vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, white varadero, zalaros

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #465 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 19:05 »
Και 2-3 κεφαλες μέσα σε ενα απλο φακελακι με απλο γραμματοσημο μια χαρα θα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #466 στις: Μαρτίου 04, 2013, 09:03 »
ε ρωτησα μηπως ταιριαζει απο κανεναν αλλο για να μην παραγγειλω απο αθηνα μονο 2-3 κεφαλες κριμα ειναι :(

Καλυτερα να μεινεις στις Thor Νικο..
Βαλε μερικες ακομη στην παραγγελια σου ή βαλε και τιποτε αλλο ατμιστικο (πχ βασεις/αρωματα) και τα μεταφορικα θα βγουν λιγα στο συνολο.. Κατι αντιστοιχο κανουμε ολοι...απο επαρχεια  :tongue_smilie:

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #467 στις: Μαρτίου 04, 2013, 12:18 »
μαλλον αυτο θα κανω... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #468 στις: Μαρτίου 15, 2013, 22:25 »
Μετά τον mini Vivi Nova ο οποίος ενώ τον βρήκα πολύ εύκολο και βολικό στη χρήση αλλά κάπως "μπάσο" στην απόδοση της γεύσης, τελικά δεν με ικανοποίησε. Συνηθισμένος από την πληρότητα των γεύσεων σε drip νιώθω ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής σκοτώνει τα αρώματα, όχι όλα, αλλά αυτά που έχουν λεπτή επίγευση πραγματικά ισοπεδώνονται. Από την άλλη η συνεχής χρήση dripping είναι κουραστική ειδικά όταν κινείσαι κατά την διάρκεια της ημέρας ενω τα clearomisers είναι εύκολα σε τέτοιες συνθήκες. Στα πλαίσια της αναζήτησης μου για clearomiser με καλύτερη απόδοση γεύσης "έπεσα" πάνω στον Thor τον οποίο δοκίμασα πολύ διστακτικά καθώς δεν έβλεπα κάτι εμφανώς διαφορετικό από τους παλαιότερους C4. Ένα πράγμα έχω να πώ μετά την δοκιμή του Thor.... Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτός ο ατμοποιητής βγάζει πολύ καλή γεύση.... ίσως να είναι το στήσιμο της αντίστασης, ίσως η χρήση ενός μικρού και ενός μεγάλου φιτιλιού...  Μοναδικό μείον βλέπω τη λίγο σφιχτή τζούρα για τα γούστα μου, κατα τα άλλα όμως είναι πολύ ικανοποιητικός (δοκίμασα αντίσταση 1.8Ω).

ΥΓ: Ταιριάζουν οι κεφαλές thor στον vivi? ξέρει κανένας?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #469 στις: Μαρτίου 16, 2013, 01:53 »
Εγώ τον  χρησιμοποιώ πλέον σαν εφεδρικό πάντα με κεφαλή 2.8Ω...
Πολύ καλός ατμοποιητής με μοναδικό μείον την σχεδόν μόνιμη πλέον έλλειψη σταθερής ποιότητας ανταλλακτικών κεφαλών...

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #470 στις: Μαρτίου 16, 2013, 08:50 »
ΥΓ: Ταιριάζουν οι κεφαλές thor στον vivi? ξέρει κανένας?

Οι αντιστάσεις ταιριάζουν στο βίδωμα. Στην χρήση είναι ακριβώς ίδιες, εκεί που διαφοροποιείται η κατάσταση είναι μόνο ως προς το πάνω μέρος της αντίστασης στο σιλικονένιο τμήμα που ο μεν thor
έχει αλουμινένιο κώνο, ενώ οι άλλες κεφαλές οπή με το σιλικονάκι.
Όμως επειδή αυτό το σιλικονάκι είναι αποσπόμενο, μπορείς εύκολα να το αντικαταστήσεις και να
βάλεις από του Vivi Nova, αλλιώς δεν θα χωράει να βιδώσει σωστά το καπάκι του.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #471 στις: Μαρτίου 18, 2013, 05:49 »
Άλλαξα χθες μια κεφαλή στον epsilon και μου δίνει τρελό χτύπημα. Πραγματικό τρελό. Τα υγρά μου είναι 11mg και φαίνονται σαν 36άρια. Δεν μπορώ να ατμίσω πάνω από 5 λεπτά και ο λαιμός μου βγάζει φωτιές.
Τη μέτρησα και είναι σωστή, 1.8Ω. Βάζω άλλη κεφαλή και όλα επανέρχονται στα φυσιολογικά.
Τι μπορεί να φταίει σ' αυτή την κεφαλή?

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #472 στις: Μαρτίου 18, 2013, 11:22 »
Τα watts αν είναι διαφορετικής αντίστασης η κεφαλή σου και ακόμα και η ποιότητα των φιτιλιών
από παρτίδα σε παρτίδα  :)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #473 στις: Μαρτίου 18, 2013, 13:33 »
Χρόνια πολλά σ' όλους :bye:
Κολλημένος κι εγώ με τους Crystal V3... Το ίδιο και 2 κολλητοί μου που έχουν παραμείνει ατμιστές και δεν τους ενδιαφέρει καν να δοκιμάσουν άλλον ατμοποιητή μετά απ' αυτόν. Προσωπικα θέλω πλέον επισκευάσιμο γιατι με τρωει η περιεργεια για απόδοση γεύσης....κι η τσέπη μου :idiot1:
Τα θετικά τους τα έχετε αναλύσει πλήρως συνατμιστές στις πολλεεεες προηγούμενες σελίδες... Να αναφέρω κάτι εντυπωσιακό: Κεφαλες 2.8Ωμ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ σε χτυπημα, ατμούρα, διάρκεια, παντού... Σε απλή ego μπαταρια, δηλαδή με χαμηλά ρευματα!!!
Αυτή που χρησιμοποιώ τώρα εχει κάψει 30+ml και ''σκάει'' στη μισοτελειώμένη ego όπως την πρώτη μέρα! Έχω και 1,8 και 2,4Ωμ που είναι καλές αλλά δε συγκρίνονται με τις 2,8...Όλες από healthcabin. 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #474 στις: Μαρτίου 18, 2013, 14:22 »
Άλλαξα χθες μια κεφαλή στον epsilon και μου δίνει τρελό χτύπημα. Πραγματικό τρελό. Τα υγρά μου είναι 11mg και φαίνονται σαν 36άρια. Δεν μπορώ να ατμίσω πάνω από 5 λεπτά και ο λαιμός μου βγάζει φωτιές.
Τη μέτρησα και είναι σωστή, 1.8Ω. Βάζω άλλη κεφαλή και όλα επανέρχονται στα φυσιολογικά.
Τι μπορεί να φταίει σ' αυτή την κεφαλή?




Tίποτα δε φταίει. Οι περισσότερες παρτίδες κεφαλών δίνουν τρελό χτύπημα, γι΄αυτό έχε κοντά σου ένα μπουκαλάκι μηδενική νικοτίνη κι αραίωνε το υγρό που χρησιμοποιείς κατά 50%, για να ατμίζεις πιο ευχάριστα και να μην έχεις συμπτώματα overdose νικοτίνης. Αυτές οι κεφαλές, ακόμη και να αραιώσεις το υγρό διατηρούν τη γεύση του.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #475 στις: Μαρτίου 18, 2013, 14:44 »
Αυτοί οι άτμο που έχουν την αντίσταση 2 πόντους απο το στόμα σου δίνουν πολύ υγροποιημένο ατμό.

Δεν είναι χτύπημα αυτό.

Συμβαίνει με όλους τους άτμο που για κάποιο λόγο έχουν υπερτροφοδοσία και δεν προλαβαίνει το υγρό να ατμοποιηθεί.

Το φαινόμενο εντείνεται όσο πιό ψηλά είναι η αντίσταση :)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #476 στις: Μαρτίου 18, 2013, 15:18 »
Ο υγροποιημένος ατμός προκαλεί τσούξιμο στη γλώσσα και στο στόμα. Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό που το καταλαβαίνεις.
Μιας και οι κεφαλές που χρησιμοποιώ είναι όλες ίδιες 1.8Ω και οι μπαταρίες απλές εργοστασιακές τα watt είναι ψιλο σταθερά.
Μάλλον θα συμφωνήσω με την petra. Χρησιμοποιώ epsilon 5 μήνες αλλά πρώτη φορά πέφτω σε τέτοια κεφαλή.
Οι γνώσεις μου φτάνουν μέχρι: Περισσότερα watt = Καλύτερο χτύπημα. Δεν ήξερα ότι και το φιτίλι μπορεί να παίζει ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #477 στις: Μαρτίου 18, 2013, 15:32 »
tsiv, θα μου επιτρέψεις, μια και ο thor είναι ο μονιμος ατμοποιητής μου απο τον Ιούλιο και παράλληλα χρησιμοποιώ κι διάφορους άλλους ως δεύτερους και μπορώ να κάνω τη σύγκριση.
Με το ρυθμό μάλιστα που χαλάω τις κεφαλές, παίζει να έχω δοκιμάσει 30 ως τώρα, τις περισσότερες από fabvape.


Δεν έχω γνώσεις τεχνικές ηλεκτρονικού ή φυσικού, αλλά αντιλαμβανόμενη τι ατμίζω, θα το θέσω απλά.


Ο θορ έχει ΧΤΥΠΗΜΑ. Εχει και γεύση. Πολύ ατμό ή εύκολη τζούρα δεν έχει.
Το χτύπημα όμως είναι χτύπημα. Δεν ξέρω πού οφείλεται, πάντως τα φυτίλια του είναι σίγουρα καλά. Μέσα στο υγρό γίνονται εντελώς διάφανα. Επιπλέον, ακόμη κι όταν αραιώνω το υγρό με μηδενική βάση χωρίς να συμπληρώσω άρωμα, κρατάει τη γεύση του.


Εκτός από τις πολύ πρώτες κεφαλές και 2-3 που άνοιξα τελευταία, το χτύπημα ήταν τόσο έντονο, που μέχρι να καταλάβω τι γινόταν με την κεφαλή, μου έπεσε η πίεση από υπερβολική δόση νικοτίνης. Στη συνέχεια έβαζα 9ρι υγρό στον θορ, αλλά σε όποιον άλλον είχα ως δεύτερο διατήρησα το 18ρι χωρίς να καταλαβαίνω διαφορά στο χτύπημα ατμίζοντάς τους εναλλάξ. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ ως δεύτερο έναν βιβι νοβα που έχει την κεφαλή εξίσου ψηλά και - όπως λες - θα έπρεπε να είχε κι αυτός το φαινόμενο του υγροποιημένου ατμού. Δε συμβαίνει κάτι τέτοιο. 9ρι στον thor, 18ρι στον vivi = ίδιο χτύπημα
Τώρα τελευταία κάποιες 1.8 ομ κεφαλές δεν ξέρω τι είχαν, αλλά ήθελαν 18ρι υγρό. Η τελευταία όμως που έβαλα, στα 2.4 ομ με έστειλε ξανά να ψάξω το μπουκαλάκι με τη μηδενική.


Το έχω ξαναγράψει, είναι βασικό χαρακτηριστικό του thor αυτό το χτύπημα και πρέπει να το έχουν υπόψην τους οι νέοι χρήστες του, ώστε να μην πάθουν αυτό που έπαθα εγώ κι ήμουν μετά 2-3 μέρες με 3mg για να επανέλθω.


σσ. συνήθως χρησιμοποιώ vv ego μπαταρίες που ανεβάζουν μέχρι 6 βολτ και ρυθμίζω τα βολτ ανάλογα με τα ομ και την παλαιότητα της κεφαλής.


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #478 στις: Μαρτίου 18, 2013, 15:52 »
tsiv, θα μου επιτρέψεις,

Βεβαίως και σου επιτρέπω :)

Δεν μπορώ να κατανοήσω όμως πώς έπαθες νικοτινίαση με το ίδιο υγρό :hmmm: (σε mg αναφέρομαι)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #479 στις: Μαρτίου 18, 2013, 16:07 »
μεγαλυτερη απορροφηση νικοτίνης.
Παρόμοιο με αυτο που γινεται οταν περνάς απο εργοστασιακό σε επισκευάσιμο και αμέσως μειώνεις τα μιτζι διατηρώντας το ίδιο χτυπημα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy