vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος dodos197

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 15:30 »
δεν ειναι βιδα αλλα ειναι ο θετικος πολος της αντιστασης.Οι εγκοπες που την κανουν να φαινεται σαν βιδα ειναι για να περναει ο αερας που ρουφας...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 16:16 »
απο το συγκεκριμενο μαγαζι (σε σχεση με αλλους ποιο ακριβος) υπαρχει και με 1,70 απο ελλαδα αλλα και απο εξω που ειναι και ποιο φθηνα η ποιοτητα ειναι αρκετα καλη.

σε δειγμα 10 ανταλλακτικων 2.4 το ποιο πολυ μου κρατησε ηταν 20 μερες! και το λιγοτερο ενας σε 5 μερες.
εναν μ.ο που μπορω να βαλω ειναι περιπου οι 13-15 μερες. σχετικα καλο νουμερο γιατι με 5 ευρω/μηνα ειμαι καλλυμενος.

τωρα απο αλλου που πηρα το ποιο πολυ που μου κρατησε (παλι δειγμα των 10) ηταν 10 μερες! και το ποιο λιγο 2 μερες !!!
ε δεν ειναι τυχαιο..!!!

τεσπα. δεν ξερω ποιος ειναι ο προμηθευτης τους αλλα ειναι ωραιος  :thumpup:
μπραβο λοιπον απο μενα.

υ.γ. την εκπτωση 10% που δινουν την περνουμε και απο φυσικο καταστημα?

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 08:06 »
Αχιλλέα το πόσο θα σου κρατήσει είναι σχετικό μιας και ένας εργοστασιακός ατμοποιητής
ατμίζοντας 3 ml την ημέρα, σε καλύψει 15 μέρες όντως είναι καλός! αλλά να σε καλύψει
απροβλημάτιστα. Αυτός είναι ο καλύτερος!  :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 13:19 »
απλα λεω αυτο που ειδα..  8)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 13:24 »
το κολπο μου το είπε μαγαζάτορας
Ξεπλέκετε με τα δάχτυλα το χοντρο μονο φιτιλι και το ξαναστριβετε σε ενα ψιλο και ένα πιο χοντρο.
εναλλακτικά, το αφήνετε ξέπλεκο εντελώς. Καλύτερη τροφοδοσία.
Ο ίδιος πλέον το κανει αυτό και τα πουλάει έτοιμα στους πελάτες του.


Αποσυνδεδεμένος archangelic

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 16:39 »
Τα μοντελάκια της Nobacco που με κάνουνε να θέλω να τα πάρω όλα , αλλά .....

Έχω τον Hybrid τον οποίο λατρεύω με τον Cartomizer που σου δίνουνε στο αρχικό πακέτο . Εννοήτε πως μόλις είδα τους Epsilon με την αποσπόμενη κεφαλή και τα 5 φανταστικά χρώματα του ΤΟ ΗΘΕΛΑ ! και το πείρα , με αντάπτορα .

Πρόβλημα : ξετρελαθήκαμε με τα DIY υγρά της nexxton αλλά στον Epsilon για να καταλάβουμε την γεύση τους πρέπει να βάλω 2ml (60 σταγόνες ) αρώματος στα 5ml βάσης ... Ενώ στον Cartomizer βάζω 10 σταγόνες στα 5ml ....
Λέτε να φταίει το γεγονός ότι είναι με αντάπτορα ? Ή φταίει το Cartomizer ? . Γιατί εαν φταίει ο αντάπτορας έχει και Epsilon για Hybrid χωρίς αντάπτορα μόνο σε διαφανές χρώμα όμως , να πάρω εκείνον εαν είναι αυτό το θέμα .

Επίσης έχω δει να λένε πως ο Hybrid και το Mini & More είναι και τα 2 με 901 σπείρα , που σημαίνει πως τα Cartomizer του Mini ταιριάζουν στον Hybrid και πως ο Epsilon του Hybrid λογικά θα ταιριάζει στον Mini ... Σωστά ?


Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 16:54 »
ο epsilon ειναι ο ce4 v2 crystal.
και φυσικα δεν ειναι μοντελακι της nobacco .
απλα το εχει ακι η συγκεκριμενη εταιρια με την δικια της ονομασια.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 17:23 »
...
Επίσης έχω δει να λένε πως ο Hybrid και το Mini & More είναι και τα 2 με 901 σπείρα , που σημαίνει πως τα Cartomizer του Mini ταιριάζουν στον Hybrid και πως ο Epsilon του Hybrid λογικά θα ταιριάζει στον Mini ... Σωστά ?

Ναι, τα Cartomizer του Mini ταιριάζουν στις Hybrid μπαταρίες. Επίσης ο Epsilon με σπείρωμα 901 μπορεί να ταιριάζει με την μπαταρία του Mini αλλά το αποτέλεσμα, από άποψη αισθητικής, δεν είναι ότι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 17:50 »
Σήμερα χάλασε και η τρίτη κεφαλή του πακέτου, επιτρέποντάς μου να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.
ο Κρυσταλ thor της Μαρίας είναι μακράν ο καλύτερος κρυσταλ της αγοράς.
Η μέση διάρκεια της κεφαλής σε μένα ήταν 1 βδομάδα (πάντα σε μένα οι ατμο κρατάνε λιγότερο) αλλά ούτε καν με απασχόλησε αυτό διότι σε σχέση με κάθε άλλο κρύσταλ
- ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΔΙΑΡΡΟΕΣ. Ούτε καν ιδρώματα.
- ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΜΠΟΥΚΩΜΑΤΑ.
- Απέδωσε θαυμάσια τη γεύση.
- ντουμάνι εξαιρετικό, χτύπημα με 1.8 ομ εξαιρετικότατο, μέχρι κα ιτη νικοτίνη κατέβασα κάποιες φορές.
- ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ σε όλη τη διάρκεια ζωής τους. Και οι 3 κεφαλές πέθαναν με ξαφνικό θάνατο. Ξαφνικά σταμάτησαν να βγάζουν πολυ ντουμάνι. Χωρίς να αργοπεθαίνουν και να μου τσακίζουν τα νεύρα.
- Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Ούτε τα πάσα από το πιπάκι ξεκολλησαν, ούτε στραβοβίδωσε ποτέ, γενικά δίνει την αίσθηση ότι θα δεχτεί πολλές κεφαλές ακόμη.

Τον χαρακτηρίζω ξένοιαστο ατμοποιητή. Γεμίζεις, ατμίζεις, απολαμβάνεις.

Προσοχή μόνο, ειδικά αν τον χρησιμοποιείτε στην ίδια μπαταρία (εγώ έχω εγκο) μαζί με άλλου τύπου άτμο
Επειδή δεν είναι άτμο που θα πεταχτεί στην δεκα μέρες, να έχετε το νου σας να καθαρίζετε τον πόλο του. Στο κενό ανάμεσα στο 510 σπείρωμα και τον πόλο μπορεί να μαζέψει υγρασία και σκονη και να σχηματιτούν οξειδωμένα ημιστερεά κατάλοιπα. Στριμμένη χαρτοπετσέτα και οδοντογλυφίδα για να τα αφαιρεσετε. ή βράστε το μεταλλικό του τμήμα για  ένα λεπτο.
Τους καθαρισμούς του τους έκοψα, παρά μόνον όταν θέλω να αλλάξω κάποια πολύ έντονη γεύση. Στη δεύτερη κεφαλή έκανα dry burning και παρέτεινα λίγες ώρες τη ζωή της. Ανευ νοήματος με την τιμή που έχουν οι κεφαλές και την απόδοσή τους.

Αποσυνδεδεμένος archangelic

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 18:16 »
Εντάξει μπορεί να μην είναι μοντελάκι της Nobacco αλλά εγώ σε αυτούς το είδα  :tongue_smilie: . Εξάλλου επειδή δεν είμαι και πολύ σίγουρη τι μπαταρία έχω και με ποιους ατμιστές ταιριάζει προτίμησα και προτιμώ την ασφαλή οδό  :tongue_smilie: .

Υπολογίζω πως το μίνι με ατομίζερ έψιλον θα είναι σαν ανάποδο αχλάδι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: . Εαν βγεί όμως μοντελάκι σαν τον Μίνι έψιλον χωρίς κουμπάκι μπορεί να μπώ στον πειρασμό να το πάρω  ;D .

Θα δείξει .

Τώρα το θέμα που έχω με τις γεύσεις απο καρτομιζερ σε ατομιζερ έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι ;

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 18:31 »
1on) βγαλανε επσιλον με σπειρωμα για hybrid σε διαφανο χρωμα για να μην εχεις ανταπτορες, 2ον) προσωπικως οταν γεμιζω τον επσιλον με υγρο τον αφηνω για μιση ωρα να μουλιασουν τα φυτιλια  3ον) καλο ειναι τα φυτιλια να τα ψιλοανοιγουμε για να τροφοδοτει καλυτερα υγρο!


δοκιμασε οταν γεμιζεις υγρο και δεν ερχεται καλα η γευση στον επσιλον να κανεις μια δυο τζουρες κουφιες (στον αερα ο ατμο δλδ) για να τροφοδοτισει στην αντισταση, επισης με ποσα οημ κεφαλη παιζεις? με 1.8 δεν νομιζω να ειναι κ οτι καλυτερο στην γευση...

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 21:14 »
Και μενα με ανησυχούσε καιρο αυτο το υλικο και με χαλαει σ'αυτον τον ατμοποιητη. Εντομεταξυ ποιος ο λογος υπαρξης αυτου του υλικου?? Στα πρωτα CE4+ δεν υπηρχαν καν.
Επισης αλλο κακο σ'αυτον τον ατμο για μενα ειναι τα αθλια o-ringakia που εχει στην βαση... διαλυονται πανευκολα... Σε εναν ατμοποιητη εχω διαροες απο εκει γιατι εχει ξεφτίσει αρκετα. Ανταλλακτικα o-ring αν δεν κανω λαθος δεν κυκλοφορουν.
Λοιπον τελικα οι διαροες που ειχα  δεν ηταν απο τα ο-ριγκακια στην βαση... αλλα και μενα ενα μικρο ραγισμα πανω απο το μεταλλικο δαχτιλιδι της βασης...
Και αυτο με τα ο-ρινγ τελικα ισως ετυχα και γω σε ελλατωματικη παρτιδα.. εναν που εχω τωρα ειναι μια χαρα και το ξεβιδωσα αρκετες φορες.
Παντως αν γνωριζει κανεις αν κυκλοφορουν παρομοια o-ring μ'αυτα που χρησιμοποιουν για τους crystal ας βαλει καποιο link.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 22:24 »
Παντως αν γνωριζει κανεις αν κυκλοφορουν παρομοια o-ring μ'αυτα που χρησιμοποιουν για τους crystal ας βαλει καποιο link...

http://www.ebay.com/itm/Silicon-O-Rings-30-Single-Rings-Keeps-Alu-stems-tight-/120578586202?pt=UK_Sporting_Goods_Darts&hash=item1c130b365a
 

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:14 »
Παιδια εγω εχω τον EPSYLON αλλα εχω μερικα θεματα.
Καταρχας σπαει το πλαστικο που πιανει στην κατω μερια και πρεπει να παρω αλλον.
Η γευση του δεν ειναι πολυ καλη και μου φαινετε οτι εχει δυνατο χτυπημα και ετσι δεν μπορω να τον χρησιμοποιω πολυ.
Το φυτηλι καιγετε και πρεπει να το πηγαινω πιο διπλα για να δουλευει.
Σκεφτομαι να τον αντικαταστισω με τον titan dct.
Ξερει κανεις ποιος ειναι καλυτερος?
Ο ΕPSYLON η ο TITAN?

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:16 »
για μενα ο crystal αυτος που εχεις δλδ.
απλα δοκιμασε αν δεν σου αρεσει απο εκει και απο αλλου.
παντως οι αντιστασεις απο νομπακο καλες ειναι τα τανκακια εχουν ενα θεμα (μαυρο δεν εχεις?)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios