vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 7 χρήστες
Aspirecigs, I.P, Lewisrax, PsykieG, maprix, Buliwyf, Milarepa

Twitter

T2 clearomizer Alter eGo (review)

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 13:45 »
αλλάζεις την αντίσταση  πχ σε 10 ημέρες
μετά πότε πρέπει να αλλαξω και το δοχείο? σε 20? ή δεν χρειάζεται?
Αν εννοείς την δεξαμενή-tube αυτό δεν χρειάζεται να το αλλάζεις παρά μόνο αν καταστραφεί
οπότε παίρνεις άλλον ατμοποιητή!  :D δεν έχω δει ανταλλακτικά tubes.  :nope:
Αν εννοείς το σιλικονένιο κάνω τμήμα της αντίστασης σαν "χοάνη", αυτό είναι ενσωματωμένο
με την αντίσταση και πλένεται με αυτή μαζί δεν χρειάζεται να αφαιρείται και τα το πλύσιμο.

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 20:07 »
Παρακαλούμε: Όταν δημοσιεύετε μια ερώτηση ή μια απάντηση, κοιτάξτε πρώτα τον τίτλο του θέματος. Αν η ερώτησή σας ή η απάντησή σας είναι εκτός θέματος εδώ, δημοσιεύστε την στο ταιριαστό της θέμα (ή ανοίξτε ένα αν δεν υπάρχει) και προσκαλέστε τα μέλη εκεί για για συζήτηση. Διαβάστε λιγάκι κι αυτό:
Μην ξεφεύγετε εκτός θέματος (off topic)
Ευχαριστούμε


 :OnTopicPlease:


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 20:58 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 21:21 »
...το tube υποτιθεται ζει παραπανω....
Στην πράξη όμως δεν αποδεικνύεται απόλυτα αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 22:10 »
Πολύ καλή παρουσίαση Γιάννη!
Μπράβο!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 15:12 »
Γιάννη είχες μαζί αντίσταση 2,6 ? Αν ναι, πώς ήταν με αυτήν ?

Ρωτάω γιατί βλέπω ότι προς πώληση έχει μόνο τέτοιες, αυτή τη στιγμή.

Σκοπός της ερώτησης: έχω μπαταρία giant που είναι 900άρα, και δεν έχω δυνατότητα ρύθμισης volt. Πόσο διαφορετική συμπεριφορά θα έχει ο το Τ2 όταν η μαμίσια 1.8 αλλαχθεί σε 2.6 που βλέπω ότι έχει προς πώληση ο πωλητής ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 18:17 από vagskarm »

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 19:27 »
ΟΙ αντιστάσεις του Τ2 δεν αναγράφουν τα Ohms επάνω οπότε ότι πάρεις θα πρέπει να το
μετρήσεις επι τόπου ή να έχεις εμπιστοσύνη στο κατάστημα ... αν και αυτό με τη σειρά του
δεν κάνει λάθος.
Διαπίστωσα και μόνος πως οι κεφαλές είναι συσκευασμένες ανά μία με τιμή από ... έως ...
ακόμα και έτσι υπήρχε απόκλιση στις μετρήσεις.
Για παράδειγμα αυτή των 1,6 Ohms ήταν σε συσκευασία 1,7-1,9.

Φυσικά μακάρι να βρεις 1,6 Ohms για να ατμίζεις με την eGo ή κοντά σε αυτά τα Ohms,
εκεί θα βρείς τον παράδεισο σε πολύ πυκνό "ντουμάνι" καλό χτύπημα αλλά φυσικά βέβαια
και σε λιγότερο χρόνο διάρκειας της μπαταρίας σου.
Τώρα το πόση διαφορά σε "ντουμάνι" θα έχεις δεν μπορώ να σου πω, αλλά θα χεις μειωμένο
ατμό.
Ειδικά αν θα μειώνονται τα volts ( με το χρόνο ημερήσιας χρήσης της μπαταρίας σου )
και με σταθερά τα Ohms του ατμοποιητή θα μειώνεται δραστικά και η ποσότητα του ατμού.

Στο review τις μετρήσεις τις έκανα με vv οπότε τα Ohms δεν επηρέαζαν την ποσότητα ατμού
μιας και τα ανέβαζα με μεγαλύτερη αντίσταση, πράγμα που δεν μπορείς να κάνεις με eGo
μπαταρία.
Θα σου έλεγα να έβρισκες κοντά στα 2,0 Ohms προς τέρψη πλούσιου ατμού  όταν έχεις eGo
αλλιώς ότι να 'ναι με vv

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #66 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 00:38 »
Οσο πιο χαμηλά μπορείς τα ομ.
Οσο πιο πολύ μπορείς, δούλευέ τα σε λειτουργία passthrough. Η απόδοσή τους μειώνεται όσο πέφτει η τάση της μπαταρίας. Και επειδή μιλάμε για κλιαρομάιζερ, ελλειπής ατμοποίηση σημαίνει εκτός από μειωμένο ατμό ότι θα έχεις κάποια στιγμή μπουρμπουλήθρες, μπούκωμα, διαρροή μη ατμοποιημένου υγρού. Οσο καλό κι αν είναι κάποιο κλίαρο, αυτό το θέμα πάντα υπάρχει, έστω και σε μικρό βαθμό, αν δε λαμβάνει ικανοποιητικό ρεύμα. Οσο πιο ψηλά τα ομ, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να έχεις τέτοια θεματάκια μόλις πέσει λίγο η τάση της μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #67 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 10:14 »
Καλημέρα σας και πάλι


συνεχίζω ακάθεκτος με τον Τ2, μάλιστα χθες προμηθεύτηκα και καινούργια κεφαλή με μακρύ φυτίλι (μόλις τις φέρανε)
δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα όμως. αν έχει κάποιος εμπειρία, ας μας πει.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #68 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 10:32 »
Τήν έχω δοκιμάσει εγώ με Τ2 όχι Alter eGo όμως αλλά δεν είδα καμιά διαφορά απόδοσης εν σχέσει με την κοντοφύτιλη...

Αποσυνδεδεμένος zenon

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #69 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 10:44 »
στο υποκατάστημα που πήγα πάντως, είχε 3 εκδόσεις, μια που έγραφε 1.8-1.9, μια των 2.1-2.3 και μια 2.3-2.6 εάν θυμάμαι καλά.
μου είπαν μάλιστα ότι υπάρχουν άλλες δυο εκδόσεις (min και max).


παλιά δεν υπήρχε αυτή η διαφοροποίηση, τουλάχιστον εκεί που πήγαινα εγώ.


έχω πάρει την 2.1-2.3 να δοκιμάσω. όταν την χρησιμοποιήσω θα γράψω εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #70 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 11:09 »
Aπό εκεί που τις πήρα εγώ είχε δύο version 1.8Ω – 2.0 Ω  &  2.4 Ω - 2.6 Ω και σε κοντοφύτιλη και σε μακρυφύτιλη...

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 09:41 »
Λοιπόν μετά από 2 μήνες και ... που χρησιμοποιώ τον ατμοποιητή Τ2 έκανα την εξής διαπίστωση:
με καινούργια αντίσταση μετά από αλλαγή κάθε 5,6 ρουφηξιές έβγαζε μια γεύση όχι καμένο ούτε
πλαστικό να την πω , να την πω σαν αλλοίωση γεύσης ή μάλλον σαν άγευστο μου φαίνονταν το
υγρό. Άνοιξα το drip ξεβιδώνοντας είδα πολλούς υδρατμούς που είχαν καθίσει στο πάνω μέρος της
κεφαλής και στο κάτω μέρος από το drip και σαν να είχαν μπουκώσει τον αέρα.
Το φυσάω και κύλησαν στο εσωτερικό του tube ( κατά papoys τουμπε  :)) :)) ) και βιδώνοντας
και παίρνοντας τζούρα η γεύση αυτομάτως έφτιαξε!!! :o :o
Αυτή την διαδικασία που δεν είναι ότι καλύτερο την επαναλάμβανα τακτικά και πάντα έπιανε !!!
Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει παρόμοιο θέμα ή έτσι όπως και εγώ ?

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 10:06 »
Σε μένα με γεμάτο τανκ που και που μου δίνει υποψία καμένου. Επίσης κάποιες φορέ μπουκώνει και δεν ντουμανιάζει και μετά μόνο του ντουμανιάζει πάλι. Όντως παρατήρησα και εγώ αλλάγη της γεύσης η οποία επανέρχεται μόνη της.
Κατι αλλο που παρατηρώ είναι ότι όταν κατέβει η στάθμη κάτω από το μισό πέφτει πολύ η απόδοση σε ατμό και κτύπημα

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 10:09 »
Και σε αυτό συμφωνώ, αλλά σε παρακαλώ κοίτα λίγο αυτό που λέω και να μου πεις,
δηλαδή όταν χάνεται η γεύση ξεβίδωσε φύσηξε και μετά ξαναβίδωσε πάλι το drip να δεις
αν φτιάχνει η γεύση ... σε μένα πιάνει πάντως  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 10:14 »
Το έκανα τώρα και όντως έφτιαξε η γεύση. Δεν ξέρω όμως αν οφείλετε μόνο σ' αυτό γιατί παράλληλα γέμισα και το τανκ.  :dontknow:
Την επόμενη φόρα που θα αλλοιωθεί η γεύση θα το ξανακάνω και θα το αναφέρω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246182 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8051 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511739 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios