vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

452 επισκέπτες, 10 χρήστες
Sergios, azografos, dvelev, I.P, Buliwyf, george kotsopoulos, goran, ThioVag, Jorge, manoslykos

Twitter

Επισκευάσιμοι με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 27, 2012, 18:38 »
Ego UFO
Περιπου 8 ευρω,μαζι με τα μεταφορικα,εδω ...
http://www.vaporbreak.com/en/ego-ufo/159-newest-popular-ego-ufo-atomizer-.html
(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)


Δεν μπορω να καταλαβω...
Αν πατησεις το link οι φωτογραφιες που δειχνουν, οι πρωτες ειναι ο ls-e. Aλλα η τελευταια μονο δειχνει το Ufo..., οπως η πανω η αριστερα.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 27, 2012, 18:48 »
Για ~8 ευρω παντως εχει πλακα και μονο να παιξεις...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #62 στις: Ιουλίου 27, 2012, 20:21 »
Με 8 € Παίρνω φυτίλι και σύρμα για ένα χρόνο για εναν αληθινά επισκευάσιμο!!!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #63 στις: Ιουλίου 27, 2012, 20:22 »
Μια χαρά φαίνεται πάντως!!!!

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 27, 2012, 20:40 »
Ωρε Αλεξ, μπορει να ειναι απο ευτελη υλικα (το πιθανοτερο) αλλα αν καποιος δεν του συμπεριφερεται σαν λαστιχενια μπαλα (οπως εγω πολλες φορες) θα κανει τη δουλια του δε νομιζεις;

Ασε που ειναι και ενα καλο test-drive φυτιλοαντστασης.

Αρα με 16 ευρω εχει ατμο και φυτιλοαντιστασεις για ενα χρονο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #65 στις: Ιουλίου 27, 2012, 20:46 »
Για τεστ ντράηβ είναι υπέροχα, δεν το συζητώ καθόλου. πλακα κανω εξάλλου, το ξέρεις!
Αλλα επειδή προσωπικά, θεωρώ λαθος τη φιλοσοφία του: "παίρνω τόσα φτηναΧ τοσο και μου βγαζουν τοσο καιρο, ενω το ακριβόΧτόσο δεν μου βγαζει" δεν θα ήθελα να την δω και σε επισκευάσιμους.
Ενας κανονικός καλός επισκευάσιμος, δεν εχει ημερομηνία λήξης.
Οπότε κανεις τα πειράματά σου, δοκιμάζεις το χέρι σου σε φυτιλοαντιστάσεις σε αυτούς, και οταν με το καλό μπορέσεις παίρνεις ενα καλο μηχανάκι.
Η λογική του 8€Χδυο μηνες οκαθενας οποτε φτηνά ειναι κλπ, δεν θεωρώ οτι ειναι σωστή οταν μιλαμε για επισκευάσιμους.


Για να μην επεκταθώ και πω οτι θεωρώ και λάθος να επισκευάζονται ατμο μιας χρήσης, γιατι δεν ξερουμε την ποιότητα των υλικών και πλαστικών τους.
Δεν επεκτείνομαι όμως γιατι θα βγώ Ωφ Τώπηκ και είναι κάτι που ξέρεις καλα πως σιχαίνομαι!!!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #66 στις: Ιουλίου 27, 2012, 20:54 »
Οπως τον βλεπω ειναι μια χαρα.
Αν δεν τον στραβοβιδωσεις, δεν θα εχεις προβλημα.
 :yes: :yes: :yes:


Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #67 στις: Ιουλίου 27, 2012, 20:55 »
Πρωτα απ' ολα θελω να ξερεις οτι παροτι ειμαστε απεναντι (πιπεριες vs μελιτζανες) δεν υπαρχει περιπτωση να σε παρεξηγησω ever. ;)
(ασε που οντως αναγνωριζω το ποσο σιχαινεσαι τα off)

Συμφωνω επισης στο "ειμαι φτωχος ψωνιζω ακριβα" σε παρα πολλα πραγματα. (2 steam εχω). Αλλα για καποιον με ακομα περισσοτερη οικονομικη δυσκολια απο εμας, ειναι μια πολυ καλη λυση να παρει μια τετοια ιστορια και να δει αν του παει και το κολπο με τα συρματα και τα φυτιλια σχετικα ανεξοδα. Και αν ειναι προσεκτικος μπορει βρε αδερφε να μην του χαλασει (στα χερια μου αποκλειεται, αλλα υπαρχουν και προσεκτικοι ανθρωποι).

Εγω παντως το καλοκοιταζω ειναι η αληθεια...

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 27, 2012, 21:04 »
Από το μεσημέρι δοκιμάζω αυτόν με Vmax  και πάει μια χαρά. Για 10 € που μου κόστισε αξίζει τον κόπο. Έστω και σαν εφεδρικός. Αλλά μάλλον για περισσότερο τον βλέπω !!!




repairset by Ar-Spi, on Flickr

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 27, 2012, 21:25 »
Οπως τον βλεπω ειναι μια χαρα.
Αν δεν τον στραβοβιδωσεις, δεν θα εχεις προβλημα.
 :yes: :yes: :yes:
κυριε νικο ο δικος μου ηταν στραβοβιδωμενος απο την μανα του και δεν μπορεσα να τον σεταρω καν και για να ξεβιδωσει η βιδα πρεπει να εχεις πυρινικο μικροσκοπιο ειναι τοσο μικρες οι βιδες που δεν φαινοντε καν :wall:(μιλαω για τον ufo οχι για τον ls-e)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 27, 2012, 21:32 »
Εγώ τον  βλέπω πολύ καλό και σκέφτομαι να πατήσω τον όρκο μου και να πάρω για πρώτη φορά επισκευάσιμο και θάθελα να δικαιολογήσω
και το σκεπτικό μου.


Προσωπικά μπήκα στο η.τ. με πρωταρχικό στόχο να κόψω το κάπνισμα αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου υπήρχε πάντα από την
αρχή η σκέψη καποια μέρα να σταματήσω και το η.τ.


Γιαυτό το λόγο ουδέποτε θέλησα να εφοδιαστώ με ακριβά μοντ και ακριβούς ατμοποιητές αν και είχα αυτή τη δυνατότητα γιατί σκεφτόμουν
ότι αν έπρατα κάτι τέτοιο ελάτωνα τις όποιες μελλοντικές πιθανότητες να σταματήσω και το η.τ.
Δόξα τω θεώ πιστεύω ότι μετά από 8 μήνες κατάφερα και έκοψα το κ.τ. και όπως έχω αναλύσει και αλλού σε άλλα ποστ βρίσκομαι
κοντά στον δεύτερο στόχο μου να μηδενίσω την λήψη νικοτίνης μέσω των υγρών άτμισης.
Οπότε σκέφτομαι να πάρω έναν από τους παραπάνω φτηνούς επισκευάσιμους όχι γιατί θέλω σώνει και καλά να ατμίζω με

έναν επισκευάσιμο αλλά έτσι  βρε παιδιά σαν εμπειρία.
Στο κάτω κάτω και αν δεν καταφέρω να του φτιάξω αντίσταση δεν χάλασε και ο κοσμος.
Έτσι κι αλλιώς τους se4 δεν πρόκειται να τους προδώσω ποτέ.


Τώρα αν με ρωτούσε κάποιος που έχει σαν χόμπυ και εναλακτικό τρόπο καπνίσματος το άτμισμα, χωρίς να σκέφτεται αν και πότε θα σταματήσει
το άτμισμα θα του έλεγα να εφοδιαστεί με έναν καλό επισκευάσιμο ατμοποιητή από τους τόσους που κυκλοφορούν στη αγορά και νάχει το
κεφάλι του ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 27, 2012, 21:36 »
κυριε νικο ο δικος μου ηταν στραβοβιδωμενος απο την μανα του και δεν μπορεσα να τον σεταρω καν και για να ξεβιδωσει η βιδα πρεπει να εχεις πυρινικο μικροσκοπιο ειναι τοσο μικρες οι βιδες που δεν φαινοντε καν :wall:(μιλαω για τον ufo οχι για τον ls-e)


Βρες εναν κολαουζο να φτιαξεις το πασο.
Και αν δεν ταιριαζει βαλε λιγο μεγαλυτερη βιδα.
Θα βρεις σε κανενα μηχανουργειο η μηχανικο αυτοκινητων
και μηχανων.
 :yes: :yes: :yes: :yes:


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 28, 2012, 00:47 »
Δεν ξέρω για τον "UFO" αλλά ο άλλος που είναι γνωστός ως  LSE/T και υπήρχε σε κάποια καταστήματα με 30 ευρώ, ήταν ακόμα και σε αυτή τη τιμή πολύ καλή αγορά. Τώρα με τα 10-12 δεν το συζητώ... είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ value for money. Με σωστό σετάρισμα δεν έχει καμμιά διαφορά από τον Α2Τ. Η κουβέντα περί διάρκειας ζωής χάνει το νοημά της με αυτήν τη τιμή. Τον έχω από τις πρώτες ημέρες του Μάη και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος caberaman

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:20 »
Από το μεσημέρι δοκιμάζω αυτόν με Vmax  και πάει μια χαρά. Για 10 € που μου κόστισε αξίζει τον κόπο. Έστω και σαν εφεδρικός. Αλλά μάλλον για περισσότερο τον βλέπω !!!




repairset by Ar-Spi, on Flickr

Πήρα και εγω έναν τέτοιο. Τον έχω προς το παρόν με μπαταρια ego 1100mah και ψάχνομαι στο να αγοράσω ένα VV. Είμαι ανάμεσα σε V-max και Lava. Για να μην μακρυγορώ και να μην βγω off topic, το πρόβλημα μου είναι οτι ο ατμός είναι όχι απλά κρύος... είναι παγωμένος. Σε αντίθεση με το σώμα του ατμοποιητή που είναι στιγμές που ζεματαει...
Επειδη εγώ και 6 μήνες ατμίζω Ego-W που έχει αρκετα ζεστό ατμο μου φαίνεται πολύ περίεργο...
Φταίνε τα volt? Μήπως είναι λιγα αυτά που μου δίνει η μπαταρία του Ego?
Ή φταίει το setup του ατμοποιητή το οποίο είναι το μαμά μιας και μόνο μερικές ώρες τον έχω...
Μήπως όμως δε φταίει τίποτα και έτσι είναι το φυσιολογικό?
Πάντως μια φορά ένας φίλος μου έδωσε να δοκιμάσω τον Bulli A2T και τον Steam Machine πάνω στο Provari του και ο ατμός ήταν αρκετά ζεστός. Δεν έκαιγε αλλά ήταν ικανοποιητικός.
Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει. Μπορεί να βγάλει ζεστό ατμό και αν ναι, τι πρέπει να κάνω???

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:25 »
για τον συγκεκριμενο ακουγεται οτι μπορει να δουλεψει και με σερα...
καταργωντας τη γεφυρα με το καρφακι..και βαζοντας ποιο μακρυα φιτιλια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem