vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, Tem, Milarepa

Twitter

T2 clearomizer Alter eGo (review)

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 10:54 »
Προφανώς λόγω του σχήματος του επιστόμιου παραμένουν εγκλωβισμένοι οι υδρατμοί.
Σε κάθε τζούρα αλλοιώνεται η γεύση λόγω αυτού που είναι μεν υγροποιημένος ατμός
αλλά με υγρό (υδρατμών).
Με το άνοιγμα πέφτουν πάλι πίσω στο tube σαν να ξεμπουκώνει δηλαδή !! η δε τζούρα
διορθώνει αμέσως !!!!
Μάλλον εστιάζω και στο γεγονός πως μπορεί και να φρακάρει μεταξύ επιστόμιου και
στα πλαινά της αντίστασης  :yes:

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2012, 00:00 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:12 »
Εχει δοκιμάσει κανείς με μακριά φυτιλια έχουν διαφορά ή όχι να πάρω ή να μείνω με τα κοντά ακούω συμβουλές ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:44 »
Εγώ τον χρησιμοποίησα 3-4 μέρες με κοντά κι άλλες τόσες με μακριά και διαφορά δεν είδα. :dontknow:
Βέβαια περίμενε και την γνώμη κάποιου που τον χρησιμοποιεί συνέχεια, γιατί σίγουρα θα είναι πιο έγκυρη. :)

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:53 »
Ήρθααα  :D
Παίζει μεγάλο ρόλο η ποιότητα των φιτιλιών, συνεπώς κανείς αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορεί να
σου πει με σιγουριά. Πάντως από την Alter eGo οι Τ2 με έχουν αφήσει ικανοποιημένο από την
καλή γεύση και πολύ πολύ πλούσιο ατμό.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:58 »
Εχει δοκιμάσει κανείς με μακριά φυτιλια έχουν διαφορά ή όχι να πάρω ή να μείνω με τα κοντά ακούω συμβουλές ευχαριστώ
Απλά δεν υπάρχει διαφορά

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 18:33 »
Τελικά απο περιέργεια πήρα με μακριά φυτιλια και διακρίνω μια διαφορα στη γεύση

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 09:56 »
Είναι μέχρι να στρώσουν τα φυτίλια Ιωάννα.
Μετά από 2-3 ml θα δεις. :yes:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 18:02 »
εγω προσφατα αγορασα εναν αλλα μου ερχετε καμμενο στην γευση το γεμισα καλα δεν εχω ανεβασει πολλα βολτ,μου φαινεται περιεργο εκτως εαν επεσα σε ελλατωματικη κεφαλη.

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 18:10 »
Μάνο ξέσφιξε πρώτα λίγο το drip λίγο. Έχω παρατηρήσει πως από υγροποιημένους υδρατμούς
μπουκώνει η τρύπα αερισμού και για αυτό βγάζει καμένο. Θέλει κάθε τόσο καθάρισμα και όλα
μια χαρά τότε με πολύ ντουμάνι αεράτη τζούρα και γεύση.

Αποσυνδεδεμένος asxetilas

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 16:27 »
Και εγώ είχα ένα πρόβλημα με καμένο ορισμένες φόρες και από τότε που σηκώνω το πλαστικό λίγο ποιο πάνω όπως φαίνεται στις φωτογραφίες δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 18:45 »
αυτο εκανα και εγω φιλε μου και πετυχε. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 11:47 »
Νομίζω ότι είναι το πιο σχετικό τόπικ (αν όχι ας μετακινηθεί το θέμα :dontknow: ).
 
Θέλω να πάρω αυτές τις αντικαταστάσιμες αντιστάσεις
http://www.alterego.gr/alter-ego-t2.html
για το clearomizer C4 αλλά υπάρχουν 4 επιλογές και δε ξέρω τί ρόλο παίζει η αντίσταση κι από τί εξαρτάται για να διαλέξω τη κατάλληλη για τα e-Go C ηλεκτρονικά μου τσιγάρα  :hmmm:
1,7-1,9 ohm
2,1-2,3 ohm
2,3-2,5 ohm
2,6-3,0 ohm
 
Ξέρει κάποιος ποιά είναι η καταλληλότερη για τις μπαταρίες του e-Go αλλά και για την twist σε ποιό βολτάζ σηκώνει να ατμίσουμε;  ::)

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 12:03 »
Οι αντιστάσεις αυτές είναι μόνο για τον ατμοποιητή Τ2 και σαν επιλογή εφόσον πρόκειται να
έχεις μια ego μπαταρία είναι να πάρεις με χαμηλή αντίσταση γύρω στα 2 Ω.
Με μπαταρία την twist μπορείς να πάρεις όποια θες αντίσταση αν και εδώ θα σου έλεγα να πάρεις
μια με αντίσταση 2,4 Ω για να προστατέψεις πιο πολύ την αυτονομία της μπαταρίας σου.
Όταν έχεις vv λίγο σε ενδιαφέρουν τα Ohms μιας και μπορείς να ρυθμίζεις τα volts εκεί που θες
και σου αρέσει να ατμίζεις

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 15:26 »
Ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου (κοινώς, μίλησαν όλοι ας μιλήσουν κι οι λώλοι  ;D ). Σήμερα το πρωί λοιπόν έφτασε ο Τ2 με έξτρα κεφαλές σε διαφοροποιημένα Ωμ. Αυτό που έχει μανίσιο είναι, αν θυμάμαι καλά) στα 1,6;
 
Καταρχήν, η γεύση καμμένου που δίνει σε κάποια φάση, πρέπει να είναι όντως κατασκευαστικό ελάττωμα το οποίο είμαι σίγουρος ότι θα ξεπεραστεί και θα τελειοποιηθεί με την επόμενη γεννιά που θα βγάλουν. Πάντως το σύστημα με το καθάρισμα των υδρατμών που σωρεύονται στο εσωτερικό του επιστομίου (αν και κουραστικό) αποδίδει! Ίσως να οφείλεται στο σχήμα καμπάνας που έχει, σε αντίθεση με του CE4 το οποίο είναι στενόμακρο και πιο όρθιο (όχι σαν πιόνι).
 
Αυτό που αναφέρετε σαν πλαστικό "ποτηράκι" και βλέπω και στις φωτογραφίες σας, δεν υπάρχει πιά! Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, υποθέττω μάλλον κακό, καθώς διατηρούσε υγρό το φυτίλι :hmmm:
 
Τα φυτίλια είναι ούτως ή άλλως μόνο μακριά πλέον (προφανώς εισακούστηκε η επίκληση του Γιάννη και βελτιώθηκαν οι νέες παρτίδες) :thumpup:  Οπότε έτσι είναι περισσότερο υγρά σε σχέση με τα κοντά που στεγνώνουν συχνότερα και δίνουν γεύση καμμένου.
 
Η τζούρα είναι πράγματι πολύ αεράτη αλλά δυστυχώς δεν είναι των γούστων μου :-\  Θα την προτιμούσα πιο σφιχτή. Κλείνοντας τη μια τρυπούλα, η κατάσταση γίνεται (ευτυχώς) καλύτερη. Σκέφτομαι να τη κλείσω μόνιμα κολλώντας με λίγο καλάϊ  :tongue_smilie:  (αν καταφέρω να τη βουλώσω θα ενημερώσω :idiot1: ).
 
Τέλος κι όσον αφορά στη γεύση, δεν με εντυπωσίασε καθώς δεν είναι καθαρή. Ανεβάζοντας την τάση, ανεβαίνει κι ο ατμός, αλλά η γεύση συνεχίζει να βγαίνει αλλοιωμένη σε σχέση μ' αυτό που ήμουν συνηθισμένος να ατμίζω με άλλους άτμο  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2012, 15:39 από vimana »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy