vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ducati.Jimakos, camber, JohnDag

Twitter

Επισκευάσιμοι με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #105 στις: Αυγούστου 11, 2012, 05:42 »
day one με τον UFO κ αργα το βραδυ χαλασαν οι σπειρες που ενωνουν το κυριο σωμα που βρισκεται η αντισταση με το υπολοιπο.....
απο οσο προλαβα να τον ΄΄δουλεψω'' εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλος κ για την τιμη του ακομα καλυτεροσ απο πλευρας αποδοσης χωρις βεβαια να κανει την διαφορα.......απο κατασκευαστικης πλευρας το γεγονος με τις σπειρες τον κανουν μια απο τις χειροτερες αγορες μου ......μπορει να ημουν ατυχος κ να επεσα σε προβληματικο κομματι παντως.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #106 στις: Αυγούστου 11, 2012, 07:50 »
Πρώτη μέρα και χάλασαν οι σπείρες... :)) :)) :))

Γι'' αυτό και το μπράβο ;D

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #107 στις: Αυγούστου 11, 2012, 08:04 »
day one με τον UFO κ αργα το βραδυ χαλασαν οι σπειρες που ενωνουν το κυριο σωμα που βρισκεται η αντισταση με το υπολοιπο.....
απο οσο προλαβα να τον ΄΄δουλεψω'' εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλος κ για την τιμη του ακομα καλυτεροσ απο πλευρας αποδοσης χωρις βεβαια να κανει την διαφορα.......απο κατασκευαστικης πλευρας το γεγονος με τις σπειρες τον κανουν μια απο τις χειροτερες αγορες μου ......μπορει να ημουν ατυχος κ να επεσα σε προβληματικο κομματι παντως.
μπορει όντως να έπεσες σε προβληματικό κομματι. Εγω που πήρα ένα ήταν αρκετα καλός.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #108 στις: Αυγούστου 14, 2012, 21:05 »
Από προχτές ατμίζω με έναν επισκευάσιμο για dripping που τον αγόρασα 8€  :o    :dance2: :dance2:
 :cigar:
 
 
Είναι ίδιος με αυτόν http://shop.vaporbitch.com/Phoenix-Rebuildable-Atomizer-NOW-AVAILABLE-IN-THE-USA-Phoenix.htm αλλά από κάποιον κινέζο.
Είναι κ' SS  :o   ;D

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Re: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #109 στις: Αυγούστου 14, 2012, 22:47 »
Τελικά βγήκε καλός ?
Κάποιοι λέγανε ότι θα είναι μάπα στην τροφοδοσία,σε σενα πως έκατσε?

Για πες, από που τον πήρες?

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 14, 2012, 22:54 »
Πρεπει να ειναι αυτος ο V1 ή Phoenix Atomizer της RaimbowHeaven http://www.egocigarettes.com/component/djcatalog2/items/11-repairable-atomizer. Που των βρηκες σ'αυτην τιμη  :dontknow:  ??




Γραφει οτι μπορεις να τον δουλεψεις και με mesh αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε να τροφοδοτειτε με υγρο με τετοιο setup.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #111 στις: Αυγούστου 14, 2012, 23:13 »
Τελικά βγήκε καλός ?
Κάποιοι λέγανε ότι θα είναι μάπα στην τροφοδοσία,σε σενα πως έκατσε?

Για πες, από που τον πήρες?

Sent from my A100 using Tapatalk
Τον αγόρασα από πλανόδιο  ;) ;D
 
Το αρχικό του set-up ήταν 3πλό φυτίλι 1 χιλιοστού (από τα καλύτερα που έχω δεί γιατί δεν κοβόταν όσο κ' να το τράβαγα κ' δεν μαδούσε  :yes:  ) στα 2.5 Ωμ.
Η αντίσταση ήταν στην μέση του φυτιλιού κ' τα άκρια βουτηγμένα μέσα στην γούβα  :laugh1:
Καλά πήγαινε κ' δεν είχα πρόβλημα τροφοδωσίας  :nope:  κ' όταν τελείωνε το υγρό μου έδεινε σήμα με την "κάπως" αλλαγή της γεύσης του υγρού.  :thumpup:
Με το vmax το δούλευα στα 4.4 βόλτ.
Σήμερα είπα να τον πειράξω κ' μετά από πολλά κ' διάφορα σεταρίσματα κατέληξα στο τελευταίο που έχω κ' ατμίζω τώρα.  :cigar:
Τον έστησα με 2πλό 2άρι φυτίλι κ' με 0.15 σύρμα κ' βγήκε στα 1.4 Ωμ.
τις 2 άκριες δεξιά κ' αριστερα από την αντίσταση τις έβαλα μέσα στην γούβα κ' τις άλλες 2 τις γύρισα προς τα κάτω για να τροφοδοτούνται κ' αυτές.
Ξέχασα να πώ ότι το μήκος του φυτιλιού είναι 2 φορές του άτμο χωρίς τον κόνο (το μέσα μέρος του δηλαδή) γιατί 2 φορές το εξωτερικό του μέρος μου βγαίνανε μακρια.
 
