vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, bloodlessz, Sergios

Twitter

Επισκευάσιμοι με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?

Αποσυνδεδεμένος lagoudaki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:57 »
Καλησπέρα σε όλους τουσ συνατμιστές.
Αγόρασα και εγώ τον UFO από atmomixi αλλά κάτι δεν μου πάει καλά... Πολύ μικρή παραγωγή ατμου, μερικές φορές καμένο(όταν η τζούρα είναι πάνς από 3"), κρύος ατμός και μερικές φορές έσω φυσαλίδες στο υγρό.
Στο θέμα του κρύου ατμού πρέπει να φταίει η μπαταρια σε συνδιασμό με την αντίσταση... Ego 900mah και 2,6Ω.
To set ειναι το μαμά.
Στο φιτιλι τσοφοδοσίας να βάλω και mesh???
Γενικώς, τι φιτιλια να χρησιμοποιήσω και τι συρματα???
Πόσες στροφές να κάνω στο σύρμα?
Παρακαλώ τους έμπειρους να με βοηθήσουν... δε θέλω να επιστρέψω στο κ.τ.!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 02, 2012, 17:20 »
Πήγες που πήγες μέχρι εκεί, δεν αγόραζες τον steam machine μια κ' καλή?  :eyesplash: ΄
Θα σου έδειχναν κ' τα παιδιά πως να τον στήσεις  :yes: 
 
Τον UFO τον είδα προχτές αλλά δεν τον έχω δουλέψει.
Άν κάποιος άλλος φίλος τον έχει κ' μπορεί να σε βοηθήσει  :dontknow:  απλά περίμενε λίγο ακόμα.
2.6 αντίσταση είναι, πάντως, μεγάλη για την μπαταρία σου.

Αποσυνδεδεμένος lagoudaki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 02, 2012, 17:30 »
Το σκεφτηκα και εγώ για τον steam machine αλλά σκέφτηκα και το άλλο...
κάποιος που είναι νέος οδηγός καλυτερα να πάρει ένα μικρό αυτοκίνητο και μόλις μάθει ας πάρει το γρήγορο.
Αν μπω λοιπόν στο τριπάκι να δω το πως δουλέυει και ήδη κάνω οικονομίες για να αποκτήσω μια πραγματική ΑΤΜΟΜΗΧΑΝΗ :respect: :respect: :respect:
εγω παντος τους δοκιμασα και δεν προλαβα να τους σεταρω ουτε μια φορα ειναι για............ :thumpdown:  χαλασε στο ufo η βιδα και πρεπει να εχεις κατσαβιδι σε μεγεθος καρφιτσας και μικροσκοπιο για να την ξεβιδωσεις απο τις χειροτερες αγορες που εχω κανει τα κλαιω ακομη τα 10 ευρο ειναι στην κυριολεξια για πεταμα :thumpdown: 

Να πας σε κατάστημα με οπτικά ή σε κατάστημα που επισκευάζει ρολόγια.
Εκέι θα βρεις σκουλικόβιδες.
Επίσης μπορείς να τους ρωτήσεις που μπορεις να βρεις και το κατάλληλο κατσαβίδι.
Εμένα μου το έκαναν δώρο!!!






Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2012, 22:19 από lagoudaki »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 02, 2012, 19:28 »
Αν κοιτάξεις setups στον οδηγό του A2-T ή στο bulliδες FC θα βρεις λύσεις για σετάρισμα!
Σου προτείνω κάτι πολύ απλό...
Δίπλωσε φιτίλι, πάρε μια καρφίτσα ή συνδετήρα και πιάσε μαζί το φιτίλι!
Μετά πάρε σύρμα 0.15mm και κάνε το μέγιστο 3 στροφές και οι σπείρες να απέχουν περίπου 2χιλιοστά μεταξύ τους!
Στο φιτίλι που τοποθετείς στο καρφί βάλε γύρω του ένα μικρό κομμάτι mesh (φλόγισε το λίγο με αναπτήρα) και κοίτα προς την αντίσταση να περισσεύει φιτίλι(κάνε το λίγο φουντωτό στην άκρη εκεί) περίπου 1-1.5χιλιοστά!
Καλά ατμίσματα φίλε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 03, 2012, 03:28 »
Κανένας με εμπειρία σε Α2Τ δεν τον έχει δοκιμάσει?

Για την παραλία μου φαίνεται καλή περίπτωση...


ΥΓ: Από τη φωτό που βλέπω πάντως μου φαίνεται ότι το κενό ανάμεσα στις βίδες είναι πολύ μεγάλο σε σχέση με τους Α2, και έτσι απαιτείται αρκετό μήκος σύρματος. Δεν θα δοκίμαζα κάν με 0.15 σύρμα γιατί θα έδινε μεγάλη αντίσταση. Ενα καλό σημείο εκκίνησης είναι 0.17 σύρμα με 4 σπείρες ή 0.20 με 5 σπείρες, πάνω σε 2x2mm φιτίλι....
Ισως χτυπήσω έναν για δοκιμή....
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2012, 03:35 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος lagoudaki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 03, 2012, 16:18 »
Η απόσταση των κέντρων από τισ βίδες είναι 8mm.
Αν μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά τι σύρμα να πάρω, τι φιτίλι και τι mesh γιατί σκέφτομαι να πάω να αγοράσω απόψε. Μην πάει χαμένο...

Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 03, 2012, 16:35 »
εγώ τον έχω καμμιά εβδομάδα τώρα και βαριέμαι να τον σετάρω μιας και η γυναίκα μου βολεύτηκε με τον ce5.
μολις δω να παρατάει και τα τσιγαράκια της ,θα της τον σετάρω :))
μακάρι να μου βγεί τζιμάνι αργότερα σαν του bigred την γυναίκα :)

Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 03, 2012, 18:13 »
λοιπον τον σέταρα μιας και δεν είχα να κάνω τίποτα.
τα βιδάκια πολύ μικρά αλλά δεν με δυσκόλεψαν,έχω σετ  κατσαβιδάκια οπτικού.
σετάρεται για πλάκα και πολύ πιο εύκολα απο γνήσιο α2τ.
και αυτο επειδή η τρύπα του καρφιού είναι αρκετά μεγάλη για να χωρέσει 3άρι φιτίλι τυλιγμένο κατά ένα μέρος με πλέγμα.το φιτίλι να κατεβαίνει έως τις εσωτερικές σπείρες.
αν βγάζει υγρο ατμό,σηκώνεις λίγο.
αντίσταση με 20άρι σύρμα 4σ και 3άρι φιτίλι βγήκε 1,4Ω.και διαγώνια.
βίντεο πως βάζεις εύκολα την αντίσταση με τέτοιους πόλους έχει φτιάξει ο zetel στο νήμα του spheroid
δεν μου πήρε ούτε 10 λεπτά, μια χαρά για πρώτο σετάρισμα.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 03, 2012, 18:17 »
Η απόσταση των κέντρων από τισ βίδες είναι 8mm.
Αν μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά τι σύρμα να πάρω, τι φιτίλι και τι mesh γιατί σκέφτομαι να πάω να αγοράσω απόψε. Μην πάει χαμένο...
2άρι φυτίλι κ' 0.20 σύρμα  ;)
Για το πλέγμα  :dontknow:  νομίζω ότι δεν το χρειάζεσε ακόμα (το χρειάζεσε για το καρφάκι αλλά αυτό κρατάει περισσότερο).
 
Αλέξανδρε
Άν δεν ήταν η Μαρία, ακόμα με εμπορίου άτμο θα είμασταν, γιατί εγώ δεν το κατέχω το άθλημα του πλεξίματος  :idiot1:
Άν κ' μαθαίνω σιγά σιγά  :dance2:

Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 03, 2012, 18:42 »
να πάρει...
όταν έβγαλε τον όδυ όξω,ζήλεψα λιγουλάκι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lagoudaki

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 03, 2012, 18:47 »
Το φιτιλι στην αντίσταση να το βάζω μονό ή διπλό?
Στο καρφάκι? Καλύτερα να είναι σφιχτό ή χαλαρό?

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 03, 2012, 18:55 »
Πάρε το βιντεάκι να μάθεις κ' εσύ
 
 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYOHYdNqiks&feature=player_embedded[/youtube]
 
 :) :) :)

Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #102 στις: Αυγούστου 03, 2012, 19:33 »
Το φιτιλι στην αντίσταση να το βάζω μονό ή διπλό?
Στο καρφάκι? Καλύτερα να είναι σφιχτό ή χαλαρό?

το μονό τριάρι μπαίνει χαλαρά μέσα,σφηνωσε το με ένα μικρό κομμάτι πλέγμα και μετά πιάνοντας την άκρη ξέστριψε το φιτίλι να ανοίξει για να ποτίσει εύκολα.
μονό 3άρι και στην αντίσταση.
βέβαια δεν είναι κανα ψαγμένο στήσιμο,δοκίμασε και ανάλογα διορθώνεις σύμφωνα με τα γούστα σου.

Αποσυνδεδεμένος dimopdin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 α2-t και provari
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 08, 2012, 13:53 »
Παρελαβα και εγω προχθες τον U.F.O. τυπου Α2Τ απο Κινα. Τον χρησιμοποιω εντατικα πανω σε LAVA και PROVARI . Κοστος 8 ευρω με τα μεταφορικα.            Τα συμπερασματα μου :
-1- Εμφανιση ιδια με τον μπουλη. Η τρυπα ψηλα στο ιδιο σημειο του μπουλη.
-2- Ντουμανι και γευση το ιδιο .
-3- Μικροτερες βιδες αλλα αυτο δε με προβληματιζει καθολου.
-4-Αντοχη δεν ξερω ....αλλα στην ερωτηση αυτη απαντω οτι καλλιτερα 10 κινεζικα U.F.O απο 1 μπουλη !!!
Αγορα απο vaporbreak.com και σε 10 μερες στα χερα μου !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2012, 15:12 από dimopdin »

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 09, 2012, 16:07 »
Καλησπέρα σε όλους τουσ συνατμιστές.
Αγόρασα και εγώ τον UFO από atmomixi αλλά κάτι δεν μου πάει καλά... Πολύ μικρή παραγωγή ατμου, μερικές φορές καμένο(όταν η τζούρα είναι πάνς από 3"), κρύος ατμός και μερικές φορές έσω φυσαλίδες στο υγρό.
Στο θέμα του κρύου ατμού πρέπει να φταίει η μπαταρια σε συνδιασμό με την αντίσταση... Ego 900mah και 2,6Ω.
To set ειναι το μαμά.
Στο φιτιλι τσοφοδοσίας να βάλω και mesh???
Γενικώς, τι φιτιλια να χρησιμοποιήσω και τι συρματα???
Πόσες στροφές να κάνω στο σύρμα?
Παρακαλώ τους έμπειρους να με βοηθήσουν... δε θέλω να επιστρέψω στο κ.τ.!!!!!!!!!!!!!!!


Αν δυσκολευεσε με την τροφοδοσια με φιτιλι δοκιμασε και με σκετο μεταλλικο πλεγμα. Ετσι με εχει βολεψει εμενα. Μετα την οξείδωση που του κανω το βρεχω καλα με υγρο και αν τοποθετηθει σωστα δουλευει παντα με την πρωτη. Δεν θα εχεις καμενο ουτε στα 10'' που μπαινει ο κοφτης της μπαταριας.
Δες αυτα...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1SKz9wFZuY4[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k2pjHVZlF0M&playnext=1&list=PLAE392AD095BB7762&feature=results_main[/youtube]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824364 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507367 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294178 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem