vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 0 χρήστες

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 01:02 »
Δεν το εχω δοκιμασει.. μπορουμε να βαλουμε την φυτιλοαντισταση στον vivi ?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 01:04 »
με πατεντα και ζορι...
εμενα μου ειχε σπασει λιγο τα νευρα να το κανω να κατσει σωστα...
και παλι ειχα τις αμφιβολιες μου  :-\

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 18:33 »
Ύστερα από χρήση 3+ μηνών έχω καταλήξει στο ότι:


1) Στρώνουν μετά από 1 ημέρα
2) χωρίς dry burning και καθαρισμό, αποδίδουν καλά για περίπου 5-6 μέρες. Με καθαρισμό, 2-3 μέρες παραπάνω. Μετά από αυτό το διάστημα, συνεχίζουν να παράγουν καλό ατμό αλλά χάνεται η γεύση εντελώς.
3) κατά τα άλλα, μηδέν διαρροές, μηδέν καμένο.
4) H 1.8 όντως ξελιγώνει την μπαταρία, προτιμώ την 2.4




Χρησιμοποιώ giant με passthrough & ego 650, atmoslab balanced+ agrinio/ry69 9 mg, αντίσταση 2.4...
Μιλάω για τις κεφαλές με τα δυο φιτίλια...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 19:35 »
Εγω παλι του εχω βρει 3 ελλατωματα..


1)Αραια και που βγαζει γευση καμμενου...
2)Αραια και που φερνει υγρο στο στομα(Κυριως οταν το υγρο ειναι πιο κατω απο την μεση του tube)
3)Αλλαζει το χρωμα του υγρου,σκουραινει δηλαδη+οτι πηζει το υγρο
Εμενα μου κρατανε 4-5 μερες χωρις να πεσει η αποδοση...Μετα αντε γεια


Οταν ομως δουλευει σωστα,εχει πολυ καλη γευση+πολυ ντουμανι


Μιλαω για τις κεφαλες 1,8

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 19:45 »



Νομίζω ότι η pg είναι υπεύθυνη για το σκούρο χρώμα που παίρνουν τα φιτίλια, και ακολούθως και το υγρό. Το έχω δει να συμβαίνει και σε άλλους άτμο...  Με vg δεν νομίζω να συμβαίνει, ή τουλάχιστον όχι σε αυτό το βαθμό.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 20:14 »
Και με vg το ιδιο ειναι..Παλι σκουραινει το υγρο...Και σκετη που εχω κανει και 50-50 pg-vg,το ιδιο σκουρο χρωμα περνει το υγρο

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 09:38 »
Τα υγρά σκουραίνουν όταν είναι εκτεθειμένα για μεγάλο χρονικό διάστημα σε φωτεινό μέρος,
όταν μετά από από μέρες χρήσης δεν κάνουμε καθαρισμό αλλά μόνο συμπλήρωση με αποτέλεσμα
να παραμένουν στη δεξαμενή υγρά που έχουν έρθουν σε επαφή με την αντίσταση η οποία
δουλεύοντας πιάνει "μάκα"- κατάλοιπα δηλαδή από την καύση και έτσι "βάφονται".
Για να μην γίνεται αυτό θα πρέπει να γίνεται συχνός καθαρισμός, ειδικά που σε αυτόν τον
ατμοποιητή είναι παιχνιδάκι λύνοντας και απολυμαίνοντας τα διασπώμενα μέρη καθώς και με
καθαρισμό της αντίστασης με οινόπνευμα.
Έτσι περιορίζουμε το φαινόμενο αυτό που και από θέμα υγιεινής δεν είναι ότι καλύτερο.
κατά τη γνώμη μου αν μετά από όλα αυτά παραμένει αυτό το φαινόμενο, καλύτερα να σκεφτούμε
την αντικατάσταση της κεφαλής  :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 10:25 »
Ή και την αντικατάσταση των υγρών Γιάννη και ειδικά του αρώματος που περιέχουν τα υγρά γιατί ως γνωστόν
το άρωμα είναι που ευθύνεται κατά κύριο λόγο για την μάκα που πιάνει η αντίσταση. ;)

Αποσυνδεδεμένος psixiatros_27

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 01:47 »
μια ερωτηση 2 βδομαδες τον εχω και ξαφνικα σταματησε να λειτουργει!!λογικα η κεφαλη θελει αλλαγη?η τιποτα αλλο?

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 01:50 »
Τι εννοείς δεν λειτουργεί ? δεν παίρνει ρεύμα για την ενεργοποίηση ή δεν βγαίνει πολύ ατμός ?

Αποσυνδεδεμένος psixiatros_27

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 01:58 »
δεν λειτουργει δεν μπορω να ατμισω εβαλα κατι αλλους ατμοποιητες και λειτουργουν τα i want!!!

αλλα με τον συγκεκριμενο απο το πουθενα σταματησε να λειτουργει


Διαγραφή συνεχόμενου ποστ
Αν ξεχάσατε να γράψετε κάτι στο τελευταίο μήνυμά σας δεν είναι απαραίτητο να απαντήσετε με ένα καινούργιο ακριβώς από κάτω. Πατήστε απλά "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα και συμπληρώστε αυτό που θέλετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2012, 02:01 από Giannis Pap »

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 02:05 »
Κοίτα μήπως δεν έχει βιδωθεί καλά η αντίσταση στον άξονα του ατμοποιητή σφίξτην λιγάκι

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 02:07 »
Αυτό που σου λέει ο παπ είναι το αυτονόητο.
Θεωρώ ότι το έκανες ήδη.


Αν δεν το έκανες, κάντο,


αλλά, δυο βδομάδες τον είχες... νισάφι πια!!!
Μάλλον ήρθε η ώρα του.
Βέβαια συνήθως δυσλειτουργούν και δε νεκρώνονται, αλλά μετά από δυο βδομάδες δεν είναι να το ψάχνεις.
Αλλαξε κεφαλή.


Αν έπαθε βλάβη το σώμα του άτμο (λιγότερο πιθανό) και όχι η παλιά κεφαλή, μόνον έτσι θα το διαπιστώσεις

Αποσυνδεδεμένος psixiatros_27

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 02:15 »
την εσφιξα θα το ξανακανω!!!νισαφι αχαχχα ξερω περιπτωση μηνα το χει ενας φιλος μου και δε του χει χαλασει και ας κανει με συστηματικη χρηση!!αλλα εμενα απο το πουθενα σταματησε να λειτουργει τι να πω θα το δοκιμασω τωρα και θα σας πω

μπα το κανα!!το σφιξα καλα!!μαλλον ηρθε η ωρα του! :eyesplash: παντως τα i want με τους εργοστασιακους ατμοποιητες λειτουργουν!!!παντως παταω το κουμπι ρουφαω ερχεται ο ηχος που δινει η μπαταρια στον ατμοποιητη σαν να παει να δουλεψει

Συγχώνευση δύο μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2012, 02:23 από psixiatros_27 »

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 09:33 »
Επειδή λες πως έρχεται ο ήχος, που σημαίνει πως λειτουργεί, τότε μήπως σου έχει περάσει
αρκετό υγρό στον κεντρικό άξονα και έχει μπουκώσει?
-Άνοιξε τον ατμοποιητή ξεβίδωσε την αντίσταση και φύσηξε καλά τον κεντρικό άξονα μέχρι
να φύγουν τυχόν παραμένοντα υγρά που έχουν εισχωρήσει.
Εν ανάγκη και εφόσον δεν είσαι σίγουρος για αυτά, με μια σύριγγα γέμισε νερό και βάλτην
στον κεντρικό άξονα και με πίεση να ρίξεις μέσα νερό ή καλύτερα οινόπνευμα και μετά
καθάρισε τον ή άστο να στεγνώσει.
Μετά ξαναβίδωσε όλα τα μέρη και κάνε συμπλήρωση με υγρό, αλλά στα 2/3 του ατμοποιητή.
- Αν παρόλα αυτά δεν γίνει τίποτα και αφού λες πως παίρνει ρεύμα, τότε αγοράζεις σαν
ανταλλακτικό μόνο τον άξονα ή άλλον ατμοποιητή  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios