vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 8 χρήστες
anetost, gfilip, tibolaso, xristos99, Milarepa, aalex, Aoratix, camber

RAM

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: RAM
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:01 »
Θα σε αφήσει Μπάμπη, όταν δει ότι δεν έχεις αγοράσει μπαταρίες από αυτούς  ;) ;D
Μέχρι αυτή την στιγμή, αυτή είναι η επίσημη θέση της εταιρίας.  8)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:07 »
διονυση εισαι λαθος παρε ενα τηλεφωνο τον Μιχαλη στο τεχνικο τμημα και μετα το ξανασυζηταμε ;) αν υπαρξει μπερδεμα ή στραβη μαζι σου και εγω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2012, 22:12 από crypton »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
RAM
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:15 »
Crypton, αν εχεται διαβασει το προηγουμενο μου ποστ που απο οτι φαινεται το εχετε ολοι προσπερασει στο ντουκου, θα δεις πως η επισημη θεση της εταιρειας και οχι ενος απλου τεχνικου, ειναι οτι χωρις τις μπαταριες ram, εγγυηση δεν. Εγω μιλησα με υπευθυνο ατομο στην εταιρεια, (δεν θελω να δωσω δημοσια ονομα, αν θες θα σου πω με πμ) επισης αυτο που ειδα εγω με τα ματια μου δεν εχει καθολου σχεση με ss υλικο, αλλα με απλα χρωμα ss. Εσεις το εχεται δει και ειναι ss υλικο?


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: RAM
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:19 »
Θα κάνω κάτι καλύτερο Γιώργο.
Θα τους στείλω mail κ' θα τους αναφέρω ότι είμαι κάτοχος vmax κ' θα με ενδιέφεραι η αγορά του ram κ' αν θα με καλύπτει η εγγύηση αν χρεισιμοποιώ τις μπαταρίες μου.  :thumpup:
Θα τους αναφέρω βέβαια ότι είμαι μέλος του e-kapnisma κ' ότι η απάντησή τους θα δημοσιευτεί για να ξεκαθαρίσει το τοπίο. :)
Σωστός?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:20 »
εγω αυτο που εχω στα χερια μου για κινεζικο ss ειναι πολυ καλο χωρις κανενα ψεγαδι :), βεβαια δεν ειναι πολυ χοντρο σε παχος αλλα σπειρωματα και κονεκτορας ειναι τουμπανο :) αν ηταν και χοντρο θα ηταν βαρυ :)

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: RAM
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:37 »
Δηλαδή αν βάλεις αλλες μπαταρίες θα το καταλάβουν ?
Είναι λιγο τραβηγμένο αυτό που λέτε πρέπει δηλαδή σε όλα να υπάρχει κάτι που να δημιουργεί πρόβλημα.
Αμα είναι σας χαλάσει τους το δίνετε και τους λέτε δεν δουλεύει αμα σας ρωτήσουν τι μπαταρίες χρησιμοποιήτε τους λέτε καλά παίρνει και μπαταρίες :wall: :wall:
Εγώ θα έβαζα τις δικές μου μπαταρίες πάντως ότι και να μου λέγανε.
Εδώ παίρνουμε απο ομαδικές μπαταρίες αγνώστου προελέυσεως.
Σαν εταιρεία προτείνουν τις δικές τους μπαταρίες τους δικούς τους φορτιστές λογικό.
Τι περιμένατε να σας πούν βάλτε ότι χωράει  μέσα απο μπαταριες και αντε γειά.
τον πωπώ τους θέλουν να προφυλάξουν.
Σαν εταιρεία έχει αποχωρήσει απο το φόρουμ για δικούς την λόγους και στηρίζετε στην τοπική μη φορουμίστικη πελατεία και στην προσωπική σχέση με τους πελάτες της.
Μας έχουν στην απέξω δεν θα βγάλετε άκρη .
Αυτά

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RAM
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 10, 2012, 22:48 »
Εγώ θέλω να ρωτήσω όποιον το αγόρασε, και επειδή η Νομπάκο είναι σοβαρή εταιρία και φυλάει τα νώτα της όπως είπε και ο προλαλήσας  :tongue_smilie:
Η Εγγύηση είναι γραπτή?
Υπάρχει σε χαρτί τυπωμένη, ή σε παραπέμπει σε κάποια σελίδα στο ιντερνετ?
Και δεν το λεω για να αμφισβητήσω την ύπαρξή της βεβαια, το λέω για να δούμε ακριβώς τους όρους της και να μην κάνουμε εικασίες.
Εν ολίγοις, αν παρω το ΡΑΜ και χαλάσει και το πάω για φτιάξιμο και πώ οτι ναί οντως χρησιμοποιούσα τις δικές του μπαταρίες θα μου ζητηθεί και η απόδειξη αγοράς τους ας πούμε? Πως διασταυρώνεται?
Υπάρχει εγγράφως με λίγα λόγια η εγγύηση πουθενα να δουμε τους όρους?

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 10, 2012, 23:03 »
αποδειξη  μονο αλεξ  :)

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: RAM
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 10, 2012, 23:39 »
Το λέει ξεκάθαρα http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1/ram/nobacco-ram
με άλλες μπαταριές δεν έχει εγγύηση.
alex σύμφωνα με την νομοθεσία για το ηλεκτρονικό εμπόριο ,επαρκεί η αναφορά στην σελίδα και φυσικά η απόδειξη.


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RAM
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 11, 2012, 00:00 »
Πάντως αν αυτή ειναι η μόνη εγγραφη εγγύηση, αναφέρει οτι η χρήση ακατάλληλων μπαταριών ακυρώνει την εγγύηση.
Κανένας τεχνικός δεν θα τολμούσε να ισχυριστεί οτι οι AW IMR ειναι ας πουμε ακατάλληλες. Οχι εφόσον δεν υπαρχει γραπτή υποχρέωση για δικες τους μπαταρίες.
Οπως κμαι να χει, καλο ειναι να μην φτάσει κανείς σε θεμα διαφωνιών στον πάγκο του σέρβις. Αλλα και σε αλλα γνωστά εισαγόμενα μοντ σε ρωτάνε τι μπαταρίες χρησιμοποιείς. Είναι λογικό ως ενα σημείο.
Η Αρνηση κάλυψης εγγύησης βεβαια δεν ειναι. Ας ελπίσουμε οτι δεν θα φτάσει κανεις σε τέτοιο σημείο.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: RAM
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 11, 2012, 00:02 »
*Προσοχή: Tο σετ δεν περιλαμβάνει: φορτιστή, μπαταρίες και ατμοποιητή.
Εγγύηση καλής λειτουργίας 365 ημέρες (12 μήνες) από την ημερομηνία αγοράς.
Προειδοποίηση:
Η NOBACCO δεν ευθύνεται για την καταστροφή των ατμοποιητών από λάθος χρήση με το Ram. H λειτουργία των ατμοποιητών με πολύ υψηλή τάση και για μεγάλο χρονικό διάστημα, είναι πιθανό να τους καταστρέψει. Συστήνεται,  αρχικά να ξεκινά η λειτουργία τους με χαμηλή τάση και να αυξάνεται σταδιακά μέχρι να επιτευχθεί η σωστή ρύθμιση τάσης για τον ατμοποιητή.
Η χρήση ακατάλληλων μπαταριών είναι επικίνδυνη και ακυρώνει την εγγύηση της συσκευής.

Τα παραπάνω είναι από το site της εταιρίας .
------------------------------------------------------------
Επειδή τυχαία σήμερα έλαβα ξανά εγγράφως την νομοθεσία που αφορά το ηλεκτρονικό εμπόριο , στα πλαίσια νέας  οδηγίας της Τράπεζας που συνεργάζομαι για το e-shop. Θα σας πω ότι τονίζει πολλές φορές ότι τα προϊόντα που πωλούνε μέσω ηλεκτρονικών καταστημάτων θα πρέπει παρουσιάζονται με πλήρη και σαφής αναφορά των χαρακτηριστικών , εγγυήσεις κτλ κτλ.
Φυσικά η εταιρία δεν είναι καθόλου σοβαρή , έχει κάνει πατάτα που λέμε.
Ποιες είναι ακατάλληλες μπαταριές ? η θα πρέπει να βάλει λίστα ποιες δεν πρέπει να χρησιμοποιήσει , η τις προδιαγραφές αυτών που πρέπει να χρησιμοποιήσει.
 Εάν έχει manual μέσα θα αναφέρει  τις μπαταριές και τα χαρακτηριστικά τους σίγουρα , η χρήση λοιπόν οποιασδήποτε μπαταριάς με αυτά τα χαρακτηριστικά καλύπτουν την εγγύηση και ας χτυπιούνται όσο θέλουν , αρκεί να έχετε όρεξη να ασχοληθείτε .

****Η μόνη περίπτωση που νομιμοποίητε να μην σε καλύψει θα είναι εάν η μπαταριές αυτές έχουν μοναδικά χαρακτηριστικά για την λειτουργία της συσκευής .
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2012, 00:07 από panaisr »

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: RAM
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 11, 2012, 00:12 »
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/accessoriesgr-/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1-ram-%CF%83%CE%B5%CF%84-2-%CF%84%CE%B5%CE%BC
εδώ  ακυρώνει τα λεγόμενα της στο link που παρουσιάζει το Ram  διότι αναφέρει το εξής

Σημείωση: Για την λειτουργία του NOBACCO Ram είναι απαραίτητες 2 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες Li Ion ICR 18350.


άρα κάνουν όλες οι Li ion ICR 18350  :))

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 11, 2012, 00:14 »
εγω ξαναλεω παρτε τηλεφωνο τον τεχνικο με την πρωτη ευκαιρια αυτος θα σας πει πως και τι :)

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: RAM
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 11, 2012, 00:20 »
Χωρίς απόδειξη ειναι πιο φτηνό?  :tongue_smilie:
Δέν προκειτε να βγάλουμε άκρη.
Αμα ειναι να χαλάσει θα χαλάσει οι γκαντεμόσαυροι ζούν αναμεσά μας :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: RAM
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 11, 2012, 00:20 »
Ο τεχνικός δεν προσφερει εγγύηση ομως! οχι επίσημα! Αλλα αυτό λεω εγώ.
ΔΕΝ αναφερεται πουθενα οτι πΡΕΠΕΙ σωνει και καλα να παρεις τις δικες τους μπαταρίες.
Και φυσικά εμεις ξερουμε αν καποιοες ειναι καταλληλες ή οχι.
Εφόσον επίσημη απάντηση δεν υπήρξε και δεν νομίζω να υπάρξει οτι ΠΡΕΠΕΙ να χρησιμοποιούμε τις ΔΙΚΕΣ τους μπαταρίες, εχουμε εξαπολύσει απλά κυνήγι μαγισσών.
Εφόσον μπορείς να κανεις μια χαρά ενσταση στην εγγύηση αν σου πούν τίποτα, με τις λεξεις του ιδιου τους του σάιτ, (δεδομενου οτι δεν τους εχεις δώσει μαζί και τιποτα μπαταρίες καμμιας ομαδικής μέκαψες ετσι? :tongue_smilie: ) η εγγύηση ειναι μια χαρά για καλες μπαταρίες, εφόσον πληρουν τις προδοαγραφές που εχουν οι ιδιοι θέσει και είμαστε ολοι χαρούμενοι.
και προσωπικά το βλέπω πλέον καλή αγορά το 15ρι και 20ρι παραπανω για μια ηλεκτρονική συσκευή εφόσον η εγγύηση ειναι ενός έτους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41105 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249624 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420549 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158412 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15764 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131298 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 291 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767678 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966