vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, kon95, madtracker

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:20 »
Καταρχας σπαει το πλαστικο που πιανει στην κατω μερια και πρεπει να παρω αλλον.
Η γευση του δεν ειναι πολυ καλη και μου φαινετε οτι εχει δυνατο χτυπημα και ετσι δεν μπορω να τον χρησιμοποιω πολυ.
Το φυτηλι καιγετε και πρεπει να το πηγαινω πιο διπλα για να δουλευει.
Μπορείς να είσαι δυσαρεστημένος ή όχι από έναν ατμοποιητή από πολλές πλευρές όπως είπες
επειδή μπορεί να σπάει ή παίρνεις "καμένο" αλλά το χτύπημα είναι προτέρημα.
Να χεις υπόψιν πως στο ξεβίδωμα του tube από το σπείρωμα να μην ασκείς δύναμη εκεί αλλά
στη βάση που ξεβιδώνεις και πάντα να ξέρεις πως αν είναι σφηνωμένο να ρίχνεις νερό για να
ξεβιδώσει εύκολα μιας και κολλάει από τη γλυκερίνη των υγρών.  :)

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:22 »
ειχα το μαυρο χαλασε, πηρα το διαφανι και χαλασε και αυτο.
ναι οντως γιατι ειχα παρει αντισταση απο funstore και κρατησε πιο πολυ καιρο και δεν καιγοταν και το φυτιλι.
απλα σκεφτομαι οτι το τιταν δεν εχει θεμα φυτιλιου και ψαχνω καποιον με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης γιατι ειμαι ναυτικος και δεν μπορω να προμιθευομαι.


οποτε η γνωμη σου ειναι να κρατισω crystal και να μην το γυτισω σε titan dct?


συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2012, 17:59 από petra »

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 23:01 »
Ο EPSILON μετά από 3 αλλαγές ατμοποιητών μου κάνει διαρροές μάλλον από τη βάση και στο πλάι.(εκεί που βιδώνει) Ολα πήγαιναν καλά ... αυτό το τελευταίο με χάλασε λίγο. Θα δικιμάσω και κάποιον άλλο και θα βγάλω τα συμπεράσματα μου.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 23:20 »
Θα σου πρότεινα να ελέγξεις τα λαστιχάκια στεγανοποίησης στο κάτω εξωτερικό μέρος του κεντρικού άξονα. Επίσης να προσέχεις κατα την αναπλήρωση ώστε να μην πηγαίνει υγρό στον κεντρικό άξονα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 23:55 »
Σε πτωσεις συμβαίνει το εξής:
Χαλαρώνει ο μεταλλικός δακτύλιος που είναι κολλημένος στο κάτω μέρος του διάφανου κώνου, με αποτέλεσμα μετά να μην εφάπτεται καλά το επιστόμιο με την ανταλλακτική κεφαλή κ να περνά υγρό τουλάχιστον από πάνω κ να βγαίνει στο στόμα.

Εάν λοιπόν τσεκάρετε με το νύχι σας (η με το μάτι σας βεβαίως βεβαίως) κ δείτε πως κάνει "σκαλάκι" το σημείο που εφάπτεται ο διάφανος κώνος με τον κάτω μεταλλικό δακτύλιο που είναι κολλημένος πάνω του, απλά αποσυναρμολογήστε τον Έψιλον και χτυπήστε με κάμποση δύναμη πάνω σε ένα τραπέζι το τζαμάκι του όρθιο, για να φρακάρει καλά πάλι ο δακτύλιος. Επανασυναρμολογείτε κ βουτάτε στην απόλαυση... ;)

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #290 στις: Οκτωβρίου 17, 2012, 01:37 »
ηταν ο πρωτος ατμοποιητης μου .Διαροη απο κατω συνεχεια . Απο τζουρα οντως ειναι σφιχτη αλλα αφηνει στο λαιμο μια καουρα που δε μου αρεσε .Μπουρμπουληθρα δεν μου εκανε!!

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #291 στις: Οκτωβρίου 17, 2012, 12:50 »
Διαρροη συνεχεια? μαλλον ειχες πεσει σε προβληματικο γιατι 3 μηνες ουτε μια σταγονα δεν επεσε..

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #292 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 23:39 »
Παρε απλα spare tubes και κράτα τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει λόγος να τα πετάξεις.

Μόλις πήρα τις καινούργιες κεφαλές από Nobacco και έχω να πω ενα πράγμα... αν δεν μπορει η Nobacco να ελέγξει την σταθερότητα της ποιότητας των ανταλλακτικών που στέλνουν οι Κινέζοι νομίζω ότι δεν μπορούμε πλέον να ζητάμε πολλα απο τους μικρότερους εμπόρους...

Φυτιλίλα και μειωμένη απόδοση κι ας το ξέστριψα το φυτίλι όπως διαβασα σε κάποιο νήμα που δεν μπορώ να εντοπίσω.

Αν ξεχάσατε να γράψετε κάτι στο τελευταίο μήνυμά σας δεν είναι απαραίτητο να απαντήσετε με ένα καινούργιο ακριβώς από κάτω. Πατήστε απλά "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα και συμπληρώστε αυτό που θέλετε.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2012, 23:54 από Giannis Pap »

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #293 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 00:32 »
Να κάνεις πριν την χρήση μια απολύμανση των κεφαλών, βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις
που βγάζουν οσμή. Ξεκίνα με λίγο οινόπνευμα και φύσηξε να την στεγνώσεις πριν τη χρήση :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #294 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 00:38 »
Παρε απλα spare tubes και κράτα τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει λόγος να τα πετάξεις.

Μόλις πήρα τις καινούργιες κεφαλές από Nobacco και έχω να πω ενα πράγμα... αν δεν μπορει η Nobacco να ελέγξει την σταθερότητα της ποιότητας των ανταλλακτικών που στέλνουν οι Κινέζοι νομίζω ότι δεν μπορούμε πλέον να ζητάμε πολλα απο τους μικρότερους εμπόρους...

Φυτιλίλα και μειωμένη απόδοση κι ας το ξέστριψα το φυτίλι όπως διαβασα σε κάποιο νήμα που δεν μπορώ να εντοπίσω.


Φιλε μου πηρα καινουργιο epsilon προχθες...
οπως ηταν εβγαλα και αφησα στην ακρη την κεφαλη που ειχε μεσα..οι μονοφυτιλες δεν λενε με τιποτα... :thumpdown:
εγω πηρα και ανταλλακτικες κεφαλες 1,8Ωμ που ειναι οι ιδιες με τις παλιες καλες (ακου τι φτασαμε να λεμε για προιον λιγων μηνων  :eyesplash:) που ειχε ο epsilon. Αυτες ειναι σταθερης ποιοτητας και μου δουλεψε καλα απο την πρωτη στιγμη..

Συμβουλη μου.. παρε κεφαλες καινουργιες και ασε στην ακρη αυτη που εχει το tube οταν το αγοραζεις...
κακη επιλογη απο την εταιρια να τον αλλαξει αυτον τον ατμοποιητη, για μενα

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #295 στις: Οκτωβρίου 20, 2012, 23:32 »
φθηνα tubes για το συγκεκριμενο μοντελο που βρισκουμε?
ειχε μια χαρα στο healtcabin απλα πλεον τα μεταφορικα του ειναι..!!!


Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #296 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 14:26 »

FABVAPE



Οι μονοφυτιλες που πηρα ηταν ανταλλακτικες κεφαλες, οχι ολοκληρος Epsilon. Πρεπει να ειναι το πρωτο ανταλλακτικο η.τ που πεταω. Του εβγαλα το μακαρονι, περασα ενα 1mm φυτιλακι απο πανω μηπως σωθει, τπτ.

Δεν νομιζω οτι θα εκανε η Nobacco κατι τετοιο απο επιλογη. Μαλλον της την "εκαναν" τα κινεζικα εργοστασια...




συγχώνευση ποστ λόγω συγχώνευσης νημάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2012, 01:58 από petra »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #297 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 12:15 »
 Λοιπόν παιδιά όλα αυτά που αναφέρονται τα αντιμετώπισα και εγώ από την πρώτη μέρα που βγήκε ο ε μέχρι και σήμερα. Δείτε παρακάτω τις απόψεις μου:
 
1.              Αίσθηση καμένου α). Πάντα μα πάντα την πρώτη φορά καίω λίγο τα φυτίλια με κοινό αναπτηράκι και κάνω dry burning μέχρι να μην βγαίνει καπνός από την αντίσταση. Έχει τύχει να μην βγαίνει καπνός και από την αρχή. Δοκιμάστε το και θα δείτε. Μπορείτε να το κάνετε επίσης και σε αυτό που μυρίζει αφού πρώτα το στεγνώστε το.
2.               Αίσθηση καμένου β). Όλα εξαρτώνται από την ένταση γεύσης και το υγρό που χρησιμοποιείται. Εγώ ατμίζω pg/vg 50/50 με ry69 (απαλή γεύση) και γι’ αυτό κάνω το 1α
3.              Οριζόντιο ράγισμα: Αγοράζω νέο ε (προσοχή μην πέσει η το βάλετε σε καμιά τσέπη
4.              Καθάρισμα: δεν το πολύ-εφαρμόζω μιας και παίζει καλά πάνω από 3 εβδομάδες. Ίσως με λίγο ξέπλυμα με νερό και  dry burning
5.              Από δύο φυτίλια σε ένα: δεν μπορώ να πω ότι επηρεάστηκε κάτι
 
Έρώτηση: Ξέρει κανείς που μπορώ να πάω να αγοράσω spare tubes? Η nobacco δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #298 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 12:25 »
Xθες είχα κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία με αυτή του SpyrosG.
Πήρα να έχω άλλον έναν Εψιλον, και μια ανταλλακτική αντισταση 1.8

Και οι 2 αντιστάσεις (και η "μαμίσια" του ατμοποιητή) ήταν μονοφίτιλες με πολύ κατώτερη απόδοση από αυτη που έχουμε συνηθίσει...

Δεν το πρόσεξα για να είμαι ειλικρινής την ώρα που το αγόραζα, αλλά την επόμενη φορά που θα περάσω από το κατάστημα θα τους επισημάνω το θέμα που έχει προκύψει με τη νέα παρτίδα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #299 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 12:56 »
και οι ανταλακτικες κεφαλες ηταν μονοφυτιλες??
αυτο δεν ειναι καλο :-\

τις μονοφυτιλες δεν τις μπορεσα καθολου ενω τις αρχικες τις βρισκω τελειες. Μεχρι τωρα οτι ανταλλακτικες ειχα παρει (μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδες) ήταν αυτες με τα δυο φυτιλια. Μου φαινεται πρεπει να παω ναπαρω και τις υπολοιπες του μαγαζιου για καβατζα.. ποιος ξερει τι θα ερθει σε επομενη παρτιδα... :P

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy