vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, Sergios, george kotsopoulos, lagoudakis, zamploutos, petr@n

Twitter

RAM

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: RAM
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 11, 2012, 18:54 »
... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η τάση, που την έχω στο 5.2...
4V στο Lava αντιστοιχούν με 3 -3.5V περίπου στο Vmax...

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 11, 2012, 19:06 »
αποφάσισα την αγορά vmax ss και μιας το έφερε  ελληνική εταιρεία θα το πάρω απο εκεί,αν είναι όπως τα λέει ο crypton.
έχει κάποια άλλη διαφορά εκτός απο το logo?
είναι η version 2 όσον αφορά την πλακέτα?δλδ vmax 6,4 περίπου?
συνάδελφος που το έχει με προειδοποίησε για αυτό



Απ: RAM
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 11, 2012, 19:13 »
Αναρωτιέσαι τώρα που το αποφάσισες όπως λες ή ακόμα το σκέφτεσαι.
Σίγουρα μια επίσκεψη από κατάστημα της Nobacco θα σε πείσει 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 11, 2012, 20:05 »
Καλη η συσκευη, αλλα δεν εχει να προσφερει κατι παραπανω απο το vmax....βρισκεις παρομοια με τα μισα χρηματα....


Και επισης επειδη εμφανισιακα μοιαζει με ProVari, μην παρασυρομαστε, ΔΕΝ ειναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2012, 20:22 από zakis »

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 11, 2012, 22:13 »
provari (που θεωρειται ο αρχηγος δεν ειναι σιγουρα) αλλα εχει τα μισα λεφτα και αν σου χαλασει δεν το στελνεις usa αλλα αθηνα. Εξαλου δεν εχει τοσες μεγαλες διαφορες ωστε να δικαιολογουνται τα διπλα λεφτα. Μακαρι να εκανε 100 το provari αλλα δεν.



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2012, 23:17 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος trackler

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:33 »
Ο τεχνικός δεν προσφερει εγγύηση ομως! οχι επίσημα! Αλλα αυτό λεω εγώ.


AN μιλαμε για τον κ.τσεβδο μιχαλη,ειναι ο υπευθυνος τεχνικου τμηματος.οποτε οι κουβεντες του εχουν μια βαρυτητα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RAM
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:36 »
βαρύτητα φυσικά και μπορεί να έχει. ουδεμία αμφισβήτηση.
Εγγύηση όμως δεν προσφέρει ο ίδιος! Αυτή ηταν η πρόταση. ΕΑΝ η εγγύηση ηταν ΜΟΝΟ για δικες τους μπαταρίες (που δεν ειναι τελικά) είναι λίγο ατοπη μια προφορική διαβεβαίωση ενός τεχνικού, έστω και του προίσταμένου. Δεν βρίσκεται εξάλλου σε όλα τα υποκαταστήματα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:44 »
Να ρωτησω κατι βρε παιδια. Το διαβασαμε το κειμενο που λεει για "καταλληλες" μπαταριες, και συμφωνα με αυτο δεν ειναι μονο οι δικες τους, οκ.

Αλλα ο χρηστης θα εχει επαφη μεσω του καταστηματος. Αν το καταστημα εχει παρει την γραμμη να λεει στον πελατη "μονο με δικες μας μπαταριες" και "αποδειξη αγορας μπαταριας εχεις?" κλπ τοτε τι ακρη θα βρει ο πελατης? τι θα κανει, θα φερει νομικο στο μαγαζι ή θα αγανακτισει και θα φυγει? Σημασια, οπως το βλεπω εγω, εχει στα νομπακο καταστηματα πως θα χειριζονται το ζητημα στην επικοινωνια τους με τον πελατη. Και πανω σε αυτο βλεπω μονο αυτην την απαντηση: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6315.msg459978.html#msg459978 (απαντα σε ερωτηση μου 2 ποστ πιο πανω)

τα αλλα ειναι η δικη μας λογικη, οχι των καταστηματων.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RAM
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 12, 2012, 12:53 »
τα αλλα ειναι απλα λογική. Ενα υποκατάστημα εδωσε αυτήν την απαντηση! Συμφωνοι και εκει στηριχθήκαμε όλοι! Αλλα το υποκατάστημα ΔΕΝ ειναι η μαμα εταιρία.
Η οποία δεν εχει δώσει καμμια απαντηση βεβαια γιατι δεν ειναι στο φόρουμ.
Η απάντησή τους ομως, εφόσον ΔΕΝ υπάρχει η εγγύηση γραπτώς, είναι η ανάρτησή τους στο επίσημο σάιτ τους.
Το περι ακτάλληλων μπαταριών είναι βεβαια αυτονόητο.


Το όλο θέμα βεβαια, είναι να μην φτασει κανεις στο σέρβις και να αρχίσει εκεί τις διαφωνίες, αλλα εφόσον δεν αναγράφεται πουθενα οτι χρειαζονται δικες του μπαταρίες, πόσο μαλλον το περι απόδειξης, στηριζόμαστε στα γραπτά της εταιρίας που είναι στο σάιτ.
Και αυτό γιατι δεν προκειται να παρουμε απάντηση απο τη μαμα εταιρία εκτός αν καποιος ας πουμε τηλεφωνήσει στα κεντρικά τους ή κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 12, 2012, 13:00 »
δεν ειναι η μαμα εταιρια εταιρια, συμφωνοι.
αλλα σε αυτα τα πραγματα δεν απαντας προσωπικα, αλλα εκφραζεις την γραμμη που σου εχουν δωσει, σε εσενα που φερεις το ονομα της εταιριας. Και σε εσενα θα ερθω εγω αν εχω προβλημα, δεν θα παω στον διευθυντη της εταιριας.

Anyway, το θεμα οπως ειπες ειναι να μην φτασεις στο σημειο αυτο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RAM
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 12, 2012, 13:04 »
Σε αυτο ολοι συμφωνούμε και παρ ότι λεει το σάιτ ολοι ψιλοφοβόμαστε ίσως!
ΑΛΛΑ
Μιας και το κατάτημα δεν εδωσε αλλη απαντηση -και εγω εικάζω λόγω ελλειπούς ενημερωσης- δες τι γινεται με ενα κομμα:

"Η εγγύηση ενός χρόνου του RAM ισχύει, με την χρήση των μπαταριών NOBACCO."
ή
"Η εγγύηση ενός χρόνου του RAM, ισχύει με την χρήση των μπαταριών NOBACCO."
???????

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 12, 2012, 13:08 »
:)) :))
οκ, δεν τα παω καλα με χρησμους Πηθειας...

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 12, 2012, 14:58 »
Το πήρε ένας φίλος μ εδώ και 3 μέρες... Εντύπωσεις: ίδιο με το vmax ας πούμε... Άντεξε στην πρώτη σαβούρα πάντως  :laugh1: πάντως δεν νομίζω ότι είναι κατασκευασμένο από ss αλλά βαμμένο ή λεπτή στρώση από ατσάλι... Όσο για την.εγγύηση δεν ρώτησε ΓΤ το πήρε από το site... Εγω πάντως προσωπικά επειδή το χρησιμοποίησα λίγο δεν έδινα τόσα λεφτά! Το βρίσκω αρκετά ακριβό και εννοείται ότι ούτε ο φίλος μ πήρε μπαταρίες από κει... Είχε ευτυχώς γι αυτόν...

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
RAM
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 12, 2012, 15:02 »
Το πήρε ένας φίλος μ εδώ και 3 μέρες... Εντύπωσεις: ίδιο με το vmax ας πούμε... Άντεξε στην πρώτη σαβούρα πάντως  :laugh1: πάντως δεν νομίζω ότι είναι κατασκευασμένο από ss αλλά βαμμένο ή λεπτή στρώση από ατσάλι... Όσο για την.εγγύηση δεν ρώτησε ΓΤ το πήρε από το site... Εγω πάντως προσωπικά επειδή το χρησιμοποίησα λίγο δεν έδινα τόσα λεφτά! Το βρίσκω αρκετά ακριβό και εννοείται ότι ούτε ο φίλος μ πήρε μπαταρίες από κει... Είχε ευτυχώς γι αυτόν...
Τι εννοείς ότι δν είναι ss !
Δώσε μας πληροφορίες για αυτο γιατι εδω θα μήλα με πλέον για παραπλάνηση καταναλωτών!

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 12, 2012, 15:12 »
Δεν είπα δεν είναι μην με βγάλεις  :idiot1: ! Είπα δεν πιστεύω! Πάντως απεξω φαίνεται κανονικά ss! Απλά είναι ελαφρύ κατά την γνώμη μ 79.4 γραμμάρια για ολόκληρο ss... Το χρώμα δεν έχει φύγει για να ξέρω ούτε το πήγα σε ειδικό να μ πει  :dontknow: είπα η ταπεινή μ γνώμη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 38 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 94 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248840 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767074 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2491 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog