικά
Βαγγέλης

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1079 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:26 »
Μην χαλιεστε αδικα ρε παιδια. Ο καθενας αγοραζει αναλογα την αναγκη και την τσεπη του. Τα υπολοιπα δεν μετρουν.
Και εγω θελω Ferrari αλλα εκτος του οτι δεν μπορω να την αγορασω εινε και οτι δεν μου χρειαζεται.
Δεν την κατηγορω ομως ουτε λεω οτι εινε ακριβη. Απλα δεν το σκεφτομαι καν  ;)

Συμφωνω απολυτως Γιαννη :respect_hat:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190728 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11247 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345832 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147490 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8220 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545528 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed