vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

320 επισκέπτες, 4 χρήστες
Yakinthos, maraki1308, grag, ZoeM

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #240 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 22:25 »
Κώστα εγώ έχω να πω ότι σήμερα το πρωί μετά από  :hmmm: 68 μέρες την άλλαξα την κεφαλή και έβαλα καινούργια. :yes:

Την παλιά την έπλυνα την καθάρισα με τον δέον σεβασμό και την έβαλα στην πλαστική θήκη. :yes:

Δουλεύει ακόμη και μάλιστα ικανοποιητικότατα.Την κρατάω καβάντζα για καμιά δύσκολη στιγμή. :dontknow: :dontknow:

Ξέρω γω πόλεμος -πτώχευση - πτώση επιτοκίων - οικονομικός αποκλεισμός. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #241 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 22:42 »
68 μερες ατμιζοντας? :o
η τον ειχες ξεχασει  Οχτω... και δεν θυμασαι πατριωτάαακι ?  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #242 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 00:01 »
Καλές και χρήσιμες οι δοκιμές, αλλα προσωπικά, φυτιλοαντίσταση ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ είδους, και εδικά σε ατμοποιητή εμπορίου οπου είναι αγνωστης προέλευσης και ποιότητας, ασχέτως απόδοσης, πάνω απο δεκαήμερο ΔΕΝ θα κρατούσα επ ουδενί.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #243 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 00:45 »
ασχέτως απόδοσης, πάνω απο δεκαήμερο ΔΕΝ θα κρατούσα επ ουδενί.

Χωρις να θελω να διαφωνησω μαζι σου, εσυ λες δεκα, εγω πεντε, ο αλλος 105... Αν η γευση δεν εχει αλλαξει που εκει μπορουμε να υποθεσουμε και αλλοιωση ισως, που μπορεις να το στηριξεις;  :confused1: .  Ας μην πεφτουμε ευκολα σε λογικη αυθερετων συμπερασματων που εχουν οι αλλοι... ;) : "ελα μωρε που ρουφας απο φυτιλι, θα παθεις καμια ζημια!!!  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #244 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 01:35 »
Παντως ειμαι περιεργος ποσο θα κρατησει η επομενη  φιλτροαντισταση του papoy
πιθανότατα όσο και η πρώτη.....Αλλά η αλήθεια είναι ότι οι φιτιλοαντιστάσεις γενικότερα δεν κρατάνε ποτέ τόσο. Ωραία η υπερβολή αλλά και λίγο μέτρο στην υπερβολή δεν βλάπτει......

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #245 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 06:15 »
μη βαράτε το νέο  :idiot1: γιατί ακόμα μπερδεύομαι  :-[

με τον Giant-S είναι οκ τουτος δω;

ε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

γιατι εκει που ειπα οτι τα κατάλαβα και οκ κάνει ειδα ενα adapter 510 to eGo στο site και ματαξαναμπερδεύτηκα

 :angel:




Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #246 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 08:19 »
ego σπείρωμα έχει η μπαταρία σου. οκ είναι.

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #247 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 08:21 »
thank you
 ;D

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #248 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 08:57 »
Παντως ειμαι περιεργος ποσο θα κρατησει η επομενη  φιλτροαντισταση του papoy

Να πω την μαύρη αλήθεια και μετά από τα λεγόμενα του Alex τον οποίο σίγουρα θεωρώ και είναι πιό έμπειρος από μένα δεν

θα κρατήσω άλλη φυτιλοαντίσταση για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα άσχετα αν η λειτουργία της είναι ακόμη  καλή.

Κυρίως αυτό που με έκανε και την άλλαξα αν και όπως είπα ακόμη δούλευε καλά η αντίσταση,τα φυτίλια της μαδούσαν

πιθανώς από την πολύ χρήση.

Ίσως να γίνομαι κουραστικός αλλά θα το πώ ακόμη μία φορά.Πιστεύω ότι άντεξε τόσο γιατί ατμίζω σκέτη βάση σε αναλογία
60 pg 40 vg  χωρίς αρώματα τα οποία πιστεύω ότι κάνουν τη μεγαλύτερη ζημιά στο φυτίλι και στην αντίσταση.Η αντίστασή της
πάντως είναι σε τέλεια κατάσταση δεν ξέρω όμως (αυτό κάπου το είπε η lemy) από 1,8 ωμ που ήταν πόσο είναι τώρα,γιατί από το
πολύ κάψιμο σίγουρα θα έχει λεπτύνει το σύρμα. :dontknow: Θα την μετρήσουμε όταν βρεθώ με κάποιον που έχει μόντ που μετράει και
θα σας ενημερώσω. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #249 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 09:04 »
Και να σου πω βρε papoy ποσα ml εχει
γραψει στο κοντερ της γιατι αν ατμιζεις σα τη
μανα μου παιζει και 4 μηνο να τη κρατουσες και να ηταν αθικτη  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #250 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 10:06 »
Ατμίζω γύρω στα 2-3 ml την ημέρα περίπου,πάντα με δύο παρόμοιους ατμοποιητές.

Οπότε 1 - 1,5 ml την ημέρα (ο καθένας) 70 μέρες πρέπει να έκανε  γύρω στα 100 μλ με χοντρικούς υπολογισμούς.

Δεν μπορώ να πω αν είναι πολλά ή λίγα :dontknow: :dontknow: εκείνο όμως που μπορώ να πω με σιγούριά είναι ότι για μένα
μέχρι σήμερα στην ατμιστική μου πορεία είναι ο καλίτερος και ο πιό αξιόπιστος ατμοποιητής από όσους έχω
χρησιμοποιήσει.

Σημειωτέον ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει και πάρα πολούς να μην παρεξηγηθώ κιόλας. :yes:

Σίγουρα εκεί έξω στην αγορά πιθανώς να υπάρχουν και υπάρχουν καλίτεροι ατμοποιητές από αυτόν απλά δεν
έτυχε εγώ να τους χρησιμοποιήσω.Και στην μέχρι τώρα ατμιστική μου πορεία έχω χρησιμοποιήσει 6-7 μοντέλα
εργοστασιακών ατμοποιητών.

Δεν θέλω να γίνω σαν κάποιους  που ότι μοντέλο έχει βγει στην αγορά το ξέρουν και έχουν  γνώμη για όλα λες και κάθονται όλη μέρα και ατμίζουν με κανά 10αριά διαφορετικούς ατμοποιητές.
Λες και δεν έχουν άλλη δουλειά να κάνουν.

Μα θα μου πης παππού γραφικός έγινες με αυτόν τον ατμοποιητή.Το ξέρω και εν γνώση μου έγινα γραφικός μόνο
και μόνο για να αποδείξω ότι αν θέλει κάποιος και με ένα απλό φτηνό εργοστασιακό ατμοποιητή μπορεί να
καταφέρει πολλά,αρκεί να το θέλει  και δεν έχει ανάγκη να τρέχει πίσω από κάθε επισκευάσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2012, 15:22 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #251 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 12:42 »
Για να είμαι σωστός και δίκαιος και να μη φανεί πως με το πρώτο μου ποστ απλά δημιούργησα εντυπώσεις εις βάρος κάποιας εταιρίας και των προϊόντων της, οφείλω να πω πως μετά από 2-3 μέρες ατμίσματος ο epsilon έδειξε σα να ξεμπούκωσε και από εκείνη τη μέρα και μετά οι τζούρες κρίνονται τουλάχιστον ικανοποιητικές. Και δεν έχει εμφανίσει κανένα σημάδι διαρροής!


Ίσως να θέλει τελικά 2-3 μέρες χρήσης για να έρθει στα κανονικά του και να ατμίζει όπως πρέπει

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #252 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 12:44 »
μπουκωμα στον epsilon δεν μου εχει τυχει ποτε. Αλλα οτι θελει κανα διημερακι στρωσιμο θελει..
Οταν λεω στρωσιμο εννοω για να σου βγαζει καλη γευση. Δεν ξερω αλλα σε καθε καινουργια κεφαλη που βαζω μου την σπαει το χρονικο αυτο διαστημα.. κανω ομως υπομονη γιατι μετα ειναι για καιρο αστερι....


Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #253 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 22:25 »
Και μενα με ανησυχούσε καιρο αυτο το υλικο και με χαλαει σ'αυτον τον ατμοποιητη. Εντομεταξυ ποιος ο λογος υπαρξης αυτου του υλικου?? Στα πρωτα CE4+ δεν υπηρχαν καν.
Επισης αλλο κακο σ'αυτον τον ατμο για μενα ειναι τα αθλια o-ringakia που εχει στην βαση... διαλυονται πανευκολα... Σε εναν ατμοποιητη εχω διαροες απο εκει γιατι εχει ξεφτίσει αρκετα. Ανταλλακτικα o-ring αν δεν κανω λαθος δεν κυκλοφορουν.

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #254 στις: Οκτωβρίου 03, 2012, 22:31 »
χρησιμοποιώ ce4+ μήνες τώρα και αυτό που λες δεν το έχω διαπιστώσει !
Λες για τα o rings στη βάση στο σπείρωμα και στο tube έτσι ? τι έχουν ?
μια χαρά είναι σαν καινούργια ! μην λες για άλλου τύπου ατμοποιητή ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596976 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192847 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1192 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios