vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 5 χρήστες
Parolos, camber, Milarepa, dallaskdp, tony1976

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1080 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:28 »
Ξεφύγαμε τελείως απ το τίτλο του θέματος και περάσαμε για μια ακόμη φορά εκεί που πονάμε....στη τσέπη...
Λοιπόν,εγώ μαζί με κάποια άλλα άτομα την είχα κάνει αυτή τη κουβέντα αν θυμάστε καλά και κατέληξα στο GG,γιατί?!(και με κράζατε για κολοτούμπα)
Το έκανα γιατί είδα πως τα κινέζικα οι έμποροι εδώ αλλά και έξω καθώς και κάποιοι που προσπαθούν να το παίξουν moders βάζουν κάτι τίμές τύπου 120ευρώ(κινεζιά) και 40ευρώ πλαστικά VV που τα φτιάχνεις κ σπίτι σου...
Εεεε,αν είναι να δώσω 120ευρώ για εμπορίου,προτιμώ το GG.
Aν είναι να δώσω 200ευρώ για το Precise προτιμώ GG.
Αν είναι να δώσω 40-60ευρώ για πλαστικά hand made,προτιμώ GG.
Αν κάτι στραβώσει και δεν πάει καλά με το GG ξέρω που θα απευθυνθώ άμεσα και όχι με e-mail,δήθεν online εξυπηρετήσεις και μικρά γράμματα στις δήθεν εγγυήσεις.
Αν επίσης,ο Θανάσης μου βγει λαμόγιο θα μπω εδώ και δε τον ξεπλένει τίποτα. :)) (πέρα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να του τα χαρίσω!!!)
Τέλος,να θυμήσω πως τα mods είναι και ένα είδος hobby ,άρα όποιος έχει και μπορεί ασχολείται και όποιος δεν έχει προσπαθεί να καλυφθεί με ότι μπορεί.
Και γω θέλω να παίζω Golf ή να είχα δική μου στέκα στο μπιλιάρδο αλλά χωρίς μπικικίνια...δε κάνω τίποτα.
Τί να κάνω να πάω να φωνάζω σε αυτόν που τα φτιάχνει να μειώσει το κόστος πώλησης?!
Αυτά...

Φιλικά
Βαγγέλης
ο καθενας εχει τις αναγκες του εγω προτειμω 40 και πλαστικο παρα να στερεισω απο τα παιδακια μου 120 ευρω ...και τα 2 ειναι πανακριβα και υπερ εκτιμημενα  για αυτο που κανουν .....

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1081 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:36 »
Εγω ειμαι οπαδος του ggts γιατι κατα τη γνωμη μου δεν σπαει δεν χαλαει!!!και διαθετη πολυ καλη εργονομια.
Εχοντας παλαιοτερα στη κατοχη και το slim θελω να πω οτι η γνωμη μου για το κουπι στο πατο του  mod ειναι οτι ταλαιπωρι αφανταστα τα χερια του χρηστη ,μιας και απαιτηται μια κινηση απο τα χερια που δεν εχουν μαθει να κανουν!!
Εμενα προσωπικα μου εκανε τενωντιτιδες!!!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1082 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:43 »
Αν είναι να τα στερήσεις από τα παιδάκια σου φίλε μου πολύ καλά κάνεις και δεν τα δίνεις...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1083 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:51 »
ο καθενας εχει τις αναγκες του εγω προτειμω 40 και πλαστικο παρα να στερεισω απο τα παιδακια μου 120 ευρω ...και τα 2 ειναι πανακριβα και υπερ εκτιμημενα  για αυτο που κανουν .....

Αυτό ακριβώς έγραψα,φίλε μου...
Είδες πουθενά να είπα πάρε GG?!

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1084 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:00 »
Μα τι λετε τώρα?
Με ποιο κρίτηριο ειναι πανάκριβα και υπερ εκτιμημένα?

Γιατι με τα δικά μου κριτήρια τους δικαιολογώ και 5 φορές επάνω στην τιμή, δεν με ενδιαφέρει στη σύγκριση η εμπορική αξία του προϊόντος με ενδιαφέρει μόνο η χρηστικότητα του απλά

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1085 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:04 »
Aυτά τα "και 5φορές πάνω να ήταν",κλπ να μην έγραφες ρε συ Αλέξη και τι ωραία που θα ήταν...
Μήπως κατάλαβα λάθος και το θέμα λέγεται "τιμές στα mods.Φτηνά ή Ακριβά" 8)
Δεν ερχόμαστε στο θέμα μας πάλι...?

Αποσυνδεδεμένος cardinal

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1086 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:08 »
μα οταν καταληγεις στο gg αποριπτοντας ολα τα αλλα ειναι σαν να το λες εμμεσα και φιλε δεν αλλαζω το 3,7 boxmod απο mad vapes που εφτιαξα σημερα  με τιποτα γιατι α)σκοτωνει σε θεμα αποδοσης β) δεν πιανει χωρο πανω μου γ) γουσταρα που ασχολειθηκα με κατι δημιουργικο και το βασικοτερο μου κοστισε 12 ευρω περιπου την κανω την δουλεια μου μια χαρα .

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1087 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:13 »
Προσωπικά,με τη τσέπη που έχω και με βάση αυτά που έγραψα εκεί κατέληξα.
Δεύτερον,αν διαβάσεις και λίγο πιο κάτω θα δεις πως έγραψα και....

Τέλος,να θυμήσω πως τα mods είναι και ένα είδος hobby,άρα όποιος έχει και μπορεί ασχολείται και όποιος δεν έχει προσπαθεί να καλυφθεί με ότι μπορεί.Και γω θέλω να παίζω Golf ή να είχα δική μου στέκα στο μπιλιάρδο αλλά χωρίς μπικικίνια...δε κάνω τίποτα.
Τί να κάνω να πάω να φωνάζω σε αυτόν που τα φτιάχνει να μειώσει το κόστος πώλησης?!
Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1088 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:26 »
Θάναση παρεξήγησες. Η αναλογία 4ευρώ εδώ -4δολάρια στο εξωτερικό δεν αναφερόταν στα δικά σου προιόντα. Γενικά μιλούσα για τα ελληνικά προιόντα. Υπάρχει αισχροκέρδια από αρκετούς και κυρίως από τους μεσάζοντες.
Όσον αφορά την ερώτησή σου.

Αν έγραφες τα παραπάνω σίγουρα δε θα εκτιμούσα τα γραφόμενά σου και προφανώς εσένα. Δε σημαίνει όμως ότι δε θα αγόραζα κάποιο προιόν σου, από τη στιγμή που θα έκανα τη δουλειά μου. Από την άλλη αν πίστευα ότι προσπαθείς να κοροιδέψεις τον κόσμο -αν αυτό υπονοείς- και στην περίπτωση που το προιόν είναι υποδεέστερο προφανώς δε θα αγόραζα.

Μαριε, ειναι γενικως αποδεκτο οτι οι αγορες γινονται ΚΑΙ με συναισθηματισμο, αν οχι μονο με αυτον στις περισσοτερες των περιπτωσεων. Δεν πας σε μαγαζι που ο ιδιοκτητης ειναι ηλιθιος ή/και εκνευριστικος, δεν θελεις να δωσεις τα χρηματα σου σε καποιον γιατρο ο οποιος το παιζει μουρη και σε περναει για ηλιθιο ενω υπαρχουν καλυτεροι απο αυτον, δεν πας σε καφετερια που ο ιδιοκτητης σε κοιταει με μισο ματι οποτε σε βλεπει, οσο ωραια θεα και να εχει το μαγαζι του. Αρα, αν ημουν ανθρωπος που ελεγε κουταμαρες ειμαι σχεδον βεβαιος οτι οχι μονο δεν θα αγοραζες απο μενα αλλα θα ησουν απο τους χειροτερους επικριτες μου. Ισως δεν υπαρχει λογος προς το παρον να σου πω γιατι σου εκανα αυτη την ερωτηση αλλα μπορω μεσω pm. Ειμαι σιγουρος οτι θα συμφωνησεις μαζι μου στο οτι πρεπει να υποστηριζουμε σοβαρους επαγγελματιες , σοβαρους ανθρωπους και οχι "τσοκαρα"

Επισης ενα μεγαλο συγγνωμη για την παρεξηγηση περι τιμων. Επρεπε να διαβασω καλυτερα το post σου :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:35 από imeothanasis »

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1089 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:50 »
Συμφωνώ εν μέρει. Ο διαχωρισμός γίνεται όταν πρόκειται για κάποιον που προσφέρει υπηρεσίες. Στην περίπτωση αυτή θα παράβλεπα το χαρακτήρα του ή τα λεγόμενά του αν ήξερα ότι πρόκειται για αυθεντία. Δηλάδη θα πήγαινα για εγχείρηση ανοικτής καρδιάς στον καλύτερο καρδιοχειρούργο και ας ήξερα ότι πρόκειται για τρελό λαμόγιο.
Κατά τα άλλα συμφωνούμε.

Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1090 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:54 »
Κώστα σε εκτιμώ ιδιαίτερα και το ξέρεις !
Με βοήθησες στα πρώτα βήματα μου και μου έδωσες συμπυκνωμένη γνώση όσον αφορά mod, ατμο , μπαταρίες κ.α.
Αυτό που λες όμως στο μήνυμα σου δεν σε έχω δει να το γράφεις ποτέ όταν η συζήτηση αφορά το Presice το οποίο είναι ακόμα πιο ακριβό απο το GG.
Και εκτός αυτού δεν σε έχω δει ποτέ να κάνεις φτηνές και μη ποιοτικές αγορές γιατί απο τις συζητήσεις που έχουμε κάνει έχει φανεί ότι είσαι μερακλής και πάντα κοιτάς την ποιότητα.
Όταν εγώ δεν ήξερα τι μου γίνεται εσύ μου έλεγες το πόσο ρόλο παίζουν πχ οι ποιοτικές μπαταρίες και άλλα υλικά!
Το αν δεν σου αρέσει το GG είναι καθαρά δικό σου θέμα και γούστο, το ότι είναι όμως αυτή την στιγμή το ποιοτικότερο και πιο πολυμορφικό mod που υπάρχει δεν μπορείς να το αμφισβητήσεις.
Εγώ θα ήθελα να σου δώσω το δικό μου να το κρατήσεις 2 εβδομάδες να το εξετάσεις προσεκτικά όπως συνηθίζεις να κάνεις στα προϊόντα που αγοράζεις και να το κρίνεις αντικειμενικά.
Και επειδή έχω καταλάβει ότι δεν είσαι κανένας πιτσιρικάς ο οποίος θέλει να δημιουργήσει εντυπώσεις θα έγραφες την αλήθεια.
Για την τιμή εγώ έχω να σας πω ένα πράγμα μόνο, βρέθηκα με έναν φίλο τορναδόρο με πολλά χρόνια εμπειρία και του έδειξα το mod το λύσαμε μαζί και τον ρώτησα αν πράγματι η κατασκευή είναι ακριβή.
Μου απάντησε ότι έχει πάρα πολύ δουλειά και έχει πολλές λεπτομέρειες και κομμάτια τα οποία είναι χρονοβόρα για να φτιαχτούν και η τιμή του σου σίγουρα είναι ακριβή διότι θέλει πολύ λεπτομερή δουλειά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:08 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1091 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:58 »
Συμφωνώ εν μέρει. Ο διαχωρισμός γίνεται όταν πρόκειται για κάποιον που προσφέρει υπηρεσίες. Στην περίπτωση αυτή θα παράβλεπα το χαρακτήρα του ή τα λεγόμενά του αν ήξερα ότι πρόκειται για αυθεντία. Δηλάδη θα πήγαινα για εγχείρηση ανοικτής καρδιάς στον καλύτερο καρδιοχειρούργο και ας ήξερα ότι πρόκειται για τρελό λαμόγιο.
Κατά τα άλλα συμφωνούμε.

Συμφωνω απολυτα σε αυτο Μαριε, γι'αυτο και ειπα οτι δεν θα πηγαινα σε γιατρο που ειναι γελοιος, αλλα προσθεσα και το οτι "οταν υπαρχουν αλλοι ισοι ή καλυτεροι απο αυτον". Ειναι θεμα προταιρεοτητων το που τελικα θα καταληξεις. Οταν λοιπον μιλαμε για ΗΤ και οχι για την υγεια μας, ειμαι σιγουρος οτι ο χαρακτηρας του πωλητη παιζει σημαντικοτατο ρολο. Καποια ομως στιγμη θα πρεπει να σταματησουμε να υποστηριζουμε τα "τσοκαρα" ακομη και στον κλαδο της υγειας γιατι αυτοι και διαφοροι αλλοι μας εφεραν στην κατασταση που ειναι η Ελλαδα τωρα.  Μας εφαγε η μαγκια και το γεγονος του "ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε?"

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1092 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:21 »
Παίζει πρωτεύοντα ρόλο ο χαρακτήρας του πωλητή. Αλλά ποιος είναι ο επιθυμητός χαρακτήρας πωλητή από τους καταναλωτές? Αν αφαιρεθούν αντικειμενικά απεχθή χαρακτηριστικά, όπως η προσπάθεια παραπλάνησης του καταναλωτή, η κοροιδία κ.τ.λ. υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά που δεν υπάγονται σε αντικειμενική κρίση. Οπότε κάποιοι πωλητές που για κάποιους καταναλωτές θεωρούνται ευχάριστοι, για άλλους θεωρούνται "γλύφτες. Ένας καταναλωτής θέλει βοήθεια να αγοράσει ένα προιόν, άλλος δε θέλει βοήθεια(από τον πωλητή εννοώ). Και δεν έχει να κάνει πάντα με το αν είναι αδαής. Λογικό το θεωρώ. Για να καταλήξω δε νομίζω ότι υπάρχει ιδανικός πωλητής. Ο ιδανικός πωλητής είναι μοναδικός για τον κάθε καταναλωτή και εξαρτάται από το χαρακτήρα του καταναλώτη. Με λίγα λόγια δεν παίζει τόσο ρόλο ο χαρακτήρας του πωλητή, αλλά ο χαρακτήρας του καναλωτή σε αυτό που είπες για την καταστάση στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1093 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:25 »
Βαζουμε τα υλικα μεσα αλλα κανεις δεν βαζει μεσα την ψυχοφθορα/χρονοβορα/κοστοβορα διαδικασια του trial and error και σχεδιασης μια τετοιας κατασκευης.
Οπως και την διαρκη εξελιξη της μαζι με την προβλεψη για συμβατοτητα με παλαιοτερα περιφερειακα οπως και την καλυψη διαφορων αναγκων και γουστων οπως ειναι μεγεθος κτλπ.


Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1094 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 01:31 »
Εξαιρετικη η θεση σου Μαριε. Μιλαω ομως οπως ακριβως ειπες για αντικειμενικα απεχθη χαρακτηριστικα, οπως "εξυπνακιας", "ειρωνας", "παντογνωστης" και ο πολυ γνωστος τυπος που σε υποτιμα χωρις σπουδαιο λογο. Αυτο ομως συμβαινει οταν εισαι ανασφαλης και ημιμαθης. Γινεσαι επιθετικος για να κρυψεις αυτο που εισαι και για να αναδειξεις αυτο που νομιζεις οτι θα ηθελες να εισαι ασχετο αν δειχνεις αστειος, για τον απλο λογο οτι δεν εισαι αρκετα εξυπνος για να το δειξεις σωστα.

Μας λειπει η παιδεια και γι'αυτο ειναι υπευθυνοι ολοι οι υπολοιποι εκτος απο τους πολιτες. Ο πολιτης δεν φταιει ποτε και σε τιποτα. Οπως ποτε δεν φταινε τα παιδια για τα λαθη τους. Μονο οι μεγαλοι για την ανατροφη που τους δινουν

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 28, 2011, 02:06
Βαζουμε τα υλικα μεσα αλλα κανεις δεν βαζει μεσα την ψυχοφθορα/χρονοβορα/κοστοβορα διαδικασια του trial and error και σχεδιασης μια τετοιας κατασκευης.
Οπως και την διαρκη εξελιξη της μαζι με την προβλεψη για συμβατοτητα με παλαιοτερα περιφερειακα οπως και την καλυψη διαφορων αναγκων και γουστων οπως ειναι μεγεθος κτλπ.

Αν ηξερες ποσο σωστος εισαι pseiras :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 02:06 από Βασίλης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190746 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11248 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345833 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147491 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8221 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600715 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361167 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed