vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 7 χρήστες
Dumouriez, manoslykos, lagoudakis, Methodios, camber, infernity, gfilip

Twitter

Ποιος πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμος ατμοποιητής ?

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Μια εντελώς τραγική ψηφοφορία ….
Βάλατε των iatty που τον έχουν 40-50 άτομα όλα όλα στην Ελλάδα τα οποία τα μισά δεν ασχολούνται και πολύ με το φόρουμ να μην πω καθόλου.
Βάλατε την Penelope η οποία κυκλοφορεί 1  εβδομάδα και δεν νομίζω ότι ακόμα και οι εμπειρότεροι σε μια εβδομάδα βγάζουν ασφαλή συμπεράσματα
Βάλατε τον σφεροιδ πως το λένε ο οποίος δεν έχει ούτε μια εβδομάδα επίσημης  κυκλοφορίας
Βάλατε Aris G επίσης ακόμα δεν πρόλαβε να φτάσει στους αγοραστές.
Εντύπωση πάντως μου κάνει ο  Genesis που εκθείαζαν κάποιοι σε νήμα με 200 σελίδες , και δεν έχουν καμία ψήφο.
** Για να θυμούνται μερικοί παλιότερες μεγαλοπρεπείς εμφανίσεις συσκευών ατμισματος
Το ότι συμμετέχει όποιος θέλει είναι δεδομένο , τα εσφαλμένο τέτοιον αποτελεσμάτων επίσης είναι δεδομένο , όταν έχουν ψηφίσει 70 άτομα και υπάρχουν 4-5 τεκμηριωμένες ψήφοι , είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε .

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εγω πάντως τον "Αλλον" μου ψήφισα που είναι τζένεσις!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ο Αρις G απ την αλλη οντως δεν εχει εμφανιστει ακομα, και Σφερόηντ πρεπει να ειναι καμμια δεκαρια.
περι ασφαλών συμπερασμάτων!  :tongue_smilie:
Με κάλυψε ο απο πανω σύντροφος!

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Δεν μπορω να καταλαβω το ζορι που υπαρχει... ειλικρινα...

Μια χαλαρη ψηφοφορια ειναι μεταξυ συμφορουμιτων, να κι αν βγει ο αλλος να κι αν βγει ο παρ' αλλος. (Alex εγω ψηφιζω τον παρ' αλλο ρε  :tongue_smilie:).

Δεν καταλαβα. Ποιο το προβλημα;

Ετσι κι αλλιως το λεει και ο τιτλος:

"Ποιος πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμος ατμοποιητής ?"

Εαν εγω πιστευω αυτο και ο Αλεξ πιστευει το αλλο πειραζει δηλαδη; Και ποιον;

(Alex βαζω εσενα γιατι ξερω οτι δεν θα παρεξηγηθουμε)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
ΠαρΑξηγηθηκα!
Ο παράλλος είναι μούφα γιατι ο κατασκευαστής του είναι σε λάθος περιοχή, ανήκει σε αλλη ρατσα, ομάδα, εχει αλλλες πολιτικές πεποιθήσεις, δεν μου τον εκανε δώρο, δεν εχει ανταλλακτικά, είναι φτιαγμένος απο ζαμπον αντί ατσάλι και τέλος δεν ατμίζει καλά, αν δεν εχεις πλεμόνι με 88 λίτρα χωρητικότητα.
ΜΟΝΟ ο αλλος ειναι ο καλός!!!!!
Ζήτω η τυροκομία! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Αλεξη,
τι ομαδα ατμοποιητη εισαι?
Στελακη εσυ ?

 :tongue_smilie: :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Εάν θεωρείτε ζόρι το ότι κάποιος δεν συμμετέχει σε κάτι που δεν έχει υπόσταση και απλά το λέει τεκμηριωμένα εν αντιθέσει της  μη τεκμηριωμένης ψήφου  … μπορείς να το πεις όπως θέλεις.


Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Να αιτιολογήσω και γω τη δική μου ψήφο, steamMachine λοιπόν για το ντουμάνι, τη γεύση, τη φορητότητα, το look, την ευκολία παραμετροποίησης του... Πριν είχα & έχω Α2Τ, προσωπικά πιστεύω ότι ο steam είναι ο άτμο που κάνει τη διαφορά στην αγορά για όσα προαναφέρω...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Εάν θεωρείτε ζόρι το ότι κάποιος δεν συμμετέχει σε κάτι που δεν έχει υπόσταση και απλά το λέει τεκμηριωμένα εν αντιθέσει της  μη τεκμηριωμένης ψήφου  … μπορείς να το πεις όπως θέλεις.


Συγνώμη αλλά μια χαρά συμμετέχεις, έστω και κάνοντας λόγο περί τραγικής (κιόλας) ψηφοφορίας...
Επίσης, δε νομίζω να σε ζόρισε κανείς να ψηφίσεις ή να μην γράψεις την άποψή σου...
Το γεγονός πως όπως υπάρχουν κάποιοι με την ίδια άποψη σαν τη δική σου δε σημαίνει πως οι άλλοι που δε συμφωνούν δεν έχουν τεκμηριωμένη άποψη...

Μια εντελώς τραγική ψηφοφορία ….
Βάλατε των iatty που τον έχουν 40-50 άτομα όλα όλα στην Ελλάδα τα οποία τα μισά δεν ασχολούνται και πολύ με το φόρουμ να μην πω καθόλου.
Βάλατε την Penelope η οποία κυκλοφορεί 1  εβδομάδα και δεν νομίζω ότι ακόμα και οι εμπειρότεροι σε μια εβδομάδα βγάζουν ασφαλή συμπεράσματα
Βάλατε τον σφεροιδ πως το λένε ο οποίος δεν έχει ούτε μια εβδομάδα επίσημης  κυκλοφορίας
Βάλατε Aris G επίσης ακόμα δεν πρόλαβε να φτάσει στους αγοραστές.
Εντύπωση πάντως μου κάνει ο  Genesis που εκθείαζαν κάποιοι σε νήμα με 200 σελίδες , και δεν έχουν καμία ψήφο.
** Για να θυμούνται μερικοί παλιότερες μεγαλοπρεπείς εμφανίσεις συσκευών ατμισματος
Το ότι συμμετέχει όποιος θέλει είναι δεδομένο , τα εσφαλμένο τέτοιον αποτελεσμάτων επίσης είναι δεδομένο , όταν έχουν ψηφίσει 70 άτομα και υπάρχουν 4-5 τεκμηριωμένες ψήφοι , είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε .

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...  ;D   :thank_you2: 
Ο iatty που κυκλοφορεί εδώ και 2 χρόνια, όπως και αρκετοί ατμοποιητές, είναι στη κατοχή 50 ατόμων (!!!), ας πούμε εντάξει, και λοιπόν?!
Εγώ βλέπω στις αγγελίες από μέλη του forum απ ΟΛΗ την Ελλάδα να έχουν αγοράσει-πουλήσει τα ΠΑΝΤΑ, άρα έχουν άποψη!!!
Επίσης, δε ξέρω αν παρατήρησες, όπως και άλλοι με παρόμοια άποψη, πως έβαλα διάρκεια 4μήνες για τη ψηφοφορία, άρα υπάρχει αρκετός χρόνος για να ψηφίσει κάποιος.
Δε βλέπω κάπου να γράφει ψηφίστε εδώ και τώρα....!!!  :nope:
Το ότι 4-5 ψήφοι έχουν τεκμηριώσει την απάντησή τους είναι λογικό μιας και κάποιοι ήδη ψηφίσατε αλλά γράφετε ως άποψη (απολύτως σεβαστή) παράλληλα περί άκυρης ψηφοφορίας...
Ακόμη, να σου/σας θυμίσω πως υπήρχε ήδη ψηφοφορία από πολύ παλιά και κανείς δεν έκανε τόσα παράπονα... (μήπως φταίει κάτι άλλο?!)
"Πέταξε" μια ιδέα ο συμφορουμίτης Γαβριήλ την οποία βρήκα καλή και την υλοποίησα...
Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα της ψηφοφορίας....?!
Στην αρχή δεν άρεσε γιατί ήταν αρκετοί επισκευάσιμοι ίδιας φιλοσοφίας μαζί και το οποίο άλλαξε, τώρα βρήκατε άλλα... (δε σας πιάνει κανείς και πουθενά)
Αν είστε τόσοι πολλοί, πάντως, αντίθετοι με αυτήν πατήστε το κουμπί αναφορά στο συντονιστή να κλειδώσει!!!
Αν και, όπως ανέφερα ξανά, όποιος θέλει συμμετέχει...
Οπότε...


 :OnTopicPlease:




Υ.Γ.> Συγνώμη για το έντονο ύφος...  :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 20:37 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Δεν μπορω να καταλαβω το ζορι που υπαρχει... ειλικρινα...

Μια χαλαρη ψηφοφορια ειναι μεταξυ συμφορουμιτων, να κι αν βγει ο αλλος να κι αν βγει ο παρ' αλλος. (Alex εγω ψηφιζω τον παρ' αλλο ρε  :tongue_smilie:).

Δεν καταλαβα. Ποιο το προβλημα;

Ετσι κι αλλιως το λεει και ο τιτλος:

"Ποιος πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος ιδιοκατασκευής-επισκευάσιμος ατμοποιητής ?"

Εαν εγω πιστευω αυτο και ο Αλεξ πιστευει το αλλο πειραζει δηλαδη; Και ποιον;

(Alex βαζω εσενα γιατι ξερω οτι δεν θα παρεξηγηθουμε)

Ετσι ακριβώς...
Δεν είναι δημοψήφισμα για το μέλλον της χώρας, ούτε κρίνεται κάτι σημαντικό...
Μία ψηφοφορία για να γίνεται κουβέντα είναι...στο χαλαρό...  ;)

Όταν σας ρωτάνε το αγαπημένο σας βιβλίο π.χ. δεν εξυπακούεται οτι πρέπει να έχετε διαβάσει πριν ο,τι μα ο,τι κυκλοφόρησε και κυκλοφορεί αλλά αυτό που σας κάλυψε από όσα έχετε διαβάσει...

Όποιος την εκλαμβάνει τόσο σοβαρά υπ όψιν ή έχει ενστάσεις περί του λόγου ύπαρξής της απλά δεν συμμετέχει.
Την γκρίνια να αποφύγουμε όμως θα ήταν καλό...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 20:42 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Πάντα ο Αλλον ειναι ο καλύτερος, αν ήταν να ψηφίσω μεταξύ  καθαρόαιμων και οχι αντιγράφων μακράν ο καλύτερος ειναι ο Α2

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Μπραβο ρε steam...

Δεν κανουμε διαγωνισμο εδω... προσωπικες, πληρως υποκειμενικες αποψεις εκφραζουμε....
στην τελικη τελικη δες το ως ποιος εχει "πεισει" περισσοτερο οτι ειναι ο καλυτερος...

Δεν ειναι κακο να λεμε την αποψη μας και να κρινουμε εστω και αν δεν ξερουμε και δεν εχουμε δοκιμασει τα ΠΑΝΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Ρε παιδιά, στα χαλαρά είμαστε! Δεν βλέπετε που ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΓΩ βγαίνω ωφ Τώπηκ???
Αν ηταν να κριθεί οτιδήποτε απο αυτή την ψηφοφορία, θα είχα γίνει εγώ τυροκόμος πρώτος γιατι το δικο μου δεν ειναι στη λίστα και επειδη επίσης δεν μπορεί να είναι! Αλλα μπορεί κιολας.
Αλλα ο Αλλον είναι μακράν ο καλύτερος και πάλι και ας μην τον εκτιμούν πολλοί.

panaisr εχεις δίκιο βασικά, κανεις δεν τους δοκιμασε ολους, αλλα δεν ειναι και ταδε vs ταδε. Είναι απλα μια αποψη! Στο οτι εχει δοκιμασει ο καθενας. Το καλυτερο ακομα θα ηταν να μπορούσαμε πανω απο μια ψήφο αλλα δεν λεει να ξαναπαει απ την αρχή παλι!
Παμε γερά.  ΖΗΤΩ Ο ΑΛΛΟΝ.!


και εντωμεταξυ, εχω μπροστα μου αραδιασμένους πέντε επισκευάσιμους, εκ των οποίων οι τέσσερις είναι τζένεσις και εγω ατμίζω αυτή τη στιγμή με καρτο!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
ο 5ος ειναι ο ΑΛΛΟΝ... ? :))

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Ο πρώτος αριστερα οπως τους κοιτάω! Ο μπλέ! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Τελικα , καλυτερο ατμοποιητη ή πιο αγαπημενο κατασκευαστη ψηφιζουμε ?   :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 499867 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos