vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, george kotsopoulos, lagoudakis, zamploutos, petr@n, ZoeM

Twitter

RAM

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 11, 2012, 04:06 »
ημαρτον ρε παιδια λετε να υπαρχει τετοια κοροιδια , δεν ειναι μαγαζακι η νομπακο :dontknow: το οτι ο καθενας βγαζει συμπερασματα απο ποστ η απο φωτογραφιες εχει καταντησει κουραστικο , παρτο στα χερια σου δεστο και μετα κρινε ......αυτη η παραπληροφορηση γενικα εδω μεσα κουραζει :yes:

Οι καυγάδες δεν μου αρέσουν καθόλου και προσπαθώ να τους αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.
Κουβέντα γίνεται και δε νομίζω να είναι κακό αυτό.
Κάποιοι θα αμφισβητήσουν πως είναι ατσάλι και κάποιοι όχι... σιγά... αυτό δεν είναι παραπληροφόρηση.
Να ας πούμε εσύ για παράδειγμα που βασίζεις τις υποψίες σου πως είναι ατσάλι 100%?
Εκτός αν έχεις κάποια ειδικότητα που σε χαρακτηρίζει γνώστη και άρα το κάνω  :lipssealed: :-X
Αλλιώς και εσύ σαν χρήστης μια υπόθεση κάνεις πως δε σε έπιασαν κορόιδο...
Η αλήθεια είναι πως δύσκολα θα πειστεί κάποιος πως επειδή ενώ είναι από Κίνα έχει ποιότητα.
Ειδικά όταν βγαίνουν αράδα μοντελάκια τύπου Vmax από ένα σωρό εταιρείες κατά χιλιάδες με τη κάθε μια να βάζει δικό της brand name και εγγυήσεις.
Οπότε η μόνη λύση είναι απλώς πριν αγοράσει κάποιος να σκεφτεί με βάση το ποσό που διαθέτει τι θα αγοράσει.
Για ζωντανό παράδειγμα εγώ αγόρασα το Vmax SS απλώς γιατί ως εκεί έφτανε σε κόστος κ όχι ποιότητα σχετικά το χέρι μου.
Αν ήθελα ποιότητα και είχα τα χρήματα φυσικά θα έπαιρνα Provari αλλά.... :(
Πωωωω.... μακρηγόρησα....συγνώμη :-[

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
RAM
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 11, 2012, 04:09 »
Αν το χαράξει κάποιος μπορει να το διαπίστωση σωστά;;;
Μέσα στο σώμα γίνεται;
Άλλο ποιος θα είναι αυτός που θα το κάνει....
Έναν  λογο παραπανω που με κανει να πιστεύω ότι ειναι ss το συγκεκριμένο ειναι γιατι κ η smok έχει βγάλει
Ss
Το άλλο που αναφέρουν δν το σχολίασε κανείς.
"" επανασχεδιαμενη"" πλακέτα.
Τι θέλει να πει εδω; Κ που αναφέρετε κ σε πια παλιά πλακέτα
Κάνει αναφορά; Νομίζω πως πρέπει να προσλάβουν έναν νέο αρθρογράφο γιατι έχει κάνει πολλές αστοχίες

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 11, 2012, 04:14 »
Υποθέτω πως εννοούν το γεγονός πως διαθέτει μπλε οθόνη και όχι τη κλασσική κόκκινη που είχαν τα προηγούμενα μοντέλα. :hmmm:
Δυστυχώς δεν είχα πιάσει πιο πριν παλιά μοντέλα ώστε να γνωρίζω την απόδοση και αν έχουν διαφορά σε αυτό.
Εκτός και αν υπάρχει περίπτωση να εννοεί την αλλαγή από reset 5 σε reset 3V και το σβήσιμο οθόνης και κουμπιού απ το μενού.
:dontknow:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: RAM
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 11, 2012, 04:40 »
..."" επανασχεδιαμενη"" πλακέτα...
:hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: ...
Εκτός και άν η απλή αλλαγή του led λέγεται ή μεταφράζεται σαν "επανασχεδιασμός πλακέτας"...

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: RAM
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 11, 2012, 07:52 »
Πρέπει να δω φωτογραφία του πόλου που λέει η pany για να πω άποψη γι'αυτό. Στο κάτω κάτω, να μάθουμε και τι παίζει και να το δούμε και εμείς.


Κάτι λίγα ξέρω για χάλυβες. Λίγα όπως είπα. Όλα φαίνονται σωστά στην φωτογραφία της nobacco πάντως.

Από τη στιγμή που δεν το έχω αγοράσει δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία. Προς θεού εγώ δεν θέλω καμία αντιπαραθεση. Η συσκευή όμως που είδα δεν είναι αυτό που περιμενα και δεν εχω κανενα θεμα με την Nobacco ωστε να θελω να γράψω κατι αρνητικό. Ισα ίσα που οταν ανοιξε το καταστημα στη Κυπρο χάρηκα γιατί δεν έχουμε αλλα μαγαζια που να πουλανε συσκευες κτλ εκτος απο εγκοιδή. Στην φωτο. της Nobacco φαίνεται ενα τελειο γιαλισμενο ss.

Δεν ειμαι ειδικός για να βάλω και σφραγιδα οτι δεν είναι ss, αλλα το λευκό χρωμα που φαινόταν κάτω απο την γρατσουνιά με προβληματισε, καθώς και το εσωτερικό του σώματος το οποίο είχε σε διάφορα σημεία μαύρα στίγματα τα οποία διερωτούμε εαν σε τοσο συντομο διαστημα από την κυκλοφορια του είναι δικαιολογημένα.

Απο την άλλη, ίσως και να έχουν στείλει στην Κύπρο όλα τα κομματια δευτερης ή προβληματικής ποιότητας, τι να πώ.

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 11, 2012, 10:07 »
Η nobacco εχει χτισει ολα αυτα τα χρονια ενα πολυ καλο support. Δεν νομιζω οτι θα το χαλασει τωρα για μια συσκευη. Οποιος ειναι να το αγορασει ας παρει και ενα ζευγαρι μπαταριες μαζι. Σιγουρα στον χρονο εαν συμβει κατι η εταιρια θα ειναι εκει.


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: RAM
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 11, 2012, 10:38 »
Nαι, σίγουρα babis70,  μην τους χαλάσει και το...original marketing concept τους!!!

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: RAM
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 11, 2012, 10:53 »
Mήν το πάρετε θα μπλέξετε με αντιπροσωπειές .
ενώ με τα άλλα απλά τα πετάς στα σκουπίδια αντι να τα στείλεις πίσω και βάζεις και ότι μπαταρίες θέλεις .
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: RAM
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 11, 2012, 11:04 »
''Η χρήση ακατάλληλων μπαταριών είναι επικίνδυνη και ακυρώνει την εγγύηση της συσκευής'' = συγκεκριμενου τυπου......οχι της εταιρειας.
τουλαχιστον αυτο το νοημα βγαινει προς το παρον.
δεν υπαρχει λογος εντασεων.
τωρα το brand name οπως ολοι εχουμε καταλαβει ολοι δεν εξασφαλιζει παντα και την ποιοτητα.

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: RAM
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 11, 2012, 11:33 »
Πρώτο χαίρομαι γιατί απο χτες που άνοιξα το νήμα κάλυψε ήδη 5 σελίδες, πράγμα που δείχνει την αναγκαιότητα ύπαρξής του.
Όπως είπα, το αγόρασα από Κύπρο. Παρόλο που για αρχή δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν διαπίστωσα στα 2 κομμάτια που είδα, γδαρσίματα ή κάτι άλλο.
Οι δυο μπαταρίες του έχουν μια σχετική διάρκεια, νομίζω όμως κάπως μικρότερη από το LAVA. Σε πιπίλα από χτες το απόγευμα μου κράτησαν μέχρι σήμερα το πρωί, συνολικά περίπου 6-7 ώρες. Στον  LAVA με δυο μπαταρίες καλύπτω όλο το 24ωρο.
Όσο ο ατμοποιητής VIVI NOVA είναι γεμάτος, η τζούρα και η γεύση είναι μια χαρά. Μόλις κατέβει στο 1.40ml, αν δεν το έχεις συνέχεια πεσμένο να ποτίζει το φυτίλι, βγάζει γεύση καμένου. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η τάση, που την έχω στο 5.2

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 11, 2012, 11:46 »
Απο την άλλη, ίσως και να έχουν στείλει στην Κύπρο όλα τα κομματια δευτερης ή προβληματικής ποιότητας, τι να πώ.
Μπααααα... Μάλλον ξεστοκάρουν τα προϊόντα της βιτρίνας... :))
Τελοσπαντων αυτό που περιγράφεις είναι η πάγια  και κακή τακτική της Nobacco (πχ έδινε/δίνει το εμπορευμά της μέχρι και σε συνεργία αυτοκινήτων)...Συνήθως τα προϊόντα βιτρίνας ή τα λειτουργικά με κάποιες φθορές άλλα μαγαζιά πχ eshop.gr/plaisio.gr τα δίνουν ως μεταχειρισμένα με τιμή ούτε κάν στο 50% του "σωστού"... ;)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 11, 2012, 13:28 »
Πρώτο χαίρομαι γιατί απο χτες που άνοιξα το νήμα κάλυψε ήδη 5 σελίδες, πράγμα που δείχνει την αναγκαιότητα ύπαρξής του.
Όπως είπα, το αγόρασα από Κύπρο. Παρόλο που για αρχή δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν διαπίστωσα στα 2 κομμάτια που είδα, γδαρσίματα ή κάτι άλλο.
Οι δυο μπαταρίες του έχουν μια σχετική διάρκεια, νομίζω όμως κάπως μικρότερη από το LAVA. Σε πιπίλα από χτες το απόγευμα μου κράτησαν μέχρι σήμερα το πρωί, συνολικά περίπου 6-7 ώρες. Στον  LAVA με δυο μπαταρίες καλύπτω όλο το 24ωρο.
Όσο ο ατμοποιητής VIVI NOVA είναι γεμάτος, η τζούρα και η γεύση είναι μια χαρά. Μόλις κατέβει στο 1.40ml, αν δεν το έχεις συνέχεια πεσμένο να ποτίζει το φυτίλι, βγάζει γεύση καμένου. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η τάση, που την έχω στο 5.2
εισαι πολυ ψηλα φιλε σε ταση , ο τροπος που δινει το ρευμα το ραμ θελει να παιζεις πιο χαμηλα 4βολτ ειναι καλα νομιζω

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 11, 2012, 13:39 »
Μα ρε συ pany, αν βλέπεις άσπρο αυτό είναι πλαστικό. Ούτε το κανονικό vmax δεν είναι πλαστικό. Τέλος πάντων, αφού το έχουν στην βιτρίνα, έχεις το δικαίωμα να βγάλεις όσες φωτογραφίες θες, να τις δούμε και εμείς και να ξέρουμε αν είναι SS ή όχι. Δεν είναι θέμα αντιπαράθεσης. Εγώ καθαρά περιέργια έχω.


Bourganas έχω καιρό που λέω να το ξύσουν εσωτερικά και το SS και το RAM να δούμε ακριβώς τι παίζει αλλά μάλλον όλοι ντρέπονται μη τους χαλάσει εμφανισιακά ο χώρος των μπαταριών.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: RAM
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 11, 2012, 13:48 »
παιδες δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης κανενας !
το ραμ ειναι σσ το εχω εδω και μερικες μερες , και το εξυσα λιγο απο μεσα που μπενουν οι μπαταριες ειναι σσ ! απλα  :thumpup: και με εγγυηση 1 χρονο απο νομπακο ! ουτε κινες ουτε μηνες για 15 ε διαφορα .. τα πραματα ειναι απλα και το εργαλειο τα σπαει απλως !  :thumpup:

Απ: RAM
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 11, 2012, 13:55 »
Από την στιγμή που η εταιρεία λέει stainless steel είναι έτσι! δεν θα παραπληροφορούσε
με ένα θέμα που αφορά τους αγοραστές με κάτι σοβαρό για την ποιότητα του προϊόντος.
Τώρα βέβαια δεν ξέρω ποιόν πραγματικά ενδιαφέρει να μάθει, αυτόν που σκέφτεται να το
αγοράσει  ή κάποιον που το αγόρασε και αμφιβάλλει  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 38 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 94 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248840 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767074 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573514 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2491 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog