vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Milarepa, Ribot

Twitter

RAM

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: RAM
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 12, 2012, 15:20 »
Σχετικά με την εγγύηση, έχω στείλει μέιλ στην nobacco κ' περιμένω την απάντησή τους.  :yes:
Τους έγραψα ότι είμαι μέλος του φόρουμ  :thumpup:  κ' ότι την απάντησή τους θα την κοινοποιήσω εδώ μέσα.  8)
Μόλις μου απαντήσουν θα το ανεβάσω για να ξέρουμε τι γίνετε πιά επίσημα:)
 

Απ: RAM
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 16, 2012, 11:37 »
η τιμη ισως να ακουγεται υπερβολικη, ομως αν ζυγισουμε τα πραγματα δικαιολογειται.... ανοξειδωτο ατσαλι που σημαινει δεν ξαβαφει με την χρηση οπως το απλο v max - μπλε ενδειξη στην οθονη που εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ - το σημαντικοτερο εγγυηση 12 μηνες στην χωρα μας κατι το οποιο προσφερει μεγαλη ασφαλεια.....αποψη μου ειναι οτι ολα αυτα δικαιολογουν την οποια διαφορα. 89€ βγαινει με την εκπτωση αρα μιλαμε για μια διαφορα 15-19 ευρω .
Μήπως γνωρίζει κανείς αν έχει γίνει επανασχεδιασμός της πλακέτας ή άλλαξαν το λαμπάκι από κόκκινο σε μπλέ ?
Επίσης για να ισχύει η εγγύηση πρέπει κάποιος να πάρει και μπαταρίες από Nobacco και φορτιστή ?
Δηλαδή το όλο πακέτο βγαίνει ως εξής:
Ram VV 99,0 €
μπαταρίες Li Ion ICR 18350 750mAh, (σετ των 2) 17,20 €
Φορτιστής Ram 16,0 €
Δηλαδή 132,20 € για πλήρες πακέτο με 1 ζευγάρι μπαταριών που σίγουρα όλοι οι χρήστες θέλουν και 2ο ζευγάρι.
Άρα 149,40 € . Και έχουμε και έκπτωση 10% οπότε 149,4-14,9= 134,5 €
Πολλά δεν είναι ή εμένα έτσι μου φαίνεται ?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 16, 2012, 12:52 »
πολα ειναι γιαννη.με αυτα τα λεφτα παιρνεις αλο. ;) ;) ;) ξερεις εσυ.

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: RAM
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 16, 2012, 13:10 »
Παιδες τα πραματα ειναι απλα , το ειπα και ξανα το λεω ξανα , ειναι 85 ε με την εκπτωση και τιποτα παραπανω ΔΕΝ χρειαζεται φορτιστης η μπαταριες για την εγγυηση ! απλα ετσι μου απαντησαν τηλεφωνικα εμενα οταν το αγορασα , και το προτημο 20 ε παραπανω και 1 χρονο εγγυηση απο νομπακο , που ολοι ξερουμε εαν ειναι φερεγγυα η οχι ... δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω γιατη το ζοριζουμε το θεμα ενω ειναι τοσο απλο ... δεν θεσ εγγυση μεσο κινασ φτου και φευγω ? δινεις 20 ε παραπανω και το περνεισ σε σσ με 1 χρονο εγγυηση απο νομπακο .. ολα τα αλλα περιτευουν ! οσο για την δυναμη ειναι απλα η σουπερ γνωστη δυναμη του ν μαξ ...

Αποσυνδεδεμένος Alexxb

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 16, 2012, 15:00 »
παιδιά όσον αφορά το θέμα ss η σωλήνα είναι από μέταλλο δεν φαίνεται και ούτε βγάζει αίσθηση πλαστικίλας πουθενά.εσωτερικά δεν έχει περάσει φινίρισμα και έχει μαύρα στίγματα και μικρογδαρσίματα που αν  τα συγκρίνω με ss επισκευάσιμο που έχω εσωτερικά είναι κι αυτός ακριβώς το ίδιο.απλά τα τοιχώματα της σωλήνας είναι λεπτά όσο περίπου ενός λάβα και όχι ενός προβάρι που και από τον 2ο να το πετάξεις δεν παθαίνει τίποτα.
Οσον αφορά τις μπαταρίες το τμήμα πωλήσεων της νομπάκο δηλώνει οτι η εγγύηση έχει ισχύ μόνο με τις μπαταρίες της είναι η γραμμή της για να τις πουλάει παρ'όλο που στο σάιτ μιλάει γενικά για τύπο μπαταριών.τώρα σε κατ'ιδίαν επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα πιθανώς υπάρχει παράθυρο για όποιον ενδιαφερθεί.


εμένα μου είπαν το ακριβώς αντίθετο
ΔΕΝ χρειαζεται ... μπαταριες για την εγγυηση ! απλα ετσι μου απαντησαν τηλεφωνικα εμενα οταν το αγορασα

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2012, 15:06 από Alexxb »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: RAM
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 16, 2012, 17:10 »
Εγώ βλέπω πως σε συγκεκριμένους τηλεφωνικώς διαβεβαιώνει πως δεν τίθεται θέμα εγγύησης, αλλά τα υποκαταστήματά της καθώς και το επίσημο site της λένε το αντίθετο.
Εμένα δε με καλύπτει πάντως η διαβεβαίωση απλών μελών αλλά η επίσημη γραμμή...
Ο BigRed, καθώς κ άλλα μέλη, περιμένουν επίσημη απάντηση απ τις 10 Αυγούστου και ακόμη δεν έχει λεχθεί τίποτα.
Πάντως, δεν είναι θέμα 20€ παραπάνω γιατί και με 20€ παρακάτω, να μην πω και πολύ λιγότερα, όλα σχεδόν τα καταστήματα το μίνιμουμ εγγύησης που δίνουν είναι 6μήνες.
Γιατί να πληρώσω κόστος 2xVmax (=RAM) σχεδόν για να έχω 1χρόνο εγγύηση για ένα?!

Επίσης, περί "επανασχεδιασμού πλακέτας" το βρίσκω άκρως παραπλανητικό...
Δηλαδή, επειδή είναι v2 και έχει blue led το κάνει τόσο διαφορετικό απ τα κλασσικά γνωστά Vmax?! Όχι φυσικά!
Και τέλος μονοπώλιο δεν υπάρχει κ κανονικά αν υφίσταται...
ΔΕΝ τίθεται αποκλειστικότητα αν θελήσει κάποιος να το φέρει από Ευρώπη, κλπ!
Από κει και πέρα ας κάνει ο καθένας ότι καταλαβαίνει αλλά ως μέλη ας ήμαστε πιο προσεκτικοί γιατί δημιουργούμε εντυπώσεις κ σε άλλα μέλη που δεν είναι γνώστες....δε μας φταίνε σε τίποτα...
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2012, 17:20 από Steamboy »

Απ: RAM
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 16, 2012, 17:13 »
ΔΕΝ χρειαζεται φορτιστης η μπαταριες για την εγγυηση ! απλα ετσι μου απαντησαν τηλεφωνικα εμενα οταν το αγορασα ,

Οσον αφορά τις μπαταρίες το τμήμα πωλήσεων της νομπάκο δηλώνει οτι η εγγύηση έχει ισχύ μόνο με τις μπαταρίες της είναι η γραμμή της για να τις πουλάει παρ'όλο που στο σάιτ μιλάει γενικά για τύπο μπαταριών.
...............εμένα μου είπαν το ακριβώς αντίθετο
Τηλεφωνικώς όλα αυτά ... γραπτώς τίποτα λοιπόν.
Αν έχει κάποιος κάποια σίγουρη πληροφορία να το παραθέσει, αλλιώς όχι ότι του είπαν
στο τηλέφωνο γιατί καμιά φορά υπάρχουν και φαρσέρς  ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 16, 2012, 17:17 »
εδω Γιαννη ειμαι αντιθετοσ :)
ο καθε ενασ ασ λεει την προσωπικη του εμπειρια και οταν θα εχουν επισημη απαντηση (και πολυ εχει αργησει..) θα το σημειωσουμε ωσ επισημη απαντηση. Μεχρι τοτε μενουμε στην αντιμετωπιση που ειχαν τα μελη οταν ρωτησαν την εταιρια..

Σε αλλουσ ειπανε οτι δεν υπαρχει προβλημα...και σε αλλουσ οτι υπαρχει...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: RAM
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:01 »
Ο καθένας γράφει ότι θέλει...
Ένα απ τα franchise μαγαζιά της εταιρείας εδώ είναι κοφτή και ξεκάθαρη για την εγγύηση...
Δεν αναφέρεται σε φορτιστή αλλά στις μπαταρίες...
Οπότε αν τύχει κάτι σε ένα μέλος ή κάποιον άσχετο αυτή λογικά την απάντηση θα πάρει απ το κατάστημα που το πήρε!
Γι αυτό επαναλαμβάνω... "ως μέλη ας ήμαστε πιο προσεκτικοί γιατί δημιουργούμε εντυπώσεις κ σε άτομα που δεν είναι γνώστες....δε μας φταίνε σε τίποτα..."

Αποσυνδεδεμένος caberaman

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:03 »

Και τέλος μονοπώλιο δεν υπάρχει κ κανονικά αν υφίσταται...
ΔΕΝ τίθεται αποκλειστικότητα αν θελήσει κάποιος να το φέρει από Ευρώπη, κλπ!
Από κει και πέρα ας κάνει ο καθένας ότι καταλαβαίνει αλλά ως μέλη ας ήμαστε πιο προσεκτικοί γιατί δημιουργούμε εντυπώσεις κ σε άλλα μέλη που δεν είναι γνώστες....δε μας φταίνε σε τίποτα...
 :)

Μέσω alibaba μιλώντας με μια κινεζούλα και προσπαθώντας να κάνω παζάρια για μια ομαδική παραγγελεία V-MAX μέσα από το εργοστάσιο για εμένα και μερικά άτομα εκτός του forum όταν τις έδωσα τη δ/νση για να μου πει πόσο είναι τα μεταφορικά, μου είπε πως δεν μπορει να μου πουλήσει και πως στην Ελλάδα αποκλειστικότητα έχει η Nobacco...


 

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: RAM
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:12 »
Βάση κανονισμών δε μπορώ να σου απαντήσω για το θέμα "ομαδικής"....
Φυσικά και αν τους μίλησες ως ιδιώτης πολύ σωστά σου απάντησαν!
Σαν έμπορος,κατάστημα,κλπ δε νομίζω να αρνούνται να σου πουλήσουν εφόσον είναι ένας αξιόλογος αριθμός ποσότητας!
Από κει και πέρα μπορείς κάλλιστα σαν ενδιαφερόμενος αγοραστής (ιδιώτης) να προμηθευτείς το Vmax από αρκετά μαγαζιά στην Ελλάδα, δεν έχω δει κανέναν να τα έχει αποσύρει...
Όπως και απ όλη την Ευρώπη, κλπ!
Είναι θέμα marketing το ζήτημα και αφορά το brand name RAM, εσύ δε θες να αγοράσεις RAM αλλά Vmax ;)

Αποσυνδεδεμένος caberaman

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 16, 2012, 18:37 »
Φυσικά και αν τους μίλησες ως ιδιώτης πολύ σωστά σου απάντησαν!
Σαν έμπορος,κατάστημα,κλπ δε νομίζω να αρνούνται να σου πουλήσουν εφόσον είναι ένας αξιόλογος αριθμός ποσότητας!
Από κει και πέρα μπορείς κάλλιστα σαν ενδιαφερόμενος αγοραστής (ιδιώτης) να προμηθευτείς το Vmax από αρκετά μαγαζιά στην Ελλάδα, δεν έχω δει κανέναν να τα έχει αποσύρει...
Όπως και απ όλη την Ευρώπη, κλπ!
Είναι θέμα marketing το ζήτημα και αφορά το brand name RAM, εσύ δε θες να αγοράσεις RAM αλλά Vmax ;)
Όχι. σαν έμπορος τους μίλησα και ζήτησα 200 τεμάχια (και καλά...) αλλά ζήτησα να μου στείλουν sample order 10 τεμάχια σε όλα τα χρώματα(πάλι και καλά...)
Μίλησα με δύο καταστήματα που δε θέλω να αναφέρω που είχαν το Vmax με 60ευρώ και μου είπαν ακριβώσ το ίδιο πράγμα...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RAM
« Απάντηση #102 στις: Αυγούστου 16, 2012, 20:02 »
Αποκλειστικός αντιπρόσωπος μάλλον θα γίνει το Google Search.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: RAM
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 16, 2012, 20:37 »
Εγώ δεν έχω επίσημη απάντηση ακόμα.
Μπορεί να είναι διακοπές  ;D

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: RAM
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 16, 2012, 21:19 »
...και μάλλον ούτε θα 'χεις...
Το δικαίωμα στο...γράψιμο τών πελατών είναι ένα από τα...ατού των αποκλειστικών αντιπροσωπειών...Δυστυχώς...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181217 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 232 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572996 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 9048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis