vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #315 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 18:32 »
πριν 1-2 εβδομαδες που πηρα δεν ηταν μονοφυτιλες. Τωρα δεν ξερω αν ηταν απο το στοκ.

Γιατι δεν ρωτας καποιο απο τα καταστηματα του φορουμ...?

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #316 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 18:36 »
της Λαρισα δεν ειναι οποτε και να ρωτησω καποιο αλλο δεν μου λεει κατι.
απλα γενικες γνωμες γιατι αν πχ ολοι εχουν μονοφυτιλες παει να πει πως και αυτο εχει.
τεσπα αν δεν ξερει καποιος θα το λυσω ευκολα ρωτωντας το καταστημα.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #317 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 18:38 »
αυτο που εννοω ειναι οτι εμεις μπορει να παιρνουμε απο το στοκ τωρα,οποτε δεν μπορουμε να απαντησουμε με σιγουρια. το καταστημα μπορει να ρωτησει την μαμα εταιρια ή να ξερει τι στελνει τωρα η μαμα εταιρια...ειναι πιο σιγουρη απαντηση ασχετα με το αν εινα στην Αθηνα

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #318 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 18:48 »
ναι δικιο εχεις θα παω απο εκει αυριο ..
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #319 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:11 »
Καλημερα σε ολους..Μια ερωτηση..Τι φταιει και μου βγαζει καμμενο στη γευση αν ατμιζω με τον Crystal σε παραπανω απο 3.4 volt?Μεχρι τα 3.4 volt ειναι μια χαρα..Οτιδηποτε παραπανω,βγαζει εντονη γευση καμμενου ανεξαρτητου υγρου που θα ατμισω..Ακομα και με καινουργια κεφαλη το ιδιο...Υπενθυμιση οτι χρησιμοποιω μπαταρια Twist και αναφερομαι στις κεφαλες 1.8ohm..Please help

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #320 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:19 »
Καμένο σημαίνει κακή κυκλοφορία υγρού, που μεταφράζεται πως μπορεί να μην περνάει υγρό
από τα φιτίλια στην αντίσταση. Δηλαδή πρέπει τα φιτίλια να είναι πάντα βρεγμένα με υγρό.
Ένας άλλος λόγος μπορεί να είναι πως η αντίσταση σου έφτασε στο τέλος της.
Ειδικά αν βλέπεις σκούρα να γίνονται τα υγρά σου τότε πρέπει να την αντικαταστήσεις  :)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #321 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:23 »
 :hmmm: εχεις απαντησει κιολας στην ιδια την ερωτηση.
1,8 στα 3,4-3,7 ειναι το λογικο οριο .
απο εκει και πανω γινετε φρυτεζα.......
ριξε και μια ματια με πολυμετρο μηπως για καποιο λογο η αντισταση ειναι ποιο λιγο απο 1,8 απο κατασκευης και κανε και μια μετρηση στην μπαταρια να δεις αν πραγματι η ταση ειναι η αναγραφομενη.
και μενα που ατμιζω με τετοια κεφαλη οταν η μπαταρια μου ειναι γεματη φουλ οι πρωτες τζουρες ειναι γρηγορες διοτι στεγνωνει το φυτιλι αμεσως.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #322 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:27 »
Οι κεφαλες ειναι σε καλη κατασταση και παρολα αυτα,αν κανω ρυθμιση πανω απο 3,4 volt,θα παρω καμμενο...Μολις ριξω τα volt σε 3,4 η και λιγοτερο,το καμμενο εξαφανιζεται...Επισης παντα οταν το tube εχει υγρο απο την μεση και κατω(Δηλ 0,8 ml η και λιγοτερο)μου φερνει πολυ υγρο στο στομα με καθε τζουρα...Αυτο συμβαινει επαναλαμβανω μονο οταν το tube ειναι μισογεματο...Εσεις βρε παιδια στα ποσα volt χρησιμοποιειται τον crystal με κεφαλες 1,8 χωρις να σας βγαζει καμμενο?

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #323 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:33 »
Το υγρό στο στόμα είναι υγροποιημένος ατμός. Με λίγο νεράκι στο επιστόμιο
και πλύσιμο είσαι εντάξει.
Εγώ με τις αντιστάσεις των 1,8 σταθερά στα 4 volts ποτέ πιο κάτω αλλά με provari,
να κοιτάς να τον περιστρέφεις για να έχεις καλή κυκλοφορία υγρού.
Επίσης κοίταξε μήπως το σιλικονάκι "πνίγει" τα φιτίλια και χαλάρωσέ το  ;)
Στα volts είσαι μια χαρά για να μην πω χαμηλά στα 3,4 ή 3,6  :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #324 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:56 »

Φυσιολογικό ΔΕΝ είναι.
Με εγκο μπαταρία κάτω από 3.7 βολτ δεν πέφτεις με άτμο 1.8 εκτός αν υπάρχει πρόβλημα.

Μου έχει τύχει αυτό σε έναν 2.4 που στα 4.2 έβγαζε καμμένο (το ισοδύναμο περίπου με 3.4 β και 1.8ομ) αλλά ήταν κακής ποιοτητας. Πέταξα 2 κεφαλές σε 6 μέρες.

Αντίθετα, με τους crystal thor/epsilon έχω σταθερά σε πασθρου έγκο 4.2 βολτ με 1.8 ομ και είναι εξαιρετικοί. Χτύπημα και ατμός χωρίς να χαλάει η γεύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2012, 18:44 από petra »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #325 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 14:44 »
Για την ακριβεια,εχω τον epsilon απο Nobacco....Νομιζω ιδιος δεν ειναι με τον crystal;Και ομως...Οτι κεφαλη 1.8 και αν εχω βαλει,πανω απο 3.4 αντε 3.5 volt(Μπαταρια Twist)θα βγαλει καμμενο...Petra ατμιζεις στα 4.2 χωρις καμμενο;;;Επεισης να πω αν και δεν ξερω αν παιζει ρολο,χρησιμοποιω τις κεφαλες 1.8ohm επισης απο Nobacco αυτες που εχουν τα μακρια φυτιλια...

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #326 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 14:53 »
Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω μπορεί να έπεσες σε ελαττωματικές αντιστάσεις κεφαλές
αυτό δεν σημαίνει πως είναι και ο μόνος ρόλος που παίρνεις καμένο, αλλά το να ατμίζεις
με 3,4 ή 3,6 σε κεφαλή των 1,8 είναι σχετικά λίγο μόλις 6,5 watts.
Καλύτερα να κοιτάξεις να αλλάξεις κεφαλή ή να την καθαρίσεις πολύ πιθανόν να έχει πιάσει
μάκα και να θέλει πλύσιμο και dry burn ή αλλαγή.
Υπάρχουν αντιστάσεις που κρατούν από 1 εβδομάδα ή και μήνα ή και περισσότερο, μάλλον
δεν έπεσες σε καλή παρτίδα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #327 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 18:43 »
Μόλις το πρωί πέταξα μια κεφαλή της νομπάκο στα 1.8
Ατμιζα κανονικα μια βδομάδα με την πασθρου κολλημένη στο usb και τη ρύθμιση της εγκο στα 4.2 βολτ.
Μάλιστα την πέταξα επειδή έπεσε η απόδοση, όχι επειδή δε δούλευε.


Πριν τη χρησιμοποιήσω ξέστριψα στα φιτίλια της και τα ξανάπλεψα, χωρίζοντάς τα σε ένα λεπτό και ένα πιο παχύ, κολπάκι για καλύτερη τροφοδοσία που μου σφύριξε έμπορος...


Αυτό που μου λες το συνάντησα την περασμένη βδομάδα σε μια κεφαλή από Τ2 κοντοφιτιλη, την 4η ή 5η που άτμιζα. Πρωτοφανές, αλλά το απέδωσα σε ελάττωμα.


Οπως λεει και ο απο πάνω μου, ελαττωματικό μου μυρίζει, βάλε άλλη και αν επιμένει, θα πρέπει να στην αλλάξουν από το κατάστημα.




Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #328 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 21:19 »
Πραγματικα δεν ξερω τι να πω...Εχω χρησιμοποιησει εως τωρα αρκετες κεφαλες 1,8 ohm και σε ολες το ιδιο..Ολες απο Nobacco.. 3,5-3,6 βολτ και πανω,να και το καμμενο...Ξαναριχνω τα volt,καμμενο μηδεν....Τι να πω...Μετρησα και την ego c twist που εχω να δω μηπως και παιζει κανενα θεμα με τα volts,αλλα οτι ρυθμιση κανω εγω,οντως τοσα volt βγαζει..(Σκεφτηκα μηπως οταν βαζω 3,6 volt για παραδειγμα,η twist να μην βγαζει 3,6 αλλα παραπανω...Τελικα ομως απο θεμα μπαταριας ειναι ολα οκ)Παιδια αν ειναι ευκολο σας παρακαλω,πειτε μου απο ποσα μεχρι ποσα volt πρεπει να γινεται το ατμισμα με κεφαλες 1,8ohm και 2,4ohm...Εχω καταληξει οτι με την twist τουλαχιστο,οι κεφαλες 1,8,δεν θελουν οτιδηποτε πανω απο 3,4 αντε 3,5...Ισως οι απλες μπαταριες τυπου ego να μην βγαζουν τελικα τα volt που υποτιθεται οτι βγαζουν,αλλα λιγοτερα και γιαυτο να μην υπαρχει θεμα καμμενου με την χρηση αυτων των μπαταριων?Αν κανω λαθος διορθωστε με...Με μια φουλ φορτισμενη μπαταρια τυπου ego ατμιζουμε στα 3,7 volt και οσο αδιαζει αυτη,πεφτουμε μεχρι τα 3,2 σωστα?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2012, 21:29 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #329 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 22:09 »
Θέτεις μεγάλο θέμα.  Σαφέστατα οι απλές εγκο έχουν μεγαλύτερη πτώση τάσης υπό φορτίο σε σχέση με την twist, αλλά όχι τόσο, ώστε να είναι τα 4 βολτ της απλής εγκο φορτισμένης όσο τα 3.4 της twist. Oύτε βέβαια η twist υπό φορτίο κρατάει τα βολτ στο ακέραιο.


Με τη δικιά μου, που είναι πασθρου και ατμίζω κατά 90% με μια καινούρια vv4.2 μπαταρία συνδεμένη στο ρεύμα (άρα φορτισμένη) σίγουρα υπό φορτίο 3.8-3.9 είναι το κατώτερο που βγάζει, τάση στην οποία ατμίζω απολαυστικότατα.


Δοκίμασε αυτό που σου λέω, να ξεστρίψεις τα φιτίλια και να τα ξαναπλέξεις σε 2 λεπτότερα.


Αν κι αυτό αποτύχει, ακόμη και να σου βρούμε το γιατί, παραμένει το γεγονός ότι το κατάστημα σου πούλησε ολόκληρη παρτίδα που δεν ατμίζει καλά, οπότε πρέπει να τους ζητήσεις αντικατάσταση. Σε πρώτη φάση με μια κεφαλή 2,4 δοκιμαστικά (μια και με την twist μπορείς να ανεβάσεις βολτ)


Αυτά σου τα λέω, θεωρώντας ότι με 3,4 βολτα ΔΕΝ ατμίζεις απολαυστικά.
Σε αντίθεση περίπτωση, θα σου έλεγα να μην κάνεις τίποτα, μια και σημασία έχει το αποτέλεσμα, όχι τα νούμερα.






 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596903 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192804 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios