vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, johnath, tony1976, billythekid, camber, pngtszs1976, bloodlessz, saltcity

Twitter

Επισκευάσιμοι με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?

Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:28 »
ε, εντάξει δες το νήμα για α2τ και σέταρε με 1,5-1,8 αντίσταση.
θα δεις βελτίωση,μάλλον τώρα ατμίζεις με 2,5Ω περίπου
πάντως δεν θα σου βγάλει πολύ ζεστό,χλιαρό ναι

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:29 »


Αυτός πάντως , δείχνει να έχει λύσει και το θέμα στη θέση της τρύπας αερισμού .  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:31 »
για τον συγκεκριμενο ακουγεται οτι μπορει να δουλεψει και με σερα...
καταργωντας τη γεφυρα με το καρφακι..και βαζοντας ποιο μακρυα φιτιλια
πρεπει να κανεις τρυπα στο κομματι που μπαινει τα τανκ Πανο.
αλλιως δεν εχει απο που να παρει αερα.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 28, 2012, 01:48 »
Ο ατμοποιητής στη φωτό μπορεί να μοιάζει πολύ στον LST αλλά έχει μερικές βελτιώσεις.
1ον, αυτό που παρατήρησε ο diver ( ;) ), ότι οι τρύπες αερισμού έχουν γίνει λίγο πιο ψηλά, πάνω από το τελευταίο αυλάκι σε σχέση με το LSE
2ον, και σημαντικότερο, ο πόλος φαίνεται να είναι εννιαίος, δηλαδή μηχανουργημένος στο ίδιο κομμάτι με τη βάση (περίεργο αυτό γιατί ανεβάζει το κόστος από το "πάτημα" ενός έτοιμου πόλου)
3ον, η βάση φαίνεται ελαφρώς πιό κοντή.


Πιστεύω ότι είναι κλώνος του LSE, αν μπορεί κανείς να το πεί έτσι, γιατί με τους κινέζους γίνεται ο κλώνος του κλώνου....
Βέβαια οι κινέζοι με τις φωτό τα έχουν λίγο μπερδέψει... εδώ στο  κινέζικο site μιλάνε για τον UFO (που όντως έχει απαράδεκτα λεπτές βίδες) και έχουν πετάξει φωτό του άλλου άτμο, οπότε μη το δέσουμε ότι αυτός που πωλείται είναι όμοιος με αυτόν της φωτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2012, 02:11 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 28, 2012, 02:06 »
Εγώ τον  βλέπω πολύ καλό και σκέφτομαι να πατήσω τον όρκο μου και να πάρω για πρώτη φορά επισκευάσιμο και θάθελα να δικαιολογήσω
και το σκεπτικό μου.


Προσωπικά μπήκα στο η.τ. με πρωταρχικό στόχο να κόψω το κάπνισμα αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου υπήρχε πάντα από την
αρχή η σκέψη καποια μέρα να σταματήσω και το η.τ.


Γιαυτό το λόγο ουδέποτε θέλησα να εφοδιαστώ με ακριβά μοντ και ακριβούς ατμοποιητές αν και είχα αυτή τη δυνατότητα γιατί σκεφτόμουν
ότι αν έπρατα κάτι τέτοιο ελάτωνα τις όποιες μελλοντικές πιθανότητες να σταματήσω και το η.τ.
Δόξα τω θεώ πιστεύω ότι μετά από 8 μήνες κατάφερα και έκοψα το κ.τ. και όπως έχω αναλύσει και αλλού σε άλλα ποστ βρίσκομαι
κοντά στον δεύτερο στόχο μου να μηδενίσω την λήψη νικοτίνης μέσω των υγρών άτμισης.
Οπότε σκέφτομαι να πάρω έναν από τους παραπάνω φτηνούς επισκευάσιμους όχι γιατί θέλω σώνει και καλά να ατμίζω με

έναν επισκευάσιμο αλλά έτσι  βρε παιδιά σαν εμπειρία.
Στο κάτω κάτω και αν δεν καταφέρω να του φτιάξω αντίσταση δεν χάλασε και ο κοσμος.
Έτσι κι αλλιώς τους se4 δεν πρόκειται να τους προδώσω ποτέ.


Τώρα αν με ρωτούσε κάποιος που έχει σαν χόμπυ και εναλακτικό τρόπο καπνίσματος το άτμισμα, χωρίς να σκέφτεται αν και πότε θα σταματήσει
το άτμισμα θα του έλεγα να εφοδιαστεί με έναν καλό επισκευάσιμο ατμοποιητή από τους τόσους που κυκλοφορούν στη αγορά και νάχει το
κεφάλι του ήσυχο.
αν ειναι να μπεις στο κοσμο τον επισκευασιμο καλητερα να πας σε ενα πιο αξιοπιστο για μην ανα θεματησεις την ωρα και την στιγμη που εμπλεξες με δαυτους το σεταρισμα λογο κατασκευης ειναι αρκετα δυσκολο λογο των πολυ μικρων βιδων και του καρφιου που απαιτει αρκετη εμπειρια απο τον χρηστη οσο αφορα κυριε Νικο τις βιδες αν ειναι να ψαχνω μηχανουργειο και κολαουζα αστο καλλητερα και κατι ακομα επειδη το σωμα ειναι απο χαλκο ζεστενεται παρα πολυ και γρηγορα μετα απο 3-4 εισπνοες σε σημειο να μην μπορεις να τον κρατησεις τον δοκιμασα απο ενα φιλο γενικα αποψη μου που τελικα επιβαιβεοθηκε ειναι........ μια αποτυχια  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 28, 2012, 09:57 »

Τον Ufo δεν τον εχω δοκιμασει αλλα ο ls-e/t η μονη δυσκολια κυριε Νικο ειναι το φιτιλι τροφοδοσιας (πιστευω ειναι και ο κυριοτερος λογος που τους παρατανε οι περισσοτεροι τετοιου ειδους ατμο), αλλα και παλι αν δυσκολευτείτε σ'αυτο τον μετατρεπετε σε α2 classic με σερα οπως ειπαν πιο πανω ή αλλη μια επιλογη που εχετε ειναι να φτιαξετε φιτιλι τροφοδοσιας με σκετο mesh με το οποιο εγω προσωπικα την εχω καταβρει γιατι μου ειναι ακομα πιο ευκολο και μου δουλευει πλεον παντα με την πρωτη. Επισης μετατρεπετε ευκολα και σε drip mode αμα διαβασετε το νημα του ls-e.. το εχει κανει ο dep-on.
Δηλαδη με λιγα λογια εχουμε εναν ατμοποιητη ο οποιος ειναι 3 σε 1... Α2-t, A2 classic και drip mode με 8-14 ευρο!
Ο slammer τον εχει απο τον Μάη... εγω απο κακη χρηση χαλασα το καρφακι επειδη το γράπωσα με την πενσα... αλλα παλι τον δουλευω με καρφακι απο ego-c...
Και επιμενω πως και αυτος ο ατμο μπορει να κρατησει ποοοοολυ καιρο (μην πω μια ζωη γιατι θα με φανε  :)) )... Εγω θελω αλλον εναν να παρω για εφεδρικο..
Δεν μπορω να καταλαβω προς τι ολοι αυτη η κινεζοφοβια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2012, 10:04 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:26 »
Του εβγαλα τη γεφυρα και γεμισα τοο πιπακι με φιλτρο ενυδρειου και λειτουργει αψογα οπως ενας α2κλασικ απλως το μονο που θελει προσοχη ειναι να ειναι προσωπο η αντισταση με τη τρυπα.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:32 »
αν ειναι να μπεις στο κοσμο τον επισκευασιμο καλητερα να πας σε ενα πιο αξιοπιστο για μην ανα θεματησεις την ωρα και την στιγμη που εμπλεξες με δαυτους το σεταρισμα λογο κατασκευης ειναι αρκετα δυσκολο λογο των πολυ μικρων βιδων και του καρφιου που απαιτει αρκετη εμπειρια απο τον χρηστη οσο αφορα κυριε Νικο τις βιδες αν ειναι να ψαχνω μηχανουργειο και κολαουζα αστο καλλητερα και κατι ακομα επειδη το σωμα ειναι απο χαλκο ζεστενεται παρα πολυ και γρηγορα μετα απο 3-4 εισπνοες σε σημειο να μην μπορεις να τον κρατησεις τον δοκιμασα απο ενα φιλο γενικα αποψη μου που τελικα επιβαιβεοθηκε ειναι........ μια αποτυχια  :thumpdown:

Σου ετυχε η ζημια και σου ειπα τον τροπο να το φτιαξεις,
δεν σου ειπα να παρεις αλλο.
Περιμενε λιγο θα ερθουν και οι φτηνοι ατσαλινοι.
 :yes: :yes:


Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:50 »
κυριε Νικο δεν ερχομαι σε αντιπαραθεση απλα την γνωμη μου εκφραζω και την ιδια εμπειρια απο τα χερια μου εχουν περασει πολοι επισκευασιμη ατμοποιητες διαφορων βαλαντιων και κατασκευαστων και τυπων ο συγκεκριμενος ειναο οπως λενε και στο χωριο μου η φτηνια τρωει τον παρα τωρα αν στο μελον βγει κατι βελτιωμενο πιος ξερει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:04 »
Σίγουρα οι Κινέζοι θα βγάλουν βελτιωμένο αν περιμένουμε λιγάκι.

Θα το κάνουν οπως με τους ce4 που μέσα σε δύο μήνες έβγαλαν τόσα μοντέλα που και εμείς ξεχάσαμε να μετράμε.

Και πάντα στο επόμενο μοντέλο έκαναν και κάτι ώστε να είναι καλίτερο από το προηγούμενο.


Οπότε να είμαστε σίγουροι ότι το ίδιο θα κάνουν και με τους επισκευάσιμους γιατί αν βγάλουν με την πρώτη έναν πολύ καλό,που μη
φοβάσαι έχουν αυτή τη δυνατότητα, τι θα πουλήσουν στη συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:09 »
συμφωνω papoys ειναι σα το μαρτυριο της σταγονας περιμενοντας και αγοραζοντας ολα αυτο το καιρο τις βελτιωμενες εκδοσεις στο τελος θα σου εχει στοιχισει ο κινεζικος επισκευασιμος τρελα λεφτα ασε καλητερα να λοιποι το βυσινο :D

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:25 »
Είναι καλό να πάρεις έναν επισκευάσιμο φτηνό για να δείς αν τα καταφέρνεις με το άθλημα  ;)
Αυτό κάναμε εμείς.
Ξεκινήσαμε με rca.
Εγώ, δεν τα καταφέρνω  :nope:
Η γυναίκα μου τα πάει κ' της αρέσει  :yes:
Συνέχισε με steam machine κ' οδυσσέα  :thumpup:
 
Άν δεν τα κατάφερνε, θα είχαμε χάσει μόνο 25€  ::)
 
 
Είναι κρίμα να δώσεις τόσα € κ' τελικά να δείς ότι δεν το κατέχεις.
Άν είσαι ΟΚ τότε δίνεις κάτι πολύ πιο πάνω κ' πέρνεις έναν καλό κ' Ελληνικό επισκευάσιμο ατμοποιητή :)

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:31 »
μα τι να δεις αν κατεχεις το εγραψα και πιο πανω εμενα σαν εμπειρος στους επισκευασιμους μου φανηκε δυσκολος σε καπιον που μπαινει τωρα στους επισκευασημους θα του φανει βουνο και θα τα παρατησει πολυ γρηγορα κριμα δεν ειναι ???Υ.Γ αλλο RCA και αλλο  UFO καμια σχεση :yes:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #88 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:38 »
Ξέρω συνατμιστή που άκουγε συνέχεια οδυσσέας αυτό, οδυσσέας το άλλο, πήγε ο άνθρωπος κ' πήρε έναν, για να δώσει μια φορά € για καλό ατμοποιητή κ' παραλίγο να γυρίσει στο κ.τ.  :eyesplash:
Γι'αυτό το έγραψα. :)

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:46 »
ναι συμφωνω αλλα επαναλαμβανω χωρις να κανω διαφημιση επειδη το ανεφερες αλλο RCA και αλλο UFO

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507434 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem