vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

T2 clearomizer Alter eGo (review)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 22, 2012, 06:34 »
Φίλε, farmax, βάλε ένα o-ring καλύτερα και θα είναι μια χαρά!
Η κόλλα εκτός ότι δε θα κάνει στεγανοποίηση, είναι και επίφοβη εφόσον μπορεί να έρχεται σε επαφή με το υγρό!

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 22, 2012, 06:42 »
Αν μιλάει πως του χάλασε το σιλικονένιο Ο ring στο επιστόμιο, ο ατμοποιητής δουλεύει και
δεν έχει διαρροή και μάλιστα βιδώνει κανονικά.
Τώρα αν τυχόν δεις υγρό στο επιστόμιο να χεις υπόψιν σου πως είναι υδρατμοί υγροποιημένοι
από την ατμοποίηση  ;)

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 18:29 »
καλησπέρα σε όλους,


επηρεασμένος απο τον reviewer και θέλοντας να αλλάξω τον ατμοποιητή ego-w με τον οποίο ξεκίνησα το άτμισμα, πήγα σε ένα κατάστημα κοντά μου και αγόρασα έναν ce4 και έναν Τ2 της Alter smoking.


ce4 είχα ξαναδοκιμάσει αλλά της natura.


Γενικά με τα CE4 δεν είδα φως, είτε με κοντό είτε με μακρύ φυτίλι. ξεκινάνε καλά αλλά στην πορεία (σε δυο μέρες πχ) δεν ευχαριστιέσαι. άσε που σε σχέση με τον W έχουν μηδέν χτύπημα. ομολογώ ότι είχαν καλή γεύση βέβαια.


Με το Τ2 είδα φως όμως, και θα ήθελα να το προτείνω και σε άλλους φίλους ειδικά αυτούς που δεν ασχολούνται με επισκευάσιμα.
Είναι όμορφος ατμοποιητής πάνω σε ego μπαταρία, εχει χτύπημα σαν τον W που είχα συνηθίσει, έχουν καλύτερη γεύση (γλυτώνεις δηλαδή την πλαστικίλια του W), το στόμιο με βολεύει πάρα πολύ, η βιδωτή αντίσταση-φυτίλι είναι πολύ έυκολη να την αλλάξεις, δεν μου τρώει την μπαταρία σαν τον Ce4  που πάταγα συνέχεια μπας και καταλάβω κάτι από χτύπημα.


όσοι είχαν W και θέλουν να τον αλλάξουν τους τον προτείνω ανεπιφύλακτα.


TIP: επειδή έχει πάραααααααα πολύ κοντό φυτίλι, τον φυλάσουμε οριζόντια όταν δεν ατμίζουμε και τον ατμίζουμε πάλι οριζόντια, σε αντίθεση με τον W που τον φυλάσουμε κάθετα και τον ατμίζουμε κάθετα σχεδόν. Έτσι το φυτίλι βρέχεται συνέχεια και δεν σου έρχεται μια γέυση καμένου.


Υ.Γ.
είναι η πρώτη φορά μετά από 8 μήνες που ξεκίνησα να ατμίζω που γράφω κάτι σαν κριτική, τα προηγούμενα 4 σχόλια μου ήταν ερωτήσεις :)
Με τον W έκοψα το κάπνισμα, και με τον Τ2 νομίζω ότι θα κόψω τον W πλέον. είμαι στην 3η ημέρα δοκιμής μαζί του, και είμαι ενθουσιασμένος.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 18:35 »
μπραβο για το πρωτο σου review λοιπον... να τα κατοστισεις και να σε διαβαζουμε.. ;)
το μονο που μου φανηκε περιεργο στην περιγραφη σου ειναι το οτι τον ατμιζουμε οριζοντια.. με κλιση εννοεις ετσι? τελειως οριζοντια δεν θα μπορουσα να το συνηθισω. Εξαλλου οπως λεει και ο Γιαννης παραπανω, η κεφαλη εχει το "ποτηρακι" που κραταει λιγο υγρο να βρεχει το φυτιλι, δεν πιστευω οτι ειναι αναγκη κατα την φαση της ατμισης να το κραταμε οριζοντια

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 18:43 »
κοίτα να δεις, ή πρέπει να τον έχεις συνέχεια γεμάτο από υγρό (από την μέση και πάνω σχεδόν) ή πρέπει να κάνεις το κόλπο που έγραψα


ή πρέπει να τον στριφογυρίζεις και να βρέχεις το φυτίλι.



θέμα συνήθειας είναι


δηλαδή τώρα έχω βολευτεί κρατώντας τον με τον αντίχειρα από κάτω και πιέζοντας το κουμπάκι της μπαταρίας και τα άλλα 4 δάκτυλα από πάνω, κάτι σαν μπιμπερό δηλαδή .... :)


και σχεδόν οριζόντια ........ άντε με κλιση 10-20 μοίρες το πολύ.


επίσης ξέχασα να γράψω ότι έχει την ίδια αίσθηση με τον W, δηλαδή ζεστός σχετικά ατμός


ενώ ο ce4 κόντευε να μου κάψει το χέρι, μα που έχει την αντίσταση? δίπλα στην μπαταρία?


επίσης ο T2 σε 3 μέρες μηδέν διαροές, ο ce4? .... κάθε τόσο καθάριζα τον πόλο της μπαταρίας....... θα νομίζουν ότι τα παίρνω από την αλτερ.....  :))

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 18:47 »
οντως θεμα συνηθειας..
εγω πχ, εριχνα στριφογυρισμα και οταν κατεβαινε απο την μεση, ξαναγεμιζα...

το οριζοντιο δεν το εχω, ειναι σαν να πινω κατι :))

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 18:52 »



πάντως εάν πάει καλά για μια βδομάδα, έχω φύγει να πάρω νέο σετ για την αδελφή μου.


την πρώτη φορά δεν τα πήγε καλά και έχει ξαναγυρίσει στο κανονικό.


με το Τ2 νομίζω ότι θα τα καταφέρει και αυτός είναι ένας ακόμα λόγος που έχω ενθουσιαστεί.


θα ήθελα να δώσω κλείνοντας ένα μπράβο στην αλτερ και ένα μπράβο στον γιάννη που μας το παρουσίασε.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:02 »
Παράθεση
κοίτα να δεις, ή πρέπει να τον έχεις συνέχεια γεμάτο από υγρό (από την μέση και πάνω σχεδόν) ή πρέπει να κάνεις το κόλπο που έγραψα

Οπως σε ολους τους ατμοποιητες αυτης της αντιληψης, πρεπει οντως να "παρκάρεται" σε οριζοντια θεση, αλλά το φυτιλι βρεχεται αρκετα για να ατμισεις σε οτι σταση θελεις.

Παράθεση
...τον Giannh Pap να έχει αραιώσει τις παρεμβάσεις του και αυτό με ανυσηχεί.

Ονειρευεται μωβ προβατακια ...

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 15:30 »
Οπως σε ολους τους ατμοποιητες αυτης της αντιληψης, πρεπει οντως να "παρκάρεται" σε οριζοντια θεση, αλλά το φυτιλι βρεχεται αρκετα για να ατμισεις σε οτι σταση θελεις.



είμαι στην 5η μέρα δοκιμής και όντως μπορείς να ατμίσεις και σε άλλες θέσεις αρκεί να παρκάρεις οριζόντια, και να το κρατάς επαρκώς γεμάτο....... τελος πάντων αυτα τα βρίσκει νομιζω ο καθένας ανάλογα με τη βολή του.


μήπως ο γιαννης μπορεί να μας πει αναλυτικότερα για το πλύσιμο του? ή κάποιος άλλος?

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 16:08 »
Για καθαρισμό ισχύει ότι έχουμε πει κατά καιρούς για τα υπόλοιπα clearomizer
Βγάζεις την κεφαλή και το υπόλοιπο το πλένεις με χλιαρό νεράκι, την κεφαλή
μπορείς να την απολυμάνεις με οινόπνευμα  :)

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 16:22 »
ευχαριστώ, είμαι νέος με τους clearomizer και δεν το έχω ακόμα το σπορ.
αλλά είμαι πολυ ευχαριστημένος με τον Τ2 και θέλω να συνεχίσω μαζί του, ............ μέχρι την επόμενη εξέλιξη  :tongue_smilie: 


Παρακαλούμε: Μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 19:49 από Vrs5 »

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 16:27 »
Συμβουλευτικά να σου πω μόνο να μην τσιγκουνεύεσαι την αλλαγή αντίστασης γιατί
έχω παρατηρήσει πως δεν είναι μεγάλη η διάρκεια της. (πάνω κάτω 10 μέρες)
και το λέω αυτό γιατί αν αρχίσεις και παίρνεις καμένο μην της δίνει πολλές ευκαιρίες :yes:

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 16:50 »
αλλάζεις την αντίσταση  πχ σε 10 ημέρες
μετά πότε πρέπει να αλλαξω και το δοχείο? σε 20? ή δεν χρειάζεται?




Παρακαλούμε: Μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 19:50 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 16:50 »
20 μερες συμβιωσης με τον τ2,μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος,τον δουλευω με ego twist κ μ φαινεται πως βγαζει τρελο ντουμανι κ πολυ καλη γευση,την  πρωτη αντισταση την αλλαξα μετα απο 20 ml περιπου,οχι γιατι μ εφερε καμενο απλα για λογους υγιεινης.σε συγκριση με ce4 κ με ce5,τον θεωρω αρκετα καλυτερο.... 
  Δεν μ εχει φερει ουτε μια φορα καμμενο,κ πολυ σπανια ειχα μερικες διαρροες οι οποιες προκαλουνταν οταν το υγρο ηταν αρκετα κατω απτη μεση...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 16:52 »
το δοχειο δεν βρισκω τον λογο να το αλλαζεισ.. μετα απο ενα καλο πλυσιμο πρεπει να ειναι οκ..
εξαλλου γιαυτο ειναι αντικαταστασησ κεφαλησ..το tube υποτιθεται ζει παραπανω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247428 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 58 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2103 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8859 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298477 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140