Μια χαρά δουλεύει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Re: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 14, 2012, 23:19 »
Όταν διάβασα το προηγούμενο ποστ σου μου ήρθε στο μυαλό ότι ήταν Κινέζος στο δρόμο. :)) αλλά είπα μπαααα...

Ωραία πάντως να αρχίσουν να πουλάνε επισκευασιμους στο δρόμο ... να μπορείς να τους παίρνεις και στα χέρια σου πριν αγοράσεις...
Χώρια τα παζάρια... ;)

Είναι ωραίος πάντως και αφού ατμιζει και καλά..μια χαρά βγήκε!

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 14, 2012, 23:20 »
Απο το Σχιστο τον πηρες, Διονυση ?

 ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 14, 2012, 23:25 »
Με πρόλαβες κύριε Νίκο... :)) :))

Με 8-15€ μια χαρά είναι για να μάθει κάποιος δυο πράγματα για επισκεύασιμους και αν θέλει να ασχοληθεί.
Άλλο να δίνεις 15€ και άλλο 40-100€, ειδικά αυτή την εποχή.
Ακόμη και μεταπώληση καλή να υπάρχει γιατί να μπαίνεις σε διαδικασίες και αγγελίες....
Εγώ πάντως θα προτείνω και έχω ήδη προτείνει σε αρχάριους γνωστούς μου που με ρωτάνε να πάρουν UFO...
Με τέτοια τιμή ούτε κλασσικό εμπορίου δε παίρνει κάποιος καλά-καλά.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 14, 2012, 23:32 »
Απο το Σχιστο τον πηρες, Διονυση ?

 ;D ;D ;D ;D

Όποιος γυρίζει, μυρίζει κ.Νίκο  ;D
 
Βαγγέλη, όχι τον ufo γιατί έχει χαζά βιδάκια  :yes:
Υπάρχει κ' κινέζικος ls-e που είναι πιο εύκολος.
Έχω έναν εδώ ενος φίλου για να τον σετάρω, αγορασμένος κ' αυτός στην εξωφρενική τιμή των 8€  :o :o

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 15, 2012, 01:09 »
Βαγγέλη, όχι τον ufo γιατί έχει χαζά βιδάκια  :yes:
Υπάρχει κ' κινέζικος ls-e που είναι πιο εύκολος.
Έχω έναν εδώ ενος φίλου για να τον σετάρω, αγορασμένος κ' αυτός στην εξωφρενική τιμή των 8€  :o :o
Το "ufo" μη το παίρνεις κυριολεκτικά, βασικά εννοούσα τέτοιου style σαν τον ls-e... :))
Τώρα θα φάμε πίκρα με τα ονόματα γιατί οι Κινέζοι τους ονομάζουν όπως θέλουν ή αφήνουν τα μαγαζιά να επιλέξουν δικό τους όνομα (brand name) ανάλογα τις ποσότητες αγοράς  :eyesplash:

Επί ευκαιρίας ψάχνοντας βρήκα στο alibaba "DID" και mini "DID" με τιμή 20$ (με την ανάλογη φυσικά ποιότητα)!!! :o
 >:(

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 20, 2012, 19:09 »
μπορει να μην εχουν ολοι 15 ευρω αλλα για την τιμη τους φαινονται πολυ καλοι...οποιος θελει και το ψαξει για καποιον ανοιγει και θεμα μονο για καποιον συγκεκριμενο απο αυτους...εμενα παντως το rex mini μου αρεσε... :thumpup:

http://www.vapor-freak.de/Phoenix-Mods/Verdampfer

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 21, 2012, 06:43 »
Ο Phoenix style σε δεύτερη έκδοση...
http://www.vapor-freak.de/zubehoer/Selbstwickelverdampfer/DRA-2
Με 15€ και πολύ πιο όμορφος, από χαλκό σε chrome έκδοση και ατσάλινο drip tip!

Απ: Επισκευάσιμος με λιγότερο απο 15 ευρώ ?!?
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 21, 2012, 08:17 »
μπορει να μην εχουν ολοι 15 ευρω αλλα για την τιμη τους φαινονται πολυ καλοι...οποιος θελει και το ψαξει για καποιον ανοιγει και θεμα μονο για καποιον συγκεκριμενο απο αυτους...εμενα παντως το rex mini μου αρεσε... :thumpup:

http://www.vapor-freak.de/Phoenix-Mods/Verdampfer

ο rex mini ειναι για φυτιλι ή mesh?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1557 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156586 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi